Jak zrobić Jednopokojowy Apartament z Dwupokojowego Apartamentu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak zrobić jedno-pokojowe mieszkanie dwupokojowe

Pin
Send
Share
Send
Send


Bardzo często właściciele mieszkań jednopokojowych stoją w obliczu sytuacji, w której istniejąca przestrzeń nie jest wystarczająca dla całej rodziny, a budżet nie pozwala na więcej mieszkań. W takiej sytuacji taki ruch projektowy, jak podział dużej przestrzeni na kilka mniejszych, będzie doskonałym rozwiązaniem. W ten sposób za pomocą różnych stacjonarnych i mobilnych partycji jednopokojowe mieszkanie zostaje przekształcone w nowoczesne dwupokojowe mieszkanie.

Więc postanowiono włączyć odnushku w dwupokojowym mieszkaniu. Pierwszym krokiem w tym przypadku będzie wybór opcji separacji. Jeśli proces przebudowy wiąże się z wyburzeniem ścian nośnych, należy skontaktować się z administracją dzielnicy lub miasta, aby uzgodnić warunki i procedury przebudowy. Cały proces uzyskiwania pozwolenia zajmie około 1,5 miesiąca.

Odpowiedzialność prawna za nieprzestrzeganie tych wymogów i nieuprawnione wyburzenie ścian spowoduje nałożenie grzywny. Jego wielkość nie jest tak zauważalna - od 2 do 2,5 tys., Jednak wydatki na przywrócenie początkowego stanu apartamentu można dodać do początkowej odnushki. Dlatego konieczne jest zalegalizowanie układu na czas.

Podstawowe opcje przebudowy

Ściana z płyt gipsowo-kartonowych

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów reorganizacji odnushki jest konstrukcja przegrody z płyty gipsowo-kartonowej w wybranym miejscu. Instalacja takiej ściany jest dość prosta: na metalowych prowadnicach przymocowanych do ściany znajdują się arkusze suchej zabudowy, wewnątrz których znajdują się przewody elektryczne i dźwiękoszczelny materiał. Oczywiście ta metoda nie jest doskonała i ma zarówno niewątpliwe zalety, jak i wady.

Zalety ścian gipsowo-kartonowych:

 • krótki czas trwania i łatwość instalacji;
 • nie ma potrzeby obcinania ścian do okablowania;
 • proces jest dość czysty i nie pozostawia brudu ani gruzu;
 • minimalne koszty finansowe i fizyczne;
 • partycje nie muszą być dalej przetwarzane przed zakończeniem;
 • pozytywne właściwości materiału ognioodpornego.

Wady ścian działowych:

 • Materiał charakteryzuje się dużą kruchością, w porównaniu z dużymi drewnianymi i ceglanymi ścianami, ma niewystarczającą wytrzymałość - ciężkich szaf i półek nie można powiesić na takiej ścianie, wytrzymuje tylko obraz, dekoracyjną półkę ważącą do 15 kg.
 • płyta gipsowo-kartonowa nie jest wystarczająco wodoodporna, więc w przypadku poważnego zalania sąsiadów z góry, konstrukcja zostanie bezpowrotnie zniszczona.

W zwykłym mieszkaniu jednopokojowym, dzieląc pokój na dwa pokoje, będziesz musiał wybrać, która strefa będzie miała okno. Ponieważ wzniesienie ściany w pokoju wzdłuż pomieszczenia i podzielenie okna na dwie części nie będzie wyglądać estetycznie, i przekształcić rekonfigurowalne pokoje w dwa długie korytarze, trzeba będzie utworzyć poprzeczną przegrodę. Oznacza to, że jeden pokój straci źródło naturalnego światła. Jednak aby wizualnie zmiękczyć, brak okna jest możliwy dzięki różnym technikom projektowania:

 • instalacja fałszywa;
 • zamiast brakującego okna możesz zawiesić jasny, przyciągający wzrok obraz lub tapetę o niewielkich rozmiarach;
 • Przed wejściem do takiego pomieszczenia musisz powiesić lustro i umieścić przedmioty o powierzchni odbijającej, a gdy światło wniknie do pokoju przynajmniej trochę, zostanie rozproszone za pomocą odbić;
 • w pojedynczej kopii stacjonarne źródło światła da pomieszczeniu efekt jaskini. Wymień go na kilka miękkich, rozproszonych świateł, lamp stołowych i lamp podłogowych;
 • Umieść zielone rośliny w pokoju. Aby utrzymać swoje źródła utrzymania w ciemnych pomieszczeniach, istnieją specjalne oprawy oświetleniowe, których miękkie światło rozpraszające doda naturalności.

Przeznaczenie na podstawie liczby pięter

Stare mieszkania z wysokimi sufitami, które mają nazwę „stalinki”, do dziś mają status luksusowych mieszkań. Możesz zamienić jednopokojową łodygę w dwupokojowe mieszkanie za pomocą oryginalnego rozwiązania - budowy drugiego piętra.

W mieszkaniu, gdzie wysokość sufitu sięga 4 metrów, wzniesiono solidną konstrukcję z klatką schodową. Na takiej platformie z powodzeniem znajdzie się pokój dziecięcy lub sypialnia. Główna przestrzeń parteru może służyć jako salon.

Jest tu mały niuans - konieczne będzie zainstalowanie wysokiej jakości wentylacji w pomieszczeniu, ponieważ na drugim piętrze zawsze będzie dużo cieplej i mniej powietrza niż poniżej.
Niewątpliwie takie zaprojektowanie decyzji i powrót do domu, spowoduje aprobatę i podziw twoich gości.

* Zdjęcia z wyszukiwarki Google.com

Obejrzyj film: 35-metrowe mieszkanie dla rodziny 2+1 #projektwnętrz (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send