Miejsce pracy w domu z własnymi rękami, jak zorganizować i udekorować biurko komputerowe w jednopokojowym mieszkaniu, projekt małego wygodnego biura we wnętrzu sali - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Aranżuj miejsce pracy w domu: tajemnice organizacji przestrzeni (77 zdjęć)

Obecnie coraz więcej projektantów, copywriterów i programistów odmawia pracy biurowej i pracuje z powodzeniem w domu. A stopień, w jakim freelancer będzie pracował wygodnie i wydajnie w domu, zależy w dużej mierze od właściwej organizacji przestrzeni roboczej. Jeśli wcześniej było dość starego stołu z laptopem, dziś możesz zrobić pełnoprawne badanie w sypialni lub salonie.


Jak zorganizować miejsce pracy w domu

Organizacja miejsca pracy w domu tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosta. Wiele osób uważa, że ​​jeśli istnieje stół z komputerem, oznacza to, że istnieje miejsce pracy, ale wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane.

Miejsce pracy w mieszkaniu powinno być:

 • izolowany;
 • prawidłowo oświetlony;
 • wyposażone w funkcjonalne meble;
 • wykonane w twoim ulubionym stylu;
 • ozdobione przyjemnymi rzeczami;
 • zawsze w idealnym porządku.

Właściwe miejsce pracy powinno być jak najbardziej odizolowane. Idealnie można to zrobić w oddzielnym pomieszczeniu, ponownie wyposażyć spiżarnię lub balkon. Jeśli mieszkanie jest małe, możesz wybrać róg w jednym z pokoi i oddzielić go od ekranu lub szafy bez tylnej ściany.

Jeśli Twoim głównym narzędziem roboczym jest komputer, nie będziesz potrzebował dużo wolnego miejsca. Ale nawet kilka metrów kwadratowych musi być prawidłowo zorganizowane i do tego trzeba wybrać odpowiednie meble. Do wygodnego miejsca pracy w mieszkaniu potrzebujesz:

 • stół;
 • krzesło;
 • półki;
 • szafa lub regały

Meble domowe mogą być wykonane w dowolnym stylu. Jeśli nudzi Cię nudne stoły i krzesła biurowe, wybierz coś jaśniejszego i ciekawszego. Aby uczynić dom bardziej kompaktowym, możesz skorzystać z parapetu. W tym celu w pobliżu okna instalowany jest szeroki blat, który z łatwością zastępuje osobną tabelę.

Psychologom zaleca się, aby zawsze trzymali pulpit za darmo. Wtedy nic cię nie rozprasza, nie denerwuje i nie przeszkadza w ucieczce kreatywnych myśli, więc dla wszystkich rzeczy warto rozważyć systemy przechowywania. W szafce lub wnęce powinny być otwarte i zamknięte półki. Możesz umieścić drukarkę i książki na otwartych i przechowywać foldery i wszystkie niezbędne drobiazgi za zamkniętymi drzwiami.

W domowym biurze musisz wybrać wygodne krzesło. Nie pracuj na stołku kuchennym, ale wydaj go i kup miękkie, obrotowe krzesło biurowe. To sprawi, że będziesz bardziej produktywny.

W swoim domowym biurze pamiętaj o oświetleniu. Najlepiej byłoby, gdyby były okna, aby można było podkreślić, kiedy dzień zaczyna się i kończy, i nie tracić czasu. Musi być dobre oświetlenie biura: żyrandol lub reflektory na suficie, wygodna lampa biurkowa. Na ścianach nie powinno być drutów - są rozpraszające i denerwujące.

Ważne rzeczy dla komfortowej pracy

Wygodne miejsce pracy w domu sprawia, że ​​stylowe akcesoria nie powinny być zbyt duże. Aby kontrolować czas pracy, powiesić zegar na ścianie. Znajdź również miejsce na tablicę magnetyczną łupków. Do niego możesz dołączyć notatki z przypomnieniami, plany pracy i tylko pocztówki i zdjęcia, które Cię inspirują.

Do przechowywania drobnych przedmiotów używaj kartonowych i plastikowych pudełek z pokrywkami, ozdobionych oryginalnymi odbitkami. Przechowują artykuły papiernicze, papier i inne niezbędne rzeczy, ale nie zaśmiecają ich i okresowo przeprowadzają audyt i wyrzucają wszystkie niepotrzebne.

Projekt miejsca pracy powinien Cię zadowolić, więc kup sobie piękną papeterię. Nie trzeba robić notatek w starym szkolnym zeszycie z kawałkiem prostego ołówka. Kup piękny notatnik, jasne naklejki, zestaw wielobarwnych piór i umieść je w oryginalnej metalowej filiżance. Możesz ozdobić miejsce pracy w domu żywymi roślinami w stylowych doniczkach, parą statuetek, wazonów z kwiatami i innymi drobiazgami. Pamiętaj, że każda rzecz musi mieć swoje miejsce. A jeśli jakikolwiek obiekt w biurze domowym przeszkadza ci, lepiej go usunąć. Jeśli spojrzysz na nowoczesne koncepcje miejsca pracy, zobaczysz, że niezależnie od stylu, w domowym biurze nie ma nic zbędnego.


Styl biura domowego

Wnętrze miejsca pracy w mieszkaniu można wykonać w takich stylach, jak:

 • loft;
 • klasyczny;
 • minimalizm;
 • Skandynawski;
 • muzyka country;
 • ecostyle;
 • wschód;
 • Prowansja

Dziś poddasze pod względem popularności bije wszystkie rekordy. Aby stworzyć stylowe wnętrze takiego planu, trzeba wydawać pieniądze nie tylko na meble, ale także na wystrój ścian i podłóg. Oczywiście jest to kosztowne, ale efekt będzie stylowy, wygodny i doskonały. Wewnątrz ściany można układać cegłami lub pokryć tynkiem strukturalnym imitującym wylewkę betonową. Do takiego wnętrza pasuje prosty stół i półki wykonane z naturalnego drewna, skórzane brązowe krzesło. Szafkę można ozdobić czarno-białymi fotografiami w drewnianych ramach.

Domowe biuro w sypialni można wykonać w stylu skandynawskim. Ten kierunek wnętrza charakteryzuje się jasną paletą kolorów i szczegółowością. Kolor ścian w tym wnętrzu może być biały, niebieski, beżowy. Te ściany będą idealnym tłem dla jasnych elementów wnętrza. W skandynawskim wnętrzu muszą być jasne plamy i meble wykonane z naturalnych materiałów.

Stół komputerowy wykonany z lakierowanej lub białej farby jest idealny dla komputera. Blaty są potrzebne do piękna i komfortu, mogą być pokryte żółtą, niebieską, zieloną farbą.

W dużym biurze na podłodze można postawić jasny okrągły dywan, aw małym domowym biurze - półmetrowy chodnik. Z pewnością będzie z nią wygodnie. W oknach biurowych w stylu skandynawskim, z zasłonami z grubego lnu lub bawełny, ozdobionymi geometrycznym nadrukiem, należy powiesić na oknie. Jeśli meble są białe lub drewniane, wnętrze może być ozdobione jasnymi ramkami ze zdjęciami, papeterią i innymi drobiazgami w stylu skandynawskim.

W domu możesz pracować i odpoczywać - to jest plus freelancing. Aby to zrobić, w dużym biurze należy znaleźć miejsce na sofę lub fotel. W godzinach odpoczynku tutaj możesz spędzić czas czytając książkę lub czytając ulubiony blog. Jeśli pracujesz w domu, nie oznacza to, że musisz być przy komputerze bez podnoszenia głowy przez 12 godzin. Dzień pracy w domu powinien wynosić od 9 rano do 6 po południu z przerwami na lunch i odpoczynek.

Jeśli kochasz Prowansję, stwórz swój gabinet w tym stylu. Pasują mu sztucznie starzone meble, tkaniny i meble w pastelowych kolorach. Do biura domowego w stylu eko lub orientalnym nadają się meble i materiały wykończeniowe wykonane z naturalnych materiałów: kamień naturalny, bawełna, len, drewno.


Styl country będzie wyglądał oryginalnie we wnętrzu biura domowego, ale jest trudniejszy do wykonania niż skandynawski czy klasyczny. Country - to wnętrze w wiejskim stylu. Białe ściany można wykonać w takim biurze, ale konieczne jest umieszczenie drewnianych brązowych belek pod sufitem. Wszystkie meble muszą być wykonane z naturalnego drewna. Brązowe drewniane półki pokryte szkłem, w kratkę naturalnymi tkaninami, metalowy zegarek z dużą tarczą i kutym żyrandolem zmieszczą się w takim biurze.

Wybór stylu wnętrza zależy od obszaru biura. Jeśli jest mało miejsca, lepiej pozostać w strychu, minimalizmie lub skandynawskim. Do dużych pomieszczeń nadaje się Provence, classic i country.

Kiedy zaczynasz pracę w domu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest samodzielne przygotowanie badania. Właściwie zorganizowana przestrzeń, dostępność wszystkiego, czego potrzebujesz, komfortowe środowisko pracy - wszystko to wpływa na wydajność i poziom dochodów. Jeśli chcesz dobrze zarabiać w domu i rozwijać się zawodowo, bądź przygotowany na inwestowanie nie tylko w swoje studia, ale także w wnętrza biura.


Obejrzyj film: Barbara Wrońska - Dom z ognia i lodu Official Video (Październik 2019).

Загрузка...