Niebieska skórzana kanapa z żółtym wnętrzem, duży kąt w ciemnym kolorze w wystroju salonu i pokoju dziecięcego - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Niebieska sofa - jasny element wnętrza (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sofy nie tylko dają poczucie komfortu i przytulności. Przy wyborze produktu zwróć uwagę na mechanizm kontroli produktu, jego kształt, kolor i jakość tapicerki. Ponieważ prawidłowo wybrany model może zmienić pomieszczenie nie do poznania.

Rodzaje transformacji sof

Kupując sofę prawie wszyscy kupujący wybierają modele, które można łatwo przekształcić w łóżko. Czasami pragnienie to wynika z życiowej konieczności - w małych mieszkaniach jako główne łóżko używane są sofy. Właściciele przestronnych mieszkań po prostu chcą mieć dodatkowe miejsce do spania, aby zapewnić komfortowy nocleg swoim ukochanym gościom.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-2

Przy wyborze projektu ważne jest określenie następujących punktów:

  • Jak często model zamieni się w rozkładaną sofę? Ponieważ nie wszystkie mechanizmy są w stanie wytrzymać codzienną pracę;
  • Co wolisz: duża przestrzeń łóżka lub swobodny ruch? Ponieważ w małych pomieszczeniach rozkładana sofa może zajmować prawie całą wolną przestrzeń;
  • Jak ważna jest obecność wbudowanego pudełka;
  • Styl i kolorystyka, pragnienie właściciela mieszkania, aby sofa była głównym elementem mebli lub tylko częścią zestawu mebli;

Istnieją trzy rodzaje transformacji produktu: składanie (kanapa, klik-klyak), wyciąganie / wyciąganie (eurobook, delfin), rozkładanie (akordeon, składane łóżko).

Jeśli zakłada się, że meble będą pełnić rolę stałego miejsca postoju, wówczas najbardziej odpowiednim typem będzie - roll-out. Sofa eurobook jest bardzo popularnym modelem. Aby rozszerzyć produkt, siedzenie jest pociągane do przodu, a plecy spadają w wolne miejsce. Zalety modelu: łatwość użytkowania, gładka powierzchnia łóżka, obecność wbudowanej szuflady, możliwość montażu mebli blisko ściany.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-3


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-4


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-5

Optymalny kształt sofy

Producenci oferują dziś produkty na każdy gust - proste, kanciaste, z liniami okrągłymi / owalnymi / nawijającymi. Klasyczne to: sofa narożna i prosta. Nie można określić, która forma jest lepsza. Ponieważ meble są wybierane na podstawie powierzchni pokoju, projektu pokoju i życzeń kupującego.

Proste sofy

Popularność tego modelu wynika z przewagi małych mieszkań. Optymalne rozmieszczenie mebli w takich pokojach znajduje się blisko ściany. Produkt jest tylko miejscem do odpoczynku lub snu.

Jednak pojawienie się apartamentów typu studio dodało funkcje do mebli i zwiększyło ich możliwości rozmieszczenia. Produkty umieszczone w środku (lub na środku) pokoju zaczęły strefować pokój.

Dwa proste modele można ustawić pod kątem, oznaczając obszar rekreacyjny. W takim przypadku projekt produktów musi być taki sam, a kolor tapicerki może się różnić. Sofa w niebieskim kolorze będzie idealnie połączona z modelami szarości, zieleni, brązu.

Produkty umieszczone naprzeciwko siebie stworzą przytulną część wypoczynkową w salonie. W tym przypadku możesz zainstalować przedmioty, które różnią się kolorem i formą, ale nie można nie zauważyć, że te same meble nadają sytuacji bardziej kompletny wygląd, a mniej potrzebują dodatkowych akcesoriów.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-6


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-7

Nie można nazwać niebieskiej palety w projektowaniu wnętrz. Tłumaczy to „chłód” koloru. Chociaż nie można zaprzeczyć uspokajającym efektom niebiańskich odcieni. Tapicerowane meble w kolorze niebieskim harmonijnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni ton tapicerki i jej połączenie z innymi odcieniami projektu pomieszczenia.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-9


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-10


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-11

Klasyczne kombinacje: niebieski i biały

Te dwa odcienie doskonale się uzupełniają. Ten wybór kolorów rozwiązuje kilka problemów we wnętrzu.

  • Za pomocą białego koloru można wizualnie rozszerzyć przestrzeń pomieszczenia. Ponadto pożądane jest stosowanie białych odcieni do wykańczania sufitu i ścian pomieszczenia, a paleta niebieskiego będzie wyglądać idealnie w tapicerce i dekoracji tekstylnej otworów okiennych. Chociaż jest to prawdopodobne i inne zastosowania tych odcieni.
  • Niebieski kolor nadaje pomieszczeniu uczucie świeżości i nowości. Ma duże znaczenie w małych przestrzeniach.

Niebiesko-biała gamma odgrywa główną rolę w ucieleśnieniu motywów morskich przy projektowaniu pokoju. Niebieska skórzana sofa znakomicie ozdobi przestronny i jasny salon, podczas gdy morski nastrój będzie wsparty pasiastymi zasłonami i poduszkami z wizerunkami rozgwiazdy lub muszelek.

W tej kombinacji kolorów nie należy skupiać się na podłodze. Ponieważ podłoga ma ciemny kolor, pogorszy sytuację (wytworzy przytłaczające wrażenie), a czerwone odcienie dodadzą „sztywności”. Wśród projektantów była opinia, że ​​należałoby wybrać na podłogę neutralne odcienie - miód złoty lub bielony dąb.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-12


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-13


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-15


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-16


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-17

Czerwony i niebieski: złożoność kombinacji

Używanie tych odcieni we wnętrzu salonu powinno być bardzo ostrożne, ponieważ dają one wrażenie odwrotne. Czerwony to jasny i gorący kolor, który wizualnie redukuje pomieszczenie, a niebieski przeciwległy dodaje spokoju i chłodu do pomieszczenia i wizualnie rozszerza przestrzeń.

Lekko wygładź sprzeczność jasnych i nasyconych kolorów, dodając biały kolor. Ponadto, jeśli pokój ma czerwoną sofę i niebieski, wtedy obecność bieli we wnętrzu powinna być dominująca.

Istnieje inny sposób wygładzenia silnego kontrastu kolorów. Aby schemat kolorów nie powodował zmagań, pożądane jest, aby jeden cień był główny, a drugi dodatkowy. Jeśli pokój jest dużą niebieską sofą, czerwone odcienie powinny być obecne w małych ilościach. Opcjonalnie - kompaktowa czerwona sofa, wazony lub poduszki z czerwonym wzorem.

Istnieje około szesnastu odcieni niebieskiego. Nasycone ciemne odcienie tworzą wrażenie solidności i bladego, rozmytego błękitu - uczucia świeżości, wolnej przestrzeni.

Niebieski kolor należy do zimnej palety i wizualnie tworzy chłodną atmosferę w pokojach, więc niebieska skórzana sofa wygląda odpowiednio we wnętrzu pokoi położonych po wschodniej lub południowej stronie budynku. Ostrożnie zaopatrz się w niebieskie meble w północne pokoje i małe zacienione pokoje.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-18


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-19


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-20

Niebieska sofa we wnętrzu: zalecenia dotyczące wyboru odcienia i stylu

Używając tylko różnych odcieni palety, możesz stworzyć harmonijny obraz pomieszczenia. Dzięki jasnym, nasyconym kolorom (lazur, błękit chabrowy) uzyskuje się kreatywny projekt w stylu high-tech lub minimalizmu. W tym przypadku soczysty odcień tapicerki będzie się wyróżniać na tle neutralnego pozostałego otoczenia (jasnoszary). W przestronnym pokoju będzie wyglądać niebieska narożna sofa.

Jeśli we wnętrzu głównej palety jest jasna i aktywna, wskazane jest wybranie mebli z jasnoniebieską tapicerką. To połączenie będzie świetnie wyglądać w pokojach zaprojektowanych w stylu prowansalskim i wiejskim.

Meble w niebieskim kolorze doskonale łączą się zarówno z podobnymi odcieniami, jak iz kontrastem. Jeśli umieścisz akcenty poprawnie, niebieska sofa przyniesie komfort i świeżość każdemu projektowi.


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-21


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-22


sinij-divan-yarkij-element-interera-25-foto-23

Obejrzyj film: Jak urządzić mieszkanie na wynajem? KULISY BIZNESU EXTRA #3 (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send