Jaki wybór kuchni dla domowych wskazówek Jak wybrać kolor i materiał wbudowanego zestawu słuchawkowego i mebli od najlepszego producenta, projektu i stylu modelu fasady - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kupujemy meble w domu: którą kuchnię wybrać?

Każdego roku setki rodzin w całym kraju stają przed problemem wyboru mebli do kuchni. Wraz z upadkiem ZSRR zniknęły standardowe „ściany”, co oznacza, że ​​dziś możemy sobie pozwolić na słuchawki o dowolnej złożoności, stylu i stylu, ale w całej tej różnorodności bardzo łatwo się zgubić. Przyjrzyjmy się zatem, jak wybrać odpowiednią kuchnię, aby nie pożałować zakupu przez minutę.

Czego powinienem szukać?

Każda gospodyni ma jasny obraz tego, co powinno być nowoczesną kuchnią. Głównymi kryteriami będą wygoda, możliwość tworzenia komfortu i praktyczności. A dzisiejsi producenci są gotowi zaoferować tak szeroką gamę produktów, która jest w stanie zaspokoić apetyty nawet najbardziej wymagającej i porywczej gospodyni domowej. A jeśli zdecydujesz się na naprawę w jednym z najważniejszych pomieszczeń w swoim mieszkaniu, ale jeszcze nie wiesz, jak wybrać meble do kuchni, powinieneś usiąść przy stole i odpowiedzieć na kilka pytań przed pójściem do sklepu:

 • Ilu członków rodziny ma zaprojektować przyszły zestaw słuchawkowy? Czy wygodnie będzie czuć się w pokoju w tym samym czasie, przygotowując osobę?
 • Jak często gotujesz? Ile osób zgromadzi się w kuchni i jak często będą się odbywały takie spotkania? Być może nie potrzebujesz dużego stołu jadalnego i możesz zadowolić się małym składanym transformatorem.
 • Do czego jeszcze służy pokój? Jeśli lubisz oglądać telewizję wieczorami lub przyjmować gości, powinieneś zadbać o wygodne fotele.
 • Jak wybrać kolor kuchni? Jeśli już wymyśliłeś projekt ścian, podłogi i sufitu, musisz się na nim skupić. Kiedy naprawa zaczyna się od zera, wskazane jest, aby rozpocząć od ogólnego obrazu stylistycznego domu, a także wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i poziom jego naturalnego światła przez cały dzień.
 • Jakie jest najlepsze wykorzystanie wolnego miejsca? W małym pokoju narożna kuchnia będzie wyglądać ekologicznie, ekonomicznie i wielofunkcyjnie, aw przestronnych domach na wsi masywne drewniane meble z dużą liczbą blatów i powierzchni roboczych mogą pełnić rolę kuchennych.
 • Czy możliwe jest zwiększenie powierzchni jadalni?
 • Jakie urządzenia gospodarstwa domowego zostaną zainstalowane? Ostatnio popularne są modele wbudowane. Stwarza to wrażenie pojedynczej fasady i stylu kuchni, co sprawia, że ​​wystrój jest pełny, przytulny i schludny.
 • Potrzebujesz dodatkowego oświetlenia?
 • Jak przestronne i wygodne powinny być szafki? Zestaw do małej kuchni powinien zawierać odpowiednio dobrany system przechowywania, w przeciwnym razie w spiżarni będą przechowywane małe rzeczy, takie jak puste puszki, środki czyszczące i różne urządzenia do gotowania.
 • Jak widzisz położenie „trójkąta”: kuchenka, zlew i lodówka? Jak myślisz, jak je ułożyć, aby było jak najbardziej wygodne.
 • Gdzie znajdują się wszystkie komunikaty? Czy konieczne jest budowanie dodatkowych niszy, antresoli itp.? Czy można przenieść wylot lub pranie?

Jak wybrać projekt?

Dziś tysiące zdjęć ogromnych zestawów słuchawkowych i małych narożnych kuchni z różnymi fasadami, w jasnych kolorach i odcieniach oraz niezwykłe tekstury są swobodnie dostępne w Internecie.

Jeśli nie możesz sam podjąć decyzji, skontaktuj się z profesjonalistą, który z pewnością udzieli wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich mebli. Powiemy Ci, jakie style i trendy są w projektowaniu zestawów kuchennych:

 • Klasyczny Takie modele kuchni nigdy nie wychodzą z mody. W większości przypadków mówimy o ciężkich produktach z naturalnego drewna z dużą liczbą elementów dekoracyjnych. Doskonale pasują do przestronnego pokoju z wysokimi sufitami i dużymi oknami. Ci, którzy chcą oszczędzać, lepiej wybrać MDF, którego nowoczesne firmy są powszechnie stosowane zamiast drogiego drewna.
 • Nowoczesny Tu pojawia się pytanie: jak wybrać wbudowaną kuchnię? Technika powinna łączyć się z ogólnym obrazem, wszystkie detale są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, minimalny wystrój to maksymalna wygoda. Spokojne, neutralne odcienie i kolory oraz subtelny połysk są mile widziane.
 • Kraj Jeśli chcesz wybrać zestaw w stylu „country” lub „Provence”, z pewnością różnią się one naturalnością i naturalnością, bliskością natury i ich przodkami. Wieś jest bardziej typowa dla domków wiejskich, chociaż w mieszkaniach miejskich nie jest tak rzadko. Śmieszne koronkowe serwetki, urządzenia ozdobione mosiądzem, słodkie rzeczy, wiklinowe meble - to jest najbardziej charakterystyczne dla tego trendu.
 • Zaawansowana technologia Warto wybrać dla małych kuchni. Dobrej jakości materiały, chromowana fasada do kuchni, minimalna liczba akcesoriów, nowoczesne urządzenia. Pokoje i meble w tym stylu różnią się wygodą i komfortem.

Określenie kierunku stylistycznego w projektowaniu przyszłego zestawu słuchawkowego to połowa sukcesu. Jeśli nie wiesz, jaki kolor wybrać w kuchni, odnieś się do starożytnej nauki jako terapii kolorami. Odpowiedni kolor jest kluczem do wspaniałego nastroju, a nawet lekarstwa na niektóre dolegliwości fizyczne. Skonsultuj się ze specjalistą i wybierz odcienie na podstawie własnego światopoglądu.

Pięć kroków do sukcesu

Cóż, już zdarłeś starą tapetę ze ścian i otworzyłeś wykładzinę. Czas zadać pytanie: którą kuchnię wybrać? Abyś mógł dokonać najlepszego wyboru, zalecamy przejście przez kilka etapów. W trakcie wyszukiwania odpowiedzi będziesz w stanie uzyskać formułę prawidłowej kuchni, a firma opracuje ją na podstawie wszystkich przedstawionych wymagań. Więc chodźmy!

Projekt, kolory, tekstura

Tutaj trzeba odpowiedzieć na trzy pytania naraz: jak wybrać fasadę kuchni, z jakiego materiału wybrać kuchnię i jaki projekt wybrać w tym pokoju. Jeśli chodzi o materiały, oszczędzanie nie ma sensu. Muszą wyróżniać się najlepszymi zdolnościami do odpychania wilgoci, utrzymywać niezmiennie przy spadkach temperatury i doskonale radzą sobie z różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Najbardziej popularne są płyty wiórowe laminowane, płyty MDF, płyty wiórowe laminowane z powłoką z tworzywa sztucznego, sztucznego kamienia i naturalnego drewna.

Wymiary

Podczas opracowywania planu projektowania należy wziąć pod uwagę aktualną sytuację prania, gniazd i innych ważnych komunikatów. Na tej podstawie rozważ rozmiar przyszłego zestawu słuchawkowego. Nie powinien wyglądać zbyt masywnie w porównaniu z innymi meblami.

Armatura i zawartość

Kuchnia powinna być prosta, wygodna i wygodna. Wysokość półek i innych elementów powinna być określona na podstawie wielkości wbudowanego sprzętu. System przechowywania powinien być przemyślany w najmniejszym szczególe. Jak wybrać kuchnię? Więc nie jesteś zadowolony z zakupu, jeśli nie masz pod ręką wszystkiego, czego potrzebujesz w momencie gotowania.Technologia wbudowana

Zgadzam się, sąsiedztwo błyszczącej szafki i na przykład samotny talerz nie zawsze wygląda estetycznie. Teraz nie ma potrzeby zaśmiecania przestrzeni, nowocześni producenci mogą zintegrować z zestawem słuchawkowym dowolne urządzenie, nawet bardzo duże. Konieczne jest zaangażowanie w zakup sprzętu na długo przed opracowaniem projektu, ponieważ przy produkcji mebli należy uważać go za rozmiar.Organizacja kosmiczna

Z pewnością, przemyśliwszy pierwsze cztery punkty, już z grubsza zrozumieliście, którą kuchnię najlepiej wybrać, ale pozostaje ostatni ważny moment. Wymiary zestawu słuchawkowego powinny być przestrzegane, aby zachować prawidłowe proporcje między jadalnią a miejscem pracy. Należy również pamiętać, że wolna przestrzeń powinna wynosić co najmniej 20 procent całkowitej powierzchni pomieszczenia.

Nowoczesna kuchnia to praktyczne, wygodne, przytulne pomieszczenie „wypchane” wszystkim, co niezbędne do ułatwienia procesu gotowania. Ale wybór zestawu słuchawkowego powinien uwzględniać nie tylko ten problem. Te meble, jak każdy inny, muszą mieć estetyczny wygląd i tworzyć w domu domową i ciepłą atmosferę.