Sofa Tic So Direct na metalowej ramie bez podłokietników, narożne łóżko Eurobook z mechanizmem transformacji i blokiem sprężynowym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa „tick-tac”: zalety i cechy mechanizmu transformacji (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sofa-tak ma wygodny i wygodny mechanizm składania. Składanie sofy polega na popchnięciu siedziska i odchyleniu oparcia. Cechą tego mechanizmu jest mechaniczne podnoszenie siedzenia nad podłogą w procesie transformacji. To odróżnia ją od sofy eurobooks, ponieważ rozkładając sofę nie zepsuje podłogi. Ponadto można położyć gruby dywan na podłodze, a to nie przeszkadza w normalnym działaniu mechanizmu.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-2

Cechy mechanizmu kleszczy do przyczepności

Mechanizm Tick-Tac jest stosowany w większości nowoczesnych sof. Wynika to z faktu, że taka sofa rozkłada się niezwykle prosto, a koszt mechanizmu nie przekracza innych metod transformacji. Tik-Tak wywodzi swoją nazwę od dźwięku, który występuje podczas procesu transformacji.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-4


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-5


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-6

Mechanizm różni się od fotela eurobook, który nie idzie na podłogę i unosi się w procesie transformacji. Miejsce do cumowania okazuje się idealnie równe, bez różnic i wygięć. Na nogach znajdują się gumowe wykładziny, które ochronią podłogę przed uszkodzeniem.

Zalety i wady

Sofy Tik-Tak są wygodne i praktyczne do codziennego użytku. Zastosowanie tego typu mechanizmu składania ma kilka istotnych zalet:

  • Łatwość użycia. Ten model sofy może być stosowany codziennie przez długi okres. W tym przypadku mechanizm nie zużywa się z powodu braku rolek.
  • Niezawodność Najczęściej wykonano taką sofę Tick-Tac na metalowej ramie lub ramie z naturalnego drewna. Następnie rama jest wypełniona gumą piankową o grubości co najmniej 5 cm.
  • Przestronne pudełko na ubrania. Cechy mechanizmu pozwalają zostawić wystarczająco dużo miejsca do przechowywania w pudełku na pościel, poduszki, koce i inne pościel.
  • Zakwaterowanie w dowolnym miejscu w pokoju. Kanapa z takim mechanizmem może być umieszczona na środku pokoju, przy dowolnej ścianie lub w rogu.
  • Oryginalny wygląd. W razie potrzeby możesz wybrać kolor sofy, jej wygląd, cechy konstrukcyjne, tkaniny i wzór. Z reguły w opakowaniu znajdują się poduszki o różnych rozmiarach, rolki i inne elementy dekoracyjne.
  • Przestronna koja. Przesuwane rozkładane sofy pozwalają uzyskać przestronne i wygodne miejsce do spania. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości i sztywną sprężynę, taka sofa nie ustąpi miejsca standardowemu łóżku z dobrym materacem.
  • Bezpieczeństwo Mimo że wszystkie linie takich sof są proste, narożniki są zaokrąglone między nimi. Pozwala to uniknąć obrażeń i wstrząsów, a przez długi czas zachowuje zgrabny wygląd sofy.
  • Siła. Sofy z mechanizmem Tik-Tak wytrzymują obciążenie do 240 kg, więc przez długi czas nie odkształcają się podczas korzystania z sofy do spania i odpoczynku.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-10


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-11


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-12

Rodzaje kleszczy kanap

Mechanizm Tik-Tak jest uniwersalny i może być stosowany do prostych i narożnych modeli sof.

Narożna kanapa z mechanizmem „tykaj-tak” to innowacja na rynku mebli. Narożne sofy taki mechanizm zapewnia łatwość składania, niezawodność i bezpieczeństwo. Ponadto przystępny koszt sof narożnych z takim mechanizmem transformacji sprawił, że te modele stały się najbardziej popularne.

Narożne sofy Tik-Tak bez podłokietników lub z nimi nie powodują niedogodności w obsłudze, a wyrafinowany wygląd pozwala im stać się centralną częścią każdego pomieszczenia. Korzystanie z mechanizmu Tik-Tak pozwala stworzyć sofę, na której trzy osoby mogą bez problemu zmieścić się w rozwiniętej formie.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-13


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-14


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-15

Popularny i bezpośredni mechanizm sofy Tik-Tak. Zalecany jest do małych pomieszczeń, w których nie można umieścić kanciastej kanapy. Proste sofy Tik-Tak mogą być podwójne lub potrójne. Takie projekty zajmują niewielką przestrzeń, a rozmiar łóżka nie jest gorszy od rozmiaru w narożnej sofie lub pełnym łóżku.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-16


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-17


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-18

Dzięki kompaktowym rozmiarom, prosta sofa może być umieszczona w pomieszczeniach o dowolnej wielkości, a jednocześnie będzie miejsce na inne meble. Dodatkowo, mały rozmiar upraszcza proces transportu mebli lub przegrupowania w przypadku naprawy lub zmiany wnętrza.


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-19


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-20


divan-tik-tak-preimushestva-i-osobennosti-mehanizma-transformacii-21-foto-21

Sofa z mechanizmem Tik-Tak to doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą starać się poszerzyć projektu. Ponadto taki mechanizm pozwoli zachować wygląd wykładziny podłogowej, ponieważ koła mogą zarysować laminat, linoleum lub parkiet, a kosmki dywanu będą się kleić lub zakłócać proces transformacji. Konstrukcja takich sof jest wykonana z metalu i drewnianych desek, a zatem ma zwiększoną wytrzymałość i trwałość. Takie produkty idealnie pasują do wnętrza każdego pomieszczenia i stają się jego znakiem rozpoznawczym.

Obejrzyj film: How to Organize a Kids Bedroom + Scouting Toys at Target !!! (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send