Panele do ściany kuchennej Plastikowe szkło dekoracyjne MDF do dekorowania fartucha do białej cegły, akrylowe drewniane arkusze PCV z rysunkiem do płytki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Panele do kuchni: rodzaje i korzyści (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Panele ścienne do kuchni - świetny sposób na wykończenie pokoju, który jest stale narażony na wysoką wilgotność i wysokie temperatury. Ponadto panele wewnętrzne pozwalają oryginalnie ozdobić kuchnię w dowolnym stylu. Jednak szeroka gama typów, kolorów i faktur może zmylić każdą osobę, więc musisz wiedzieć, jak wybrać wysokiej jakości i trwałe panele ścienne do kuchni, które idealnie pasują do wnętrza, niezależnie od jego stylu.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-2

Zalety i wady

Oryginalne panele ścienne do kuchni mogą być kolorowe, z nadrukiem fotograficznym, z ornamentem, jako cegła lub imitacja drewna. Taki materiał na ścianie jest szeroko stosowany w kuchniach. Jednak wybierając go, należy wziąć pod uwagę, że w zależności od rodzaju materiału może on mieć negatywne cechy.

Na przykład płyty MDF silnie pochłaniają nieprzyjemne zapachy i tłuszcz, a plastikowe panele do kuchni szybko blakną, gdy zostaną wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego też panele dekoracyjne do kuchni, chociaż mają wady, są zwykle charakterystyczne dla pewnego materiału.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-4


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-5

Warto zastanowić się, jakie wspólne zalety mają panele ścienne do kuchni. Obejmują one:

  • Łatwa instalacja. Instalacja panelu kuchennego zajmuje minimum czasu i nie wymaga specjalnych narzędzi. Instalacja odbywa się na dwa sposoby. Arkusze mogą być montowane na ramie lub specjalnym klejem. Do tego używany jest specjalny klej. Procesowi temu nie towarzyszy hałas ani brud.
  • Łatwość opieki. Panele ścienne do kuchni są często wykonane z dużej długości i szerokości, więc nie mają szwów. To właśnie w szwach osadzają się brud, bakterie i pleśń. Dlatego taki materiał jest łatwiejszy do czyszczenia niż płytka.
  • Wygoda w układaniu komunikatów. Wiele osób wybiera panele ze względu na fakt, że upraszczają układanie komunikacji i pozwalają całkowicie ukryć kanalizację, instalacje hydrauliczne i przewody elektryczne.
  • Izolacja akustyczna. Panele z blachy umożliwiają wykonanie i dodatkową izolację akustyczną pomieszczenia. Aby to zrobić, między ścianą a panelem, musisz umieścić warstwę materiału dźwiękochłonnego. Pozwala to chronić inne pokoje przed hałasem z kuchni.

Lista korzyści może wzrosnąć w zależności od rodzaju materiału. Na przykład, jeśli używasz takich paneli do kuchni jako PCV, możesz użyć ich do wykończenia zarówno ścian, jak i sufitu. A jeśli używasz szkła, można je stosować tylko do ściany roboczej, ale dbanie o nie jest niezwykle proste.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-6


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto.jpeg">

Istnieją różne rodzaje paneli ściennych do kuchni, z których każda jest zalecana do stosowania w niektórych przypadkach lub w zależności od wnętrza pokoju. Tradycyjnie można je podzielić na ściany i uniwersalne. Pierwszy typ - materiał wykończeniowy tylko na ściany, a drugi - może być użyty do sufitu.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-8


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-9


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-10

Główne typy:

  • Szklane panele do kuchni. Najlepsza opcja na stworzenie fartucha. Również z doskonałym wyborem wzoru i koloru, szkło wygląda dobrze na suficie. Jednak użycie szkła do wykończenia wszystkich ścian jest niepraktyczne. Lepiej jest połączyć szklane panele do kuchni z innymi materiałami dekoracyjnymi i wykończeniowymi. Dzięki temu materiałowi można uzyskać idealny połysk, a także wygodną powierzchnię do czyszczenia.
  • Płyty MDF do kuchni. Nie najlepsza opcja do wykorzystania w kuchni. Gromadzi wilgoć i tłuszcz, a także łatwo ulega uszkodzeniu. Jeśli jednak takie arkusze są laminowane, można pozbyć się prawie wszystkich negatywnych cech materiału. Takie panele mogą być barwione, pod cegłą, wzorem lub z nadrukiem fotograficznym. Oddzielnie należy zwrócić uwagę na panele akrylowe do kuchni, które mają dobre właściwości i przystępną cenę.
  • Panele plastikowe do ścian. Jedno z najtańszych wykończeń ścian. Różni się średnią gęstością, oryginalnym wzornictwem i łatwością pielęgnacji. Panele PVC do kuchni mogą mieć różną grubość i gęstość. Do sufitu można użyć cienkich białych paneli, a dla ścian - kolorowych arkuszy o maksymalnej grubości. Do wykończenia używane są panele matowe lub błyszczące, gładkie, z nadrukiem fotograficznym lub z cegły.
  • Płyty wiórowe. Dobrej jakości płyta pilśniowa może trwać przez długi czas. Najczęściej są laminowane, aby chronić materiał przed wilgocią i tłuszczem. Z ich pomocą tworzy idealny połysk, który jest łatwy w pielęgnacji.
  • Płyty z postformingu i sztucznego kamienia są materiałem płyty wiórowej, która jest pokryta powłoką polimerową. Pozwala to na wykonanie panelu pod cegłą, kamieniem lub innymi naturalnymi materiałami. Do produkcji można również użyć sztucznego kamienia, który choć trudny do zainstalowania, ma stylowy wygląd, trwałość, odporność na wilgoć, a także piękny wygląd pod cegłą lub kamieniem naturalnym.
  • Szkło hartowane. Jedna z najpopularniejszych opcji projektowych na fartuch, który ze względu na swoje właściwości nie jest gorszy od płytek ceramicznych. Jednak na szkle można tworzyć różnorodne ozdoby i prawdziwe obrazy. Na przykład można wydrukować wzór pod cegłą lub kamieniem, kolorowe rysunki do projektowania mebli kuchennych. Symulują również mozaikę do kuchni lub płytek ceramicznych. Tworzenie mozaikowych wzorów za pomocą gorącego szkła jest znacznie łatwiejsze niż używanie prawdziwych mozaik. Ponadto między stawami nie będzie brudu i pleśni.

Oddzielnie możesz wybrać panele do kuchni pod płytką. Pozwalają stworzyć optymalnie płaską powierzchnię do montażu płytek ceramicznych. Upraszcza to i przyspiesza naprawy, jeśli ściany są nierówne.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-11


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-2.jpeg">


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-12

Warto zwrócić uwagę na cechy montażu paneli ściennych. Ramowy sposób montażu zajmuje więcej czasu i jest najczęściej stosowany w przypadku, gdy wymagana jest okładzina lub dekoracja sufitu o dużej powierzchni. W takim przypadku nie jest konieczne wcześniejsze przygotowanie bazy. Technologia klejenia na pierwszy rzut oka wygląda łatwiej. Jednak przed użyciem należy go dokładnie wyrównać. Ponadto w przypadku wykańczania paneli sufitowych ta metoda nie jest wymagana.

Panele ścienne i sufitowe są arkuszami, których rozmiar i grubość zależy od rodzaju wybranego materiału. Arkusze używane do wykonania fartucha mają długość od 2 do 3,5 metra. Szerokość takich arkuszy wynosi 1-2 metry. Grubość zależy od rodzaju materiału. Zaleca się jednak stosowanie arkuszy o minimalnej grubości 3 mm.

Takie materiały często mają gładką powierzchnię, ale można zamówić matowe lub teksturowane arkusze. Kolor może być monofoniczny lub z nadrukiem fotograficznym pod białą cegłą, kamieniem lub innymi materiałami. Rysunki można zamówić dowolne. Najważniejsze jest to, że pasują do projektu kuchni.

Wybierając materiał, należy zwrócić uwagę na to, gdzie zostaną zainstalowane panele. Jeśli w pobliżu znajduje się kuchenka gazowa, materiał powinien mieć dobrą stabilność termiczną.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-15


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-16


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-17

Panele ścienne można stosować nie tylko do fartucha, ale także do dekoracji pozostałej części kuchni. W tym przypadku lepiej jest wybrać listwy, komponować lub inne panele z tworzywa sztucznego, MFD lub PVC. Grubość paneli, które znajdują się w pewnej odległości od zlewu i płyty, może być niższa. Ponadto mogą nie mieć właściwości ognioodpornych i odpornych na wilgoć. W obszarze roboczym najlepiej jest używać paneli arkuszowych, które umożliwiają zminimalizowanie liczby szwów.

Montaż takich paneli na ramie pozwala uniknąć wyrównywania ścian, co zawsze poprzedza proces montażu płytek ceramicznych. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwoli Ci wybrać optymalne rozwiązanie w zależności od projektu kuchni.


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-18


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-19


paneli-dlya-kuhni-vidi-i-preimushestva-23-foto-20

Obejrzyj film: Pozycjonowanie SEO czy Google AdWords (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send