Wystrój dziecięcy dla chłopca z rękoma, pomysły na wystrój pokoju dla dziewczyny, piękne opcje dekoracji okien i ścian Sypialnie dla dwóch nastolatków - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Oryginalny wystrój pokoju dziecięcego: co oferują nowocześni projektanci (95 zdjęć)

Jeśli chcesz, aby twoje dzieci miały prawdziwe dzieciństwo, zwracaj taką samą uwagę na dekorowanie swojego pokoju, jak kupowanie prezentów, słodyczy i relaks. Dziecko spędza dużo czasu w swoim pokoju dziecięcym, więc powinna być wygodna, piękna i jasna. Nie należy ograniczać się do malowania ścian i układania laminatu, trzeba stworzyć jasny i ciekawy wystrój.


Dekorujemy ściany w pokoju dziecka

Istnieje kilka sposobów dekorowania ścian w przedszkolu. Aby to zrobić, możesz użyć różnych powłok, z których najbardziej popularne to:

 • papierowa tapeta;
 • fototapeta;
 • malowanie ścian.

Są to niedrogie i przyjazne dla środowiska materiały, które są idealne do spania. Tapeta papierowa i farba przepuszczają powietrze, co zapobiega tworzeniu się pleśni, a na fototapetach można wydrukować absolutnie dowolny obraz lub obraz ulubionych postaci z bajki dziecka. Tapety i farby są raczej tłem dla głównego wystroju przedszkola. Po sklejeniu tapety możesz poważnie zastanowić się, jak ozdobić przedszkole.

Do dekoracji ścian w nowoczesnym pokoju dziecięcym możesz użyć:

 • plakaty z twoimi ulubionymi postaciami;
 • listy woluminów;
 • naklejki i naklejki;
 • malowanie;
 • malować z efektem tablicy;
 • tematy tematyczne.

Koszt wykonania ścian w pokoju dziecięcym za pomocą plakatów będzie najtańszy. Możesz zamówić kilka dużych obrazów ulubionych postaci z bajki lub sportowców twojej córki. Można je zawiesić nad łóżkiem lub nad biurkiem.

Piękny wystrój pokoju dziecięcego można wykonać za pomocą naklejek i naklejek. W wyspecjalizowanych firmach jesteś gotowy wydrukować absolutnie dowolny obraz. Na przykład w pokoju córki na ścianie można przyczepić ogromne drzewo wróżek z ptakami i przybić do niego jasne drewniane domki dla ptaków. Możesz stworzyć cały narożnik dla swojego dziecka: położyć dywan imitujący zielony trawnik na podłodze, postawić chatę, zabawne drewniane meble. Możesz zamówić obraz na ścianie misia, samochodu wyścigowego lub innego w formacie 3D.

Wykonanie pokoju dziecięcego dla chłopca można zrobić farbą, która symuluje tablicę szkolną. Obejmuje jedną ze ścian w całości lub w części i jest używana zgodnie z przeznaczeniem. Możesz pisać i rysować za pomocą kredek, a kiedy się tym zmęczysz, możesz po prostu wymazać wszystko, a otrzymasz surową, nawet trochę brutalną planszę. W pokoju męskim ten będzie wyglądał bardzo fajnie.

Idealny wystrój pokoju dziecięcego dziewczynki to jasny obraz na ścianie. Wykonywany jest za pomocą specjalnych farb i jest drogi, ale wygląda też imponująco. Wtedy będzie ci przykro malować ten obraz, więc lepiej zrobić to w pokoju dziecka w pokoju - dziecko raczej go nie doceni, a na pewno będzie chciał uzupełnić je swoimi dziełami.

Te opcje pokoju dziecięcego można połączyć z tapetami fotograficznymi. Ważne jest, aby nie dać się ponieść emocjom, a jeśli wkleją się z nimi w pokoju, to nie więcej niż 35% całkowitej powierzchni. Jeśli zajmą zbyt dużo miejsca, dziecko bardzo szybko się nimi zmęczy. Możesz użyć tapet z naklejkami, które są równie dobrze sklejone i usunięte. W zależności od zmieniającego się hobby dziecka, zamów naklejek tematycznych na ścianie i zmieniaj je częściej, a wtedy dziecko nie będzie się nudzić.


Ciekawym elementem wystroju dziecięcego mogą być litery objętościowe. Zazwyczaj rodzice zatrzymują się na imieniu dziecka lub frazie ze znaczeniem. Trzeba zrozumieć, że takie litery staną się pełnoprawnym meblem, a dla nich konieczne jest wybranie całej monofonicznej ściany. Jeśli pokój jest mały i cały zaśmiecony meblami, nie trzeba zajmować niewielkiego miejsca na ścianie literami.

Wykonujemy podłogę i sufit

Myśląc o opcjach projektowych dla pokoju dziecięcego, trzeba zwracać uwagę nie tylko na ściany, ale także na podłogę i sufit. Tutaj możesz także przyjąć kilka oryginalnych pomysłów. Na podłodze musisz umieścić materiały przyjazne dla środowiska. Oczywiście manganit lub linoleum nie obawia się żadnych zewnętrznych wpływów, ale w ich produkcji stosuje się substancje toksyczne. Konieczne jest staranne wybranie producenta. Parkiet można umieścić w pokoju noworodka - absolutnie naturalnego materiału.

Dla dzieci wybierz inny dodatkowy zasięg. W obszarze gry zwykle kładzie się maty gumowe. Na nich możesz biegać boso, nie przegapią wody i mają wysoką izolację akustyczną. Powinieneś umieścić miękki, wysoki dywanik w pobliżu łóżka - twoje stopy nie zamarzną na nim.

Należy ostrożnie ozdobić sufit w przedszkolu. Opracowując projekt, musisz być przygotowany na fakt, że za kilka lat będzie trzeba go zmienić. Możesz zamówić sufit podwieszany z interesującą fabułą. Dzisiaj na płótnie można zastosować dowolny obraz: kolorowe chmury, wspaniałe miasto, niebo lub mapę świata, magiczny zamek.

Do dekoracji sufitu można użyć naklejek ze złota, papieru samoprzylepnego. Zrób wystrój dziecka własnymi rękami i przyciągnij do niego dziecko. Pokrój dużymi gwiazdami i przyklej do sufitu. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na eksperymenty, lepiej nie dekorować sufitu, ale pomaluj go w neutralnym kolorze.

Jaki styl pokoju dziecięcego wybrać?

Myśląc o pomysłach wystroju pokoju dziecięcego, musisz natychmiast określić styl wnętrza. Bardzo ważne jest, aby meble, dekoracje i elementy dekoracyjne były wykonane dokładnie w tym samym stylu i nie kolidowały ze sobą.

Obecnie popularne są następujące style pokoi dziecięcych:

 • klasyczny;
 • morski;
 • Skandynawski;
 • chebbi chic;
 • muzyka country;
 • Angielski fundamentalizm;
 • Prowansja

Oczywiście wśród nich są style „męskie” i „kobiece”. Skandynawski, klasyczny lub fundamentalizm będzie odpowiedni dla chłopca, dziewczyna będzie bardziej lubiła chebbi-chic lub Provence. Ale co zrobić, jeśli masz dwoje dzieci tej samej płci i musisz zrobić wnętrze pokoju dziecięcego dla dwóch osób. Tutaj musisz znaleźć środek i uczynić pokój dziecinny w spokojnym, neutralnym stylu, a aby stworzyć wyjątkowy nastrój, użyj specjalnego wystroju dla każdego dziecka.

Rodzice, którzy nie są gotowi na eksperymenty, powinni zwrócić uwagę na klasyczny styl. Będzie to pokój w kojących kolorach beżu i piasku, w którym będą obecne jasne akcenty - niebieski, zielony, żółty i niebieski. Drewniane meble z rzeźbionymi nogami, wysoki dywanik pasuje do tego wnętrza, można powiesić obrazy w masywnych ramach na ścianach. Klasyki charakteryzują się dużą liczbą tekstyliów. Dekorację okien w przedszkolu można wykonać za pomocą grubych zasłon cienia i tiulu.


Uniwersalna opcja dla dziewczynek i chłopców będzie dziecięca w stylu marynistycznym. Białe lub niebieskie ściany, jasna podłoga, jak wypalone deski tarasowe, drewniane wielopiętrowe meble. W tym przypadku możesz zrobić przedszkole z dekoracjami własnymi rękami. Na ścianach znaleźć miejsce na naklejki w postaci ryb, statków i glonów. Przymocuj linę statku do ściany lub sufitu, udekoruj drewniane ramki na zdjęcia i zdjęcia muszlami i rozgwiazdą. Do żłobka w stylu marynistycznym potrzebne jest lustro i zegar w formie kierownicy, niebieskie zasłony, narzuta i pościel w niebieskich odcieniach oraz globus na drewnianym stojaku.

Chłopcy pokochają żłobek w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się minimalną liczbą elementów dekoracyjnych. Ściany, podłoga i sufit w takich wnętrzach są wykonane w kolorze białym, beżowym lub jasnoniebieskim. Upewnij się, że są jasne plamy: tekstylia, abażur, dywan. Lepiej jest powiesić jednowarstwowe lniane zasłony z ornamentem na oknach w takim pokoju i zabawne obrazy w cienkich białych ramkach na ścianach. Wystrój mebli dziecięcych w stylu skandynawskim jest prosty. Wykonana jest z brzozy, sosny lub buku i jest pokryta nietoksyczną białą farbą.


Projekt dziecięcego pokoju dla dziewczynki można wykonać w stylu Prowansji - w takim wnętrzu córka z pewnością poczuje się prawdziwą księżniczką. Oprócz mebli w pastelowych kolorach, w tym pomieszczeniu znajduje się wiele uroczych tkanin: bawełna i len w małej rozetce lub lawendzie. W łóżeczku zamów lekką stułę z wytłoczoną koronką. W stylu szkółkarskim w Prowansji powinno być dużo akcesoriów i drobiazgów, które chcesz wziąć pod uwagę: stół z rzeźbionym lustrem, krzesła tapicerowane tkaniną z kwiatowym nadrukiem, różane pudełka na książki, dużo miękkich zabawek.

Wystrój pokoju dziecięcego powinien przede wszystkim zadowolić Twoje dziecko, a nie go denerwować i inspirować. Realizacja pomysłów zależy od zdolności finansowych rodziców. Możesz stworzyć pokój w kojących kolorach i stworzyć nastrój za pomocą niedrogich naklejek na ścianie, a pokój możesz zrobić w tym samym stylu. Eksperymentuj!