Garderoba w apartamencie z 1 sypialnią zamiast przechowalni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przestronna szafa w małym pokoju: funkcje przechowywania

Pin
Send
Share
Send
Send


Problem kompaktowej pamięci ma duże znaczenie wśród właścicieli apartamentów z jedną sypialnią. Co zrobić, jeśli w domu nie ma dodatkowych metrów, ale jednocześnie istnieje wielkie pragnienie, aby umieścić wszystkie swoje ulubione ubrania w specjalnie wyposażonej garderobie? Oczywiście w takich warunkach nie jest możliwe przeznaczenie dużej ilości miejsca lub nawet oddzielnego pomieszczenia na przechowywanie rzeczy. Ale z drugiej strony, dzięki nowoczesnym meblom i wbudowanym konstrukcjom, możesz stworzyć bardzo kompaktową, ale pojemną garderobę nawet w mieszkaniu z jednym pokojem.

Teraz w nowych budynkach jednopokojowych z reguły nie przechowują się ze względu na swoją bezużyteczność. W starym typowym Chruszczowie prawie każdy ma mały schowek w korytarzu lub pokoju, a czasem nawet dwa.

Jeśli masz spiżarnię, rozwiązujesz dwa problemy naraz. Po pierwsze, masz pożądaną garderobę, druga - w twoim domu nie będzie miejsca na przechowywanie śmieci, co oznacza, że ​​nie będzie żadnych śmieci. Jedyną rzeczą wartą odnotowania jest to, że dzięki tej opcji konieczne będzie zadbanie o wentylację w magazynie i dobre oświetlenie.

Jeśli rozmawiamy o projektowaniu garderoby, wybierzmy jasne kolory do dekoracji, umieśćmy dobrą podłogę laminowaną na podłodze, stwórzmy piękne drzwi. Aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń, użyj luster, jako dodatkowego podświetlenia LED. Wszystko to sprawi, że Twoja szafa będzie idealnym miejscem do przechowywania ubrań z delikatnych tkanin.

Jeśli pozwala na to miejsce, to pod garderobą można zidentyfikować część pokoju, około 3-4 metrów kwadratowych. W tej szafie pasują nie tylko półki na rzeczy, ale także duże lustro, dzięki któremu możesz przymierzyć ubrania właśnie tam. Przegrody z płyt gipsowo-kartonowych są idealne do zorganizowania takiej garderoby - są cienkie i zajmują bardzo mało miejsca. Aby uzyskać wynikowe pomieszczenie, należy wybrać odpowiednie oświetlenie, na przykład zainstalować kinkiety na ścianach lub wykonać reflektory na suficie.

Do aranżacji garderoby można użyć specjalnych metalowych stelaży, które można wykonać, aby umieścić mały ubiór i buty na małym kwadracie. Takie systemy nie są masywne, wyglądają na lekkie i nowoczesne.

Oprócz przegród z płyt gipsowo-kartonowych do szatni można użyć coupe do drzwi przesuwnych. Jeśli w twoim mieszkaniu jest wolne miejsce, wszystko, co musisz zrobić, to zrobić szerokie klapy od ściany do ściany. Albo ta przestrzeń może być oddzielona ekranem.

Zamiast wyposażenia w szafę, można uzyskać prostą wysokość szafy aż do sufitu. W zależności od obszaru i układu pomieszczenia, taka szafa może być kanciasta lub zwykła prostokątna. Jeśli pomieszczenie ma niszę, komora szafy doskonale go wypełnia.

Nie trzeba dodawać, że odpowiednio rozłożone rzeczy, które mają własną przestrzeń do przechowywania przez długi czas, zachowają swój pierwotny wygląd, nie będą się rozpadać. Pokój z garderobą rozwiązuje wszystkie te problemy, zwłaszcza jeśli jest wystarczająco jasny i wystarczająco przestronny.

Praktyczne systemy przechowywania

Czasami nie pozwala istniejącej przestrzeni na stworzenie kompletnej garderoby. W małych apartamentach z jedną sypialnią o powierzchni około 30 metrów kwadratowych. problematyczne jest umieszczenie prostej garderoby, co powiedzieć o stworzeniu małego pokoju do przechowywania ubrań. Wtedy kompaktowe systemy magazynowania, które można oznaczyć na ścianach i drzwiach, będą akceptowalną alternatywą. Takie systemy obejmują różne pnie, składane półki tekstylne, haczyki i wiele innych modułów.


vmestitelnij-garderob-v-malenkoj-komnate-osobennosti-hraneniya-4


vmestitelnij-garderob-v-malenkoj-komnate-osobennosti-hraneniya-5


vmestitelnij-garderob-v-malenkoj-komnate-osobennosti-hraneniya-6

Piękny design garderoby

* Zdjęcia z www.ikea.com i wyszukiwarki Google.com

Obejrzyj film: Jak urządzić małe mieszkanie, kawalerkę? Zobacz projekt - aranżację! (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send