Bramy podnoszące z instalacją drzwi z własnymi rękami, montaż automatycznej trajektorii pionowej w garażu z elektrycznym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bramy podnoszące: główne typy i korzyści (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przemysł motoryzacyjny rozwija się aktywnie, co prowadzi do rozwoju branży, która jest z nim bezpośrednio związana. W tym przypadku skoncentrujemy się na bramie garażowej, która służy do ochrony nieruchomości. Brama do podnoszenia garażu - jeden z najbardziej wygodnych i wygodnych w użyciu gatunków. Takie bramy mogą być solidne, rolowane lub segmentowe, dlatego niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać bramy, które są idealne dla potrzeb użytkownika i cech garażu.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-2

Zalety i wady

Bramy garażowe mają wiele zalet, z których główną jest niezawodna ochrona pojazdu. Wykonane są z trwałych i odpornych na zużycie materiałów, dzięki czemu wytrzymują dobrą wytrzymałość fizyczną.

Ponadto struktury te gwarantują doskonałą izolację pomieszczenia. Wynika to z faktu, że nie mają one szczelin i szczelin, które nie pozwalają ciepłemu powietrzu opuścić pomieszczenia, więc jeśli zainstalujesz podnoszoną bramę garażową, nie musisz się martwić o utrzymanie optymalnych wskaźników temperatury o każdej porze roku. Zimą w takim garażu będzie wystarczająco ciepło, aby uruchomić samochód po raz pierwszy, a latem, z powodu upału, gumowe części pojazdu nie wyschną.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-4


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-5

Kolejną zaletą takich bram garażowych jest oszczędność miejsca. Jeśli przed bramami wahadłowymi powinna być wolna przestrzeń, aby je otworzyć, to przed bramami podnoszącymi nie ma potrzeby czyszczenia śniegu ani pozostawienia dużo miejsca na ich otwarcie. Garaż można umieścić blisko wejścia na działkę, co oszczędza miejsce w przypadku niewielkiego obszaru wokół domu. Zwolnione miejsce można wykorzystać według własnego uznania.

Możliwe jest również wyposażenie bramy do podnoszenia w drzwi. Porzuci to dodatkowe drzwi do garażu. Obecność bramy sprawi, że korzystanie z garażu będzie jeszcze wygodniejsze i wygodniejsze.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-6


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-7

Takie urządzenie jest trudne do złamania. Zastosowanie systemu automatycznego sprawia, że ​​korzystanie z projektu jest wygodne i niezawodne. Ze względów bezpieczeństwa bramy są wyposażone w skok odwrotny - jeśli po opuszczeniu bramy natkną się na przeszkodę, powrócą do swojej pierwotnej pozycji. Minimalizuje to ryzyko obrażeń ciała i uszkodzenia pojazdu.

Jednak podnoszona brama do garażu ma pewne wady:

 • Głównym jest zużycie struktury, dlatego zaleca się unikanie intensywnego użytkowania. Nie należy wydawać więcej niż dziesięć wejść dziennie.
 • Mechanizm podlega negatywnym skutkom wysokich zmian wilgotności i temperatury.
 • Duży ciężar projektu, który wymaga użycia jakościowej i niezawodnej ramy.
 • W przypadku znacznych uszkodzeń sieci konieczne będzie jej całkowite usunięcie w celu naprawy lub wymiany.

Pomimo drobnych wad zastosowanie bramy podnoszącej jest niezwykle wygodnym i ergonomicznym rozwiązaniem.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-9


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-10

Rodzaje mechanizmów bramy podnoszącej

Istnieją różne rodzaje bram podnoszących. Każdy gatunek jest korzystnie używany w różnych przypadkach. Rodzaje bram podnoszących:

 • Brama do podnoszenia i obracania. Mają schludny wygląd, nie zajmują dużo miejsca wewnątrz i na zewnątrz. Może być instalowany w otworach dowolnej wielkości. Wyróżniają się również łatwością instalacji, niezawodnością, łatwością obsługi.
 • Segmentowe bramy do podnoszenia. Nie wymagaj wolnego miejsca do otwierania. Płótno składa się z kilku sekcji i nie zmniejsza przestrzeni wewnątrz garażu. Do produkcji bram segmentowych z furtką lub bez, stosuje się panele wielowarstwowe, które zwiększają właściwości termoizolacyjne garażu. Instalacja wysokiej jakości zamka i automatyki ochroni samochód przed kradzieżą.
 • Podnoszenie bram gilotynowych. W trakcie otwierania takich bram udaj się do wejścia do garażu, aby nazywano je również pionowymi. Ich instalacja nie zawsze jest możliwa w przypadku małej wysokości garażu.

Oddzielnie konieczne jest przydzielenie mechanicznych i automatycznych bram podnoszących. Większość nowoczesnych projektów jest wyposażona w automatyczny system domyślny. Jednak system sterowania można ustawić niezależnie.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-11


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-12


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-13

Produkcja bram podnoszących

Instalacja bramy podnoszącej jest kosztowna, więc wielu właścicieli garażów woli zrobić to sami. Najczęściej w tym przypadku wybierz konstrukcje obracające się podnosząc. Składają się z tarczy, pudełka i mechanizmów zasilających tarczę.

Do wykonania bramy dźwigowej do garażu własnymi rękami potrzebne będą trzy pręty o przekroju 120 x 80 mm, z których jeden ma 2,75 m długości, a drugi 2,3 m, a także metalowe płytki lub kwadraty do mocowania prętów. Pudełko powinno być zabezpieczone metalowymi kołkami.

Pierwszym etapem, który pozwoli wykonać bramę podnoszącą, jest wykonanie płótna. Do jego produkcji potrzebne będą:

 1. Skrzydło drzwi musi mieć ramę narożną. Dla dodatkowej wytrzymałości stosuje się usztywnienia. Pozwalają chronić bramę przed uszkodzeniami mechanicznymi i odkształceniami spowodowanymi wysokimi zmianami wilgotności i temperatury.
 2. Rama jest osłonięta deskami, po czym - blachą.
 3. W produkcji ramy należy starannie obliczyć jej rozmiar. Powinny mieć od 2,5 do 2,1 metra. Jeśli nie ma odpowiedniej ramy, to do jej produkcji trzeba użyć kąta 35 na 35 na 4 mm.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-14


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-15


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-18


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-19

Dodatkowe funkcje bramy windy

Współcześni producenci oferują szeroką gamę modeli i wzorów bram podnoszących. Klient może wybrać roletę, obrotowe, segmentowe, pionowe, elektryczne lub mechaniczne.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-20


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-21


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-22

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje i funkcje:

 1. Twarda ramka. Pozwala chronić bramę przed włamaniem i gwarantuje im zwiększone bezpieczeństwo.
 2. Wybór paneli. Sprzęt można wykonać na podstawie paneli standardowych lub ramowych.
 3. Dodatkowa ochrona. Konstrukcja może być chroniona przed uszczypnięciem palców, uszkodzeniem mechanizmu podnoszącego i zerwaniem sprężyn lub kabli.
 4. Wicket. Obecność lub brak bramy jest ważnym szczegółem przy wyborze bramy.
 5. Rodzaj zarządzania. Sterowanie bramą może być elektryczne lub mechaniczne.

Sprzęt automatyczny do bram podnoszących - najwygodniejszy i najwygodniejszy sposób sterowania otwarciem bramy. Takie konstrukcje są wyposażone w napęd elektryczny i są sterowane pilotem. Pozwala to otworzyć i zamknąć bramę bez wychodzenia z samochodu. Instalacja takich bram jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają niezawodnych, trwałych, trwałych i wygodnych w użyciu konstrukcji.

Bramy podnoszące wyróżniają się komfortem, bezpieczeństwem i zwartością. Mogą być używane nawet przy niewystarczającej ilości miejsca przy wejściu do garażu, a szeroka gama wzorów pozwoli Ci wybrać najlepszą opcję w każdym przypadku.


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-23


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-24


podemnie-vorota-osnovnie-vidi-i-preimushestva-25-foto-25

Pin
Send
Share
Send
Send