Sadzenie Cleome w otwartym ogrodzie kwiatowym, uprawa roślin zielnych z nasion w domu wiejskim i na ulicy - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kwiat klastra na działce: fajerwerki w ogrodzie (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niezwykły i bardzo piękny kwiat ogrodowy idealnie ozdabia dacza, uzupełniając jego delikatność i kolor. Ciekawy kształt kwiatu, przypominający eksplozję fajerwerków, pomimo wyraźnych linii, wygląda prawie nieważko.

Początkowo roślina cleoma pochodziła z Ameryki Południowej, ale dziś występuje niemal we wszystkich zakątkach globu. Biolodzy znają nawet 70 gatunków tego odpornego i bezpretensjonalnego kwiatu, które znalazły swoją uwagę wśród lokalnych projektantów zewnętrznych.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-2


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-3

Roślina jest bardzo silna i odporna, toleruje złą pogodę, deszcze i silne wiatry, ale jest jednoroczna i kwitnie tylko raz - od czerwca do września. Wielu hodowcom kwiatów udaje się osiągnąć wieloletnie kwitnienie, ale wymaga to właściwej opieki i ochrony przed zimowymi przymrozkami.

Cechy zakładu

Liście Cleoma różnią się wielkością w zależności od położenia na łodydze, więc najmniejsze są w górnej części, a większe są bliżej korzenia. W podstawach liści są twarde kolce, a same liście są pokryte kolcami. Dlatego kwiat ma inną popularną nazwę - kłujący świerk.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-4


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-5

Najsłynniejsze odmiany kolczastego kleszcza są uważane za:

 • Cherry Queen. Roślina jest pokryta pachnącymi kwiatami na długich szypułkach;
 • Helen Campbell. Cleoma z białymi kwiatami;
 • Rozakenigin. Delikatnie różowa roślina o pachnących kwiatach;
 • Złoty Brylant. Jedna z najmniejszych odmian cleomy, wielu nawet przypisuje ją krasnoludowi, ale kwiaty na niej rosną w niezwykłym żółtym kolorze;
 • Różowa Królowa lub Różana Królowa. Jak sama nazwa wskazuje, kwiaty tej odmiany wyróżniają się różnymi odcieniami różu;
 • Sparkler Lavander. Nazwa tej odmiany podyktowana jest bezprecedensowym podobieństwem odcienia kwiatów z kwiatami lawendy - jasnofioletowej kutasy;
 • Violet Quinn. Cleome tej odmiany zdobią fioletowe, czasem nawet atramentowe kwiaty, co czyni go wyraźnym akcentem na fabule;
 • Olbrzymi różowy Cusin. Ta odmiana ma największe kwiaty różu i ciemnego różu.

Jeśli spojrzysz na niezwykłą roślinę bardzo uważnie, zobaczysz, że jej cała powierzchnia pokryta jest małymi włoskami, które wydzielają bardzo pachnący sok. Dzięki temu przyjemnemu zapachowi w ogrodzie tworzy się tropikalna atmosfera lasu. Ogród z klejem pachnie przez całe lato dla radości jego właścicieli.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-6


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-7

Uprawa Cleoma z nasion

Po wyblaknięciu cleomy na łodydze pojawiają się czarne i żółte nasiona. Są bardzo łatwe w montażu i mogą być używane do ponownego sadzenia. Nałożyli klej wiosną lub wcześniej, bliżej zimy.

Najpopularniejszą metodą reprodukcji tego dekoracyjnego kwiatu jest sadzenie obrzęku na otwartym terenie. Aby to zrobić, najpierw przygotowane sadzonki, które po ostatnim mrozie umieszcza się w ziemi. Gleba dla cleoma wymaga neutralnego, ale płodnego. Lepiej jest unikać nadmiernej wilgoci i bardzo mokrych obszarów, można zaaranżować klej w słonecznym miejscu, gdzie pojawi się w całej okazałości.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-8


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-9

Uprawa nasion i pielęgnacja sadzonek

Aby roślina mogła rosnąć zdrowo i silnie, należy postępować zgodnie z całym porządkiem uprawy i warto zacząć od sadzenia nasion dla sadzonek. Proces formowania sadzonek składa się z następujących kroków:

 1. Przygotuj glebę, która będzie zawierać 2 części ziemi ogrodowej, 2 części próchnicy i 1 część piasku.
 2. Powstała mieszanina jest wypełniana w drewnianych skrzyniach, które następnie zostaną umieszczone sadzonki.
 3. Nasiona należy wysiewać na głębokość jednego centymetra.
 4. Po wysiewie ziemia jest lepiej traktowana kompostem, bezpiecznie wpłynie na zdrowie kiełków, które pojawią się w ciągu kilku tygodni.
 5. Pudełka z sadzonkami po zakończeniu wszystkich procedur należy umieścić w jasnym pomieszczeniu, można nawet wyposażyć dodatkowe oświetlenie.
 6. Zapewnij regularne podlewanie i poczekaj na pierwsze pędy.

Aby przyspieszyć proces kiełkowania sadzonek przed sadzeniem, można je traktować specjalnymi preparatami sprzedawanymi w dużych kwiaciarniach. Nasiona po tym zabiegu są odporne na różne niekorzystne czynniki.

Sadzonki można nurkować dopiero po mocnym kiełku i wyrzuceniu pierwszych liści. Każdy krzew należy przeszczepić do oddzielnych pojemników, wstępnie napełnionych mieszaniną torfu i próchnicy. W pojedynczych słoikach roślina zaczyna rosnąć tak szybko, jak to możliwe, ale nadal wymaga regularnego karmienia, co najlepiej robić co dwa tygodnie.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto.jpeg">


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-10


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-11

Po tym, jak sadzonki mocno zakorzenią się, podlewanie może być rzadsze, ale wciąż obfite. Można go podlewać roztworem nadmanganianu potasu, co pozwoli uniknąć występowania niepożądanych chorób.

Jak już wspomniano, słoneczne miejsce i żyzna gleba są wybierane do sadzenia cleoma w otwartym terenie. Do tego, po ostatnich mrozach, gdzieś w maju, wybiera się miejsce w ogrodzie, niektórzy ogrodnicy nawet smakują go złożonym nawozem, który przyniesie korzyści nie tylko klejowi, ale także sąsiednim roślinom.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-12


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-13


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-14

Sadzonki sadzi się według schematu od 40 do 50. Krzewy posadzone w ten sposób zakwitną obficie, jasno, wspaniale i nie będą przeszkadzać swoim towarzyszom. Po posadzeniu cleomeru w ogrodzie, podlewanie powinno być zredukowane do minimum, nie nawilżaj gleby - cleome lubi suchy ląd.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-15


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-16


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-17

Cleome w ogrodzie

Dziś projektanci krajobrazu zakładają klej jako oddzielny element ogrodu, w połączeniu z innymi kwiatami. Bardzo często można spotkać połączenie różowych fajerwerków z aromatycznym tytoniem i laureatem.

Jasne fajerwerki w kolorze białym, różowym, czasem nawet żółtym, ciekawie rozcieńczają ogólną atmosferę ogrodu, uzupełniając go delikatnością ich niezwykłych kwiatów i twardością odpornych liści.


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-18


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-19


cvetok-kleoma-na-priusadebnom-uchastke-fejerverk-cveta-v-sadu-21-foto-2.jpeg">

Duży wzrost łodyg cleoma pozwala na wykorzystanie go jako tła dla złożonych kompozycji lub jako żywopłot. Otaczanie się taką rośliną jest niezwykle przyjemne - nie tylko da cień, ale również wypełni powietrze przyjemnym aromatem.

Obejrzyj film: ROBLOX ŻYCIE - PODGLĄDACZ CHCE ZNISZCZYĆ ŚWIĘTA?! VITO i BELLA (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send