Wskazówki dotyczące wyboru łóżka typu Loft dla apartamentu jednopokojowego - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Badamy trzeci wymiar: łóżko na poddaszu we wnętrzu jednopokojowego mieszkania

Pin
Send
Share
Send
Send


Od czasów starożytnych ludzkość dąży w górę, i tak się złożyło, że nawet patrzenie z pogardą „patrzy z góry na dół”. Tymczasem kłamstwo znajduje się zawsze pod osobą, która stoi.

Napraw to zaprojektowane przez niesprawiedliwość lofty. Pomysł ten, zaskakujący prostotą, po raz pierwszy został zrealizowany we wnętrzach pokoi dziecięcych, a następnie przeniesiony do pokoi nastolatków, a teraz dorośli również organizują miejsca do spania. Pierwszym, który uświadomił sobie skuteczność tego typu mebli, byli oczywiście właściciele jednopokojowych mieszkań, co prowadziło do nierównej walki o każdy metr kwadratowy.

Łóżko na poddaszu to nie tylko miejsce do spania, ale cały kompleks wielofunkcyjny: miejsce pracy, szafa, dodatkowe półki i oczywiście samo łóżko. Kuszące rozwiązanie problemów z apartamentami z jedną sypialnią, prawda?

Przede wszystkim warto wspomnieć o zaletach psychologicznych tego typu łóżek:

  • pod górną warstwą tworzy się strefa odpowiednia do duchowego relaksu i spotkań;
  • kiedy łóżko nie dostrzega się, pokój staje się salonem.

Nie zapomnij o oczywistych praktycznych zaletach tych łóżek:

  • zajmuje tylko jedną ścianę w pokoju i jest niezwykle funkcjonalny;
  • bezpośrednio zaangażowany w zagospodarowanie terenu;
  • oszczędza miejsce, co jest tak ważne dla właścicieli apartamentów z jedną sypialnią.

Łóżko pod sufitem, zwane czasem „strychem”, jest rodzajem mebli piętrowych, których górny poziom stanowi łóżko z bokami. Pomimo faktu, że ta opcja wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla apartamentów z jedną sypialnią, istnieją pewne pułapki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze modelu. Kupując łóżko na poddaszu, musisz zwracać uwagę na rzeczy, które bezpośrednio wpływają na Twój komfort i bezpieczeństwo:

  • powyżej nie powinno być duszno i ​​tłoczno;
  • powinieneś czuć się komfortowo siedząc;
  • ostrożnie wybierz schody. Może być podobny do sportu lub składać się ze statycznych kroków. Nie zapominaj, że żelazne schody zawsze będą zimne i lekko się ślizgają;
  • Nie zapominaj o oświetleniu przestrzeni nad łóżkiem.

W niektórych łóżkach na poddaszu klatka schodowa jest połączona z komodą - w każdym kroku znajduje się szuflada.

Zwróć także uwagę na rodzaj i jakość materiału, z którego wykonane jest łóżko na poddaszu. Niezawodność i bezpieczeństwo - w pierwszej kolejności należy się tym zająć!