Vertikutter Petrol Electric Lawn Jak wybrać aerator wertykulatora do ogrodu i ogrodu, sprzęt do pielęgnacji gleby - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Vertikutter: typy i funkcje aplikacji

Pin
Send
Share
Send
Send


Po nadejściu wiosny należy przywrócić powierzchnię trawnika. W tym celu stosuje się wertykulator, który poprawia przepływ wody i powietrza do korzeni roślin. Z czasem na pokryciu trawnika tworzy się warstwa filcu, która utrudnia przedostanie się do gleby składników odżywczych, wilgoci i tlenu. Jeśli nie uda się tego uniknąć, utworzy się mech, który znacząco pogorszy wygląd trawnika. Regularna procedura napowietrzania pozwoli zachować świeży i zielony wygląd pokrycia trawnika. Aby wybrać vertikutter, musisz znać jego podstawowe typy i zasadę działania.

Naturalne procesy zachodzące na pokrywie trawnika prowadzą do pojawienia się wysuszonych krzewów traw, resztek mchu i liści. Z czasem warstwa ta staje się tak gęsta i gęsta, że ​​zapobiega przedostawaniu się tlenu, składników odżywczych i wody do gleby. Stan ten może być również spowodowany nadmiernym nawożeniem trawnika, co prowadzi do obfitego wzrostu trawy. A podczas koszenia trawnika mikroorganizmy nie są w stanie wykorzystać takiej ilości skoszonej trawy, dlatego powstaje gęsta warstwa.

Prowadzi to do pogorszenia jakości trawnika. Główne znaki to żółtawy odcień trawy, pojawienie się nierówności i łysych plam.

Najprostszym i najtańszym typem urządzenia jest wertykulator mechaniczny. Jednak najczęściej używane urządzenia z silnikiem benzynowym lub elektrycznym. Każdy typ urządzenia ma swoje zalety i wady.

Na przykład wertykulator benzyny jest mocniejszym urządzeniem, dzięki czemu umożliwia szybsze przetwarzanie nawet dużych obszarów trawnika. Ponadto takie urządzenia nie mają ograniczonego zasięgu. Modele elektryczne są znacznie cichsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Jednak ich promień działania jest mniejszy i zależy od długości przewodu.

Aby wybrać urządzenie, które w pełni wykona zadania, musisz zwrócić uwagę na takie szczegóły:

  • Trwała obudowa. Zaleca się, aby obudowa pionowa była wykonana z trwałego, ale lekkiego materiału. To pozwoli mu służyć przez długi czas, ale nie zrani roślin. Doskonałym rozwiązaniem byłby wytrzymały plastik lub aluminium. Profesjonalne modele mają korpus ze stali.
  • Wybór silnika. Specjaliści zalecają wybór aeratora wertykulatora benzynowego. Takie modele mają większą moc, więc przy głębokim zanurzeniu noży i zębów w murawie nie będzie przeciążać ruchu. Ponadto urządzenia benzynowe działają na trawniku o dowolnym rozmiarze ze względu na brak konieczności dostosowywania do długości przewodu.
  • Wysokiej jakości noże. Przy wyborze preferuje się urządzenia z nożami wykonanymi ze stali wysokiej jakości. Ponadto muszą być naprawione, aby w tym procesie nie były zakleszczone lub wybrane.
  • Zawiera pojemnik na śmieci. Większość modeli jest wyposażona w pojemnik na śmieci, dzięki czemu nie musisz się martwić o mech i starą trawę, która jest usuwana za pomocą wertykulatora. Jeśli jednak ma niewielki rozmiar, w trakcie pracy należy go wyciągnąć i opróżnić. Niektórzy producenci wyeliminowali ten element projektu. W tym przypadku śmieci będą musiały być zbierane za pomocą prowizji, więc wybierając wertykulator, musisz zrozumieć potrzebę tego elementu urządzenia.
  • Regulacja wysokości uchwytu. Lepiej jest preferować modele, które mają uchwyt, który można dostosować do wzrostu osoby.

Właściciele dużych trawników twierdzą, że jest to praktycznie niemożliwe bez wertikuttera. Aby jednak urządzenie mogło przynieść maksymalne korzyści i trwać przez długi czas, przy jego wyborze należy ocenić nie tylko koszt, ale także wskaźniki mocy, cechy nadwozia i dostępność dodatkowych funkcji.

Benzyna lub wertykulator elektryczny - główne pytanie przy wyborze optymalnego modelu. Każdy z nich ma zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Konieczne jest użycie wertykulatora do obróbki trawnika pokrywającego dwa razy w sezonie. Koniecznie przeprowadzaj leczenie wczesną wiosną, kiedy sezon dopiero się zaczyna. Po tym stosuje się nawozy. Drugi zabieg jest zalecany pod koniec sezonu. Optymalny czas to 2-3 tygodnie przed spodziewanymi mrozami.

Jednak skrobak-wertykulator może być używany przez cały sezon. Takie urządzenie działa tylko na powierzchni trawnika i nie nakłada czasu na korzenie. Optymalna częstotliwość stosowania to raz na 6-8 tygodni.

Zasady stosowania programu Vertikutter

Wertykulator aeratora jest urządzeniem tnącym, więc musisz z nim pracować bardzo ostrożnie. Konieczne jest kupowanie takich mechanizmów tylko w wyspecjalizowanych sklepach, w których sprzedawca będzie w stanie doradzić w sprawie zasad użytkowania. Niezależne badanie instrukcji użycia nie będzie zbędne.

Przed przystąpieniem do obróbki trawnika należy upewnić się, że nie ma zwierząt, dzieci i twardych przedmiotów, takich jak kamienie, które mogłyby uszkodzić urządzenie. Jeśli do pracy używa się wertykulatora napędzanego benzyną, paliwo należy wylewać z ognia i na otwartej przestrzeni.


vertikutter-vidi-i-osobennosti-primeneniya-10


vertikutter-vidi-i-osobennosti-primeneniya-11

Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie sprawdzić trawnik, usuwając gałęzie, kamienie, gałązki i inne zanieczyszczenia, które mogą spowodować uszkodzenie urządzenia. W przypadku noży tępych nie zaleca się używania urządzeń.

W przypadku modeli benzynowych konieczne jest stosowanie wyłącznie paliw i smarów wysokiej jakości. Chroni to urządzenie przed przedwczesnym uszkodzeniem. Po zakończeniu pracy należy odłączyć modele elektryczne od sieci, a także oczyścić noże i zęby z trawy, liści i gleby. Zimą zaleca się przechowywanie urządzenia w ciepłym i suchym miejscu lub owinięcie mechanizmu ciepłą szmatką.

Pielęgnacja trawników to złożony proces, który wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Vertikutter usunie martwą materię organiczną i przywróci świeżość trawy oraz zadbany wygląd. W przeciwnym razie stara trawa i mech staną się sprzyjającym środowiskiem dla rozwoju patogenów i pasożytów.


vertikutter-vidi-i-osobennosti-primeneniya-12


vertikutter-vidi-i-osobennosti-primeneniya-13

Obejrzyj film: Аэратор Cub Cadet CC V40B (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send