Zawieszona brama z mechanizmem na rolkach ze swoimi rękami, wysuwanymi bramami do zawieszania i ruchomą konstrukcją z bramą Wicket - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Instalowanie bram podwieszanych: jak to zrobić sam (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


U podstaw zawieszone bramy przypominają zwykłe drzwi przesuwne. Różnica polega na tym, że ich prowadnica nie jest zamocowana z boku, ale na górnej belce sufitu. W przeciwnym razie technologia nie jest zbyt skomplikowana, więc nawet osoba, która wcześniej nie zaangażowała się w budowę, może wykonać podwieszoną bramę własnymi rękami.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-2

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem bramy wiszącej?

 • materiał może służyć zarówno do metalu, jak i plastiku;
 • możliwe jest wyposażenie bramy podwieszonej w napęd automatyczny lub ręczny;
 • opcja będzie bardzo wygodna na małych obszarach, aby nie stracić miejsca potrzebnego do otwarcia bram skrzydłowych;
 • nie trzeba tracić czasu na sprzątanie śniegu przed wejściem;
 • Przed instalacją należy oszacować możliwą odległość, o jaką przesunie się skrzydło;
 • wysokość zawieszonej bramy przesuwnej jest równa wysokości belki, na której są zamontowane;
 • zimą konieczne jest oczyszczenie mechanizmu śnieżnego z przewodnika.

Zalety i wady tego typu bramek, każdy ocenia dla siebie, aby podjąć właściwą decyzję.

Procedura instalacji na zawiasach

Prace będą wymagały następujących materiałów: rury metalowe o przekroju kwadratowym o średnicy 0,2 i 0,4 metra, materiał do produkcji tkaniny, rurka 6 mm do prowadnicy, rury o przekroju kwadratowym do budowy całej ramy, akcesoria wykończeniowe, napędy, pościel, spawarka, narzędzia do cięcie na metal.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-4


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-5

Obliczenia i przygotowanie do pracy

Najpierw należy zainstalować przewodnik. Musi być koniecznie wykonywany jakościowo, ponieważ jego zadaniem jest utrzymanie masy całej zawieszonej konstrukcji. Szerokość bramy jest określana w następujący sposób: szerokość standardowego samochodu + 1 metr, ale nie więcej niż 3 metry ogólnie (z wyjątkiem sytuacji, gdy planowane jest wykonanie przesuwnej bramy dwóch skrzydeł).

Przy zakupie napędów należy również wziąć pod uwagę całkowitą wagę przyszłego projektu. W sklepach budowlanych można kupić gotowe zestawy napędów i przewodników.

Jeśli zdecyduje się wykonać metalowe bramy, wówczas blachy stalowe muszą mieć grubość co najmniej 3 mm, a także będzie potrzebna rura profilowana. Zgodnie z rysunkiem z zaznaczonymi na nim parametrami przyszłej bramy obwód rur jest zaparzany. Bardzo ważne jest zachowanie równej długości przekątnych, aby nie było skośności, która mogłaby zniszczyć całą strukturę.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-6


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-7

Tworzenie bazy

Przygotowane wcześniej kolumny podpór betonowane są w gruncie co najmniej 1,5 metra. W takim przypadku konieczne jest użycie poziomu, aby uniknąć przekrzywienia i, odpowiednio, spontanicznego otwierania lub zamykania bramy. Po zakończeniu podpór nadszedł czas, aby rozpocząć instalację rolek i prowadnicy. Prowadnica jest bezpiecznie przymocowana do ściany lub do belki nośnej bramy za pomocą specjalnych wsporników. Część, po której poruszają się rolki, powinna być skierowana w stronę ziemi. Teraz możesz powiesić na nich rolki i bramy, nie zapominając o wstępnym wyciszeniu obu końców prowadnicy.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-8


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-9

Więcej o rolkach do bram wiszących

Jeden z najważniejszych elementów projektu zazwyczaj jest dostarczany w pakiecie, jeśli produkt jest zakupiony w formie gotowej. Jeśli budowa bramy i bramy odbywa się ręcznie, musisz wiedzieć, jakie są rodzaje rolek i akcesoriów, a które są odpowiednie w określonych warunkach.

 • Toczenie (koniec). Pozwala wcisnąć szarfę w pułapkę i naprawić ją, uniemożliwiając spontaniczne cofanie. Ponadto skrzydło w tym przypadku nie będzie się uginało. Z reguły ten typ rolek jest wyposażony w specjalną nasadkę ze śniegu i kurzu.
 • Wspornik rolkowy. Jest to konieczne, aby bezpiecznie utrzymać skrzydło w stanie zamkniętym. Dzięki niemu skrzydło nawet przy silnym wietrze będzie się poruszać dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.
 • Pułapki, dolne i górne. Zamontowane na ramie bramy w górnej i dolnej części, mocujące skrzydło. W przypadku wiszących bram liczy się tylko górna.
 • Ogranicznik obrotu bocznego. Ich funkcja ma znaczenie, jeśli klapa odbiega od pozycji pionowej, a następnie przywraca ją na swoje miejsce.
 • Wózek rolkowy. Wykonaj najważniejszą funkcję - ruch liścia wzdłuż prowadnicy. Są montowane na górnej belce za pomocą stalowego wspornika z czterema otworami. Blok, z kolei, jest przymocowany do bloku za pomocą pierścienia ustalającego, który zawiera 8 rolek na łożyskach.

Przy wyborze rolek należy kierować się takimi czynnikami, jak ciężar bramy i materiał, z którego wykonane są części samej podpory. W zależności od tego wybierane są rolki metalowe lub polimerowe. Mając ustalone rolki z metalu, muszą być przetwarzane specjalne smarowanie w niskiej temperaturze. Polimer różni się tym, że w ich składzie w produkcji znalazły się substancje działające jako smar. Kurs z takimi rolkami będzie bardziej miękki. Ponadto elementy te wzmacniają strukturę samego produktu. Polimer może wytrzymać temperatury od -80 ° C do + 100 ° C.

Rolki wykonane z metalu są z reguły stosowane do najcięższych konstrukcji, które rzadko występują w zwykłych obszarach mieszkalnych, gdzie masa bramy nie przekracza 800 kilogramów. Są wykonane ze stali i pokryte specjalną powłoką ochronną na górze.

Jeśli chodzi o koszt, polimer będzie tańszy niż stal, reszta zależy od marki i wskaźnika maksymalnego obciążenia.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-10


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-11


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-12

Montaż okuć

Po zakończeniu głównych prac związanych z instalacją bram przesuwnych, pozostaje pozostawić na niezabezpieczonych obszarach produktu wszystkie niezbędne akcesoria. Konieczne jest zainstalowanie specjalnych zabezpieczeń, aby zapobiec kołysaniu się zaworów i ogólnie wzmocnić konstrukcję. Następnie instalowane są zamki i uchwyty.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-13


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-14


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-15

Dodaj automatyzację

Do niedawna takie technologie wydawały się fantastyczne, dostępne tylko dla najbogatszych ludzi, ale dziś prawie każdy może sobie pozwolić na automatyczną bramę. Cały niezbędny sprzęt jest sprzedawany w sklepach po przystępnych cenach. Aby zainstalować to samo, możesz zatrudnić specjalistę, ale możesz to zrobić sam. Wygoda automatycznych bram jest niewątpliwa - można je otwierać za pomocą pilota bez opuszczania samochodu.

Wybór mechanizmu powinien być dokonany z uwzględnieniem oczekiwanych obciążeń. Dla prywatnego domu jest to średnio 10 otwarć i zamknięć dziennie. Ponadto im więcej waży skrzydło drzwi, tym mocniejszy powinien być projekt. Istnieją również różne typy siłowników z dodatkowymi funkcjami, takimi jak lampki sygnalizacyjne, anteny, odbiorniki, regulacja temperatury, regulator prędkości otwierania, fotokomórki i inne. Każdy producent automatyki stara się przyciągnąć klientów o szerokiej funkcjonalności.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-16


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-17


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto.jpeg">


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-19


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-20

Podwieszona brama do garażu

Kupując komponenty dla nich, należy zwrócić szczególną uwagę na stop. Musi być najwyższej jakości. Instalacja zawiera kilka niuansów:

 • w dolnej części konstrukcji musisz zamocować pręt, który pełni rolę ogranicznika, a także profil lub uszczelkę, która nie pozwala na dostanie się wilgoci;
 • skrzydła są zamontowane tak, że nie ma nawet najmniejszych szczelin, specjalne okładziny mogą pomóc;
 • podczas instalacji ramy konieczne jest użycie mocnych i mocnych narożników;
 • dolna strona narożnika nie powinna stykać się z podłożem, między nimi powinna być belka betonowa. Robi się to w ten sposób: wykopać mały otwór, wlać tam beton, do którego następnie delikatnie nacisnąć kanał. Betonowa taśma powinna być idealnie równoległa do podłoża, aby poziom był użyteczny;
 • przy zbieraniu ramy używana rura wykonana z metalu lub narożnika. Aby uzyskać sztywność, należy wykonać zworkę między bocznymi zębatkami. Następnie prowadnice są przymocowane do sufitu ściśle w pozycji poziomej;
 • Dopasowując części produktu do siebie, można użyć zawiasów i uszczelek do regulacji.

Jak widać, instalacja podwieszonych bram w pobliżu domu lub w garażu jest bardzo realna i każdy decyduje się na to lub wynajmuje specjalistów.


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-21


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-22


ustanavlivaem-podvesnie-vorota-kak-sdelat-eto-samostoyatelno-24-foto-23

Obejrzyj film: Tynk wewnętrzny cementowo-wapienny MajsterPol - aplikacja maszynowa krok po kroku (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send