Myjka wysokociśnieniowa Miska benzynowa do użytku domowego z ogrodzeniem wodnym o pojemności do samochodu, która jest lepiej dobrana do domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Myjka wysokociśnieniowa: serwis wysokiej jakości w kompaktowej obudowie

Pin
Send
Share
Send
Send


Myjnia samochodowa na jakiś czas przerośnięta dotyczy wyłącznie profesjonalnego sprzętu. Wprowadzenie różnych modeli ułatwia wybór mycia pod wysokim ciśnieniem do użytku domowego, ponieważ zakres zastosowania urządzenia jest szeroki: w życiu codziennym, na działkach ogrodowych, w garażach i małych zakładach produkcyjnych.

Wysokociśnieniowe urządzenie myjące jest proste i składa się z kilku elementów: obudowy, silnika, pompy, pojemnika na detergent, węża z zestawem dysz. Zasada prania jest zredukowana do następujących procesów: woda ze zbiornika / kranu jest podawana do specjalnego zbiornika, gdzie pompa podnosi ciśnienie i kieruje strumień do pompy rozpylającej. Za pomocą dyszy wyjściowej można dostosować rodzaj dysz, ciśnienie i określić powierzchnię obrabianej powierzchni. Dzięki specjalnym dyszom trudno dostępne miejsca są łatwe do czyszczenia.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-2

Rodzaje zlewów

Podczas klasyfikacji sprzętu można używać różnych znaków.

Powołanie technologii

W zależności od parametrów technicznych istnieją klasy urządzeń, które są optymalnie dostosowane do codziennego życia lub do użytku w przedsiębiorstwie.

  • Domowa myjka ciśnieniowa - kompaktowy model ma niski koszt i jest używany w domu (w garażu, w ogrodzie). Specyfikacje techniczne umożliwiają korzystanie z urządzenia kilka razy w tygodniu. Plastikowe części pompy umożliwiają ciągłą pracę przez mniej niż 30 minut. Przybliżone wskaźniki: ciśnienie wody - do 120 bar, wydajność - od 350 do 429 litrów na godzinę, średnia moc silnika - 1,8 kW.
  • Modele półprofesjonalne są określane przez optymalny stosunek ceny do jakości. Ważne części pompy są wykonane ze stopów metali, więc urządzenia mogą pracować prawie codziennie przez kilka godzin. Są to najlepsze modele do pracy w małych przedsiębiorstwach lub w domu (jeśli jest kilka samochodów i dużo sprzętu ogrodowego). Główne cechy: ciśnienie wody - około 140 bar, pojemność - około 460 litrów na godzinę, moc silnika - średnio 2,1 kW.
  • Profesjonalny sprzęt składa się z wysokiej jakości i drogich części. Zaprojektowany do obsługi dużych powierzchni. Ciągły okres pracy wynosi około 4-4,5 godziny. Modele te są lepsze, ponieważ niektóre mogą podgrzewać wodę, są wyposażone w autonomiczne silniki benzynowe, a zatem są stosowane w dużych przedsiębiorstwach, w ośrodkach opieki samochodowej, na placach budowy. Myjka wysokociśnieniowa jest sprzedawana z następującymi specyfikacjami technicznymi: ciśnienie wody wynosi około 160 bar, wydajność wynosi 600 litrów na godzinę, moc do 3 kW.

Nie ma wyraźnych ograniczeń co do tego, który model kupić, ale jest mało prawdopodobne, aby kupować potężną jednostkę do mycia jednej maszyny kilka razy w tygodniu.

Modele mobilne są zasilane energią elektryczną i są łatwe do przenoszenia dzięki kołom. Najczęściej ta technika jest produkowana do użytku w życiu codziennym.

Jednostki stacjonarne umieszczane są w ściśle określonym miejscu i wykorzystywane na myjniach samochodowych. Są modele, które są zamontowane na ścianie lub zamontowane na specjalnej ramie (można je nakładać na siebie). Wysokociśnieniowa myjka ścienna charakteryzuje się wysokim ciśnieniem wody na wylocie, co umożliwia szybkie oczyszczenie powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń.

Samodzielne modele (myjka wysokociśnieniowa benzynowa) nadają się do pielęgnacji domu i ogrodu.

Główne parametry techniczne prania

Wybierając urządzenie, należy zdawać sobie sprawę z tego, jakie wskaźniki należy poświęcić więcej uwagi i jak mogą się zmienić.

Wash Resource

Ta cecha oznacza okres nieprzerwanej pracy sprzętu lub liczbę samochodów, które zaleca się myć w ciągu dnia w celu utrzymania dobrej jakości pracy przez długi czas.

Ten parametr jest zwykle opisany w instrukcji obsługi (na przykład 1, 3 lub 5 samochodów dziennie). Zgodnie z tym zaleceniem producenci gwarantują wysokiej jakości pranie przez pewien okres (zwykle od 3 do 5 lat). Na żywotność znacząco wpływa również zgodność z czasem ciągłego korzystania z technologii. W przypadku drogich modeli jest to około 1 godziny, w przypadku prostej klasy - nie więcej niż 20-25 minut.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-5


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-6

Wydajność

Wskaźnik charakteryzuje koszt wody w stanie roboczym (minuta lub godzina). Domowe modele na godzinę wydają około 370 litrów wody na godzinę, a profesjonalne minisink spędza 2-3 razy więcej (od 720 litrów na godzinę).

Im wyższa wydajność, tym mniej czasu zajmuje pranie. Zależy to również od parametrów pompy.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-8


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-9

Materiał obudowy pompy

Główną częścią jest pompa w zlewie (wartość jej wartości w cenie urządzenia wynosi około 70%), więc niezawodność tego konkretnego elementu decyduje o jakości produktu jako całości.

W modelach domowych najczęściej stosuje się tworzywo sztuczne. Zalety materiału są oczywiste: rozsądny koszt, niska waga, odporność na wilgoć (nie tworzy się korozja). Głównymi wadami są niestabilność w wysokich temperaturach (woda nie powinna być gorętsza niż 40-50 ° C) i kruchość. Jeśli pojawi się pęknięcie, sprzętu nie można naprawić. Większość producentów stosuje trwałe tworzywo sztuczne, które zapewnia długą żywotność sprzętu przy prawidłowym działaniu i wysokiej jakości.

Oczywiście użycie mosiądzu i aluminium jest gwarancją niezawodnego działania, ale znacznie zwiększa koszt urządzenia. Najczęściej metalowe skrzynki są używane w profesjonalnym sprzęcie.

Liczy się także materiał, z którego wykonane są tłoki. Najlepsze opcje to ceramika metalowa i stal.

Pompy składane umożliwiają samodzielne znajdowanie usterek i ich naprawę (a okazuje się to bardzo tanie).

Filtry

Wszystkie urządzenia są koniecznie wyposażone w filtr dokładny. Ta część zmiękcza wodę i zapobiega uszkodzeniu wewnętrznych mechanizmów urządzenia przez zanieczyszczenia lub małe cząstki ścierne.

Sprzedawane mini-zlewy z wymiennymi lub stałymi filtrami. Oczywiście najlepsze jest uważane za filtr stały, ponieważ nie trzeba go zmieniać, ale po prostu trzeba okresowo spłukiwać pod bieżącą wodą.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-10


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-11

Pojemnik na detergent

Producenci wytwarzają modele, w których kompozycje czyszczące są dodawane do wody na trzy sposoby: jest wbudowany zbiornik, specjalne połączenie przez dyszę, za pomocą zewnętrznej dyszy - spieniacza.
Jeśli wykorzystanie środków nie zostanie zapewnione, proces prania będzie dłuższy, a wynik nie będzie takiej jakości.

Długość węża

Ta cecha jest ważna, ponieważ określa wygodne środowisko do czyszczenia. Aby ułatwić mycie samochodów, wystarczy wąż o długości 4 m, ale do pracy w ogrodzie lub mycia fasady zaleca się zakup modeli z wężem nie krótszym niż 7 m.

Sposoby nawijania węża (bęben, uchwyty na rękawie) określają łatwość użycia i technologię przechowywania.

Ujęcie wody

Taka funkcja jest wymagana w przypadku braku możliwości podłączenia do centralnego źródła wody. Do pracy konieczne jest obniżenie węża do zbiornika (specjalny zbiornik, studnia), a woda będzie pompowana automatycznie. Myjka wysokociśnieniowa z ujęciem wody może mieć mniejszą pojemność, ponieważ część mocy zostanie wydana na pompowanie płynu. Ale takie modele nie wymagają scentralizowanego zaopatrzenia w wodę.

Profesjonalne modele są wyposażone w systemy podgrzewania wody. Ten tryb pozwala oszczędzać wodę i detergenty. Z ciepłą wodą okazuje się lepiej i szybciej myć powierzchnię. Musimy jednak pamiętać, że takie zlewy są znacznie droższe.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-12


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-13

Zestaw dysz

Standardowe wyposażenie obejmuje konwencjonalną dyszę i „frez do błota”. Niektóre dodatkowe elementy można kupić oddzielnie, a asortyment różnych producentów różni się znacznie (od 5 do 20 rodzajów dysz).

Urządzenia te służą do ułatwienia mycia poszczególnych części maszyny - dna lub łuków, fasad / okien domów. Niektóre modele są używane do czyszczenia rur kanalizacyjnych, sprzętu ogrodniczego lub zapasów.

Dodatkowe funkcje

Przede wszystkim na uwagę zasługuje mycie pistoletem wyposażonym w funkcję całkowitego zatrzymania. W tym przypadku tylko po naciśnięciu spustu dostarczana jest woda i silnik pracuje. Ta opcja pomaga zmniejszyć zużycie wody i zapobiega przedwczesnemu zużyciu komponentów myjących.

Urządzenia zapewniające chłodzenie silnika wodą są w stanie pracować dłużej i lepiej usuwać trudne do usunięcia zabrudzenia.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-14


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-15

Zasady działania urządzenia

Takie urządzenia powinny być używane ostrożnie, ponieważ strumień wody pod wysokim ciśnieniem może łatwo rozbić szklane przedmioty i uszkodzić oczy. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć problemów:

  • konieczne jest wykluczenie możliwości korzystania z zlewu przez dzieci;
  • Nie pozwól, aby strumień wody uderzył w ludzi, zwierzęta, mechanizmy robocze;
  • powinien być mocno trzymany w rękach pistoletu do mycia;
  • zalecane są okulary ochronne, aby zapobiec dostaniu się brudu do oczu;
  • Nie używaj urządzenia w temperaturach powietrza poniżej 0 ° C;
  • przed przechowywaniem zimowym, resztki wody i detergentu są wylewane ze zbiornika. Mycie gazowe pod wysokim ciśnieniem jest wolne od paliwa;
  • uwalniane jest ciśnienie resztkowe z pistoletu (konieczne jest śledzenie wypływu całej wody z głowicy dyszy).

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać każdy właściciel decyduje samodzielnie. Przede wszystkim konieczne jest określenie częstotliwości jego używania. Jeśli planujesz od czasu do czasu umyć jeden samochód, wystarczy urządzenie o ciśnieniu 100-120 bar, ale jeśli chcesz utrzymać kilka samochodów lub inny sprzęt ogrodowy, musisz zwrócić uwagę na mocniejsze modele.

Najlepszym wyborem dla cottager jest wysokociśnieniowa myjnia benzynowa, ponieważ łatwiej jest dbać o chodniki / elewację domu i można łatwo podnieść obszar mycia w dowolnym miejscu w okolicy.


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-16


mojka-visokogo-davleniya-kachestvennij-servis-v-kompaktnoj-upakovke-17

Ponadto, aby zrozumieć, która myjka wysokociśnieniowa jest lepsza, konieczne jest porównanie charakterystyk podobnych modeli różnych producentów. Na czele myjki wysokociśnieniowej stoi Bosch. Top 5 obejmuje również następujących producentów: Karcher, Huter, Patriot, Champion. Tłumaczy to nie tylko jakość sprzętu, ale także rozwinięta sieć serwisu gwarancyjnego.

Regularne korzystanie z myjni samochodowej pozwoli nie tylko szybko i łatwo zadbać o samochód, ale również wydłuży okres jego użytkowania, dlatego większość właścicieli samochodów uznaje racjonalność zakupu odpowiedniego modelu.

Obejrzyj film: Prezentacja myjki ciśnieniowej Kranzle K 1152 TST (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send