Metalowa okładzina cokołowa z okładzinami i wykończeniem domu pod cegłą, montaż białych paneli z izolacją - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bocznica: ciekawe opcje projektowania (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ten rodzaj materiałów wykończeniowych od razu zdobył rynek - kamień naturalny i cegła są mile widziane przez ludzi mieszkających w prywatnych domach.

W tym samym czasie nie tylko część piwnicy budynku zaczęła być kafelkowana, ale cały dom - pięknie, skutecznie i szybko. Ponadto bocznica piwnicy pod kamieniem lub cegłą jest stosunkowo niedroga - biorąc pod uwagę trwałość takiego pokrycia jest opłacalną inwestycją.

Koszt wykończenia cokołu zależy od materiału i metody poszycia, więc jeśli chcesz, możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję ulepszenia za cenę - wystarczy spojrzeć na zdjęcie, aby zrozumieć, że bocznica cokołu jest warta swojej ceny.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-2

Co to za rzeczy?

Siding w ogóle - jest zwrócony w stronę elewacji, wersja ze zmodyfikowanymi parametrami nazywanymi „gruntem”. Pierwotnie był przeznaczony do montażu tylko na wystającej części fundamentu, więc są to małe prostokątne panele.

Główne typy cokołu

Kilka rodzajów bocznicy:

 • powierzchnia kamienia (kamień gruzowy, pałac, granit itp.);
 • cegła;
 • wióry drewniane.

Różnorodność paneli oferowanych do sprzedaży można przypisać do jednego z tych trzech punktów.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-4


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-5


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-6

Murowana bocznica zamienia stary drewniany dom w ceglany domek. Fantazja nie ma granic - cegieł o dowolnym rozmiarze, typie i kolorze. Możesz stworzyć połączoną podszewkę w różnych kolorach, a ceglana ceglana okładzina zachwyci miłośników stylu loftów we wnętrzu - teraz lekkie i wiarygodne zaniedbane ceglane ściany można zainstalować w pomieszczeniach domu w jeden dzień. W tym przypadku cegła nie musi być czerwona - może być piaszczysta lub biała. Dla stylu poddasza jest również odpowiednia opcja z kamieniem gruzowym lub podartym.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-8


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-9

Z czego to jest zrobione?

Główne materiały użyte do produkcji bocznicy, kilka, tylko kilka typów:

 • polichlorek winylu - w stopie z polipropylenem i innymi substancjami i stabilizatorami;
 • metalowe panele, używane aluminium i stal ocynkowana, pokryte polimerowymi kolorowymi powłokami lub pokryte szczególnie mocnymi farbami;
 • cement z dodatkiem włókien syntetycznych, pokryty na wierzchu cienką warstwą ceramiki, takie panele nie muszą być myte, mają naturalny kolor.

Niektórzy producenci wytwarzają produkty z tego samego materiału, inni produkują trochę wszystkiego - w każdym razie istnieje wybór.

Polichlorek winylu lub tworzywo sztuczne

Bocznica winylowa jest najtańszą opcją na liście. Jednocześnie ma doskonałe właściwości i służy przez bardzo długi czas bez utraty wyglądu. Panele są malowane w procesie produkcji, to znaczy barwniki są dodawane do stopionej masy, dzięki czemu utrzymuje się świeży i bogaty kolor przez cały cykl życia.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-10


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-11

Siding metalowy

Metalowa piwnica boczna mocniejsza z tworzywa sztucznego, będzie służyć ponad 25 lat. Pokryta powłoką polimerową o specjalnym składzie, który jest również niezwykle trwały. Nie wymaga specjalnej opieki, z wyjątkiem prania rocznego.

Cement

Ceramiczna siding piwnicy nie jest najpopularniejszym materiałem, ale ma naturalny wygląd i całkiem przyzwoite cechy. Rysunek, czyli tekstura lub kolor, jest stosowany przez drukowanie zdjęć.

Zdecydowanie takie panele różnią się zewnętrznie od plastiku dowolnej kategorii. Japonia specjalizuje się głównie w tej ekologicznej wersji. Nie można ich nazwać tanimi, ale ich życie służbowe nie jest mierzone - są one ustalane raz na zawsze.

Jak poruszać się po rynku?

Różne warianty tych materiałów wyjściowych są szeroko reprezentowane na rynku. Są one sprowadzane przez zagranicznych producentów, a także produkowane w naszym kraju.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-12


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-13

Z zagranicy

Decydując się na udekorowanie domu panelami piwnicznymi, możesz łatwo wybrać dowolne zapytania, oferty są zarówno drogie (USA, Japonia, Niemcy), jak i całkiem niedrogi, na przykład chiński.

Drogie wersje paneli wykonane są z naturalnego drewna szlachetnych ras - tak powstaje tekstura „wiórów drewnianych”. Naśladowanie kamienia jest wykonane nie tylko z winylu, ale także ze zwłóknienia.

Należy zauważyć, że im droższy produkt, tym bardziej naturalny. Ponadto drogie opcje są wyposażone w zamki łączące panele bez szwów. Po zmontowaniu nie można znaleźć połączeń.

Wraz z panelami w zestawie sprzedawany jest odpowiedni sprzęt i akcesoria, co skraca czas potrzebny na zebranie materiału do magicznej transformacji twojego domu.

Co robimy?

Krajowi producenci bocznicy piwnicznej nie zdobyli jeszcze pełnej mocy. Częściej są to spółki joint venture lub firmy z jedną lub dwiema liniami produkcyjnymi za granicą.

Produkty rosyjskie są wytwarzane przy użyciu zachodnich technologii i sprzedawane w średniej cenie, podobnie jak wersje kanadyjskie. Możesz podać przykład: panel „Finebir”, dwuwarstwowy. Istnieją inne odmiany, które są prawie identyczne pod względem ceny. Jakość produktów krajowych firm nie jest gorsza od produktów zagranicznych.

Kupując dowolne panele bazowe, musisz najpierw dokładnie obliczyć, w oparciu o powierzchnię, która będzie fornirowana i wymiary wybranych paneli. Jeśli skontaktujesz się z firmą zajmującą się sprzedażą i instalacją wykończeń elewacji, możesz zadzwonić do mistrza, aby zmierzyć. Możesz także skorzystać z kalkulatora - znajduje się on na stronach sprzedających bocznicę.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-14


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-15

Jednak w każdym przypadku obliczenia należy wykonać po wybraniu określonego rodzaju paneli i zapytaniu o ich dokładne wymiary.

Musisz kupić z marginesem co najmniej 10%. Im mniejszy obszar powierzchni roboczych, tym więcej będzie odpadów do montażu. Zaleca się ogrzanie ściany zewnętrznej - wówczas do obliczeń należy uwzględnić płyty izolacji cieplnej z akcesoriami.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-16


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-17


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-18

Montaż paneli piwnicznych

Wykończenie elewacji za pomocą tej opcji materiałowej pozwoli właścicielowi domu powiedzieć, że robił to przez wieki (a przynajmniej przez dziesięciolecia).

Praca może być wykonywana na różne sposoby, ale są pewne kroki, które nie powinny być pomijane:

 • pomiary (konieczne jest zakupienie odpowiedniej ilości materiału licowego);
 • wybór narzędzi;
 • przygotowanie powierzchni ścian do licowania.

Wybierz panel powinien wielokrotnie wyobrażać sobie swój dom po naprawie. Dla lepszej przejrzystości i tworzenia własnych pomysłów, możesz zobaczyć zdjęcia gotowych okładzin elewacyjnych, które są reprezentowane w sieci w niesamowitej liczbie. Kilka artykułów na temat instalacji bocznicy z izolacją pomoże również wyjaśnić problem.


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-19


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-20


cokolnij-sajding-interesnie-varianti-oformleniya-21-foto-21

Jeśli podejdziesz do problemu z namysłem, możesz stworzyć niesamowite kompozycje na ścianach, dobre, liczbę wariantów kolorów i tekstur, które pozwalają:

 • połączenie paneli z kamieniami gruzowymi od białego do ciemnobrązowego - przejścia kolorów i oddzielne wyspy w odcieniach brązu;
 • wzory ułożone z paneli pod cegłą, w odcieniach czerwieni, bieli, brązu;
 • w pokoju, w którym jest ciemno, możesz zrobić śnieżnobiałą ścianę - pod cegłą lub podartym kamieniem;
 • inne opcje, które mogą się pojawić, jeśli poświęcisz trochę czasu na studiowanie próbek.

Lepiej jest zamontować na skrzyni - drewnianej lub metalowej (wzdłuż ściany wzmocnionej). Drewniane listwy są wstępnie impregnowane substancjami ochronnymi.

Krok montażu listew określa się na podstawie wysokości (dla pionowej listwy - szerokości) zamontowanych paneli.

Poziom początkowy jest ustawiony na początku pracy, należy sprawdzić poprawność jego położenia na poziomie budowy. Dopiero wtedy zaczniesz sam montować panele.

Jeśli zwrócisz się do specjalistów, cała praca zostanie wykonana w ciągu jednego dnia, ale niezależne rozwiązanie tego problemu pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę.

Stylowy wygląd ciepłego domu - ten wynik będzie po zakończeniu pracy, jest osiągalny i niedrogi.

Obejrzyj film: Modellbahn: Planung Teil 30 Industriebahnen 4 Werksbahnen mit Gleisplänen subtitled (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send