Funkcjonalne miejsce pracy: tajemnice lokalizacji - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Funkcjonalne miejsce pracy: tajemnice miejsc docelowych

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie jest tajemnicą, że apartament typu studio zmusza swoich właścicieli do pełnego wykorzystania wyobraźni, wymyślania wielu opcji zwiększania przestrzeni i funkcjonalności przestrzeni życiowej. Czasami zdarza się, że musisz zaniedbać dowolną ze stref, na przykład sypialnię lub miejsce pracy. Co zrobić, jeśli bez niego nigdzie? Jak dopasować miejsce pracy na ograniczonej przestrzeni?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest wybranie właściwego miejsca, w którym znajdzie się strefa pracy. Istnieje kilka opcji „ekonomicznego” rozmieszczenia obszaru roboczego:

  • przy oknie;
  • w szafie;
  • na balkonie;
  • między szafkami i innymi otworami, w rogu;
  • oddzielenie stref przez partycje.

Umieszczenie miejsca pracy przy oknie daje naturalne źródło światła. To ogromna zaleta, ponieważ światło dzienne nie szkodzi twojemu wzrokowi. Jako blat roboczy możesz użyć parapetu. Pozwala na umieszczenie na sobie nie tylko komputera, ale także dużej liczby małych rzeczy i półek, w których przechowywanie dokumentów jest tak wygodne.

Możesz umieścić swoje biurko na balkonie, pod warunkiem, że balkon jest zaizolowany lub przestrzeń mieszkalna została powiększona o balkon. Ta opcja jest również dobra, ponieważ umożliwia pracę w świetle dziennym bez użycia dodatkowych źródeł światła. Partycje zamieniają pulpit w pełnoprawną szafkę, w której nikt nie rozprasza cię z pracy.

Najbardziej niestandardowym sposobem umieszczenia obszaru roboczego jest szafa. Nie tylko będziesz mógł ukryć swoje miejsce pracy przed oczami z zewnątrz, ale także ukryć drobiazgi biurowe, co sprawia, że ​​projekt pokoju jest mniej zwięzły. Zasadniczą zaletą tej opcji jest to, że możesz stworzyć własną Narnię z pulpitu, zwłaszcza jeśli jesteś osobą kreatywną. Ta decyzja szczególnie podkreśli projekt Twojego mieszkania.

Wszystkie wady w układzie mieszkania można zamienić w zalety. Umieść obszar roboczy w niszach lub narożnikach, których nie można uznać za godne użycia. Umieszczając tam mały pulpit, zabijesz dwa ptaki jednym kamieniem - zaoszczędź miejsce i wybierz inny obszar funkcjonalny. Najważniejsze w tym przypadku jest przemyślenie oświetlenia, systemu przechowywania i wybranie odpowiedniego krzesła roboczego.

Najłatwiejszym sposobem przydzielenia obszaru roboczego w mieszkaniu jest zaznaczenie strefy pełnoprawnej, zaznaczając ją partycjami. Możesz również użyć pulpitu jako separatora między strefami. W ten sposób możesz oddzielić inne ważne obszary, takie jak kuchnia lub sypialnia.