Kultywator Instrukcja Elektryczna Benzyna Zawieszona Interrow Do Ogrodu i Ogrodu Z Rękami Mini Kultywator Glebowy Obrotowe Podsiewanie Które Wybierz - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak korzystać z kultywatora w ogrodzie: połączyć kilka narzędzi

Pin
Send
Share
Send
Send


Mieszkańcy miast często zastanawiają się, jak dobrze byłoby mieć własną fabułę i co roku otrzymywać świeże, zdrowe warzywa ze swojego ogrodu warzywnego, ale kolejna myśl natychmiast dotyczy ciągłej żmudnej pielęgnacji gleby łopatami i motykami. Istnieje wyjście - kultywujący ogród pojawili się na rynku od dłuższego czasu, co może ułatwić praktycznie każdą pracę związaną z uprawą ziemi.


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov.jpeg">

Rodzaje kultywatorów, dedykowane do typu silnika:

  • Akumulator. Najbardziej mobilna opcja ze względu na jej autonomię, ale niezbyt potężna.
  • Elektryczny kultywator. Nadaje się do pielęgnacji małej powierzchni, ponieważ silnie zależy od długości drutu i odległości wylotu.
  • Kultywator benzynowy. Najlepszy do dużych ilości ciężkiej pracy. Tylko to pomoże uzasadnić wydatki na paliwo wysokiej jakości. Ma najwyższą moc. Modele benzynowe wymagają ściśle określonego paliwa określonego w instrukcji. Często w silniku występują usterki spowodowane pojawieniem się sadzy, dlatego należy dokładnie monitorować ten punkt.
  • Kultywator Diesel. Różni się najniższym zużyciem paliwa. Bardzo łatwa w utrzymaniu i konserwacji. Ze względu na dużą wagę pasują ciasno do podłoża. Istnieją modele chłodzone wodą i chłodzone powietrzem. Kultywator z silnikiem wysokoprężnym ma skrzynię biegów z trzema stopniami, czyli dwie prędkości do jazdy do przodu i jedną do tyłu.


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-4


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-5

Klasyfikacja typów napędów

Ręczny kultywator różni się prostotą zarządzania i niskimi kosztami. To najlepszy kultywator do pracy z łóżkami na małej działce ogrodowej. Jednak kultywator ręczny nie poradzi sobie z dużymi ilościami pracy, jak również ze stałą ziemią gliniastą.

Możesz samodzielnie zbudować kultywator ręczny. Samojezdny mini-kultywator do pielęgnacji trawnika to metalowe koła o średnicy 20 cm, na których opiera się mocna drewniana oś. Uzupełnia konstrukcję długiego uchwytu, dzięki czemu można pracować na ziemi bez pochylania się. Ręczny kultywator do dawania może pomóc w wielu sytuacjach.

Dobry ręczny kultywator uzyskuje się również z taśmy ze stali sprężynowej o szerokości 20 mm, długości 0,5 metra i grubości 1,5 mm. Konieczne jest wygięcie tej taśmy w taki sposób, aby stworzyć pozory pętli i wyostrzyć obie krawędzie za pomocą pliku. Na końcu uchwytu jest przymocowany, a kultywator jest gotowy własnymi rękami.

Mechanizmy uprawowe są wyposażone w lemiesze, młyn, soshnik tarczowy lub łapy lancetowe. Czasami są one uzupełniane przez skuteczne usuwanie noży do trawy z własnym napędem. Modele są również podzielone metodą uprawy.

Kultywator

Najlepiej nadaje się do głębokiego niszczenia chwastów bez uszkadzania innych roślin. Jest niezawodny do wstępnego przetwarzania ziemi i jej rozluźnienia przed pędami. Specjalni strażnicy chronią rośliny uprawne przed przytłaczaniem ziemi i można dostosować zanurzenie zębów w glebie.

Kultywator parowy

Jedna z najpopularniejszych opcji pracy przedsiewnej. Takie kultywatory do ciągłej uprawy są w stanie skutecznie odchwaszczać i przerzedzać łóżka.

Kultywator międzyrzędowy

Przeznaczony do przetwarzania nasadzeń kukurydzy, buraków cukrowych, słonecznika. Jednocześnie usuwa chwasty i zatrzymuje wilgoć w ziemi.


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-8


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-9

Łapy dla urządzeń są również różne, ale najbardziej preferowany lancet. Są to skrzydła w kształcie litery V i skrzynia z trzonkiem, które są połączone z tyłu skrzydeł. Z powodu wygięcia skrzyni z przesuniętym środkiem, łapa lancetu jest całkiem niezawodna w działaniu.

Oddzielnie należy opowiedzieć o takim urządzeniu jako zamontowanym kultywatorze. Składa się z ramy w postaci trzech belek żelaznych, wyposażonych w dwa koła nośne i różne narzędzia robocze, które mogą być całkiem spore - do 9. Kultywator na zawiasach wyróżnia się szczegółem zwanym zawiasem, dzięki któremu można zmienić narzędzia na potrzebne. moment.

Wybierając te urządzenia, możesz stworzyć na stronie niemal każdy rodzaj pracy. Dwa główne narzędzia, za pomocą których może działać zamontowany kultywator:

  • Obsypniki, pozwalające tworzyć bruzdy między rzędami lądowań;
  • motyki do poluzowania - elementy tnące, które pozwalają usunąć chwasty i jednocześnie rozluźnić glebę.

Montowany kultywator nadaje się do użytku w pobliżu, gdzie nie ma prądu. Jednocześnie jest dość produktywny - średnio może przetwarzać do 6 hektarów ziemi na godzinę. Kultywator zamontowany do mocowania do ciągnika lub innego transportu rolniczego. Gdy tylko jego łapy dojdą do pochylonej pozycji, zamontowany kultywator zaczyna rozluźniać ziemię.

Kultywator ogrodowy ma główne koła, które obracając odcinają chwasty, po czym ziemia pozostająca na łapie spada i rozpada się. Więc pielenie i rozluźnienie. W zależności od dostępności ciągnika w gospodarstwie, urządzenie może zastąpić kilka innych naraz, w tym kultywator wysokoprężny lub kultywator akumulatorów.


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-10


kak-ispolzovat-kultivator-v-sadu-sovmeshaem-neskolko-instrumentov-11

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Ocena najlepszych marek produkujących sprzęt ogrodniczy:

CAIMAN (Francja)

Zajmuje się głównie produkcją półprofesjonalnego mechanicznego sprzętu ogrodowego o średniej mocy. Jest uzupełniony silnikami benzynowymi SUBARU, ale jest też model z silnikiem elektrycznym.

PATRIOT (USA)

Od 1973 r. Firma produkuje różnego rodzaju urządzenia benzynowe i elektryczne, w tym przeznaczone do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Marka pojawiła się w kasach rosyjskich sklepów w 1999 roku.

PUBERT (Francja)

Główną cechą kultywatora tej firmy jest doskonała jakość wykonania i trwałość mechanizmów składowych. Silniki do pojazdów są dostarczane przez największych światowych producentów - HONDA, ROBIN SUBARU. Każde wyprodukowane urządzenie jest w stanie wytrzymać 2000 godzin pracy bez awarii.

Degtyarev Plant (RF)

Fabryka znajduje się w mieście Kovrov i od kilku lat produkuje sprzęt ogrodniczy „Master”. Główne zalety ich produktów - dostępność części zamiennych i łatwość montażu. Jednak kultywator odchwaszczający tej firmy nie nadaje się do pracy z glebą pierwotną. Konieczne jest uruchomienie urządzenia za pomocą rozrusznika ręcznego.

HUSQVARNA (Szwecja)

Przegląd producentów sprzętu ogrodniczego byłby niepełny bez tej znanej firmy. Produkuje trzy serie kultywatorów do pracy na średnich i małych obszarach. Pytając, jak wybrać kultywatora, musisz pamiętać, że każda z tych serii jest podzielona na kilka innych gałęzi - dla amatorów i profesjonalistów.

Kultywujący z Huskvarna mogą rozluźnić ziemię na głębokość 28 centymetrów, nawet jeśli jest dziewicza. Szerokość obróbki wynosi do 0,6 metra, w zależności od liczby zainstalowanych młynów glebowych.

Obejrzyj film: Wertykulacja Trawnika Mr. Green Grass - Całoroczna Pielęgnacja Trawników (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send