Nożyce ogrodowe Nożyce akumulatorowe ręczne elektryczne długie do krzewów trawiastych i tnących, Jak wybrać sekator mechaniczny z rękojeścią teleskopową do trawników i drzew - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Które maszynki do strzyżenia najlepiej wykonują?

Pin
Send
Share
Send
Send


Prywatny dom jest doskonałym miejscem na relaks, ale utrzymanie jego podwórka wymaga dużej siły. Konieczne jest ciągłe koszenie trawy, wycinanie drzew i krzewów. Istnieją narzędzia, które mogą uczynić te lekcje łatwymi i przyjemnymi. Są to nożyce ogrodowe o różnych modyfikacjach.


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-2

Rodzaje nożyc ogrodowych i podstawowe kryteria wyboru

Nożyce do trawy są mechaniczne i elektryczne. Są one używane do:

 • Dbaj o klomby, przycinaj róże.
 • Tworzenie żywopłotu i dbanie o nią.
 • Koszenie trawników i każdej trawy.

Jak wybrać odpowiedni model? Różne rodzaje prac wymagają różnych rodzajów nożyc ogrodowych. Do przycinania trawnika i korony krzewów iglastych nadają się nożyczki ręczne z falistą krawędzią tnącą. Do miękkich liści i gałęzi odpowiednie uparte ostrze. Aby uformować żywopłot, lepiej użyć nożyczek i sekatorów.

W sprzedaży można znaleźć narzędzia ogrodowe od różnych producentów. Najpopularniejsze to:

 • Fiskars;
 • GARDENA;
 • Yato;
 • Intertool;
 • FELCO;
 • VerDi;
 • Verano.


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-5


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-6


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-7

Mechaniczne nożyce ogrodowe

Nożyce są zwykle lżejsze niż nożyce elektryczne, ale podczas pracy z nimi potrzeba znacznie więcej. Ponadto są tańsze niż elektryczne. Chociaż modele nożyc mechanicznych różnych producentów mogą się znacznie różnić ceną. Zależy to również od materiału nożyczek i zestawu dodatkowych funkcji.

Nożyczki ręczne Fiskars 1020478 mają postrzępione ostrza o długości 25 cm, które nie uszkadzają tkanin leczonych gałęzi drzew. Uchwyt nożycowy wykonany jest z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, dzięki czemu możesz pracować z nimi przy każdej pogodzie, nawet w deszczu.

Nożyce ogrodowe do cięcia krzewów i trawy Fiskars PowerLeverTM 113710 są zaprojektowane do obsługi żywopłotów i trawników. Ich część tnąca może być regulowana przez obracanie pod odpowiednim kątem, dzięki czemu cięcie nożycami do trawników jest łatwe, bez potrzeby pochylania się nad nisko. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości. Podczas przechowywania są zablokowane. Uchwyt wykonany jest ze wzmocnionego włókna szklanego. Uchwyty są długie, 90 cm, szerokość narzędzia 20 cm, waga 1,4 kg.

Bardzo długie nożyczki do trawy Fiskars 113690 są wyposażone w system serwo, który zapobiega ściskaniu podczas cięcia grubych gałęzi. Możesz nawet pracować jedną ręką. Opieranie się o ziemię również nie jest konieczne. Długość uchwytu 1 m. Część tnąca obraca się o 360 °. Waga nożyczek wynosi tylko 600 g. Nożyczki są cięte szybko i sprawnie. Praca w rękawicach jest jeszcze lepsza. Uchwyt, choć wygodny, może wywierać nacisk na rękę podczas długiego użytkowania. Model ma zamek.

Nożyczki Greenmill Classic o wadze zaledwie 90 g przeznaczone są do prac florystycznych. Są łatwe do trzymania w dłoni dzięki plastikowej wyściółce na stalowych uchwytach. Ostrza wykonane z wysokiej jakości stali hartowanej. To prawda, że ​​użytkownicy zauważają, że uchwyty nożyczek są zbyt elastyczne, nie trzymają formy, więc mogą być używane tylko do cięcia kwiatów, odcinania wyblakłych pąków, kolców, kolców. Cięcie kwiatów na bukiety, takie nożyczki przerywają cięcie, dzięki czemu pozostają piękne przez długi czas.

Obrotowe nożyce ogrodowe umożliwiają obracanie zespołu tnącego o 180 °. Jednocześnie może być zamocowany w kilku pozycjach, na przykład przez 45 °, jak w nożycach obrotowych Centrotool (0240). Ich ostrza pokryte teflonem mają kształt fali, co zapobiega żuciu łodyg roślin i gałęzi drzew. Uchwyty urządzenia chronią dłonie przed zranieniem przez gałęzie. Narzędzie przeznaczone jest do formowania żywopłotu składającego się z gałęzi o grubości do 4 mm i cięcia trawy. Blokada nożyczek chroni przed zranieniem ostrzy po ich zamknięciu. Długość narzędzia 33 cm, krawędź tnąca 13 cm, waga 400 g


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego.jpeg">


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-8


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-9

Konstrukcja wycinarek szczotkowych z napędem dźwigniowym składa się z dwóch mechanizmów przekładniowych. Jedna z nich równomiernie rozdziela wysiłek, druga pomaga ustabilizować pracę przy cięciu mocnych gałęzi drzew. Napęd dźwigni rozdziela wysiłki ogrodnika na całej długości ostrzy. Wygodne jest przecięcie krzaków takimi nożyczkami, odcięcie drzew, utworzenie żywopłotu.

Na czele nożyc z napędem nożnym stoi fiński model Fiskars HS52. Długość narzędzia 54 cm, waga 0,6 kg. Ostrza ze stali nierdzewnej.

Nożyce ogrodowe polskiego producenta trawy Flo, model 99301, o łącznej długości 32 cm i długości ostrza 13,8 cm ułatwiają obsługę klombów, tarasów lub sekcji trawnika. Ostrza są łatwe w użyciu dzięki powłoce teflonowej. Chroni metal przed korozją, resztki trawy i brud nie przywierają do powierzchni roboczej.

Nożyczki elektryczne

Ci, którzy kosą trawnik za pomocą mechanicznych nożyczek, wydają się zbyt ciężcy, lepiej kupić nożyce elektryczne. W tym przypadku obecność przewodu do połączenia z gniazdem nie jest konieczna. Są zasilane bateriami litowo-jonowymi. Ich czas działania przy pełnym naładowaniu wynosi około 45 minut. Opłata ta jest wystarczająca do przetworzenia małego obszaru. Niektórzy producenci wskazują przybliżoną długość krawędzi trawnika, która może być przetwarzana za jednym ładowaniem.

Większość akumulatorowych nożyc ogrodowych w zestawie ma noże do cięcia trawy i krzewów. Wykonane są z wytrzymałej stali hartowanej. Dzięki takim nożycom ogrodowym możesz bez wysiłku wykonać kędzierzawą krawędź trawnika. Następnie, zmieniając nóż, uformuj koronę krzewów, nadając im pożądany kształt. Nożyczki akumulatorowe są dość lekkie, ich waga w zależności od modelu wynosi 0,5-1 kg. Czas wymiany noży w nowoczesnych modelach nie przekracza minuty. W tym przypadku odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi i sprzętu.

Na czele nożyczek stoi niemiecki model AL-KO Multi Cutter GS 3.7 Li. Jego waga wynosi 550 g. Długość ostrzy do cięcia trawy i krzewów wynosi 16 i 8 cm, są one przeznaczone do cięcia kręconej trawy i formowania żywopłotu.


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-10


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-11


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-12

Model nożyc ogrodowych GRUNTEK AS-3 jest również wyposażony w parę noży: do cięcia trawy o długości 11,58 cm i do krzewów o długości 8 cm Li-ion 1,3 Ah o napięciu 3,6 V nie są rozładowywane podczas przechowywania, nie mają efekt zapamiętywania. Waga narzędzia 1 kg.

Nożyczki akumulatorowe do cięcia trawy BOSCH ISIO z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1,3 Ah. Cechą tego modelu jest system szybkiej wymiany noży BOSH SDS. Maksymalny czas ładowania wynosi 5 godzin. Podczas jednego ładowania możesz obsłużyć około 600 m krawędzi trawnika.

Torba do zbierania skoszonej trawy pozwoli połączyć fryzurę z czyszczeniem miejsca. W takim przypadku waga konstrukcji nieznacznie wzrośnie. Miękki gumowany uchwyt na rękojeści nożyczek, który nie pozwala na zsuwanie się urządzenia w dłoniach, ułatwi pracę.

Wadą tego rodzaju urządzeń można uznać, że:

 • Potrzebują okresowego ładowania, które trwa około 5 godzin.
 • Nie można ich używać w miejscach oddalonych od sieci elektrycznych.

Zazwyczaj każdy dom ma zasilanie, więc jest bardzo mało miejsc, w których nie można ich używać.


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-13


kakie-sadovie-nozhnici-spravlyayutsya-s-rabotoj-luchshe-vsego-14

Sekatory

Sekatory przeznaczone są do usuwania gałęzi o małej średnicy. Mogą mieć zdejmowane ostrza, obcinaki do drutu, otwierające blokady i kowadła. Może być stosowany do przycinania żywopłotów i formowania krzewów koronowych.

Profesjonalny sekator Fiskars P90 PRO 111960 ma ergonomiczny kształt. Jego ostrza wykonane są z wytrzymałej stali nierdzewnej z powłoką teflonową, uchwyty wykonane są z poliamidu, wzmocnionego włóknem szklanym. Górne ostrze jest wymienne. Długość narzędzia wynosi 23 cm, maksymalna średnica odcięcia wynosi 2,6 cm, istnieją przecinaki do drutu i bloker.

Sekator Berger 1110 o długości 22 cm przeznaczony jest do cięcia gałęzi o średnicy do 2 cm, a ostrza wykonane są z kutej stali z powłoką odporną na korozję, uchwyt z kutego aluminium. Sekator do ciężaru 230 g. Dodatkowo wyposażony jest w wymienne ostrza, hak z rowkiem na sok drenażowy. Jest wycięcie do cięcia drutu, zacisk do bezpiecznego transportu.

Sekator niemieckiego producenta Original LOWE z kowadłem ma ostrza ze stali hartowanej z powłoką teflonową. Przeznaczony do cięcia gałęzi o średnicy 2,5 cm Waga narzędzia 270 g.

Sekator Miol z mechanizmem zapadkowym 99-010 może ciąć gałęzie o średnicy 3 cm Długość narzędzia 20 cm Jest plastikowy uchwyt.

Nożyce do gałęzi o dużej wysokości (wysokie cięcie) Acapulco ZI 0937 (producent Centroinstrument) służy do cięcia gałęzi na dużych wysokościach. Zestaw zawiera chowany aluminiowy uchwyt o długości 235 cm, który pozwala ciąć gałęzie na wysokości do 363 cm Część tnąca z dołączonymi nożycami może być zainstalowana w 8 pozycjach. Narzędzie można ciąć gałęzie. Bo to jest półmetrowa piła. Cięcie 2,2 kg. Użytkownicy twierdzą, że trzymanie go na wyciągniętej ręce nie jest łatwe. Ponadto chcieliby, aby złożony uchwyt był krótszy.

Teleskopowa rączka z wysokowydajnego poliamidu Fiskars 115562 jest regulowana w zakresie od 2,3 do 4,1 m. Ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej, maksymalna średnica cięcia wynosi 3,2 cm, a część tnąca obraca się o 230 °. Wysokość cięcia 1,1 kg.

Wybór narzędzia do pielęgnacji miejsca, z uwzględnieniem obecności na nim drzew, ich wysokości, liczby trawników, trawników, klombów. Zdecyduj, czy potrzebujesz osobnych nożyc ogrodowych do koszenia trawnika, krzewów ozdobnych i żywopłotów, czy możesz to zrobić sam. Odpowiednie narzędzie sprawi, że opieka nad stroną będzie łatwa i przyjemna, a wynik zachwyci właścicieli i ich gości.

Pin
Send
Share
Send
Send