Sofa w hallu Mała skóra z kciukiem w nowoczesnym stylu, wąska kuta ławka w korytarzu, duża puff w aranżacji wnętrz z Classic Corner Ottoman - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa na korytarzu: stworzyć maksimum komfortu na minimum (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Hol wejściowy to pierwszy pokój, który wita gości. Może to nie być tak ważne, jak salon czy kuchnia, ale to dzięki niej powstaje pierwsze wrażenie mieszkania, domu, dlatego projekt korytarza powinien odpowiadać stylowi mieszkania. Nie zawsze na etapie naprawy zakłada się wykorzystanie sofy lub taboretu w przyszłości. Trudno jednak zaprzeczyć wygodzie i porządkowi, jakie stwarza sofa z cokołem w korytarzu.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-2

Zasady wyboru sofy na korytarzu

Zanim wybierzesz przyzwoity model, musisz wyraźnie znać rozmiar pokoju. Jeśli drzwi wejściowe otwierają się do wnętrza, ważne jest, aby pozostawić wolną przestrzeń niezbędną do swobodnego ruchu skrzydła drzwi.

Hol wejściowy to pokój, w którym należy przestrzegać zasad tworzenia ekologicznego projektu, dlatego bierze się pod uwagę, że piękna i fantazyjna kanapa, pomimo całego wyrafinowania, będzie wyglądać śmiesznie w skromnym pokoju z regularnymi naprawami.

Nawet jeśli powierzchnia pomieszczenia jest wystarczająco duża, nie należy go przeciążać dodatkowymi meblami. W korytarzu z krzesłem i małym stolikiem nie można umieścić kolejnej sofy.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-4


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-5

Z modeli, które lubisz, powinieneś dać pierwszeństwo najbardziej funkcjonalnemu elementowi, który pozwoli ci wygodnie dopasować, włożyć torbę lub ukryć buty.

Odmiany mebli do przedpokoju

Najbardziej wygodne i znajome w korytarzu przy wejściu jest sofa. Możesz warunkowo wyróżnić następujące formy:

  • Ławka to produkt z wąskim siedziskiem dla kilku osób, z wysokim oparciem (lub bez). Cztery nogi służą jako podpora siedziska;
  • ławka - mała ławka bez oparcia z miękkim siedziskiem;
  • sofa-krawężnik - produkt z pudełkiem na buty (zamknięte lub z otwartymi półkami) z miękkim siedziskiem.

Możliwe jest stworzenie komfortu i komfortu w innych modelach mebli: fotelu, otomanie na korytarzu.

Wybór materiału na sofę

Producenci mebli oferują produkty o małej głębokości, z zaokrąglonymi lub prostokątnymi powierzchniami, które łatwo dopasować do kompaktowej przestrzeni. Najczęściej do sali wybiera się kute kanapy, wykonane z drewna, wikliny z wędki.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-6


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-7


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-9


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-10


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-11

Drewniane produkty idealnie wpasują się w styl country lub classic. Modele mogą mieć gwintowane wzory, być malowane lub powlekane bezbarwnym lakierem. Mini sofa w korytarzu ma zazwyczaj oparcie i siedzisko tapicerowane tkaniną lub skórą. Aby zapewnić maksymalną wygodę i komfort, produkt jest wyposażony w małą półkę, stół, szufladę lub szafkę na buty. Sofy w holu wykonane są z różnych gatunków drewna, co wpływa na cenę. Można jednak wybrać stylową opcję budżetu.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-12


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-13


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-14

Produkty wiklinowe są zwykle produkowane w postaci ławki bez oparcia. Doskonałym wariantem połączonej sofy jest ławka wykonana z drewna i wyposażona w pudełka z wikliny. Podobne opcje mebli nadają się do wiejskiego stylu, Prowansji. Doskonale uzupełniają ławki w stylu śródziemnomorskim lub skandynawskim z jasnego drewna lub malowane białą farbą.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-16


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-17

Tapicerka meblowa

Mała kanapa w korytarzu nadaje jej przytulny, przytulny wygląd. Tapicerka może pełnić funkcję łącznika z wnętrzem pokoju. Najpopularniejsze materiały:

  • tekstylia (welur, flok, shinill, gruba tkanina bawełniana). Z reguły tkaniny te są trwałe, odporne na blaknięcie, łatwe do czyszczenia;
  • Prawdziwa skóra nadaje produktowi luksusowy i wyrafinowany wygląd. Jest to kosztowna tapicerka dobrze komponująca się z eleganckim drewnem. Duża gama kolorów pozwala wybrać model żądanych kolorów. Skórzane sofy na korytarzu nadają się do projektowania nowoczesnych i klasycznych stylów;
  • Sztuczna skóra odnosi się do budżetowej wersji tapicerki. Materiał ten imituje naturalną skórę, ale nie może się poszczycić długą żywotnością, dlatego nie zaleca się wyboru w pomieszczeniach, w których jest dużo ludzi.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-18


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-19


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-20

Zalecenia dotyczące wyboru mebli

Meble na korytarz muszą spełniać kilka kryteriów: być wygodne, nie zajmować dużo miejsca, nie przeszkadzać w otwieraniu drzwi wejściowych, dostosowywać się do projektu korytarza. Projektanci i producenci mebli radzą przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • niezawodność w działaniu. Być może są to wyroby kute, które są w stanie wytrzymać uwagę zwierząt i duży napływ gości;
  • kolorystyka mebli powinna wspierać ogólne tło korytarza lub być jasnym kontrastującym elementem odpowiedniego odcienia. Oczywiście biały kolor rozszerza przestrzeń i dodaje światła małym korytarzom. Elegancka biała kanapa w korytarzu doskonale udekoruje mały pokój. Należy jednak pamiętać, że hol wejściowy to miejsce brudnych butów, mokrych ubrań, a biały kolor jest bardzo kapryśny w pielęgnacji i szybko się brudzi, dlatego należy preferować inne jasne odcienie: beżowy, niebieski, jasny oliwkowy;
  • przy wyborze wielkości produktu należy wziąć pod uwagę geometrię korytarza. Wąska kanapa nie będzie kolidować z ruchem mieszkańców. Inną świetną opcją byłoby zainstalowanie narożnej sofy. W takim przypadku zaangażowana będzie „martwa” strefa narożna. Modele narożne z metalowymi nogami doskonale uzupełniają nowoczesny styl lub high-tech, minimalizm.

Nie jest możliwe przydzielenie jasnych zasad dotyczących aranżacji korytarza. Tworząc wnętrze i wybierając meble, trzeba przede wszystkim skupić się na zainteresowaniach i gustach mieszkańców.


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-21


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-22


divan-v-prihozhuyu-kak-minimumom-obstanovki-sozdat-maksimum-komforta-23-foto-23

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 106 Zmiana klimatu - salon z korytarzem (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send