Kuchnia w Chruszczowce Projekt i renowacja Mały 6 m kw. Pomysły Jak wyposażyć mały pokój w palnik gazowy, projektowanie wnętrz i przebudowę mebli - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kuchnia w Chruszczowie: jak zorganizować mały pokój (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wszyscy wiedzą, że kuchnie w domach, zwane Chruszczowem, są bardzo małe - zaledwie 5-7 metrów. Niemniej jednak istnieje wiele sposobów wyposażenia kuchni w Chruszczowa, aby pasowały do ​​wszystkiego, czego potrzebujesz, i sprawiają, że jest przytulny.

Aby skutecznie rozwiązać problem dużej przestrzeni na niewielkim obszarze, należy zacząć od samego początku - pierwszym krokiem projektu będzie naprawa kuchni w Chruszczowie (wiele pomysłów na naprawę, w tym połączenie kuchni z następnym pokojem lub loggią, można znaleźć w Internecie).


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-2

Jeśli można wyjąć ścianę i przekształcić dwa pokoje w jadalnię z obszarem funkcjonalnym, otworzy to wiele możliwości zaprojektowania połączonej kuchni (na przykład, jadalni w stylu prowansalskim).

Jeśli nie chcesz angażować się w naprawy, możesz skorzystać z kilku skutecznych przeróbek i zakupu niektórych artykułów wyposażenia wnętrz i urządzeń do zabudowy - nawet kilka przemyślanych zakupów może zmodernizować małą kuchnię.

Kuchnia Chruszczowa wymaga jasnych kolorów. Ciepłe kremowe odcienie są w stanie stworzyć atrakcyjną atmosferę, z wyjątkiem tego, że prawie nie ukrywają przestrzeni. Możesz urządzić kuchnię w jednym kolorze, grając tylko w odcieniach.

Klasyczna biała kuchnia nie traci na znaczeniu, jeśli dodasz czarne akcenty, uzyskasz styl skandynawski.

Łatwo jest uzyskać styl loftu, jeśli wcześniej zastanowisz się nad szczegółami i zastosujesz minimalizm techniczny przy wyborze mebli.

Możesz również spróbować odtworzyć ciepło i komfort stylu prowansalskiego - jest to całkiem przystępne dla małych pomieszczeń. Małe akcenty: umywalka z kamienia naturalnego lub jej imitacja, mosiężny kran, figurki i malowane talerze w szafkach za szybą, zielnik na ścianie - mogą odtworzyć prowincjonalną atmosferę.

Wybierając kolorowe plamy, musisz pamiętać, że jest to bardzo mała przestrzeń, więc powinny być trochę. Wygląda świetnie na gładką teksturę ścian, ale metalizowane powierzchnie i lustrzane kafelki mogą wizualnie zwiększyć przestrzeń.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-5


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-6


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-7

Dekoracja ścienna

Dyskretna i lekka tapeta do zmywania - jeśli pomysł malowania ścian nie przyciąga. Możesz wybrać zwykle - jeśli kuchnia ma klimatyzację lub dobrą wentylację.

Ściany można otynkować - teraz w sprzedaży jest wiele rodzajów tynków dekoracyjnych, które są trwałe, piękne i trwałe, a jednocześnie można je myć - nie jest to najtańsza, ale skuteczna i przyjazna dla środowiska opcja.

Panele ścienne - wyglądają świetnie, łatwo można je zamontować na ścianach. Nie ma potrzeby wyrównywania ścian, poza tym są łatwe w pielęgnacji.

Zwykły kolor może być idealnym rozwiązaniem - wybór kolorów jest ogromny. Farby akrylowe na bazie silikonu, na bazie wody, opcje dekoracyjne, które nadają ścianom niepowtarzalny smak - biorąc pod uwagę, że mały obszar będzie tani, dodatkowo można je myć bez kłopotów z odświeżaniem i odnawianiem. Większość z nich jest bezzapachowa, bardzo szybko schnie i nie nakłada specjalnych wymagań na malowaną powierzchnię - jeśli nie ma sensu mieć gładkich ścian.

Naśladowanie cegły lub malowanie lekko nierównych ścian, a następnie drapanie do betonu może sprawiać wrażenie kompletnego nieporządku, nadającego się do stylu loftu. Podobnie, ale z większą ostrożnością, miłośnicy prowansalskiego stylu mogą to zrobić.

Dekorowanie ścian i sufitów może być dowolne - zgodnie z zasadami projektowania, wszelkie ulepszenia będą skutkować.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-8


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-9


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-10

Podnieś sufit

Sufit w kuchni Chruszczowa również powinien być jasny, można po prostu zrobić tradycyjną wersję z wybielaniem lub malowaniem emulsją wodną. Ale rozciąganie z połyskiem zwiększy wysokość sufitu - ze względu na fakt, że granice między ścianami i sufitem będą rozmyte.

Podświetlana płyta gipsowo-kartonowa zwiększy także przestronność i wysokość. Każda opcja wykończenia sufitu powinna być przemyślana, biorąc pod uwagę inne elementy.

Pod stopami pożądanej lekkiej podłogi - lekkość we wszystkich szczegółach.

Dekoracja okien

W małej kuchni nie należy planować zasłon. Dla minimalistycznego stylu pasują żaluzje (dla nich, oprócz tego, łatwiej się nimi opiekować).

Również dobre są wszelkie warianty rzymskich rolet lub odgrywania ról.

Jeśli parapet rozszerza się i jest używany jako stół lub dodatkowa powierzchnia robocza, zasłony można skrócić do połowy wysokości okna.

Odpowiednio dobrane zasłony mogą sprawić, że kuchnia Chruszczowa będzie przestronna i jasna.

Meble

Lekkie meble znacznie rozładowują pokój, ale wnętrze kuchni Chruszczowa wymaga specjalnego podejścia. Opracowano całą linię zestawów słuchawkowych do małych kuchni, na krótkie ściany. Kolory są bardzo różne, ale należy zwrócić uwagę na pastelowe odcienie i pamiętać, że neutralne i zimne odcienie wydają się łatwiejsze. Wybierając meble do kuchni w Chruszczowie, trzeba wziąć wszystko pod uwagę, nawet do której strony świata skierowane są okna: południe wymaga chłodniejszych kolorów, północ wymaga cieplejszych kolorów. W zależności od konfiguracji pomieszczenia można rozważyć opcje narożne - jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów wykorzystania przestrzeni, odpowiedni do pomieszczeń kwadratowych i wydłużonych. Dobrze dobrany zestaw eliminuje potrzebę decydowania o tym, jak zaprojektować wnętrze kuchni.

Istnieją opcje z rozwiązaniem dwukolorowym - drzwi dolnych szafek są ciemniejsze o kilka tonów, górne są lekkie lub szklane.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-11


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-12


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-13

Szkło nadaje miękkość światłu, rozwiewając je, drzwi bez ram lub z cienką ramką świetnie wyglądają.

Układ kuchni w Chruszczowie musi uwzględniać, ile powierzchni roboczych jest potrzebnych. Na tak małym obszarze zostaną pominięte, więc można rozważyć takie rozwiązanie, jak wielopoziomowe powierzchnie i wyciągane blaty. Każda z tych opcji lub ich połączenie zapewni kuchni wystarczającą ilość miejsca do pracy. Chowane powierzchnie znajdują się pod główną i są używane w razie potrzeby.

Aby móc jeść i po prostu siedzieć w kuchni, musisz postawić stół - lepiej z zaokrąglonymi rogami. Stół może być składany, na przykład, część można przesunąć do przodu - to znacznie zaoszczędzi miejsce.

Stół ze szkła hartowanego będzie stylowym i przestronnym dodatkiem do ciasnej kuchni.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-14


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-15

Możesz zaoszczędzić miejsce na różne sposoby, wykorzystując zintegrowaną technologię - jeden ze sposobów. Możesz odebrać zestaw z niezbędnymi komponentami i zmieścić się w kuchni w Chruszczowie 6 metrów kwadratowych. m wszystkie możliwe osiągnięcia nowoczesnej technologii.

Nie trzeba kupować drogiej kuchni z najnowszą technologią - można kupić oddzielne, wbudowane, wygodne urządzenia i zbudować je osobno.

Przy wyposażaniu kuchni w Chruszczowie z lodówką mogą pojawić się problemy - zajmuje ona dużo miejsca, zwłaszcza jeśli rodzina jest duża. Ale dla łatwiejszego do znalezienia małego miejsca - można je umieścić na mocnej szafce podłogowej. Albo, przeciwnie, kupować niską lodówkę i używać jej górnej powierzchni do innych niezbędnych rzeczy związanych z zakwaterowaniem, na przykład sprzętu.

W tym przypadku ta kombinacja jest odpowiednia - wąska i wysoka zamrażarka jest umieszczona w pokoju lub na ogrzewanym balkonie, a lodówka jest w kuchni. W każdym razie możesz rozważyć umieszczenie lodówki w innym pokoju (w piecu Chruszczow znajduje się spiżarnia) lub pokoju. To uwolni co najmniej metr w kuchni.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto.jpeg">


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-17


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-2.jpeg">

W takim przypadku można wyposażyć kuchnię w drążek, który można wykorzystać jako stół. Ta opcja jest szczególnie wygodna, jeśli dwie osoby mieszkają w mieszkaniu.
Nie należy umieszczać kuchenki mikrofalowej na powierzchni roboczej - dobrze wpasuje się ona w wiszącą szafkę na dolnej półce lub na górze - w podłogę. Nadają się do tego szerokie parapety. Produkowane są specjalne mocne półki na kuchenki mikrofalowe - możesz rozważyć umieszczenie ich na ścianie.

Parapet może być używany szerzej - nawet jeśli jest początkowo wąski, można go rozszerzyć, instalując blat, a następnie zastąpić stół.

Kuchnie tego typu zakładają dwie krótkie ściany z niewielką przestrzenią między nimi, ponadto musimy wziąć pod uwagę obecność drzwi przy jednej z nich, więc można rozważyć umieszczenie półek i szafek na ścianie z oknem. Jeśli pokój jest wydłużony, znacznie zaokrągli przestrzeń, czyniąc go bardziej harmonijnym. Ale oczywiście trzeba podnosić szafki na szerokości ścian lub je zamawiać.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-18


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-19


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-20

Oświetlenie

Konstrukcja małej kuchni w Chruszczowie zakłada badanie wszystkich szczegółów w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli pragniesz czuć się komfortowo w małym pokoju, nie wystarczy zawiesić żyrandol pod sufitem. Zamiast tego trzeba go porzucić, zastępując go lampami umieszczonymi w różnych strefach, o różnej intensywności, a nawet w cieniu światła.

Obszary robocze są oświetlone lampami umieszczonymi w dolnej części szafek ściennych, dla stołu organizowane jest oddzielne, bardziej miękkie i wygodniejsze oświetlenie. Możesz powiesić mały żyrandol na długim drucie lub umieścić lampę biurkową. Kilka małych lamp sufitowych nad stołem sprawi, że granice przestrzeni będą bardziej rozmyte i przestronne.

Jeśli kuchnia została odnowiona, z wyprzedzeniem podejmowane są decyzje o oświetleniu różnymi źródłami światła - kable są układane, gniazda są cięte. Liczne pomysły dotyczące kuchni w Chruszczowie pozwalają wybrać przybliżony schemat oświetlenia na etapie usuwania starego wykończenia.


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-21


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-22


kuhnya-v-hrushevke-kak-oformit-malenkuyu-komnatu-25-foto-23

Wentylacja

Możemy założyć, że teraz w domach nie ma naturalnej wentylacji: okna z podwójnymi szybami, zewnętrzna izolacja ścian zmieniły rozkład wilgotności w mieszkaniach, więc świeże powietrze i normalny poziom wilgotności należy rozpatrywać oddzielnie. Problem ten jest zwykle łatwo rozwiązany przez kaptur, który jest wybierany na podstawie intensywności aktywności kuchni. Jeśli w domu nie ma domowych kanałów wentylacyjnych, wykonaj dziurę w ścianie.

W każdym razie zastanów się, jak wyposażyć kuchnię w Chruszczow, potrzebujesz na etapie naprawy i instalacji instalacji elektrycznej. Nawet bez wydawania dużych funduszy możesz sprawić, że kuchnia będzie piękna i wygodna.

Pin
Send
Share
Send
Send