Cokół we wnętrzu Biała podłoga Szeroka wysoka w nowoczesnym wzornictwie, poliuretanowa ścianka z tworzywa sztucznego Galtel w czarnym kolorze Wenge i Light Shade - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak używać cokołu we wnętrzu: niestandardowe i standardowe rozwiązania (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wystrój wnętrz wygląda niedokończony bez odpowiednio dobranego stropu lub cokołu podłogowego. Istnieje ogromna różnorodność listew, w zależności od materiału i rozwiązania kolorystycznego, dzięki czemu każdy styl wnętrza można uzupełnić brakującym elementem.

Rola we wnętrzu

Występy dekoracyjne mają nie tylko ważny cel funkcjonalny, ale także wykonują zadania estetyczne:

 • Cokół podłogowy we wnętrzu maskuje nieestetyczną szczelinę między ścianą a podłogą. Pod nim są kable;
 • Cokół sufitowy ukrywa połączenia między wykończeniem ściany i sufitu, a rozmiar pomieszczenia wizualnie wzrasta. Ozdobny pasek może stać się jasnym akcentem w pomieszczeniu, nadając mu uroku i indywidualności.

Cokół może mieć prostą formę lub skomplikowany wzór, ale przed wybraniem cokołu sufitowego lub cokołu na podłogę w pomieszczeniu konieczne jest określenie materiału.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-2


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-3

Materiały

Musisz zdobyć półkę, która harmonijnie wpasowałaby się w ogólne wnętrze. Najbardziej popularne cokoły:

 • Drewno. Materiał jest dość drogi ze względu na jego przyjazność dla środowiska i trwałość. Dobrze harmonizuje z podłogą i meblami. Często używany orzech, dąb, bambus, klon.
 • MDF. Technologia produkcji - tłoczenie włókien drzewnych w warunkach wysokiej temperatury. Idealny do łazienki i kuchni ze względu na odporność na ekstremalne temperatury i wilgoć. Cokoły MDF są malowane lub laminowane.
 • Fornirowane. Podczas produkcji stosowane są różne opcje tonowania. Podstawa deski jest sosna lub świerk, a powłoka jest cennym gatunkiem drewna.
 • Plastik. Najpopularniejszym typem jest zakładka PVC. Jest odporny na wpływy środowiska i ma atrakcyjną wartość. Dzięki różnorodnym teksturom plastikowa listwa przypodłogowa zdobi mieszkanie w dowolnym stylu. Jest łatwy w instalacji i dostosowuje się do charakterystyki pomieszczenia.
 • Poliuretan. Ten element pianki poliuretanowej znajduje się na nowoczesnym, modnym poziomie we wnętrzu. Jest piękny, łatwy do czyszczenia, nieszkodliwy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Cokół poliuretanowy to niedroga, ale wysokiej jakości opcja zastępująca sztukaterię. Potrafi zrealizować najbardziej śmiałe pomysły projektowe. Listwa poliuretanowa jest wykonana nawet z najbardziej skomplikowanej zakrzywionej powierzchni.
 • Pod dywanem. Płyta jest wykonana z tworzywa sztucznego i ma specjalny rowek do wkładania tkaniny. Cokół pomaga bezpiecznie przymocować dywan i zapewnia płynne przejście z podłogi na ścianę.
 • Ceramiczne. Stosowane są w pomieszczeniach z ceramiczną lub porcelanową podłogą gresową.
 • Cork. Używany w ekskluzywnych i nietypowych wnętrzach. Produkt może być fornirowany lub wykonany z litego korka.

Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Wszystkie są łatwe w instalacji i nadają pomieszczeniu kompletny wygląd.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-4


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-5


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-6

Biały kolor

Szczególnie popularny jest biały cokół we wnętrzu. Ten kolor jest często stosowany do ram sufitowych lub okiennych, więc ta rama będzie dobrze pasować do wnętrza.

Śnieżnobiałe paski mogą wizualnie zwiększyć powierzchnię pokoju.

Materiał białych listew przypodłogowych na podłogę jest dobierany na podstawie parametrów podłogi. Na przykład, jeśli podłoga jest z litego dębu, właściwą decyzją byłoby zainstalowanie drewnianego cokołu.

W przestronnych pokojach odpowiednia szeroka listwa przypodłogowa we wnętrzu. To nada mu solidny wygląd, szczególnie w połączeniu z kolumnami. Półka na dole pomieszczenia ochroni ją przed uszkodzeniem.

Biała listwa podłogowa i ściana wymagają starannej konserwacji i czyszczenia. Łatwo gromadzą na sobie brud i kurz.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-8


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-9

Kontrastowa kombinacja

Fani odważnych decyzji mogą zakończyć wykończenie pokoju filetem o kontrastowym kolorze. Ciemne obramowanie drewna wenge jest interesującym dekoracyjnym ruchem. Ciekawie wygląda w połączeniu z czarnymi płytkami podłogowymi i jasnymi elementami dekoracyjnymi - czerwonym lub żółtym.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-10


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-11


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-12

Jeden z podstawowych kolorów we wnętrzu można powtórzyć w listwach przypodłogowych. Najlepsze paski do dopasowania do mebli. Kolor cokołu jest dozwolony w cieniu każdego detalu pomieszczenia. Na przykład zasłony, okapy, ramki do zdjęć, tkaniny.

Możesz wybrać inną opcję i udekorować listwę przypodłogową we wnętrzu pokoju w odcieniu, który nie jest używany do dekoracji, ale połączony z podstawowymi odcieniami dekoracji lub mebli.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-13


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-14


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-15

Wybór cokołu w kolorze elementów pokoju

Nie zawsze chcesz używać klasycznego białego cokołu we wnętrzu. Czasami utrzymanie równowagi produktu jest dobierane zgodnie z kolorem elementów pokoju:

 • Paul Jeśli wybierzemy standardową kombinację podłogi z deską podłogową, nie przyciągnie to uwagi. Czasami nie można znaleźć odpowiedniego cokołu koloru, a następnie przychodzi do elementu pomocy do malowania. Kompozycję wybiera się ściśle w odcieniu istniejącej podłogi. Kolorowanie odbywa się przed lub po instalacji.
 • Ściany. Cokół we wnętrzu pod kolorem ścian również nie odgrywa żadnej roli dekoracyjnej. Ale są w stanie wizualnie zwiększyć wysokość sufitu. Deska jest pomalowana w ciemnym lub jasnym odcieniu jednocześnie z dekoracją ścienną.
 • Drzwi. Otwór w ścianie, płótnie i występach jest wykonany w jednym schemacie kolorów. Z boku wygląda na to, że deska dzwoni całą przestrzenią pokoju. Czarny lub kolorowy cokół łączy wszystkie elementy wnętrza.
 • Okno Rzadko używana jest ciekawa i odważna kombinacja. Wygląda najbardziej imponująco, jeśli otwór jest czarny, oliwkowy, szary lub wykonany w innym niestandardowym odcieniu. Recepcja projektanta nie działa przy zamkniętych oknach.
 • Meble. Jest to największa kompozycja w pomieszczeniu, więc kolorowy design w podobnym odcieniu tworzy stylowe wnętrze. Na przykład kuchnię z szarym apartamentem uzupełnia szary cokół, niezależnie od odcienia ścian, sufitu lub podłogi.
 • Belki sufitowe. Białe szerokie listwy podkreślają elegancję białych belek. Ten sam efekt spowoduje powstanie ciemnego paska z ciemnym produktem.

Wysoka listwa przypodłogowa we wnętrzu może działać jako niezależny element wystroju, zwłaszcza jeśli jest wykonana w jasnym odcieniu. Dzięki szerokiemu występowi możesz ukryć komunikację i inne nieestetyczne szczegóły. Najważniejsze jest to, że jego kolor łączy się z innymi kolorami we wnętrzu.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-16


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-17


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-18

Wybór w zależności od obszaru pokoju

Dla harmonijnego połączenia cokołu we wnętrzu uwzględnia się wielkość pokoju:

 • duży pokój. Tutaj wybór listew przypodłogowych o szerokości, wzorze i kształcie jest prawie nieograniczony. W przypadku wysokich sufitów szeroki cokół sufitowy we wnętrzu jest tak dobrany, aby nie zagubił się w otwartych przestrzeniach pomieszczenia. Element ze wzorem do sztukaterii zamieni zwykły pokój ogólny o wysokości 2,8 m w świąteczną salę;
 • mały pokój. W takich pokojach ładnie wygląda mały cokół. Dozwolony jest cokół poliuretanowy z lekką sztukaterią. Półka z nakładanymi panelami stworzy oszałamiający medalion w pokojach w stylu romantycznym lub klasycznym.

Do projektowania używane są zarówno standardowe zestawy cokołów, jak i wykonane na zamówienie według projektu. Właściciel lokalu może zdecydować, która opcja jest dla niego najbardziej odpowiednia.


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-19


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-20


kak-ispolzovat-plintus-v-interere-neobichnie-i-standartnie-resheniya-21-foto-21

Obejrzyj film: SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA - salon ekspozycyjny i siedziba "Marchewka" (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send