Wykorzystanie fototapety we wnętrzu jednopokojowego mieszkania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Return of the Legend: fototapeta we wnętrzu

Szczyt popularności fototapety nastąpił na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Wybór materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych był niewielki i pozwoliły one szybko, łatwo i tanio uczynić pokój stosunkowo oryginalnym. „Stosunkowo” - ponieważ tematy były bardzo monotonne: parki, lasy, plaże i inne krajobrazy. Najczęściej tapety były samodzielne, były tylko obrazem na ścianie, a nie częścią pojedynczego wnętrza. W związku z tym, wraz ze wzrostem asortymentu materiałów wykończeniowych, zmniejszyło się zapotrzebowanie na fototapety.

Obecnie zainteresowanie nimi zostało przywrócone. Stało się tak, ponieważ teraz wybór tematu i samego obrazu jest ograniczony tylko wyobraźnią projektanta - to znaczy jesteśmy z tobą. Teraz jest możliwość wyboru fototapet z uwzględnieniem stylu i wielkości pomieszczenia, tworząc oryginalne i nowoczesne wnętrza. Nowoczesne tapety tworzą obrazy, ukrywają wady i wizualnie zmieniają przestrzeń pokoju, co jest szczególnie ważne dla właścicieli apartamentów z jedną sypialnią.

Teraz, oprócz papieru do drukowania fototapet, stosuje się włókniny, winyle i tkaniny syntetyczne. Aby uzyskać dodatkową wytrzymałość, są laminowane, więc kolor nie jest tracony przez lata. Bardzo łatwo jest dbać o fototapety: powierzchnię tapety wyciera się wilgotną szmatką. Nie szkodzi im nawet przy braku laminowania.

Obecnie istnieją trzy główne typy tapet fotograficznych:

 • duże rozmiary. Mogą zajmować całą ścianę, najczęściej przedstawiają krajobrazy;
 • krawężnik Elementy naśladujące (na przykład półki);
 • wąski. Klej na ścianie, ale najczęściej samoprzylepny.

Aplikacja

Wpływ fototapety na wnętrze trudno przecenić. Mogą sprawić, że przestrzeń będzie większa lub mniejsza, cieplejsza lub zimniejsza, w zależności od rodzaju i wyglądu wybranego obrazu. Fototapeta nadaje ton pokojowi, wyraźnie deklarując jego akcesoria stylistyczne, więc musisz wybrać je starannie i poprawnie, biorąc pod uwagę styl i układ pokoju.

 • Zimne kolory rozszerzają przestrzeń, cieplej - zawężają. Użyj tego, aby wizualnie zwiększyć rozmiar swojego jednopokojowego mieszkania;
 • Papier fotograficzny z prospektem pozwala znacznie zwiększyć rozmiar małego pomieszczenia;
 • Powtarzanie w innych elementach kolorów wnętrza, które są obecne na tapecie, poprawi efekt estetyczny;
 • Możesz grać na kontrastie. Na przykład, aby połączyć w jednym wnętrzu czarno-białe tapety i kolorowe meble. Ta technika nadaje się do wnętrz glamour, hi-tech i neobarokowych.

Najczęściej najbardziej otwarta ściana lub jej część służy do projektowania tapet fotograficznych. Zaletą fototapety jest to, że po zakończeniu prac wykończeniowych nie będziesz musiał zmagać się z dekoracją ścienną. We wnętrzach klasycznych salonów neutralne naturalne obrazy z kwiatami i zielenią dobrze wyglądają.W nowoczesnym wnętrzu istotne są nowoczesne technologie - czarno-białe.

Aby zmaksymalizować potencjał fototapety, pokonaj jej wnętrze - może okazać się niezwykłe i świeże. W tym celu umieść niektóre przedmioty przedstawione na tapecie w pokoju. To wizualnie rozszerzy jej granice i pokaże perspektywę.

Możliwe błędy

Fototapeta musi być wybrana ostrożnie. Istnieje ryzyko, że będą wyglądać brzydko lub śmiesznie, wizualnie zmniejszyć pokój lub nawet drażnić. Aby temu zapobiec, wymieniamy główne typy błędów przy wyborze tapety:

 • duża liczba niezwykłych obsesyjnych zdjęć, które mogą być denerwujące;
 • wypełniając cały pokój kolorowymi obrazami, pokój wydaje się mniejszy niż jest w rzeczywistości;
 • dekoracja z tapetą ścienną o dwóch lub więcej ścianach;
 • wybór tapet fotograficznych z obrazem dużych obiektów „pożerają” przestrzeń;
 • niedopasowanie gatunkowe i stylowe fototapet i innych elementów wnętrza.

Wniosek

Fototapeta to coś więcej niż obraz na ścianie. Dzięki nim gość będzie mógł zobaczyć na pierwszy rzut oka, kim jesteś, a wręcz przeciwnie, zachwycić się wszechstronnością i niezrozumiałością. Jest to rodzaj „awatara” twojego wewnętrznego świata, a jednocześnie twarz twojego jednopokojowego zamku. Co chciałbyś wypełnić swoim życiem. Dlatego w żadnym wypadku nie należy traktować wyboru fototapety pogardliwie. Mamy nadzieję, że nasza rada pomoże Ci zmienić mieszkanie jednopokojowe i twoje życie za pomocą fototapet.

Obejrzyj film: TAPETY W AVI (Styczeń 2020).

Загрузка...