Płytka dywanowa Modularna mozaika do układania podłogi w domu, charakterystyka i montaż wykładziny kaflowej na betonie i płytkach drewnianych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowy sezon: płytki dywanowe we wnętrzu (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wśród różnorodności na rynku wykładzin podłogowych na szczególną uwagę zasługują modułowe płytki dywanowe. Jest to stosunkowo nowy rodzaj powłoki, ale dzięki swoim właściwościom szybko zyskuje popularność.

Cechy i rodzaje płytek dywanowych

Dywaniki mozaikowe - odporny na zużycie dywan w postaci pojedynczych kwadratów. Wyglądają jak zwykły dywan, ale mają gęstszą, nieelastyczną bazę z polichlorku winylu lub bitumu wzmocnionego włóknem szklanym. Zapewnia to elastyczność i wytrzymałość każdej płytki, zapobiega ich przesuwaniu się (nawet na powierzchni płytki). Pokrywa pala jest tworzona z włókien propylenowych lub poliamidowych o różnych wysokościach.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-2

Ogólne właściwości techniczne powłoki są następujące:

 • rozmiar - 50x50 cm;
 • waga - od 4 do 5 kg / m²;
 • rodzaj stosu - split, tufted, loopback;
 • rozmiar kłaczków - od 1 do 8 mm;
 • rodzaj bazy - bitum lub polichlorek winylu.

W zależności od zastosowania, płytki dywanowe mogą być domowe (do użytku w domu), pół-komercyjne (do pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu), komercyjne (do miejsc publicznych).

Płytki podłogowe dywanowe różnią się znacznie od innych rodzajów podłóg. Ma wiele zalet:

 • Wydajność. W przypadku noszenia pojedynczych obszarów można zastąpić kilka kwadratów, w przeciwieństwie do dywanu, który należy całkowicie zmienić. Po ułożeniu odpady nie przekraczają 3%.
 • Odporność na zużycie. Powłoka została zaprojektowana z myślą o długiej żywotności. Dobrze utrzymuje ładowanie z ciężkich mebli.
 • Izolacja szumów. Płytka tłumi wibracje dźwiękowe.
 • Łatwość instalacji. Kwadraty nie są trudne do układania w pomieszczeniu o dowolnym kształcie, nawet z różnymi kątami i rzutami. Są łatwe w instalacji i równie łatwe w demontażu.
 • Mobilność. Płytki nie blokują dostępu do przewodów lub innych komunikatów ukrytych w podłodze. Płaski kabel można ułożyć bezpośrednio pod płytką i we właściwym miejscu, aby ją przynieść.
 • Nieszkodliwość Pierwotnie mozaiki dywanowe zostały zaprojektowane do użytku tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, więc nie są toksyczne nawet w wysokich temperaturach. Można go położyć na podłodze za pomocą ogrzewania, założyć na niego urządzenia grzewcze.
 • Łatwość transportu. Aby zapewnić zasięg, nie potrzebujesz specjalnych usług transportowych i portierskich. Kwadraty z łatwością mieszczą się w bagażniku samochodu.
 • Możliwość tworzenia różnych wzorów. Łącząc elementy różnych kolorów, możesz stworzyć ornament na podłodze.
 • Łatwość opieki. Kwadraty są łatwe do czyszczenia ze względu na przekrój włókien runowych. Higiena powłoki jest zwiększona przez środki antybakteryjne, z którymi jest ona traktowana podczas procesu produkcji.

Wady pokryte płytkami nieco. Obejmują one koszty i niską tolerancję wilgoci i wilgoci. Płytki dywanowe nie powinny być układane w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, z tego powodu pogarsza się i traci swoje właściwości.

Płytka modułowa jest droższa niż inne rodzaje podłóg, ale biorąc pod uwagę jej zalety, cena jest całkiem uzasadniona.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-5


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-6

Jak wybrać?

Wybór płytek jest podobny do wyboru dywanu i zależy od przeznaczenia pomieszczenia, w którym zostanie położony.

W pomieszczeniach o wysokiej przepuszczalności należy układać kwadraty o twardym stosie i grubej podstawie. Płytki dywanowe do domu powinny być bardziej miękkie i cieńsze. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych zaleca się wykonanie pokrycia ze stosu dzielonego.

Aby pokryć serwowane tak długo, jak to możliwe, przy wyborze należy zwrócić uwagę na jakość. Nowoczesne technologie pozwalają produkować wykładziny dywanowe z materiału high-tech - anthron. Jego włókna wykonane są ze specjalnego nylonu. Stos antronu długo zachowuje oryginalny wygląd, nie blaknie na słońcu i zapobiega wnikaniu brudu i kurzu.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-9


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-10


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-11

Zasady stylizacji

Układanie płytek dywanowych nie wymaga specjalnych umiejętności. Rozprzestrzenia się na każdej płaskiej, stałej, czystej i suchej powierzchni. Cały proces składa się z kilku etapów:

 1. Oznaczenie podłogi pokoju. Przez środek pokoju rysowana jest linia prosta, równoległa do najdłuższej ściany. Montaż powłoki rozpoczyna się od środkowego rzędu. Pozwala to umieścić wycięte kwadraty na krawędziach. Oznakowanie jest szczególnie ważne, jeśli planowane jest układanie kwadratów o różnych kolorach.
 2. Ułożone kafelki, począwszy od wejścia. Kwadraty pełzają blisko siebie wzdłuż narysowanej linii.
 3. Aby powłoka wyglądała na solidną, konieczne jest kontrolowanie kierunku pala podczas instalacji. Na każdym elemencie na odwrotnej stronie rysowana jest strzałka, określająca kierunek jej układania.
 4. Po zamontowaniu środkowego rzędu jest on mocowany taśmą dwustronną. Przyklej płytki w trakcie układania następnego rzędu. Zatrzask jest ułożony w obszarze narożników, tak że mocuje narożniki czterech kwadratów jednocześnie. Zgodnie z tą techniką, płytka rozprzestrzenia się w całym pomieszczeniu, z wyjątkiem ostatnich rzędów.
 5. Ekstremalne rzędy (wzdłuż ścian) zazwyczaj wymagają przycinania. Mierząc segmenty o pożądanym rozmiarze, są cięte ostrym nożem pod linijką. Po naprawieniu ostatnich elementów pokrycia, ich krawędzie są ukryte pod cokołem.

Aby obrysować obiekty o złożonym kształcie geometrycznym, poprzednio rysowany jest szablon na papierze. Następnie jest przenoszony na płytkę i wycinany.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-12


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto.jpeg">


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-13

Zastosowanie we wnętrzu

Płytki dywanowe na podłogę - uniwersalne pokrycie, które stosuje się w biurach, sklepach, restauracjach i dzielnicach mieszkaniowych. Kolor i wzór kwadratów dobierany jest w zależności od ogólnego wnętrza. W pomieszczeniach o dużej powierzchni lepiej jest układać monofoniczne kafelki lub powtarzalny wydruk. Pomoże to ukryć granice na skrzyżowaniu kwadratów.

Biorąc pod uwagę właściwości powłoki, zaleca się stosowanie jej w projektowaniu szkółki. Płytki dywanowe można łatwo oczyścić z brudu i plam, które stale pojawiają się na podłodze przedszkola.

Modułowość powłoki umożliwia, dzięki połączeniu kwadratów o różnych kolorach, tworzenie jasnych wzorów (na zasadzie mozaiki) na podłodze, które można zmienić w razie potrzeby.

Na przemian w salonie lub sypialni leżały kwadraty w dwóch kolorach, tworząc „szachownicę”. Jeśli położysz się na zewnętrznej krawędzi płytki w kontrastowym kolorze, dostaniesz krawężnik. Aby stworzyć bardziej złożone wzory, kwadraty można ciąć i układać w zygzaki wzdłuż obwodu lub w całym pomieszczeniu.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-15


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-16

Troska

Płytki mozaikowe na dywan - trwałe i wygodne w użyciu. Aby dbać o powłokę nie powodowało trudności, większość producentów pokrywa ją specjalnymi środkami antystatycznymi. Z tego powodu drzemka nie absorbuje brudu. Pozostaje na powierzchni i jest łatwy do czyszczenia.

Zaleca się czyszczenie płytek dywanowych za pomocą pędzla lub odkurzacza raz w tygodniu. Niepożądane jest używanie odkurzacza bez specjalnych potrzeb. Wilgoć wpływa na stan powłoki.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-17


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-18


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-19

Pojawiająca się plama musi być natychmiast oczyszczona, nie pozwalając jej wyschnąć. Wytrzyj plamy wilgotną gąbką, przesuwając się od krawędzi do środka w kierunku stosu. Aby wyeliminować zabrudzone plamy, można użyć odplamiacza, ściśle przestrzegając jego instrukcji użycia. W przypadku poważnego zanieczyszczenia, którego nie można samodzielnie oczyścić, można rozmontować poszczególne kwadraty i wysłać je do pralni chemicznej.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-2.jpeg">


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-20


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-21

Aby wydłużyć żywotność powłoki, jej elementy można po prostu zamienić. Wymień zużyte kwadraty na płytki, które znajdują się w mniej dostępnych miejscach i są usuwane wolniej. Wymiana elementów trwa zaledwie kilka minut.

Płytki mozaikowe - podłogi progresywne. W porównaniu z walcowanym dywanem ma wiele zalet. Z jego pomocą łatwo jest stworzyć przytulność i atmosferę komfortu, zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej.


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-22


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-3.jpeg">


novinka-sezona-kovrovaya-plitka-v-interere-26-foto-23

Obejrzyj film: "Dorota inspiruje", odcinek 7. Spektakularny salon w 3D (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send