Design One-Bedroom Apartment - Minimalizm - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Minimalizm - idealne rozwiązanie dla jednopokojowego mieszkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie istnieje wiele stylów projektowania, które są używane zarówno w biurach, jak i mieszkaniach. Trudno wyróżnić jeden styl, ale nie na darmo, mówią: ilu ludzi - tyle opinii. Niektórzy właściciele przywożą swoją nieruchomość do natury - taki jest styl „kraju”, inni skupią się na funkcjonalności pokoju - to „konstruktywizm”, a inni organizują więcej miejsca w mieszkaniu - „minimalizm”. Chodzi o cechy tego drugiego stylu, które zostaną omówione.

W każdym mieszkaniu, nawet w jednym pokoju o niewielkich rozmiarach, można wykonać określone wnętrze. Najważniejsze jest, aby ściśle przestrzegać zasad wybranego projektu, który musi być przemyślany w najmniejszym szczególe. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań jednopokojowych, w których cały projekt jest natychmiast widoczny. Minimalizm to połączenie rygoru z poczuciem proporcji, przejrzystości i wyrafinowania, stylu, który wymaga stworzenia przestrzeni wizualnej.

Oznaki minimalizmu

Jak każdy styl, minimalizm ma swoje własne cechy charakterystyczne:

  • Monochromatyczne odcienie. Sufit, podłoga i ściany wykonane w tym samym tonie „wymazują” granice przestrzeni. Jeśli meble są wykonane w kolorze ścian, to wydaje się, że znikają. Jeszcze większą objętość można uzyskać dzięki lakierowanym powierzchniom. Aby jednak nie być zbyt bezosobowymi, potrzebujemy różnych kolorowych akcesoriów - obrazów, świec, poduszek.
  • Lustra, których własnością jest zwiększenie przestrzeni.
  • Proste, ale bardzo wysokiej jakości wykończenie.
  • Brak złożonych elementów konstrukcyjnych, a przynajmniej ich ukrycie.
  • Duże okna wpuszczające dużo światła.
  • Zimne kolory: odcienie szarości i bieli. Minimalizm nie akceptuje jasnych kolorów.
  • Meble kwadratowe i prostokątne.

Jak powinny wyglądać wszystkie elementy jednopokojowego mieszkania?

Minimalizm zakłada pewne cechy, które należy przestrzegać w każdej części jednopokojowego mieszkania:

Przedpokój - pierwsza rzecz, która uderza gości

Ten element jednopokojowego mieszkania jest zwykle bardzo mały, więc musi mieć minimum mebli. Optymalnie będzie mała szafa ze szklaną fasadą do odzieży wierzchniej, w której można również usunąć nieużywane buty, kapelusze, rękawiczki, parasole itp. W korytarzu można powiesić lustro, które wizualnie zwiększa tę część mieszkania. Również w celu zwiększenia przestrzeni w korytarzu może być ze względu na podłogę laminatu w jasnych kolorach.

Pokój jest najważniejszą częścią minimalizmu.

To główna część mieszkania, więc musisz zrobić wszystko bardzo ostrożnie. Obserwując technikę minimalizmu, jako meble należy wybrać wygodną, ​​prostą sofę i wygodne krzesła z niskim siedziskiem. W minimalistycznym stylu łóżko to nie tylko miejsce do spania, ale także szuflada, w której można przechowywać różne rzeczy. Powinien być zainstalowany w szafce z lustrem w pełnej wysokości ściany, to lustro stworzy iluzję głębi przestrzeni. Najlepiej jest używać drzwi przesuwnych, które na zewnątrz zwiększą mieszkanie, a w zamkniętym - stworzyć poczucie prywatności w pokoju. Wszystkie meble muszą być umieszczone wzdłuż ścian. Telewizor powinien być zawieszony na ścianie, aby uniknąć dodatkowych stolików nocnych. Rolety są zalecane do okien.

Ten styl jest bardzo rzadki, ponieważ nie pasuje do każdego. Minimalizm jest nieodłączny w biznesie, poważni i zorganizowani ludzie, którzy przestrzegają porządku i pewnych zasad nie tylko w aranżacji mieszkania, ale także w życiu.

* Zdjęcia z wyszukiwarki Google.com

Obejrzyj film: MIESZKANIE JEDNOPOKOJOWE GNIEZNO (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send