Huśtawka Country Gate z bramą z rękami do ogrodu, jak zrobić drewnianą bramę chowaną z profesjonalnej podłogi na wejściu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wybór bramy do przekazania (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Na daczy nie wystarczy po prostu założyć ogrodzenie i furtkę. Tutaj również musisz zainstalować bramę, ponieważ jest bardzo funkcjonalna i piękna. W instalacji nie zaleca się zapisywania. Ich produkcję można zamówić u profesjonalistów, a sam możesz to zrobić, ale najważniejsze jest to, że są solidne i chronią daczy.

Jaki materiał wybrać?

Bramy na daczy mogą być wykonane z:

 • metal;
 • drewno;
 • plastik;
 • siatka metalowa;
 • poliwęglan;
 • blacha.

Każdy z tych materiałów ma swoje własne cechy. Mają inną żywotność, na różne sposoby doznają gwałtownych zmian temperatury i wilgotnej pogody, więc przed zakupem materiału należy zapoznać się z charakterystyką każdego z nich. Możesz rozegrać jedną z opcji lub połączyć kilka materiałów w projekcie. Na przykład, aby zrobić bramę do ogrodowej działki metalowej i bramy - drewnianej.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-2

Instalujemy metalowe bramy

Bramy metalowe są jedną z najbardziej popularnych i poszukiwanych opcji, ponieważ jest to metal, który zawsze był uważany za najbardziej niezawodny materiał. Jeśli zdecydujesz, że brama ogrodowa i brama powinny być wykonane z metalu, nie możesz się obejść bez pomocy spawaczy. Drzwi metalowe są konstrukcją prefabrykowaną, która składa się z:

 • armatura;
 • blachy;
 • rury;
 • narożniki;
 • pręty.

Najpierw przychodzi mierniczy, a ty mu powiesz, jakie bramy wiejskie powinny być zainstalowane. Następnie w warsztacie wszystkie części są cięte na wymiar, a na miejscu są już montowane przez spawanie. Jeśli możesz zrobić bramę z drzewa za pomocą improwizowanych narzędzi, potrzebujesz doświadczenia i zestawu specjalnych narzędzi z metalu.

Elementy metalowe mocowane są za pomocą spawania lub śrub, a następnie cała konstrukcja jest pokryta podkładem, który zapobiega powstawaniu korozji i farby metalowej. Jeśli brama jest pierwotnie wykonana z wysokiej jakości metalu, a Ty odpowiednio się nimi zajmiesz, ten projekt będzie trwał na daczy przez wiele lat. Od właściciela metalowych bram wymagana jest jedna - w razie potrzeby usuń starą farbę papierem ściernym i przykryj ją nową. Jeśli przejdą przez nie jakieś elementy rdzy, można je zgrzać lub wymienić na nowe. W zależności od budżetu można zainstalować bramę wykonaną z solidnych blach lub wybrać droższe opcje - z ażurowym kuciem i skomplikowanymi wzorami.

Jeśli nie stać Cię na bramy metalowe, zatrzymaj swój wybór na drzewie. To także drewniana brama, może być budżetowa i „elitarna”. Pierwsze są złożone z niedrogich desek i drewna: osika, sosna, brzoza. Bardzo łatwo jest zrobić tę bramę ogrodową własnymi rękami. Wystarczy poprawnie obliczyć wielkość bramy, kupić wymaganą ilość drewna i zrobić wszystko młotkiem i piłą. Wcześniej pozostała luka między płotem pikietowym, dziś ludzie są coraz mniej skłonni do afiszowania swojego życia osobistego, a zatem deski są ustawione blisko siebie.

Jeśli zrobisz bramę wiejską własnymi rękami z drewna, upewnij się, że pokryjesz ją farbą lub lakierem. Skład chemiczny chroni drewno przed wilgocią i szkodnikami.

W drugim przypadku brama wykonana jest z drogiego drewna i ozdobiona elementami kucia, a tutaj nie można tego zrobić bez pomocy ekspertów w dziedzinie mahoniu. Z każdego rodzaju drewna powstają bramy, drzewo pozostaje drzewem, które, w przeciwieństwie do metalu, boi się ognia i wody, zdeformowane i pęcznieje. Jeśli jednak chcesz mieć bramę wiejską, która będzie dokładnie służyć wiele lat, zdobądź żelazo.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-5


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-6


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-7

Bramy z innych materiałów

Przy produkcji bramy dzisiaj nadal wykorzystywane są takie materiały jak poliwęglan i profesjonalne podłogi. Materiały te są niedrogie, łatwe w instalacji, a co najważniejsze, mają długą żywotność. Tak więc poliwęglan lub polimerowe tworzywo sztuczne stosuje się do produkcji szklarni, zadaszeń, przystanków. Jest bardzo trwały, całkowicie odporny na ekstremalne temperatury i niewiele waży. Dwie osoby z łatwością radzą sobie z instalacją bram wjazdowych z poliwęglanu.

Najpierw zainstalowany po bokach słupków nośnych. Muszą być wycięte z rury profilowej. Takie filary są zakopane możliwie głęboko w ziemi i, jeśli to konieczne, zabetonowane. Jeśli tego nie zrobisz, twoja przesuwna brama może spaść z silnego podmuchu wiatru. Następnie na słupach zawieszone są prostokątne drzwi, do których przymocowany jest poliwęglan za pomocą śrub. Jeśli skrzydło jest za długie, mniej więcej w środku można zainstalować dodatkowe usztywnienie - prowadnica metalowa jest przykręcona lub przyspawana.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-8


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-9


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-10

Bramy z profesjonalnej podłogi stają się również, a także z poliwęglanu. Najpierw montowana jest metalowa rama, a wraz z nią arkusze tektury falistej. Ostatnio ten materiał pokrycia dachowego, który jest blachą stalową pokrytą kompozycją antykorozyjną polimeru, stał się szczególnie popularny i jest aktywnie stosowany w budownictwie. Brama z profesjonalnej podłogi - idealna opcja do dawania. Ten materiał nie boi się nagłych zmian temperatury, wysokiej wilgotności i bezpośredniego światła słonecznego. Bramy z profesjonalnych podłóg przez lata nie rdzewieją, a to jest bardzo ważne.

Materiał ten ma jednak swoją wadę: jest cieńszy niż drewno, dlatego przy silnych podmuchach wiatru wygina się i „gra”. Aby zapobiec grzechotaniu drzwi falistych, do ramy przyspawane są dodatkowe żebra usztywniające, jak w przypadku poliwęglanu. Profesjonalna podłoga szybko się nagrzewa w ostrym słońcu, dlatego do takich bram wejściowych przymocowane są drewniane lub plastikowe uchwyty.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-11


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-12


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-13

Rodzaje bram

Bramy są czterech typów:

 • huśtawka;
 • odrzut;
 • toczyć;
 • przekrojowy.

W domkach najczęściej instaluje się bramy wahadłowe i przesuwne. Instalacja dwóch innych rodzajów bram wjazdowych jest bardziej skomplikowana i kosztowna.

Szczególnie aktywne są drzwi ogrodowe Oar. Są one instalowane przy wejściach do bazy, w prywatnych stoczniach, wszelkich obiektów przemysłowych. Są niedrogie, łatwe w montażu, a przy dobrym wyborze zamka mają wysoką odporność na włamanie.

Montaż bram skrzydłowych z furtką jest bardzo wygodny. Jeśli codziennie nie przyjeżdżasz do kraju samochodem, wygodniej będzie korzystać z bramy niż rzucać dwa ciężkie ciężkie filary codziennie. Wadą tego typu bramy jest to, że jej otwarcie zajmuje dużo miejsca. Muszą być otwarte, aby nie zakłócać przejścia innych samochodów na ulicy i nie zajmować miejsca na podwórku.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-14


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-15

Jeśli mieszkasz na wąskiej uliczce i masz mały wiejski dom, możesz zainstalować przesuwną bramę. Składają się z metalowej blachy lub drewnianej ramy, do której wkładane są płyty. Do wspornika przymocowana jest belka wspornikowa, na której to płótno porusza się za pomocą rolek. Jeśli mechanizm jest nowy i wysokiej jakości, drzwi przesuwne można przesuwać przy minimalnym wysiłku.

Jeśli to konieczne, sama brama może zostać przecięta przez bramę. Jest to wygodniejsze niż w przypadku zawiasów, aby zainstalować dla bramy kolejną dodatkową kolumnę i przeznaczyć dodatkową przestrzeń. Aby otworzyć bramy przesuwne, nie trzeba miejsca: płótno łatwo przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia. Taka brama może być dowolna. Mogą być bardzo wąskie lub szerokie, bardzo wysokie lub na odwrót - każdy niestandardowy problem można rozwiązać. Takie bramy mają jednak wady: są droższe od bram skrzydłowych i wymagają dodatkowej przestrzeni z jednej strony.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto.jpeg">


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-16


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-17

Bramy rolowane są bardziej odpowiednie do montażu w pomieszczeniach. Są one umieszczone przy wejściu do garażu, magazynu, hangaru. Oddzielają również magazyny w sklepach i dużych przedsiębiorstwach. W przypadku instalacji na ulicy, jako grupa wejściowa, takie bramy nie są odpowiednie, ponieważ mechanizm, w którym zostaną podniesione poziome pasy, musi być zamontowany w suficie. Bramy segmentowe są również instalowane w pomieszczeniach, a po otwarciu płótno podnosi się. Te bramy są drogie, a zainstalowanie ich w niedrogim domku jest niepraktyczne.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-18


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-19


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-20

Dekoracja bramy

Wygląd bramy może wiele powiedzieć o właścicielu. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na sąsiadach, zamów bramę nie tylko niezawodną, ​​ale także piękną. Obecnie bramy metalowe lub drewniane są często zdobione kutymi elementami: zakrzywionymi gałęziami, liśćmi i winoroślą. Jeśli ta dekoracja jest dla ciebie zbyt droga, można pomalować bramy drewniane lub metalowe. Nie ma potrzeby kupowania czarnej lub brązowej farby. Może być dowolny: od zielonego i niebieskiego po liliowy i oliwkowy. Najważniejsze jest to, że farba chroni materiał przed wpływami zewnętrznymi. Metalowe elementy kute mogą być malowane w kolorze złotym lub srebrnym, następnie wejście do domku będzie wyglądało naprawdę bogato.


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-21


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-22


vibiraem-vorota-dlya-dachi-24-foto-23

Instalacja bramy na daczy jest równie ważna jak budowanie domu. Nie należy oszczędzać na bramie, ponieważ pełnią funkcję dekoracyjną i ochronną. Bramy przesuwne lub skrzydłowe wykonane z drewna, metalu lub poliwęglanu nadają się do ogrodu. Dobrą wiadomością jest to, że w nowoczesnych sklepach istnieje ogromny wybór materiałów budowlanych idealnie pasujących do każdego portfela, co oznacza, że ​​nawet właściciele domków o niskich dochodach mogą zainstalować niedrogie, ale niezawodne bramy.

Pin
Send
Share
Send
Send