Biały styl wnętrza - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Białe wnętrze - idealne rozwiązanie dla małego mieszkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Jasne kolory są prawdziwym znaleziskiem dla małych pomieszczeń. Wielokrotnie radzimy zaprojektować przez nich mieszkania jednopokojowe, ponieważ wizualnie powiększają przestrzeń. Jeśli kilka lat temu beż był ulubionym wśród jasnych kolorów, ale teraz to miejsce zostało zrobione przez białe. Tendencja w projektowaniu pomieszczeń w bieli jest obserwowana od ponad dziesięciu lat, ale teraz stała się najbardziej rozpowszechniona.

Biały kolor ma podwójną formę. Z jednej strony jest monochromatyczny i łatwo harmonizuje z innymi kolorami. Z drugiej strony jest to skomplikowane i wymaga skomplikowanego podejścia. Możesz stworzyć białe wnętrze na kilka sposobów:

  • całkowicie białe wnętrze (ściany, podłoga, meble);
  • białe wnętrze z podłogą i meblami (w całości lub częściowo) drewniana tekstura;
  • białe wnętrze z jasnymi detalami.

Trudno jest urządzić pokój całkowicie w kolorze białym, ponieważ konieczne jest poświęcenie kilku wysiłków na poszukiwanie materiałów i odpowiednich mebli. Trudności pojawią się przy wyborze odcieni. Nie wszystkie odcienie bieli będą ze sobą łączone, ale to wnętrze wygląda bardzo ciekawie, co niewątpliwie odpowiada wysiłkowi, jaki się wydarzyło.

Drewniana faktura podkreśli wyrafinowanie bieli. Wybierając lekkie drzwi, ściany i sufit, wizualnie zwiększysz wysokość pomieszczenia, co doskonale nadaje się do mieszkań z niskimi sufitami. Ciemna podłoga w białym wnętrzu rozszerzy twój pokój, ale powinieneś unikać drewnianych tekstur pomarańczowego odcienia. Ukradną całą elegancję bieli. Można powiedzieć, że wybór podłóg drewnianych (laminat lub parkiet) zależy tylko od osobistych preferencji.

Biały kolor z jasnymi detalami jest odpowiedni dla tych, którzy wydają się być nudni. Wybierz jeden lub dwa dodatkowe kolory. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie bieli z czernią lub szarością i jednego jasnego koloru. Meble i wszystkie akcesoria do domu wybierają te trzy kolory. Ale nie zapominaj, że biały kolor powinien być obecny nie tylko w dekoracji, ale także w meblach.

Biały kolor pozwala połączyć kilka jasnych kolorów, nie pozwalając wnętrzu wyglądać bez smaku. Jest to również ciekawy sposób na podzielenie przestrzeni na strefy funkcjonalne. Wybierz jeden element o jasnym kolorze dla każdej strefy. Ta opcja wyróżnia się dynamiką i nowoczesnością.