Niebieska skórzana kanapa z żółtym wnętrzem, duży kąt w ciemnym kolorze w wystroju salonu i pokoju dziecięcego - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieska sofa - jasny element wnętrza (25 zdjęć)

Sofy nie tylko dają poczucie komfortu i przytulności. Przy wyborze produktu zwróć uwagę na mechanizm kontroli produktu, jego kształt, kolor i jakość tapicerki. Ponieważ prawidłowo wybrany model może zmienić pomieszczenie nie do poznania.

Rodzaje transformacji sof

Kupując sofę prawie wszyscy kupujący wybierają modele, które można łatwo przekształcić w łóżko. Czasami pragnienie to wynika z życiowej konieczności - w małych mieszkaniach jako główne łóżko używane są sofy. Właściciele przestronnych mieszkań po prostu chcą mieć dodatkowe miejsce do spania, aby zapewnić komfortowy nocleg swoim ukochanym gościom.Przy wyborze projektu ważne jest określenie następujących punktów:

 • Jak często model zamieni się w rozkładaną sofę? Ponieważ nie wszystkie mechanizmy są w stanie wytrzymać codzienną pracę;
 • Co wolisz: duża przestrzeń łóżka lub swobodny ruch? Ponieważ w małych pomieszczeniach rozkładana sofa może zajmować prawie całą wolną przestrzeń;
 • Jak ważna jest obecność wbudowanego pudełka;
 • Styl i kolorystyka, pragnienie właściciela mieszkania, aby sofa była głównym elementem mebli lub tylko częścią zestawu mebli;

Istnieją trzy rodzaje transformacji produktu: składanie (kanapa, klik-klyak), wyciąganie / wyciąganie (eurobook, delfin), rozkładanie (akordeon, składane łóżko).

Jeśli zakłada się, że meble będą pełnić rolę stałego miejsca postoju, wówczas najbardziej odpowiednim typem będzie - roll-out. Sofa eurobook jest bardzo popularnym modelem. Aby rozszerzyć produkt, siedzenie jest pociągane do przodu, a plecy spadają w wolne miejsce. Zalety modelu: łatwość użytkowania, gładka powierzchnia łóżka, obecność wbudowanej szuflady, możliwość montażu mebli blisko ściany.
Optymalny kształt sofy

Producenci oferują dziś produkty na każdy gust - proste, kanciaste, z liniami okrągłymi / owalnymi / nawijającymi. Klasyczne to: sofa narożna i prosta. Nie można określić, która forma jest lepsza. Ponieważ meble są wybierane na podstawie powierzchni pokoju, projektu pokoju i życzeń kupującego.

Proste sofy

Popularność tego modelu wynika z przewagi małych mieszkań. Optymalne rozmieszczenie mebli w takich pokojach znajduje się blisko ściany. Produkt jest tylko miejscem do odpoczynku lub snu.

Jednak pojawienie się apartamentów typu studio dodało funkcje do mebli i zwiększyło ich możliwości rozmieszczenia. Produkty umieszczone w środku (lub na środku) pokoju zaczęły strefować pokój.

Dwa proste modele można ustawić pod kątem, oznaczając obszar rekreacyjny. W takim przypadku projekt produktów musi być taki sam, a kolor tapicerki może się różnić. Sofa w niebieskim kolorze będzie idealnie połączona z modelami szarości, zieleni, brązu.

Produkty umieszczone naprzeciwko siebie stworzą przytulną część wypoczynkową w salonie. W tym przypadku możesz zainstalować przedmioty, które różnią się kolorem i formą, ale nie można nie zauważyć, że te same meble nadają sytuacji bardziej kompletny wygląd, a mniej potrzebują dodatkowych akcesoriów.Narożne sofy niebieskie

Modele o kształcie kątowym zajmują więcej miejsca, więc w małych mieszkaniach są nie na miejscu - przeciążają przestrzeń. Zaleca się, aby takie modele ozdabiały wystrój przestronnych pokoi lub pomieszczeń średniej wielkości.

Niebieskie narożne sofy mają wiele zalet:

 • kształt produktu pozwala na użycie „martwych” stref - narożników pomieszczenia. Z tego powodu centrum jest opuszczone, a cały pokój wygląda na bardziej przestronny;
 • produkty mogą stworzyć harmonijną atmosferę w pokoju dziecięcym, salonie, gabinecie, kuchni;
 • w razie potrzeby powstaje wygodne miejsce do spania dla gości;
 • funkcjonalność Oprócz wygodnych miejsc do odpoczynku i snu meble mogą mieć wbudowane schowki, regulowane podłokietniki i zagłówki;
 • możliwość zagospodarowania przestrzeni.

Niuanse kombinacji niebieskiego z innymi odcieniami

Nie można nazwać niebieskiej palety w projektowaniu wnętrz. Tłumaczy to „chłód” koloru. Chociaż nie można zaprzeczyć uspokajającym efektom niebiańskich odcieni. Tapicerowane meble w kolorze niebieskim harmonijnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni ton tapicerki i jej połączenie z innymi odcieniami projektu pomieszczenia.
Klasyczne kombinacje: niebieski i biały

Te dwa odcienie doskonale się uzupełniają. Ten wybór kolorów rozwiązuje kilka problemów we wnętrzu.

 • Za pomocą białego koloru można wizualnie rozszerzyć przestrzeń pomieszczenia. Ponadto pożądane jest stosowanie białych odcieni do wykańczania sufitu i ścian pomieszczenia, a paleta niebieskiego będzie wyglądać idealnie w tapicerce i dekoracji tekstylnej otworów okiennych. Chociaż jest to prawdopodobne i inne zastosowania tych odcieni.
 • Niebieski kolor nadaje pomieszczeniu uczucie świeżości i nowości. Ma duże znaczenie w małych przestrzeniach.

Niebiesko-biała gamma odgrywa główną rolę w ucieleśnieniu motywów morskich przy projektowaniu pokoju. Niebieska skórzana sofa znakomicie ozdobi przestronny i jasny salon, podczas gdy morski nastrój będzie wsparty pasiastymi zasłonami i poduszkami z wizerunkami rozgwiazdy lub muszelek.

W tej kombinacji kolorów nie należy skupiać się na podłodze. Ponieważ podłoga ma ciemny kolor, pogorszy sytuację (wytworzy przytłaczające wrażenie), a czerwone odcienie dodadzą „sztywności”. Wśród projektantów była opinia, że ​​należałoby wybrać na podłogę neutralne odcienie - miód złoty lub bielony dąb.Niebieski i zielony: zamknij odcienie

Dźwięków tych nie można nazwać kontrastem, oba należą do zakresu zimnego. Wnętrze salonu, utrzymane w tych kolorach, wyraża spokój i ciszę.

W kuchni kompaktowe narożne sofy w niebieskim kolorze będą wyglądać przytulnie w połączeniu z naczyniami w niebieskich odcieniach, tapicerką z tkaniny. Kurtyny świetlne z niebieskimi ornamentami nadają kuchni elegancki wygląd. Uważa się, że niebiesko-zielona paleta zmniejsza apetyt i zmniejsza chęć jedzenia słodyczy.

Można powiedzieć, że zielone odcienie w tekstyliach (zasłony, poduszki, narzuty) i elementy dekoracyjne (abażury, obrazy) przypominają naturę, dlatego niebiesko-zielone wnętrza, z dodatkiem drobnych żółtych kresek (wzór włókienniczy, pamiątki), wyglądają łatwo i naturalnie.
Czerwony i niebieski: złożoność kombinacji

Używanie tych odcieni we wnętrzu salonu powinno być bardzo ostrożne, ponieważ dają one wrażenie odwrotne. Czerwony to jasny i gorący kolor, który wizualnie redukuje pomieszczenie, a niebieski przeciwległy dodaje spokoju i chłodu do pomieszczenia i wizualnie rozszerza przestrzeń.

Lekko wygładź sprzeczność jasnych i nasyconych kolorów, dodając biały kolor. Ponadto, jeśli pokój ma czerwoną sofę i niebieski, wtedy obecność bieli we wnętrzu powinna być dominująca.

Istnieje inny sposób wygładzenia silnego kontrastu kolorów. Aby schemat kolorów nie powodował zmagań, pożądane jest, aby jeden cień był główny, a drugi dodatkowy. Jeśli pokój jest dużą niebieską sofą, czerwone odcienie powinny być obecne w małych ilościach. Opcjonalnie - kompaktowa czerwona sofa, wazony lub poduszki z czerwonym wzorem.

Istnieje około szesnastu odcieni niebieskiego. Nasycone ciemne odcienie tworzą wrażenie solidności i bladego, rozmytego błękitu - uczucia świeżości, wolnej przestrzeni.

Niebieski kolor należy do zimnej palety i wizualnie tworzy chłodną atmosferę w pokojach, więc niebieska skórzana sofa wygląda odpowiednio we wnętrzu pokoi położonych po wschodniej lub południowej stronie budynku. Ostrożnie zaopatrz się w niebieskie meble w północne pokoje i małe zacienione pokoje.
Niebieska sofa we wnętrzu: zalecenia dotyczące wyboru odcienia i stylu

Używając tylko różnych odcieni palety, możesz stworzyć harmonijny obraz pomieszczenia. Dzięki jasnym, nasyconym kolorom (lazur, błękit chabrowy) uzyskuje się kreatywny projekt w stylu high-tech lub minimalizmu. W tym przypadku soczysty odcień tapicerki będzie się wyróżniać na tle neutralnego pozostałego otoczenia (jasnoszary). W przestronnym pokoju będzie wyglądać niebieska narożna sofa.

Jeśli we wnętrzu głównej palety jest jasna i aktywna, wskazane jest wybranie mebli z jasnoniebieską tapicerką. To połączenie będzie świetnie wyglądać w pokojach zaprojektowanych w stylu prowansalskim i wiejskim.

Meble w niebieskim kolorze doskonale łączą się zarówno z podobnymi odcieniami, jak iz kontrastem. Jeśli umieścisz akcenty poprawnie, niebieska sofa przyniesie komfort i świeżość każdemu projektowi.
Obejrzyj film: Jak urządzić mieszkanie na wynajem? KULISY BIZNESU EXTRA #3 (Luty 2020).

Загрузка...