Czarny dąb laminowany we wnętrzu, projekt laminowanej płyty laminowanej w ciemnym kolorze, układanie i układanie podłogi w mieszkaniu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wewnątrz czarny laminat (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Stopniowanie ciemnych kolorów laminatów jest po prostu niesamowite. Jak wiadomo, naturalne materiały są stosowane w laminowanych powłokach. Na przykład laminat „czarny dąb” lub „czarny kajman”. Aby uzyskać dąb tego cienia, drzewo musi przejść szereg różnych zabiegów. Co do krokodyla, do pokrycia podłogi trzeba zabić więcej niż dwa tuziny zwierząt.

Odmiany laminatu

Istnieje kilka rodzajów laminatów: klej i prefabrykat. Różnica w samej formie i sposobie mocowania podłogi do siebie. Metoda klejenia nazywa się tak, ponieważ końce płytek są połączone wodoodpornym specjalnym klejem. Prefabrykowany laminat zatrzaskuje się bez specjalnych płynów i osprzętu. Taka podłoga ma znacznie więcej zalet. Prosta instalacja przyczynia się do tego, że w przypadku uszkodzenia można łatwo wymienić jedną płytę bez demontażu drugiej.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-2

Również podłoga może być matowa i błyszcząca. Strukturalnie nie różnią się od siebie, ale różnią się między sobą, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Błyszcząca strona parkietu jest uważana za trwałą i zużywa się dzięki specjalnej kompozycji akrylowej, jednak na powierzchni mogą wystąpić uszkodzenia mechaniczne i zepsuć wygląd. Ten fakt należy pamiętać, jeśli wybierzesz laminat do pokoju wejściowego lub masz zwierzęta z pazurami, ale ogólnie, szczególnie błyszczący czarny laminat, wizualnie wygląda drogo i nietypowo. Aby zachować połysk, należy odpowiednio dbać o laminat. Używaj specjalnych detergentów do czyszczenia podłóg.

Dla każdego domu lub mieszkania idealny czarny laminat. Dzięki niemu możesz stworzyć wyraźny kontrast mebli na białych ścianach. Czarny kolor jest uważany za klasyczny. Pasuje do niemal każdego wnętrza w kombinacji różnych odcieni. Standardowy wybór kolorów, które zawsze dobrze wyglądają z ciemną podłogą: czerwony, biały, zielony, fioletowy, różowy, żółty.

Główną cechą ciemnej powłoki jest to, że wymaga specjalnej pielęgnacji, częstego czyszczenia na mokro, ponieważ nawet niewielkie zabrudzenia będą widoczne. Można jednak wybrać laminat, w którym wady nie będą zauważalne. Na przykład z hebanu z lekkimi impregnacjami lub ciemnymi nieprzezroczystymi. Czarna błyszcząca podłoga w pielęgnacji bardziej wymagająca, nawet małe zadrapanie będzie widoczne.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-5


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-6


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-7

Zalety czarnego laminatu

Czarna błyszcząca podłoga w porównaniu z innymi kolorami ma wiele zalet, na które należy zwrócić uwagę:

 • Szanowany wzór dzięki czarnemu laminatowi we wnętrzu. Ułożenie laminatu o takim kolorze uważa się za rozwiązanie niestandardowe;
 • Aby stworzyć ostre przejście lub podział na obszary robocze pomieszczenia, podłoże jest idealne;
 • Laminat w czarnym połysku zawsze wygląda drożej i skuteczniej;
 • We wnętrzu z ciemną podłogą goście zawsze będą się czuli komfortowo;
 • Duży wybór laminatów o różnej jakości. Rozsądne ceny;
 • Czarny laminat - uniwersalne pokrycie w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz - klasyczny, barokowy, orientalny lub jakakolwiek inna ciemna podłoga jest zawsze na to. Dzięki odpowiedniemu doborowi rozwiązań kolorystycznych do dekoracji ścian możesz sprawić, że pokój stanie się luksusowy bez wydawania na niego dużych pieniędzy. Dzięki uniwersalnej powłoce zawsze możesz swobodnie eksperymentować;
 • Podłoga, wykonana z ciemnego laminatu, korzystnie wpływa na kontrast. Możesz stworzyć spektakularne wnętrze mieszkania. Należy jednak pamiętać, że brutalna siła o gamie kolorów daje bez smaku, a czarna powłoka straci swoją wyjątkowość;
 • Laminat o ciemnych odcieniach, a mianowicie czarny, tworzy pełny obraz wnętrza. Istnieją wskazówki, które pomagają wizualnie rozszerzyć przestrzeń w pokoju, ale zdarza się wręcz przeciwnie, należy ją zmniejszyć. Usuń pustkę i dodaj komfortu. Ciemna podłoga radzi sobie z tym zadaniem.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-8


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-9


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-10

Wady

Pomimo wszystkich zalet istnieje potrzeba rozważenia wad i niepożądanych wad działania czarnego laminatu.

 • Wszelkie cząsteczki kurzu są widoczne na ciemnej podłodze, zwłaszcza jeśli masz słoneczną stronę. Są ślady butów. Każdy właściciel zgodzi się, że jest to duża wada. Częste czyszczenie na mokro jest konieczne, aby uniknąć widocznych plam na podłodze;
 • Jeśli jasne kolory i przestrzeń lustrzana wizualnie zwiększają pokój, ciemna podłoga go zmniejsza. Jeśli chcesz rozszerzyć skalę pomieszczenia, podłogi o ciemnym kolorze nie będą Ci odpowiadać. Być może czarna błyszcząca podłoga z odpowiednim doborem kolorów pozostałych elementów poprawi sytuację;
 • W pokoju z czarnym laminatem potrzebne jest dobre oświetlenie. Łącząc ciemne podłogi i ściany, należy wziąć to pod uwagę. Aby nie mieć ponurej atmosfery, wybierz lekkie wykończenie. Opierając się na faktach z psychologii, ciemny pokój niekorzystnie wpływa na nastrój osoby;
 • Czarny laminat trudny do połączenia we wnętrzu. Musisz starannie wybrać pod nią ramy okienne, drzwi, ściany, meble. Drzwi wewnętrzne o nieodpowiednim odcieniu mogą zepsuć obraz całego pomieszczenia. Wskazane jest, aby wybrać je dla tonu laminatu;
 • Laminat ciepły brązowy kolor zapewnia komfort w pomieszczeniu. Mieszkanie jest pełne ciepła i komfortu, a jednocześnie nie wygląda prosto i tanio. Podłogi w kolorze czarnym dają efekt odwrotny. Zwłaszcza jeśli wybierzesz niewłaściwą dekorację ścienną, meble, zasłony itp.

Właściwe podejście do podejmowania decyzji jest kluczem do sukcesu. Po zbadaniu wszystkich pozytywnych i negatywnych cech czarnej podłogi, możesz bezpiecznie dokonać wyboru dla siebie.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-11


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-12


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-13

Ciemna podłoga we wnętrzu

Jeśli zdecyduje się na użycie czarnego laminatu we wnętrzu mieszkania, należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie inne szczegóły i inne materiały wykończeniowe. Lepiej jest zwrócić się do profesjonalnego projektanta, który może dopasować kolor ściany, oświetlenie i inne elementy do czarnej podłogi. W przypadku ciemnego laminatu ludzie często wybierają niewłaściwy odcień wykończeń, zasłon, mebli i innych detali, które czynią pokój ciemnym i wizualnie małym.

Do salonu jest bardzo popularny laminat imitujący drewno. Najczęściej stosuje się czarny dąb, orzech i buk. Powierzchnia w kolorze czarnym jest preferowana, ponieważ wygląda drogo, luksusowo, ale przy wyborze laminatu trzeba również pamiętać, że w sztucznym świetle drewno gra inaczej.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-14


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-15


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-17


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-18


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-19

W kuchni lub jadalni czarny laminat będzie idealnie połączony z zielonymi, oliwkowymi lub szmaragdowymi ścianami. Błyszczący laminat dobrze prezentuje się z kafelkami, choć nie jest praktyczny w kuchni. Możesz rozcieńczyć i ozdobić pokój drewnianymi meblami w kolorze laminatu. Reszta ozdobnych ozdób jest tylko w jasnej, ciepłej tonacji.

Miłośnicy nietypowego designu czasami łączą czerń z tym samym kolorem ścian. Wygląda to dość ponuro, ale nawet tę opcję można pokonać. Przede wszystkim w pomieszczeniu powinno być dużo światła. Pożądane duże okno. Sam pokój nie powinien być mały. W przypadku sufitu zawsze zaleca się wybranie białego wykończenia. Możesz przykleić tapetę pionowymi paskami, które wizualnie sprawią, że pokój będzie wyższy. Meble powinny grać na kontraście czarnej podłogi - być jasnymi odcieniami.


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-20


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-21


osobennosti-chernogo-laminata-v-interere-22-foto-22

Laminowane lub matowe czarne podłogi w sypialni można łączyć z teksturowanymi jasnymi ścianami lub skupiać się na jednym. Idealnie pasują do odcieni niebieskiego, bzu i różu. Dla wygody możesz położyć miękki biały dywan, który pokryje większość ciemnej podłogi. W pokoju wypoczynkowym pożądane jest wybranie lekkich mebli.

Obecnie towary są cenione za niezawodność i przystępność cenową, dlatego częściej wybiera się laminat, który dzięki nowoczesnej technologii stał się jeszcze bardziej zróżnicowany. Służy przez długi czas i idealnie pasuje do każdego projektu. Pomimo różnorodności faktur i odcieni, priorytetem jest czarny laminat. Wraz z nim pokój staje się modny, elegancki i szlachetny. Jednak jakość i komfort są nadal głównym zadaniem przy projektowaniu mieszkania.

Obejrzyj film: SCHODY do domu z PANELI Podłogowych: Poradnik Montaż Jak szybko i TANIO wykończyć SCHODY (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send