Samoprzylepna, samoprzylepna, bitumiczna płytka elastyczna do montażu miękkiego dachu, materiału do układania na dachu domów prywatnych i prywatnych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Cechy płytki: zalety takiego wykończenia (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Materiały dachowe rolowane zgłaszane przez producentów stosunkowo niedawno, stopniowo zastępujące wszystkie inne. Dotyczy to zwłaszcza gontów rolkowych. A wszystko dlatego, że w przystępnej cenie i wysokiej jakości, w niczym nie ustępuje „starszemu przyjacielowi” - gontom.

Charakterystyka materiału

Płytka ma bazę poliestrową, na której nakładana jest warstwa modyfikowanego polimeru i bitumu. Najczęściej stosowane granulki bazaltu, które mogą być czerwone, brązowe lub zielone. Rolka miękkiej płytki ma rozmiar 1x8 m i waży około 4,5 kg na metr kwadratowy.


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-2

Taka miękka dachówka jest idealna do nakładania dachów w budynkach ze spadzistym dachem, na których nie jest tak wygodnie układać łupków lub gontów. Zwykle dachówki są używane do pokrywania dachów w:

  • domki;
  • garaże;
  • stodoły;
  • stodoły;
  • domy letnie;
  • kąpiele;
  • altany.

Pomimo przystępnej ceny, płytka ma przyjemny wygląd, więc pokryte nią budynki wyglądają pięknie. Nachylenie połaci dachowej do układania płytek musi wynosić co najmniej 3 stopnie.

Montaż walcowanej płytki odbywa się bardzo łatwo. Nawet początkujący może poradzić sobie z tym zadaniem, ponieważ jest samoprzylepny i można go łatwo zamocować na stokach dachu. Ponadto, w każdej rolce znajduje się instrukcja, w której szczegółowo opisano, jak prawidłowo ułożyć płytkę, aby nie wydmuchała się i nie przecieka.

Ważną zaletą walcowanej miękkiej płytki - rozsądna cena. Jest tańszy niż większość materiałów używanych do pokrywania dachów o 1,5-2 razy, więc ekonomiczne budynki niemieszkalne pokrywają ten typ płytek.

Ma też przyjemny wygląd. Budki lub garaże z takimi płytkami wyglądają zupełnie inaczej, jak nowo zbudowane. Górna warstwa jest tak jasna i wydajna, że ​​wydaje się, że budynek jest pokryty drogimi płytkami ceramicznymi lub metalowymi.


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-5


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-6


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-8


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-9


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-10

Zalecenia dotyczące układania płytek

Układanie płytek rolkowych rozpoczyna się od przygotowania powierzchni. Po pierwsze, płyty OSB są montowane na listwie, której grubość powinna wynosić 12 lub 9 mm. Dla zapewnienia niezawodności powierzchnia może być pokryta podkładem bitumicznym. Zanim położysz płytkę, musisz upewnić się, że na powierzchni nie ma żadnych zanieczyszczeń.


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-11


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-12


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-13

Zaleca się montaż w temperaturze nie niższej niż 5 stopni - przy zimnie surowo zabrania się wykonywania pracy Przed złożeniem należy rozwinąć rolkę i zadokować obraz. Nawet jeśli zablokujesz dach w starej stodole, uczyń go pięknym. Rysunek jest prosty, więc nawet jeśli zadokujesz go i odetniesz nadmiar, będzie niewiele odpadów.

Początek dachu od prawej krawędzi. Rolki są kładzione na dachu tak, aby zachodziły na grzbiet. W żadnym wypadku nie można zadokować krawędzi rolki krawędzią łyżwy. Na płytce samoprzylepnej usuwa się dolną warstwę. Należy to robić stopniowo, ostrożnie rozwijając rolkę. Powłoka jest mocno dociśnięta do dachu i dodatkowo przybita. Gwoździe są napędzane w odległości 6 cm.


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-17


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-18


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-19

Miękka płytka jest tak wszechstronna, że ​​można ją umieścić nawet na ścianie lub rurze. Jest to trudniejsze niż pokrycie dachowe, ale jeśli obliczenia są wykonywane prawidłowo, a płytki układane są ostrożnie, rura będzie bardzo podobna do prawdziwego muru.

Walcowane płytki samoprzylepne nadają się do podłóg i pomieszczeń mieszkalnych i niemieszkalnych. Nawet nowicjusz może sobie poradzić z instalacją: jest łatwy i bardzo łatwy w instalacji. Takie płytki wyglądają ładnie i zdobią najprostszy budynek. Ma wysoką izolację akustyczną, nie pogarsza się pod wpływem słońca i wilgoci. Jest dość elastyczny i trwały, dlatego przy odpowiedniej instalacji przez kilka lat powłoka nie wymaga naprawy. Główną zaletą tego materiału jest przystępna cena. W związku z tym, po pojawieniu się całkiem niedawno, w 2019 r., Walcowana płytka zaczęła stopniowo wypierać inne rodzaje pokryć dachowych z rynku.


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-20


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto.jpeg">


osobennosti-rulonnoj-cherepici-preimushestva-takoj-otdelki-22-foto-21

Obejrzyj film: Jakie cechy ma dobry klej do płytek? - WYBÓR NA 5 (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send