Dzwonek Smart Wired Electric z kamerą i monitorem do drzwi wejściowych, Jak podłączyć bezprzewodowy z rękami do mieszkania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dzwonek do drzwi: widoki, funkcje, rekomendacje (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nowoczesna technologia wpłynęła na wszystkie aspekty życia, przekształcając i przekształcając nawet zwykłe dzwonki do drzwi. Inteligentny dzwonek do drzwi to nie tylko przyjemna ścieżka dźwiękowa, ale także cały szereg dodatkowych funkcji, które pomagają rozwiązać wiele celów.

Nowe funkcje: typy i funkcje

Dzwonek jest wysoce wyspecjalizowanym urządzeniem, które sygnalizuje przybycie gości do właścicieli domu. W sumie na nowoczesnym rynku możliwe jest spełnienie takich rodzajów urządzeń:

  • Mechaniczne;
  • Elektryczny;
  • Elektroniczne.

Aby drzwi wejściowe w prywatnym domu lub mieszkaniu pasowały do ​​każdego z powyższych typów. Wybór urządzenia będzie oparty wyłącznie na wymaganiach stawianych przez potencjalnych nabywców. Rozważ te odmiany bardziej szczegółowo.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-2

Dzwonki mechaniczne

Mechaniczny dzwonek do mieszkania to najstarszy typ urządzenia alarmowego. Początkowo były to proste dzwony na sznurku, które w razie potrzeby zostały uruchomione.

Bardziej zaawansowane mechanizmy reprezentują miniaturowe korby, które uruchamiają mechanizm krzywki. Nigdzie nie ma takiego dzwonka do drzwi, z wyjątkiem starożytnej scenerii na dziwnej zewnętrznej powierzchni.

Elektryczny dzwonek jest urządzeniem łączonym. Zasada działania urządzenia opiera się na połączeniu elementów mechanicznych i elektrycznych.

Impulsy elektryczne służą do przekazywania progresywnych ruchów do specjalnego młotka. Ten ostatni, z uderzeniami w rezonator, wytwarza dźwięk, który sygnalizuje wizytę gości mieszkańcom domu.

Elektroniczny dzwonek do drzwi to najnowsze osiągnięcie technologii. Co więcej, adaptacje dopiero się rozwijają i każdego dnia się poprawiają.

Urządzenia nie mają ruchomych części. Zasada działania: generator czystości dźwięku odtwarza dźwięk. Jednocześnie dźwięk nie jest prymitywny, ale dość melodyjny.

Istnieje kilka podgatunków urządzeń elektronicznych. Przewodowe dzwonki wymagają podłączenia do okablowania mieszkania. Bezprzewodowy dzwonek zwykle działa na baterie. Czasami producenci uciekają się do używania miniaturowej baterii.

Ostatni pisk mody to dzwonek do drzwi z kamerą lub czujnikami ruchu. Urządzenie reaguje na obecność człowieka. Nie trzeba nawet naciskać przycisku. Jak tylko osoba wejdzie do określonej strefy, czujnik wyzwala i słychać sygnał.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-6


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-7

Dzwonek muzyczny z dwiema lub więcej melodiami działa przez specjalny głośnik. Producenci często uciekają się do stosowania układów scalonych, które przekazują różne drgania częstotliwości do głośnika. Powoduje to melodyjne tryle.

Przycisk jest spustem uruchamiającym mechanizm. Wymagane napięcie nie przekracza 12 V. Pozwala to uprościć schemat okablowania, używać cieńszych przewodów, a także obsługiwać urządzenie przez bardzo długi czas.

Sprytne połączenie muzyczne ma następujące zalety:

  • Szerokie możliwości muzyczne;
  • Kontrola głośności;
  • Właściciel apartamentów samodzielnie ustala czas trwania sygnału dźwiękowego;
  • W przycisku nie ma wysokiego napięcia.

Zalety i wady różnych urządzeń

Urządzenia elektromechaniczne są proste i nieskomplikowane. W ten sposób przekupują wielu. Są proste pod względem instalacji. Prostota konstrukcji i prymitywność mechanizmu gwarantują trwałość urządzenia, co jest również niewątpliwą zaletą.

Wśród wad można wskazać monotonię i „irytację” sygnału audio. Jeśli chcesz zmienić typ sygnału, nie zadziała. Podłączaj urządzenia tylko za pomocą elektryczności, co również nie zawsze jest wygodne.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-9


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-10


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-11

Bezprzewodowy dzwonek do samodzielnego montażu można również łatwo zainstalować. Nie ma potrzeby wiercenia ścian, uszkadzania dekoracyjnego wykończenia, zepsucia zewnętrznej powierzchni „dodatkowymi” drutami. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w hermetyczną obudowę, która pozwala chronić delikatne mechanizmy przed wnikaniem wody. Połączenia bezprzewodowe są łączone w dowolnym miejscu, nawet jeśli energia elektryczna jest całkowicie nieobecna.

Są też wady. System elektroniczny nie wytrzymuje nagłych zmian temperatury i nie działa. Bezprzewodowe typy dzwonków nie działają, jeśli między dwoma blokami znajdują się bariery betonowe lub metalowe. Kolejne bloki znajdują się od siebie, tym gorzej działa urządzenie.

Przyjemności projektanta

Biała plastikowa obudowa to klasyczny wygląd, który jest coraz bardziej ignorowany przez producentów. Wielu potencjalnych nabywców próbuje kupić takie urządzenie, które będzie wyglądać stylowo, kreatywnie, ozdobić zewnętrzną stronę, podkreślić jedną lub inną kompozycję wnętrza.

Korpus, guziki i inne elementy pomocnicze mogą mieć inny kształt i kolor. Materiały do ​​dekoracji mogą być bardzo różnorodne. Szczególnie popularne są wszystkie rodzaje imitacji: kamień, zamsz, skóra, tekstury drewna.

Wiele połączeń może działać na zasadzie dyktafonu. Rekordom przydzielany jest blok pamięci. Jeśli chcesz, możesz napisać pozdrowienie dla tych, którzy wchodzą do domu. Urządzenia z kamerą wideo, zasilane bateryjnie, nadają obraz w całkiem dobrej jakości. Ponadto niektóre modele uzupełniają mechanizm zdalnego sterowania stosowany w domkach i domkach.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-12


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-13


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-14

Urządzenia wideo

Połączenia z kamerą wideo są idealnym rozwiązaniem dla ceny i wydajności do użytku domowego. Najprostsze wbudowane urządzenia tego typu pozwalają jedynie zidentyfikować gościa i poinformować mieszkańców domu o jego przybyciu.

Takie podstawowe systemy nadzoru wideo zachowują swoją „oryginalną” funkcję, przesyłając sygnał w odpowiednim momencie. Urządzenia z monitorem o stałych wymiarach pozwalają monitorować otoczenie w wygodnym trybie.

Urządzenia progresywne rejestrują niezbędne informacje w trybie wideo i zdjęć. Ponadto właściciel domu może w razie potrzeby prowadzić rozmowy wideo z gościem. Jeśli właściciele mieszkań są nieobecni, połączenie może działać w „trybie odwrotnym”. Mówiąc najprościej, urządzenie pełni funkcję „automatycznej sekretarki” telefonicznej, jeśli to konieczne, nadaje wiadomość od mieszkańców domu.

Pozostałe cechy zależą od modyfikacji urządzenia. Może być wyposażony w miniaturowy ekran lub solidny wyświetlacz, emitować muzykę, wideo, wiadomości audio. Jeśli urządzenie jest wbudowane w ścianę, może być zarówno całkowicie niewidoczne, jak i bardzo solidne.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-16


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-17

Funkcje instalacji

Przed podłączeniem dzwonka należy dokładnie sprawdzić jego projekt. W zależności od tego, czy urządzenie przewodowe czy bezprzewodowe, zostaną określone działania przygotowawcze.

Instalowanie modeli bezprzewodowych

Podłączenie bezprzewodowego dzwonka do drzwi nie wymaga wiele czasu i wysiłku. W tkaninie, na której zostanie umieszczone urządzenie, przykręca się kilka wkrętów samogwintujących. Przycisk znajduje się na zewnętrznej stronie skrzydła drzwi, dzwonek jest umieszczony wewnątrz. Czasami do mocowania można użyć taśmy dwustronnej.

Umieszczone w bateriach urządzenia. Czasami urządzenie nie wymaga nawet naprawy w dowolnym miejscu. Połączenie jest umieszczane na półce przy drzwiach, na przykład, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-18


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-19


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-20

Instalowanie modeli przewodowych

Modele przewodowe mają dwa przewody zasilające, do których powinny być podłączone przewody z rozdzielnicy, a także dwa przewody do zasilania samego przycisku. Początkowo musisz wybrać lokalizację urządzenia. Najlepiej umieścić go nad drzwiami frontowymi lub z boku.

W miejscu, w którym zostanie zamontowany dzwon, ściana zostanie zszyta, a następnie zostanie ułożone zasilanie. Jeśli z jakiegoś powodu nie można uszkodzić ściany, przewody układa się powierzchownie, mocując elementy za pomocą wsporników.


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-21


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-22


dvernoj-zvonok-vidi-osobennosti-stroeniya-rekomendacii-23-foto-23

Otwór jest wykonany w otworze drzwi lub w ścianie, w pobliżu wejścia do mieszkania. Aż do przycisku przebij stroboskop. Lepiej jest, jeśli przycisk jest przymocowany do drewnianego panelu lub płyty. Następnie połóż kabel w ścianie, a także na panelu dystrybucyjnym.

Terminale są wymagane do połączenia wyników dzwonka z przewodami zasilania i szczegółami zasilania samego przycisku. Wszystkie manipulacje są wykonywane tylko wtedy, gdy napięcie jest odłączone od sieci.

Obejrzyj film: dzwonek do drzwi - efekty dźwiękowe, ding dong (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send