Przedpokój na wąski korytarz w Chruszczowce ze stylową kompaktową szafką, mały design na długi mały pokój - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Warianty korytarza na wąski korytarz (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dla większości właścicieli apartamentów przestrzeń korytarza jest zwykle wypełniona dużymi atrybutami mebli. I to jest główny błąd, ponieważ instalując meble o standardowych rozmiarach w wąskim pokoju, nie pozostawiają one wolnego miejsca. Ponadto środowisko jest uciążliwe i czasami przygnębiające. Jak prawidłowo zaprojektować wnętrze korytarza i jakie meble należy wykorzystać? To pytanie pozostaje istotne dla wielu osób, które posiadają mieszkanie z wąskim i długim korytarzem.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-2

Cechy atrybutów mebli dla wąskiego korytarza

Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania do zaprojektowania długiego wąskiego korytarza, który nie tylko będzie pasował do wszystkich niezbędnych elementów zestawu mebli na niewielkim obszarze, ale także pomoże wizualnie rozszerzyć przestrzeń. Spraw, by było to dość problematyczne, ale całkiem realistyczne.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-4


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-5


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-6

Wybór koloru przedpokoju

Prawidłowe wykorzystanie rozwiązań kolorystycznych stwarza ogromne możliwości dostosowania przestrzeni, co pozwala uczynić wnętrze nie tylko atrakcyjnym, ale także tak wygodnym, jak to możliwe.

Najlepiej jest łączyć różne tony, które nie zmniejszają się, ale rozszerzają pomieszczenie. Granice korytarza są wizualnie zwiększone dzięki jasnym i chłodnym odcieniom, więc atrybuty mebli powinny być wybierane w takim kluczu. W tym przypadku ściany mogą być identyczne lub ciemniejsze o jeden lub kilka tonów.

Jeśli chcesz, aby korytarz był jasny, musisz połączyć główną paletę z jasnymi akcentami, które zostaną połączone. Na przykład:

 • czerwony kolor ścian idealnie współgra z meblami w kolorze różowym, białym i kremowym;
 • niebieski z niebieskim;
 • zielony z jasnozielonym;
 • brązowy lub pomarańczowy z beżem i mlekiem.

Wybierając jasny korytarz na wąski korytarz, możesz stworzyć ciekawe wnętrze, które zachwyci oko od samego początku i zachwyci jego niezwykłą decyzją projektową.

Nie ma potrzeby wybierania odpowiednich mebli w zależności od koloru, powinien on być prawidłowo umieszczony w wąskim pomieszczeniu.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-8


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-9

Rozwiązania konstrukcyjne i projektowe

Wybierając korytarz w wąskim korytarzu, konieczne jest określenie optymalnych parametrów modeli. W tym celu konieczne jest dokonanie pomiarów obszaru, w którym meble zostaną zainstalowane. Powinien to być wariant minimalizmu, który jest przeznaczony dla małego obszaru pomieszczenia, ale atrybuty nie tracą swojej funkcjonalności.

Idealny dla małego pokoju to modułowa konstrukcja, która jednocześnie rozwiązuje kilka problemów:

 • W pudełkach umieszczona jest wystarczająca liczba przedmiotów, jest miejsce na odzież wierzchnią, buty i inne małe rzeczy, więc nie będzie żadnych problemów, jak ukryć je przed wzrokiem ciekawskich.
 • Atrybuty typu modułowego zajmują znacznie mniej miejsca niż standardowe szafki.
 • Pokój nabiera zgrabnego wyglądu, ponieważ nie ma bałaganu.

Zaletą opcji modułowej jest możliwość umieszczania przedmiotów według własnego uznania. Mogą być blisko, tworząc całość lub oddzielnie, wypełniając wolne obszary na korytarzu.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-10


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-11


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto.jpeg">

Narożne korytarze

Projektanci do dekoracji wąskich korytarzy często wykorzystują projekty typu kątowego. Ten model wypełnia róg pokoju, a reszta przestrzeni pozostaje wolna. Wymiary atrybutów zależą od przestrzeni kątowej, im jest większa, tym większy będzie korytarz. Ponadto wiele zależy od samego projektu, ponieważ jedna część może wypełnić narożnik, a druga, przylegająca, może być umieszczona wzdłuż ściany. Takie modele umożliwiają maksymalne wykorzystanie powierzchni podłogi i zapewniają przechowywanie dużej liczby przedmiotów, ubrań i butów, do których można przenosić niektóre szuflady, przegródki i półki.

Korytarze typu narożnego wyglądają stylowo i nowocześnie. Takie atrybuty mebli są wykonywane na zamówienie dla określonych wymiarów pomieszczenia. Meble harmonijnie wkomponowane w otoczenie mają atrakcyjny wygląd. Zestaw składający się z szafki narożnej i zwykłego wieszaka drewnianego lub metalowego z haczykami wygląda imponująco. Innym wariantem oryginalnego rozwiązania jest połączenie z półką.

Przesuwna szafa na wąski korytarz

Do wąskiego i długiego pokoju odpowiednia szafa, która w tym przypadku jest idealna. Jego cechy konstrukcyjne zapewniają maksymalny komfort użytkowania - drzwi przesuwne łatwo się otwierają i zapewniają swobodny dostęp do szuflad, półek i wieszaków. Istnieje wiele opcji dla takich mebli, więc zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiedni model pod względem parametrów i projektu. Od długości i wysokości szafy zależy liczba komór z półkami i szufladami. Zasadniczo taki atrybut mebli zajmuje większą część ściany lub całości. Wysokość szafy zależy od wysokości samego pomieszczenia - skrzydła drzwi znajdują się między podłogą a sufitem.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-12


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-13


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-14

Komora na wąski korytarz nie tylko oszczędza miejsce, ale także ma dobrą przestronność. Szafa jest podzielona na kilka przegródek na każdy rodzaj odzieży, obuwia, różnych przedmiotów i akcesoriów (kapelusze, szaliki, rękawiczki, torby, parasole). Pomimo małej głębi atrybutu - jest to jedna z najbardziej praktycznych i wygodnych konstrukcji, która idealnie pasuje do otaczającej przestrzeni i jest idealna do wąskich korytarzy. Z reguły taki model zajmuje pojedynczą ścianę lub niszę.

Przesuwna szafa z lustrzanymi drzwiami pozwala wizualnie zwiększyć przestrzeń w pomieszczeniu.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-15


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-16


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-17

Właściwe rozmieszczenie obiektów w wąskim korytarzu

W przypadku małego korytarza należy dokładnie rozważyć lokalizację korytarza i maksymalnie uwolnić obszar od niepotrzebnych obiektów. Tylko wstępny projekt atrybutu mebla dla konkretnego pomieszczenia pozwoli na jego prawidłowe ustawienie i stworzenie pięknego wnętrza. Tylko wąskie korytarze mogą zmieścić się w małym korytarzu. Optymalna głębokość szafek umieszczonych wzdłuż ściany wynosi do 30 cm.

Tylko modele z małymi meblami są właścicielami kompaktowych rozmiarów i mogą być instalowane w bardzo wąskich korytarzach. Zamów produkcję korytarzy w korytarzu w Chruszczowie, najlepiej od ekspertów. Ponieważ te apartamenty mają jedną cechę - mały rozmiar. Mistrz dokona pomiarów, weźmie pod uwagę wszystkie niuanse i wybierze projekt hali dla konkretnego pomieszczenia.

Indywidualne zamówienie ma swoje zalety - dodatkowo zostaną wyprodukowane półki, schowki, pudełka. Wraz z szafką można postawić stolik nocny lub komodę. Wybór elementów mebli zależy od osobistych pragnień klienta i cech korytarza.


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-18


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-19


varianti-prihozhej-dlya-uzkogo-koridora-21-foto-20

Zalety i wady wąskich korytarzy

Atrybuty mebli dla wąskich korytarzy mają wiele zalet:

 • Odpowiednio dobrany zestaw mebli eliminuje zaśmiecanie i tworzy wszystkie warunki do utrzymania idealnego porządku.
 • Różnorodność rozwiązań projektowych i kolorystycznych pozwala ozdobić wąski korytarz w stylu modnego minimalizmu, który nie tylko podkreśli smak właściciela, ale także pokaże, jak stylowy i nowoczesny jest.
 • Dobra pojemność, pomimo niewielkich rozmiarów.
 • Lustrzane skrzydło na całej wysokości szafy eliminuje konieczność zakupu lustra w korytarzu. Przed wyjściem z domu możesz spojrzeć na siebie z pełnym wzrostem i ocenić wygląd.

Zamawiając korytarze w małym korytarzu, możesz zaoszczędzić na materiale, ponieważ mała głębokość szafy zmniejsza koszty.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w wąskich korytarzach jest wiele niedociągnięć, ale wszystkie są rozwiązywalne, a przy odpowiednim podejściu ten negatywny punkt staje się dodatni. Nie każde pomieszczenie może być ozdobione wąskimi atrybutami mebli, ponieważ harmonijnie pasują tylko do długich i nie szerokich korytarzy. Wybierz odpowiedni model szafki w Internecie, w którym znajduje się ogromna różnorodność szaf, szafek narożnych, półek na buty, wieszaków, szafek nocnych.

Obejrzyj film: Dom pasywny za 150 tys. bez pozwolenia na budowę. HOME TOUR (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send