Bramy obrotowe do podnoszenia garażu z rękami Jak zrobić automatyczne bramy z sekcjami, obliczeniami i pomiarem konstrukcji - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak są bramy uchylne (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prostokątna blacha, dopasowana do wielkości bramy garażowej, może poruszać się wzdłuż prowadnic i otwierać (położenie poziome) lub zamykać (pionowo) wejście do garażu. Główne elementy konstrukcyjne bram skrzydłowych: sam skrzydło drzwi i rama, wykonane z kształtowanych rur, belek itp. Elementy pomocnicze: rolki, dźwignie, szyny, sprężyny kompensacyjne. W pozycji zamkniętej są rozciągnięte, otwarte - osłabione.

Możesz zrobić bramę huśtawką własnymi rękami. Oblicz poprawnie ilość materiałów potrzebnych do tego. Kalkulator kosztów uwzględnia dwa główne parametry: wysokość otworu i jego szerokość.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-2

Rodzaje bram

Istnieje kilka rodzajów wzorów drzwi, które można zainstalować w garażu:

  • bramy segmentowe;
  • górne drzwi;
  • bramy skrzydłowe;
  • bramy przesuwne.

Drzwi garażowe można wykonać ręcznie. W obecności materiałów, narzędzi i możliwości wykonania obliczeń węzłów jest to całkiem przystępne.

Segmentowe bramy pionowe wykonane są z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Jest to popularny rodzaj bramy z sekcji, nie jest trudny w produkcji. Odcinki bramy są usuwane po otwarciu w specjalnej komorze nad wejściem.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-5


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-6

Zalety projektu

Konstrukcja podnoszono-obrotowa ma kilka istotnych zalet w porównaniu z tradycyjnymi bramami garażowymi:

  • Główna część bramy (skrzydło) może być wykonana z pojedynczej blachy i wyłożona dowolnym odpowiednim materiałem. Dodatkową ochroną przed penetracją jest integralność i płynność metalu.
  • Po wykonaniu dokładnie instrukcji instalacji otrzymujesz niezawodny projekt, który nie boi się korozji, trwały, kompaktowy, łatwy w użyciu, nie wymaga dodatkowej konserwacji.
  • Podnoszenie bramy można wykonać ręcznie lub automatycznie.
  • Bezpieczeństwo Konstrukcja bramy niezawodnie mocuje liść i chroni go przed upadkiem.

Istnieją wady i wady:

  • Formularz przysłony. Powinien być prostokątny. W przeciwnym razie instalacja wysokiej jakości nie będzie działać.
  • Pomiędzy ramą a osłoną mogą pozostać luki. Jeśli garaż jest ogrzewany, podgrzejesz powietrze.
  • Jednoczęściowy liść bramy jest nie tylko godnością, ale także niedogodnością. W razie potrzeby będzie musiał naprawić całe płótno, a nie poszczególne sekcje.

Gdy brama jest otwarta, nieznacznie zmniejszają wysokość otworu.

Bramy uchylno-obrotowe to skrzydło, które unosi się do góry za pomocą specjalnego mechanizmu rolkowego i znajduje się na górze równolegle do podłogi. Zazwyczaj bramy te są gotowe, instalacja może być wykonana niezależnie.

Bramy uchylne można ustawić ręcznie. Będzie to wymagać:

  • skrzydło drzwi;
  • Narożnik 40x40 i 35x35 o grubości 4 mm;
  • szpilki stalowe;
  • napęd elektryczny;
  • pręt kanałowy i pręt stalowy;
  • sprężyna o średnicy 30 mm;
  • drewniane klocki lub kształtowana rura do pudełka i sufitu.

Klapa może być wykonana z desek tapicerowanych cyną. Izoluj pianką, powierzchnia bramy jest wykończona panelami z tworzywa sztucznego lub drewna. Zanim zrobisz wystrój, oceń warunki. Jeśli garaż znajduje się w odległym, niestrzeżonym obszarze, lepiej zrobić podłogę anty-wandal.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto.jpeg">


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-9


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-10

Do bramy urządzenia będzie wymagana:

  • spawarka;
  • wiertarka elektryczna i bułgarska;
  • zestaw wierteł, młotek;
  • klucze, śrubokręt, poziom konstrukcji.

Przed rozpoczęciem pracy określ szczegółowo projekt bramy, a także dokonaj pomiarów wymaganego rozmiaru i zastosuj je do rysunku.

Na rysunku określ wymiary: wysokość i szerokość, położenie wszystkich niezbędnych elementów i części.

Po etapie wstępnym możesz przejść bezpośrednio do produkcji bramy.

Zamontuj pudełko z przygotowanych prętów lub kształtowanej rurki. Do mocowania służą płytki lub kwadraty żelazne. Zainstaluj pudełko w otworze i napraw, na przykład za pomocą szpilek.

Złóż skrzydło. Pierwszy to ramka. Jeśli jest metalowa, będziesz potrzebować spawania. Jeśli jako główny materiał przyjmuje się blachę profilowaną, mocuje się ją do ramy za pomocą śrub.

Jeśli skrzydło jest wykonane z drewna, należy je przykryć wybranym materiałem, a następnie nadać części przedniej pożądany wystrój za pomocą paneli plastikowych itp.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-11


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-12

Złóż mechanizm obracający. W nim wspornik podtrzymuje sprężynę. Możliwe jest połączenie sprężyny i wspornika za pomocą sprężyny regulacyjnej.

Zawias wykonany jest z narożnika z otworem o średnicy 9 mm. Narożnik jest mocowany przez spawanie.

Aby szyny prowadzące miały dwa rogi. Ich półki są przyspawane tak, że odległość między wierzchołkami wynosi 50 mm.

Instalacja profili prowadzących. Skrzydło drzwiowe jest wkładane w profile prowadzące. Połącz się z dźwigniami i sprężynami, które napędzają płótno. Podczas instalacji zwróć uwagę na ścisłą równoległość prowadnic. Zniekształcenie nie pozwoli na normalne podniesienie skrzydła, będzie się chwycić. Mocowanie skrzydła w określonej pozycji to specjalna sprężyna. Jego napięcie reguluje nakrętka.

W bramie windy górna klapa rozciąga się do góry i przyjmuje pozycję poziomą. Mechanizm napędzający bramę składa się z zawiasów i dźwigni.

Swingowe bramy garażowe są otwierane za pomocą cichego systemu dźwigni. Do ich otwarcia nie są wymagane rolki ani prowadnice. Ten rodzaj bramy jest łatwy do wykonania własnymi rękami. Projekt składa się z trzech głównych elementów: pudełka, klapy i mechanizmu napędzającego.

Cały system jest zamontowany na skrzynce zainstalowanej w drzwiach. Za ruch bramy odpowiedzialne są prowadnice i sprężyny (służą jako przeciwwaga).

Dla wykończenia drzwi lepiej jest wziąć stal ocynkowaną. Jego żywotność jest kilka razy dłuższa niż stali niepowlekanej.

Prace przygotowawcze w otwarciu rozpoczynają się od montażu ramy w otworze. Może być wykonany z prętów lub kształtowanej rury. Upewniając się, że wszystkie cztery części ramy są prawidłowo ustawione, bez przechylania, mocują je do ścian za pomocą kotwic. Wszystkie szczeliny między ramą a ścianami należy wymienić.

Istnieje możliwość wyposażenia systemu podnoszenia bramy w napęd elektryczny za pomocą pilota. Automatyczne bramy będą kosztować więcej.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-15


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-16

Co należy wziąć pod uwagę podczas instalacji bramy, zrób to sam

Po zainstalowaniu składanej bramy wykonaj kilka ważnych szczegółów.

  • Prowadnice zamontowane na suficie muszą być ściśle poziome. Wtedy skrzydło drzwi otworzy się bez przyklejenia.
  • Sprężyny kompensacyjne mogą być naprężane z różną siłą. W tym celu stosuje się specjalne urządzenie regulacyjne.
  • Na ramie należy umieścić ograniczniki bezpieczeństwa. W przypadku nieoczekiwanej awarii skrzydło nie spadnie nagle na pojazd.
  • Dodatkowa wytrzymałość ramy będzie wynikać z jej penetracji do betonowej opaski o 2-3 cm. Całkowita masa skrzydła nie powinna być większa niż 100 kg. Jest to optymalna waga, zapewniająca długie i niezawodne działanie bramy.


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-17


kak-ustroeni-podemno-povorotnie-vorota-20-foto-18

Cena bramy podnoszącej

Cena konstrukcji zależy od materiału, z którego wykonany jest skrzydło bramy, wielkości, rodzaju mechanizmu podnoszącego, a także rodzaju automatyki, jeśli jest on używany do otwierania bramy.

Nie dąż do taniości. Skąpiec płaci dwa razy, to powiedzenie będzie tutaj w porządku. Niedrogi mechanizm może być krótkotrwały i szybko zawiedzie.

Obliczając rozmiar bramy, weź ją z marginesem szerokości, 0,5 mz każdej strony. Przy szerokości samochodu wynoszącej dwa metry szerokość bramy musi wynosić co najmniej trzy. Wysokość bramy jest obliczana z marginesem. Średnia tego parametru wynosi 2-2,5 metra.

Starannie zadaj sobie pytanie, jak zamontować podnoszone drzwi garażowe własnymi rękami, aby pracowały długo i niezawodnie, a nie gorsze pod względem cech funkcjonalnych niż konstrukcje fabryczne.

Obejrzyj film: Film prezentujący montaż bramy IsoMatic: (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send