Rura w kuchni Ogrzewanie gazem w okapie Jak pięknie ukryć lub zamknąć, dekorować i ukrywać komunikację z pudłem kartonowo-gipsowym w Chruszczowce - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rura w kuchni psuje cały wygląd: jak ukryć komunikację

Pin
Send
Share
Send
Send


Wchodząc do nowego mieszkania, trzeba uporać się z sytuacją niewygodnej lokalizacji rur w kuchni. Może to być gaz, ogrzewanie, rury wodne. Często psują wygląd przestrzeni kuchennej. Rura gazowa w kuchni nie jest całkowicie obrzezana i powinna znajdować się w domenie publicznej. Rury grzewcze dostarczają ciepła i mogą później wymagać wymiany, co wpływa na wykluczenie możliwości wycofania ich do ściany, więc wielu zaczyna szukać opcji, aby ukryć rury.

Rury grzewcze można zamaskować szafką, która zostanie na nich umieszczona. Górny obszar szafki łączy się z obszarem parapetu. Rezultatem jest dodatkowy blat, który otrzymuje naturalne światło.


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-2


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-3

Inną opcją ukrycia rur grzewczych w kuchni jest zakup lub wykonanie ekranu. To urządzenie będzie służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania z niszą. Kratka ekranu nie zapobiega przenikaniu ciepła do pomieszczenia, dlatego korzystne jest ukrycie rur grzewczych w ten sposób.

Opcje ukrywania rur gazowych

Lokalizacja tych rur stwarza pewne niedogodności w kuchni. Umieszczając wzdłuż ściany, przeszkadzają podczas wieszania szaf lub instalowania urządzeń. W rezultacie chcesz zwolnić obszar ściany. W tym celu istnieją pewne metody:

 • Wykonywanie pudeł na rury;
 • Ubieranie;
 • Montaż szafek ściennych;
 • Szyny.

Rury ukryte w pudełku mogą służyć jako element wnętrza, ponieważ pudełko może być pięknie dekorowane na różne sposoby. Najlepszym materiałem do produkcji pudeł jest płyta gipsowo-kartonowa. Należy wybrać materiał odporny na wilgoć. Rura w kuchni jest czasami wystawiona na działanie wody, więc materiał wierzchni musi być odporny na wilgoć. Schemat ukrywania:

 1. Kup płytę gipsowo-kartonową, profil ramy.
 2. Przygotuj narzędzia i niezbędne części - śrubokręt, nożyce metalowe, wkręty samogwintujące, piankę montażową.
 3. Zmierz długości rur i oblicz wymiary ramy (nie zapomnij, że rury muszą mieć dostęp).
 4. Montaż rur profilowanych.
 5. Przygotuj puste płyty kartonowo-gipsowe.
 6. Przymocuj półfabrykaty do ramy za pomocą wkrętów samogwintujących.
 7. Usunąć wszelkie nierówności i pęknięcia pianą.
 8. Na koniec wykończ zewnętrzną powierzchnię.

Pudełko kartonowo-gipsowe może być malowane lub kafelkowane. Zamiast suchej zabudowy można użyć sklejki, płyty wiórowej, paneli ściennych. I możesz ukryć się pod fałszywą ścianą. Połączenia i narożniki zewnętrzne są ukryte pod specjalnymi narożnikami.

Organizując tę ​​metodę, wszystkie prace należy wykonywać ostrożnie, ponieważ sprzęt gazowy wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Dostęp do pudełka kartonowo-gipsowego można pokonać, umieszczając drzwi. Zapewni to podejście do zaworu i gazomierza.


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-4


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-5

Dekoracja rur

Jak ukryć rury w kuchni, jeśli przestrzeń nie pozwala na produkcję takiego urządzenia jak pudełko wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. W tym przypadku pomoże dekoracja rurek. Ta metoda obejmuje wykorzystanie kilku technologii:

 • Aby ozdobić fajkę mozaiką;
 • Decoupage;
 • Malować.

Technologia aplikacji mozaikowej jest uważana za niezwykłą i estetyczną opcję dekoracji. Projekt w tym przypadku wymaga pewnych kosztów. Następnie możesz połączyć malowanie i mocowanie na mozaikowych elementach ściennych.

Za pomocą mozaiki możesz zamknąć rurę wentylacyjną. Jest duży. Istnieje ogromna liczba utworzonych obrazów. Połączenie fantazji zmieni wnętrze kuchni w ogrodzie, lesie lub na polanie. Temat warzyw i owoców doda własne odcienie w dostępnych naczyniach i naczyniach kuchennych. Rury wydechowe w kuchni mogą być wykonane w postaci drzewa ze spadającymi gałęziami i liśćmi.

Szafki ścienne pozwalają ukryć rury w kuchni. Montaż łączników do szafek na rurze jest niedozwolony. Tylna płyta szafki nie jest w ogóle przymocowana lub zbliża się do drzwi. Szafki ścienne ukryją nie tylko pionowe rury, ale także poziome. Aby ukryć położenie pionowe, używaj szafek, kanistrów. Układ poziomy jest ukryty pod półkami szafek ściennych.

Za pomocą tej metody udekoruj gazomierz. Nie zaleca się ukrywania podgrzewacza wody gazowej za pomocą wiszących szafek, ponieważ wymaga dobrej wentylacji. Możesz zrobić takie szafki własnymi rękami. Istnieje kilka porad dotyczących wyboru drzwi. Lepiej jest wybrać głuche fasady lub powierzchnię kraty. W obecności szklanych drzwi widoczne będą rurociągi.

Kupując meble do kuchni, można od razu kupić ozdobne szafki, które są dostarczane jako pudełko na rurę gazową. Kolor mebli lepiej wybrać biały, aby pion gazowy pasował do wnętrza. Wszystkie białe odcienie przyczyniają się do zwiększenia przestrzeni. Ta metoda jest odpowiednia dla rur w rogu. Dostawcy mebli kuchennych oferują obecnie wiele opcji ukrywania.


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-9


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-10

Korzystanie z szyn

Jak zamknąć rury w kuchni, jeśli znajdują się one poziomo po ścianie i nie chcą instalować szafek ani pudełka. W tej sytuacji metoda poręczy przyjdzie na ratunek. Poręcz jest często używana w kuchni do umieszczania małych przedmiotów: kadzi, łopat, desek i innych przyborów kuchennych.

Rury gazowe w kuchni mogą służyć jako doskonały projekt do umieszczania artykułów kuchennych. Etapy transformacji w balustradę:

 • Rura musi być oczyszczona do połysku metalu;
 • Nałożyć farbę chromową na powierzchnię;
 • Umieść haczyki i inne części, aby pomieścić urządzenia.

Balustrada zdobi wnętrze kuchni i sprawia, że ​​jest wygodna. Ta metoda ma zastosowanie w Chruszczowie i innych domach, gdzie trzeba coś zrobić z rurami.


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-11


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-12

Jak ozdobić rurę, jeśli masz już poręcz. Możesz zainstalować projekt poręczy, aby rura została umieszczona między nią a ścianą. Rurę można ozdobić różnymi ciekawymi materiałami lub pomalować na kolor szyny.

Czy możesz użyć tej metody, jeśli istnieje pionowa rura. Może być zamknięta balustrada, przypominająca bar. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiednią średnicę konstrukcji.

Jak zamknąć rurę w kuchni, jeśli nie chcesz kupować pręta. Zamiast tego wolno używać elastycznego węża. Wąż gazowy jest w nim umieszczony. Następnie projekt przechodzi przez otwory w szafie i blacie.

Pytanie, jak ukryć rurę gazową w kuchni lub innych rurach, ma rozwiązanie. Istnieje wiele możliwości maskowania. Wszystko zależy od sytuacji i pragnienia właściciela.


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-13


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-14


truba-na-kuhne-portit-ves-vid-kak-spryatat-kommunikacii-15

Obejrzyj film: Diagnoza i wymiana panewek, dlaczego panewki się zużywają i jaką rolę pełnią w silniku (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send