Zawieszona brama z mechanizmem na rolkach ze swoimi rękami, wysuwanymi bramami do zawieszania i ruchomą konstrukcją z bramą Wicket - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Instalowanie bram podwieszanych: jak to zrobić sam (24 zdjęcia)

U podstaw zawieszone bramy przypominają zwykłe drzwi przesuwne. Różnica polega na tym, że ich prowadnica nie jest zamocowana z boku, ale na górnej belce sufitu. W przeciwnym razie technologia nie jest zbyt skomplikowana, więc nawet osoba, która wcześniej nie zaangażowała się w budowę, może wykonać podwieszoną bramę własnymi rękami.Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem bramy wiszącej?

 • materiał może służyć zarówno do metalu, jak i plastiku;
 • możliwe jest wyposażenie bramy podwieszonej w napęd automatyczny lub ręczny;
 • opcja będzie bardzo wygodna na małych obszarach, aby nie stracić miejsca potrzebnego do otwarcia bram skrzydłowych;
 • nie trzeba tracić czasu na sprzątanie śniegu przed wejściem;
 • Przed instalacją należy oszacować możliwą odległość, o jaką przesunie się skrzydło;
 • wysokość zawieszonej bramy przesuwnej jest równa wysokości belki, na której są zamontowane;
 • zimą konieczne jest oczyszczenie mechanizmu śnieżnego z przewodnika.

Zalety i wady tego typu bramek, każdy ocenia dla siebie, aby podjąć właściwą decyzję.

Procedura instalacji na zawiasach

Prace będą wymagały następujących materiałów: rury metalowe o przekroju kwadratowym o średnicy 0,2 i 0,4 metra, materiał do produkcji tkaniny, rurka 6 mm do prowadnicy, rury o przekroju kwadratowym do budowy całej ramy, akcesoria wykończeniowe, napędy, pościel, spawarka, narzędzia do cięcie na metal.Obliczenia i przygotowanie do pracy

Najpierw należy zainstalować przewodnik. Musi być koniecznie wykonywany jakościowo, ponieważ jego zadaniem jest utrzymanie masy całej zawieszonej konstrukcji. Szerokość bramy jest określana w następujący sposób: szerokość standardowego samochodu + 1 metr, ale nie więcej niż 3 metry ogólnie (z wyjątkiem sytuacji, gdy planowane jest wykonanie przesuwnej bramy dwóch skrzydeł).

Przy zakupie napędów należy również wziąć pod uwagę całkowitą wagę przyszłego projektu. W sklepach budowlanych można kupić gotowe zestawy napędów i przewodników.

Jeśli zdecyduje się wykonać metalowe bramy, wówczas blachy stalowe muszą mieć grubość co najmniej 3 mm, a także będzie potrzebna rura profilowana. Zgodnie z rysunkiem z zaznaczonymi na nim parametrami przyszłej bramy obwód rur jest zaparzany. Bardzo ważne jest zachowanie równej długości przekątnych, aby nie było skośności, która mogłaby zniszczyć całą strukturę.Tworzenie bazy

Przygotowane wcześniej kolumny podpór betonowane są w gruncie co najmniej 1,5 metra. W takim przypadku konieczne jest użycie poziomu, aby uniknąć przekrzywienia i, odpowiednio, spontanicznego otwierania lub zamykania bramy. Po zakończeniu podpór nadszedł czas, aby rozpocząć instalację rolek i prowadnicy. Prowadnica jest bezpiecznie przymocowana do ściany lub do belki nośnej bramy za pomocą specjalnych wsporników. Część, po której poruszają się rolki, powinna być skierowana w stronę ziemi. Teraz możesz powiesić na nich rolki i bramy, nie zapominając o wstępnym wyciszeniu obu końców prowadnicy.Więcej o rolkach do bram wiszących

Jeden z najważniejszych elementów projektu zazwyczaj jest dostarczany w pakiecie, jeśli produkt jest zakupiony w formie gotowej. Jeśli budowa bramy i bramy odbywa się ręcznie, musisz wiedzieć, jakie są rodzaje rolek i akcesoriów, a które są odpowiednie w określonych warunkach.

 • Toczenie (koniec). Pozwala wcisnąć szarfę w pułapkę i naprawić ją, uniemożliwiając spontaniczne cofanie. Ponadto skrzydło w tym przypadku nie będzie się uginało. Z reguły ten typ rolek jest wyposażony w specjalną nasadkę ze śniegu i kurzu.
 • Wspornik rolkowy. Jest to konieczne, aby bezpiecznie utrzymać skrzydło w stanie zamkniętym. Dzięki niemu skrzydło nawet przy silnym wietrze będzie się poruszać dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.
 • Pułapki, dolne i górne. Zamontowane na ramie bramy w górnej i dolnej części, mocujące skrzydło. W przypadku wiszących bram liczy się tylko górna.
 • Ogranicznik obrotu bocznego. Ich funkcja ma znaczenie, jeśli klapa odbiega od pozycji pionowej, a następnie przywraca ją na swoje miejsce.
 • Wózek rolkowy. Wykonaj najważniejszą funkcję - ruch liścia wzdłuż prowadnicy. Są montowane na górnej belce za pomocą stalowego wspornika z czterema otworami. Blok, z kolei, jest przymocowany do bloku za pomocą pierścienia ustalającego, który zawiera 8 rolek na łożyskach.

Przy wyborze rolek należy kierować się takimi czynnikami, jak ciężar bramy i materiał, z którego wykonane są części samej podpory. W zależności od tego wybierane są rolki metalowe lub polimerowe. Mając ustalone rolki z metalu, muszą być przetwarzane specjalne smarowanie w niskiej temperaturze. Polimer różni się tym, że w ich składzie w produkcji znalazły się substancje działające jako smar. Kurs z takimi rolkami będzie bardziej miękki. Ponadto elementy te wzmacniają strukturę samego produktu. Polimer może wytrzymać temperatury od -80 ° C do + 100 ° C.

Rolki wykonane z metalu są z reguły stosowane do najcięższych konstrukcji, które rzadko występują w zwykłych obszarach mieszkalnych, gdzie masa bramy nie przekracza 800 kilogramów. Są wykonane ze stali i pokryte specjalną powłoką ochronną na górze.

Jeśli chodzi o koszt, polimer będzie tańszy niż stal, reszta zależy od marki i wskaźnika maksymalnego obciążenia.
Montaż okuć

Po zakończeniu głównych prac związanych z instalacją bram przesuwnych, pozostaje pozostawić na niezabezpieczonych obszarach produktu wszystkie niezbędne akcesoria. Konieczne jest zainstalowanie specjalnych zabezpieczeń, aby zapobiec kołysaniu się zaworów i ogólnie wzmocnić konstrukcję. Następnie instalowane są zamki i uchwyty.
Dodaj automatyzację

Do niedawna takie technologie wydawały się fantastyczne, dostępne tylko dla najbogatszych ludzi, ale dziś prawie każdy może sobie pozwolić na automatyczną bramę. Cały niezbędny sprzęt jest sprzedawany w sklepach po przystępnych cenach. Aby zainstalować to samo, możesz zatrudnić specjalistę, ale możesz to zrobić sam. Wygoda automatycznych bram jest niewątpliwa - można je otwierać za pomocą pilota bez opuszczania samochodu.

Wybór mechanizmu powinien być dokonany z uwzględnieniem oczekiwanych obciążeń. Dla prywatnego domu jest to średnio 10 otwarć i zamknięć dziennie. Ponadto im więcej waży skrzydło drzwi, tym mocniejszy powinien być projekt. Istnieją również różne typy siłowników z dodatkowymi funkcjami, takimi jak lampki sygnalizacyjne, anteny, odbiorniki, regulacja temperatury, regulator prędkości otwierania, fotokomórki i inne. Każdy producent automatyki stara się przyciągnąć klientów o szerokiej funkcjonalności.Procedura łączenia mechanizmu automatycznego:

 • oblicz miejsce, w którym dysk zostanie zainstalowany;
 • zainstaluj podstawę napędu na kanale, przymocuj napęd do niego za pomocą śrub;
 • gdy brama znajduje się w pozycji otwartej, zamocuj stojak na środku napędu;
 • podłączyć napęd poprzez ustawienie wyłączników krańcowych;
 • w razie potrzeby podłącz dodatkowe urządzenia - fotokomórki, lampy itp.

Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie poprawnie zainstalować automatyzację, prawdopodobnie najlepiej zaufać profesjonalistom, ponieważ od tego zależy trwałość urządzenia. Żywotność bramy podwieszanej wynosi zwykle 15 lat.
Podwieszona brama do garażu

Kupując komponenty dla nich, należy zwrócić szczególną uwagę na stop. Musi być najwyższej jakości. Instalacja zawiera kilka niuansów:

 • w dolnej części konstrukcji musisz zamocować pręt, który pełni rolę ogranicznika, a także profil lub uszczelkę, która nie pozwala na dostanie się wilgoci;
 • skrzydła są zamontowane tak, że nie ma nawet najmniejszych szczelin, specjalne okładziny mogą pomóc;
 • podczas instalacji ramy konieczne jest użycie mocnych i mocnych narożników;
 • dolna strona narożnika nie powinna stykać się z podłożem, między nimi powinna być belka betonowa. Robi się to w ten sposób: wykopać mały otwór, wlać tam beton, do którego następnie delikatnie nacisnąć kanał. Betonowa taśma powinna być idealnie równoległa do podłoża, aby poziom był użyteczny;
 • przy zbieraniu ramy używana rura wykonana z metalu lub narożnika. Aby uzyskać sztywność, należy wykonać zworkę między bocznymi zębatkami. Następnie prowadnice są przymocowane do sufitu ściśle w pozycji poziomej;
 • Dopasowując części produktu do siebie, można użyć zawiasów i uszczelek do regulacji.

Jak widać, instalacja podwieszonych bram w pobliżu domu lub w garażu jest bardzo realna i każdy decyduje się na to lub wynajmuje specjalistów.
Obejrzyj film: Tynk wewnętrzny cementowo-wapienny MajsterPol - aplikacja maszynowa krok po kroku (Listopad 2019).

Загрузка...