Sofy do sypialni Nowoczesny narożnik w projektowaniu małego pokoju dziecięcego, miękki model składany z szufladą we wnętrzu salonu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sofy w sypialni: kompaktowe meble o maksymalnym komforcie (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Najczęściej sypialnia ma skromny rozmiar, co nie jest zaskakujące, ponieważ mieszkańcy najczęściej śpią, a czasem po prostu odpoczywają, więc aby zaoszczędzić miejsce, wielu woli zainstalować sofę zamiast łóżka. Odpowiednio zaprojektowany projekt sypialni z sofą pozwala umieścić wszystkie niezbędne przedmioty i rzeczy w pokoju i stworzyć atmosferę relaksu i komfortu.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-2

Jak wybrać meble?

Skromny rozmiar pomieszczenia może powodować trudności przy umieszczaniu mebli, ale nie powinien uniemożliwiać tworzenia atmosfery sprzyjającej spaniu i odpoczynkowi, więc powinieneś skorzystać z pewnych wskazówek projektowych:

  • przy wyborze mebli pożądane jest preferowanie modeli wielofunkcyjnych. Opcjonalnie - sofa z wbudowanym pudełkiem na pościel. Ta sofa jest również miejscem do spania i przechowywania rzeczy. Półki na czele łóżka są nie tylko wygodne do umieszczania przedmiotów, ale są również stylowym elementem dekoracyjnym;
  • sofy z zaokrąglonymi krawędziami wizualnie „pożerają” przestrzeń, więc modele o ścisłych prostokątnych / kwadratowych kształtach są najlepszym wyborem;
  • Aby tapicerka meblowa pasowała do wnętrza sypialni, otrzymują sofy z materiałem, który łączy / kontrastuje z odcieniami ścian, sufitu i wykładziny.

Pomieszczenie powinno być kompaktowe i wygodne w użyciu, więc szafa jest idealnym wyborem. Przesuwne drzwi nie potrzebują miejsca na otwarcie, a lustrzane skrzydło wizualnie powiększy pomieszczenie.

Optymalne modele sof do sypialni - transformatory, które utrzymują wolny obszar i w rozmontowanej formie tworzą pełnowartościowe miejsce do spania.

Przy wyborze modelu główną rolę odgrywa rodzaj składanych mebli, ponieważ określa prostotę i łatwość użytkowania. Istnieją cztery rodzaje popularnych sof do sypialni.

  • Chowany - trzy części struktury biorą udział w procesie transformacji (z których jeden znajduje się z tyłu, a dwa są siedziskiem). Aby rozwinąć meble, musisz pociągnąć siedzenie. Pozostawia część znajdującą się z tyłu sofy. W wolnej przestrzeni listew pasują do szczegółów siedziska. Zalety modelu - koja jest popychana do przodu, a złożona konstrukcja ma bardzo kompaktowe rozmiary i elegancki wygląd.
  • Click-klyak to nieco ulepszony model sofy, ponieważ pozwala na oparcie pleców w trzech pozycjach: do siedzenia, do połowy i do leżenia. Kompaktowy widok sprawia, że ​​meble te są godnym rozwiązaniem dla sypialni dorosłych i dzieci.
  • Eurobook ma prosty mechanizm transformacji, który pozwala łatwo zarządzać modelem dla dzieci i osób starszych. Podczas składania sofy siedzenie jest popychane do przodu, a oparcie opuszczane do wolnej przestrzeni. Wygodne sofy z pudełkiem na pościel nadają się do wyposażenia pokoju dziewczyny lub nastolatka. Prosty system sterowania sprawia, że ​​model ten jest długowieczny wśród innych projektów.
  • Akordeon - popularny dzięki prostemu urządzeniu do transformacji i małym parametrom. Obszar odpoczynku obejmuje trzy składane sekcje, z których jedna jest siedziskiem, a dwie pozostałe są oparciem. Zasada składania: siedzisko jest popychane do przodu, przed złożeniem części oparcia. Następnie siedzenie podnosi się do charakterystycznego kliknięcia i opuszcza. Ważną zaletą modelu - sofa nie musi się oddalać od ściany.

Koszt sofy odgrywa ważną rolę w wyborze modelu Znaczna część ceny to właśnie mechanizm transformacji, dlatego oszczędzanie nie zawsze się usprawiedliwia, ponieważ najczęściej rozkłada się tanie urządzenie rozkładające.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-4


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-5

Kształt sofy

W małych sypialniach bardzo ważne jest racjonalne korzystanie z terenu, aby stworzyć komfortowe warunki do wypoczynku, dlatego w zależności od układu pomieszczenia wybierz sofę prostą lub narożną. Każdy z tych modeli ma zalety i wady.

Modele o prostym kształcie

Te sofy można nazwać uniwersalnymi, ponieważ pasują do wnętrza każdego stylu. Dostępne są modele składane i nieskładane. Składane sofy zaleca się instalować tylko w dużych sypialniach, gdzie znajduje się pełne łóżko. Na sofie w tym przypadku można tylko usiąść, ale będzie to wyglądało jak element mebla, który nie ma specjalnego znaczenia funkcjonalnego.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-6


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-7


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-9


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-10

Narożnik

Sypialnia z sofą zamiast łóżka to świetna opcja, aby zachować wolne miejsce w pokoju. Modele narożne w pełni spełniają ten wymóg, ponieważ najczęściej sofa jest zainstalowana w rogu, co pozwala na korzystanie ze strefy „martwej” i pozostawia centrum pokoju za darmo.

Piękna seria mebli jest po prostu niesamowita. Możesz kupić sofę o różnych bokach lub tej samej długości. Istnieją projekty o złożonej geometrii i elementach składowych.

W małej sypialni racjonalne jest instalowanie transformującej sofy. Jest to składana sofa w zmontowanej formie, która tworzy styl wnętrza, aw składaniu - zapewnia spokojny i przytulny odpoczynek na pełnowartościowym łóżku. Idealnie będzie, jeśli struktura jest wyposażona w pojemnik do przechowywania, ponieważ pozwoli to na szybkie usunięcie pościeli.

Spośród wielu opcji sof do sypialni lepiej jest wybrać model, który ma następujące urządzenia do transformacji: euro-book, delfin, akordeon. Wszystkie zmontowane meble tego typu są kompaktowe, dzięki czemu są popularne wśród właścicieli małych mieszkań.

Narożne sofy świetnie nadają się do pokoju nastolatka. Na zmontowanej sofie będzie wygodnie dla wielu gości, a zdemontowany projekt będzie służył jako przestronne miejsce do odpoczynku i zdrowego snu nastolatka.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-11


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-12

Paleta kolorów sytuacji

Odpowiednio dobrane odcienie stworzą harmonijny wygląd sypialni z sofą. To, w jaki sposób sypialnia będzie postrzegana przez gości, zależy od koloru produktu (choć w rzeczywistości tylko właścicielom powinno się to podobać). Spośród licznych zasad projektowania wnętrz możemy wyróżnić kilka ważnych życzeń:

  • Aby sofa stała się głównym akcentem wnętrza, wybierane są modele z tapicerką w jasnych i kontrastowych odcieniach;
  • Zawsze wyglądaj stylowo, łącząc jasne i ciemne odcienie. W pokojach o ścianach o ciepłych, jasnych kolorach sofy z ciemną tapicerką wyglądają idealnie;
  • monofoniczny materiał tapicerski odpowiedni do wnętrz w stylu hi-tech, minimalizmu. Kolorowy nastrój jest typowy dla Prowansji, muzyki country.

Jasne pastelowe odcienie są uważane za tradycyjną paletę tapicerki. W pokoju nastolatka można umieścić sofę w odcieniach szarości lub brązu, a sypialnia dziewczynki zostanie ozdobiona meblami z tapicerką w oliwkowych, beżowych, białych odcieniach.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-13


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-14


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-15

Wnętrze sypialni z sofą: wytyczne projektowe

Przy narożnikach sofy stoliki nocne mogą wyglądać śmiesznie, więc stanowi dla nich doskonałą alternatywę - szerokie podłokietniki z drewnianą podszewką.

Dla spokojnego snu najlepiej jest umieścić konstrukcję tak, aby zagłówek był przy ścianie.

Aby cichy projekt małego pokoju nie stał się nudny, można zainstalować regały wokół mebli lub zaaranżować niszę.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-16


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-17


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-18

Miejsce na sofę powinno być tak dobrane, aby meble do sypialni po rozłożeniu nie uniemożliwiały mieszkańcom swobodnego poruszania się. W celu zapewnienia wygodnego ruchu wystarcza przejście o szerokości 50 cm, a biorąc pod uwagę to zalecenie, produkt można pozostawić niezmontowany przez długi czas.

Ogromna ilość mebli do spania może utrudniać wybór odpowiedniego modelu. Niestandardowy sposób rozwiązania problemu wyboru - metoda „sprzeczności”. Aby to zrobić, wystarczy zrozumieć, czego dokładnie nie chcesz widzieć w sypialni. Jeśli metoda nie pomaga ustalić, konieczne jest zwrócenie się do specjalistów - projektantów. Specjalista kompetentnie uwzględni życzenia najemców i możliwości pokoju.


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-19


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-20


divani-dlya-spalni-kompaktnaya-mebel-s-maksimumom-komforta-21-foto-21

Obejrzyj film: Calling All Cars: The Blonde Paper Hanger The Abandoned Bricks The Swollen Face (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send