Konstrukcja z litego drewna modrzewiowego Podłoga z litego dębu Orzech dla sklejki lub jastrychu, jak układać bambus lub teak bez powłoki, blokować parkiet z drewna brzozowego z fazowaniem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Masywna deska do naprawy i dekoracji: możliwość zastosowania (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przez tysiące lat lite drewno było używane przez człowieka jako wykładzina podłogowa. Zapewniało dość wysoki poziom komfortu w domach chłopów i arystokratów. Wraz z pojawieniem się sztucznej podłogi, materiał ten był używany tylko jako podłoże. Jednak rosnące wymagania środowiskowe dotyczące budynków, materiałów wykończeniowych i najnowszych technologii obróbki drewna wzbudziły zainteresowanie. Dziś masywna deska podłogowa jest ekskluzywnym produktem, można ją znaleźć w luksusowych apartamentach miejskich i poważnych rezydencjach. Jakie są zalety i wady litego drewna i jakie są cechy jego instalacji? Dlaczego ten materiał stał się elitarny?


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto.jpeg">


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto

Ogromne funkcje deski

Masywna deska podłogowa z naturalnego drewna, może być łączona na długości, ale nie ma podłoża ze sklejki lub materiałów syntetycznych, nie jest pokryta laminowaną folią. Każda deska ma swoją indywidualną fakturę i odcień, który pozwala pozbyć się monotonii w projektowaniu wnętrz. Różni się od konwencjonalnej płyty obecnością systemu cierno-rowkowego, który ułatwia dokowanie i pozwala tworzyć ciągłą powłokę praktycznie bez szczelin.

Nowoczesna masywna deska wykonana jest z najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu ma doskonałą geometrię. Stosowanym surowcem jest drewno, które przeszło wszystkie etapy suszenia i ma optymalne parametry wilgotności. Płyta nie wymaga dodatkowej obróbki przez skrobanie lub szlifowanie - jej powierzchnia jest idealnie gładka. Wymaga jedynie zastosowania kompozycji ochronnej, którą tradycyjnie stosuje się do lakierowania parkietu.

Powstaje masywna masywna deska z różnych gatunków drewna, która wyjaśnia różnorodność odcieni i faktur tego materiału. Ponadto każdy producent ma własne standardy i oferuje płytę o różnych szerokościach, grubościach i długościach. Dostępna szczotkowana masywna deska i sztucznie starzona, bielona i fabryczna powłoka ochronna.

Produkty z elitarnych odmian drewna, na przykład deski dębowej, produkowane są tylko przez najwyższe gatunki. Bardziej przystępne masywne deski parkietowe z modrzewia lub sosny oferowane są w 3-4 klasach. Niższe klasy są używane w domkach, w poczekalniach, jako podłoże lub podłoga do malowania. Najlepsze gatunki tanich odmian mogą konkurować z ekskluzywnymi rasami w najbardziej luksusowych wnętrzach. Mogą być również przetwarzane przez szczotkowanie i mieć oryginalny wygląd.

Deska różni się w zależności od teksturowanego wzoru, ponieważ pień drzewa można ciąć na różne sposoby. Tak więc masywna deska rustykalna może mieć małe, ale starannie zapieczętowane efekty, co nadaje jej specjalny charakter, a select nie toleruje wad. Przydziel cięcie promieniowe i styczne, różniące się nasyceniem tekstury i jednolitością odcienia. Niektórzy producenci wytwarzają płytę „natur” o niewielkich wadach.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-4


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-5

Zalety litego drewna

Wykorzystuje się masywną deskę we wnętrzu miejskich mieszkań i prywatnych domów, w poważnych biurach i luksusowych hotelach. Co przyciąga potencjalnych nabywców w tym materiale? Wśród jego zalet:

 • żywotność ponad 50 lat;
 • możliwość zgarniania w celu aktualizacji tekstury deski;
 • doskonałe właściwości wytrzymałościowe;
 • prosta stylizacja;
 • wysoki poziom izolacji akustycznej;
 • dobra wydajność cieplna;
 • znakomity wygląd.

We wnętrzach nie ma potrzeby stosowania drewna dębowego lub ekskluzywnych rodzajów drewna - nawet masywne drewno brzozowe nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny smak i tworzy specjalny mikroklimat.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-7


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-8

Wady litego drewna

Każdy materiał wykończeniowy ma wady, są też tablice. Obejmują one:

 • wysoki koszt, zwłaszcza ten wyróżnia się masywną deską wenge lub merbau, a także produktami z innych egzotycznych gatunków drewna;
 • wrażliwość na różnicę temperatur i wysoką wilgotność;
 • potrzebuje dodatkowego leczenia związkami ochronnymi, które są w stanie chronić przed działaniem wody;
 • nie zalecane dla systemów „ciepłej podłogi”;
 • wymaga szczególnej opieki, jest wrażliwy na zarysowania i deformacje.

Nawet w przypadku użycia litej deski dębowej bez powłoki należy ją traktować ostrożnie. W celu ochrony należy używać wysokiej jakości lakieru do parkietu, nie używać krzeseł na plastikowych kółkach i nie zaleca się chodzenia po takiej podłodze w butach z cienkim obcasem.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-9


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-10


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-11

Sposoby układania litego drewna

Dla osoby, która jest właścicielem młotka, montaż litego drewna nie spowoduje żadnych szczególnych problemów. Obecność systemu cierno-rowkowego pozwala na tworzenie ciągłej powłoki bez przerw i różnic wysokości. Istnieją różne sposoby układania litego drewna i zależą one od podstawy, na której planujesz położyć podłogę. Najbardziej tradycyjną metodą jest opóźnianie. Jest on używany w pracach restauratorskich, w domach, których konstrukcja wykorzystuje drewniane belki jako podłogi. W takim przypadku należy użyć płyty o grubości 32 mm lub większej, która jest w stanie wytrzymać znaczne obciążenie. Układanie go na kłody nie jest trudne, z klasycznej technologii montażu drewnianej podłogi, jedyną różnicą jest to, że powłoka jest mocowana przez kolec i gwoździe są zamykane rowkiem następnej płyty.

Masywna płyta jest układana na złączce za pomocą elastycznego kleju odpornego na zmiany temperatury.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-12


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-13


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-14

Przed rozpoczęciem pracy należy zweryfikować jakość podstawy, musi być ona trwała, sucha i wolna od wad. Solidna płyta jest umieszczana na jastrychu tylko wtedy, gdy wilgotność betonowej podłogi nie przekracza 6%. Warunki klimatyczne w naszym kraju są takie, że lepiej jest położyć podłogę nie na gołym jastrychu, ale na sklejce. Aby to zrobić, należy wyciąć standardowy arkusz sklejki brzozowej odpornej na wilgoć na kwadraty o wymiarach 50 x 50 cm, ułożyć je na podłodze i przymocować kołkami, po czym podstawę wyrównuje się za pomocą szlifierki. Masywna płyta jest układana na sklejce za pomocą dwuskładnikowego kleju. Każda lamela jest mocowana po bokach gwoździami lub kolcami pneumatycznymi. Istnieje jedna ogólna zasada układania masywnej deski - konieczne jest pozostawienie luki technologicznej przy ścianach - nie mniej niż 10-15 mm. W tym przypadku rozszerzanie temperatury nie wpłynie na idealną topografię powierzchni.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-15


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-16

Jeśli chodzi o podłogi drewniane, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest masywna deska dębowa, która ma doskonałe właściwości techniczne i atrakcyjny wygląd. Rzeczywiście, istnieją wielowiekowe tradycje używania tego materiału w pałacach i zamkach, które nie mogą tylko przyciągać potencjalnych nabywców. Dąb jest naprawdę dobry, ale masywna deska orzechowa o szlachetnym kolorze i wysokiej trwałości jest równie imponująca. Z niego można położyć podłogę w salonie i sypialni, w domowej bibliotece lub biurze.

Dobre właściwości wytrzymałościowe mają masywną deskę wykonaną z bambusa, produkowaną nie tylko w Chinach, ale także w krajach europejskich. Materiał przyciąga bogatą fakturą i ciepłym kolorem, długa żywotność. Bambusowa podłoga może zaskoczyć fanów klasyki, a jej faktura pasuje do różnych stylów we wnętrzu. Jego jakość nie jest gorsza niż w przypadku dębowej deski podłogowej.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-18


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-19


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-20

W pomieszczeniach o wysokiej wilgotności należy używać masywnej deski tekowej, wcześniej drewno to było wykorzystywane jako materiał na pokłady statków morskich. Woda nie ma na nią negatywnego wpływu, a zadziwiająco piękna tekstura i oryginalny odcień sprawią, że wnętrze stanie się ekskluzywne. Różni się kleszczami i wysoką twardością, nie ustępując temu wskaźnikowi brzozy.

Masywna biała deska akacjowa, kempas, merbau, jest coraz bardziej popularna, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż w przypadku buku lub dębu. Instalacja takiej podłogi nie jest dostępna dla wszystkich, ale efekt jest warty kosztów. Dobrą alternatywą dla egzotycznych jest masywna deska orzechowa, przyciągająca nie tylko ceną, ale także walorami projektowymi. Jest to uniwersalny materiał do różnych pomieszczeń, a szeroki wybór odcieni drewna orzechowego pozwoli Ci pozbyć się monotonii we wnętrzu. Niezależnie od tego, jaką masywną deskę kupujący nie podałby swojej preferencji, zawsze będzie w stanie docenić wyjątkowość tego materiału, jego nienaganny wygląd i niesamowitą atmosferę w domu.


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-21


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-22


massivnaya-doska-dlya-remonta-i-otdelki-vozmozhnosti-primeneniya-24-foto-23

Obejrzyj film: Jak zrobić drewniane okrągłe nogi do stołu, wałki, okrąglaki, różnej średnicy bez tokarki (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send