Gates from the Chainsaw Grid with Gate With Ich Hands For Cottage Jak zrobić i zbudować Swing of Galvanized Cloth - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bramy z łańcucha: prosta i niezawodna konstrukcja (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Siatka ogniwa łańcucha jest wykonana na specjalnej maszynie z drutu stalowego. W procesie produkcji spirale druciane są wkręcane w siebie. W rezultacie powstaje wstęga z komórkami rombowymi (kąt ostry 60 °) lub kwadratową. Jeśli siatka jest zmontowana na prostej maszynie, wtedy końce drutu nie są wygięte. Dzięki zastosowaniu specjalnych automatów siatkowych końce każdej spirali są wygięte, co wydłuża żywotność produktu.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-2

Typy łańcucha link

Istnieją trzy rodzaje siatki na rynku budowlanym: ocynkowane, z powłoką polimerową, proste (bez dodatkowych warstw).


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-4


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-5

Ocynkowane płótno

Ten typ łańcucha jest najbardziej popularny. Ze względu na doskonałą wydajność materiał ten nadaje się zarówno do tymczasowego ogrodzenia obiektów, jak i do tworzenia niedrogich ogrodzeń i bram w kraju.

Tkanina jest wytwarzana z następującymi właściwościami: komórki są wytwarzane z bokiem od 10 do 100 mm, drut jest używany o grubości od 1,2 do 6,5 mm, wstęga może mieć wysokość od 1 do 3 m.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-6


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-7

Pomimo elastyczności płótna, siatka nadaje się nie tylko do ogrodzenia obszarów, ale także do dekoracji bram i furtek. Co więcej, dzięki prostym metodom łączenia elementów, możliwe jest zbudowanie całkiem funkcjonalnych struktur z łańcuszka własnymi rękami, aby zorganizować przejście / przejście do strony.

Zalety bramy z tkaniny siatkowej:

 • szybkość, trwałość i niezawodność instalacji;
 • niska cena materiałów, łatwość transportu i dostępność samoorganizujących się konstrukcji;
 • jest lekki i nie blokuje światła słonecznego;
 • odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury i wilgotności;
 • długa żywotność, możliwość naprawy ciętych obszarów bez demontażu konstrukcji;
 • łatwość konserwacji.

Wady obejmują skromny wygląd, dostępność miejsca do widoku z zewnątrz, konieczność okresowego malowania całej struktury.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-9


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-10

Siatka jest również dobra, ponieważ nadaje się nie tylko do prostych bram skrzydłowych, ale również wygląda całkiem naturalnie w przesuwnych lub przesuwnych projektach. Tak więc brak miejsca nie może być uważany za przeszkodę w budowie konstrukcji.

Aby brama i brama ogniwa łańcucha były niezawodne i służyły przez długi czas, należy użyć wysokiej jakości materiału i dokonać dokładnych obliczeń i pomiarów.

Do produkcji konstrukcji potrzebne będą następujące elementy:

 • połączenie łańcuchowe siatki. Najlepiej ocynkowane płótno o boku komórki 50 mm. Przy wyborze wysokości rolki odpychał się od parametrów bramy. Ponieważ projekt nie ma na celu zamknięcia obszaru z zewnątrz, odpowiednie jest płótno o wysokości około 1-1,5 m. Optymalna szerokość bramy wynosi 3-3,5 m.
 • rury do podpór i ramy. Wyroby metalowe można uznać za uniwersalny materiał (wstępnie zagruntowany i pomalowany). Drewno jako nośnik jest rzadko używane, ponieważ nie jest odporne na wilgoć i ekstremalne temperatury. Wykorzystanie cegieł jest kosztowne i czasochłonne (fundament jest ułożony);
 • drut napinający. Odpowiedni drut ocynkowany o grubości większej niż 2 mm.

Ponieważ siatka nie daje bramie żadnego rodzaju nawinięcia, nie ma potrzeby stosowania wzmocnionej ramy. Należy jednak wziąć pod uwagę miękkość płótna i możliwość jego zwisania w czasie, dlatego zaleca się zainstalowanie dodatkowych poprzeczek (po przekątnej iw miejscu zamka).


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-11


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-12

Etapy pracy

Bramy wahadłowe z ogniwa łańcucha mają nieskomplikowane urządzenie i mogą być instalowane w ciągu dnia, z zastrzeżeniem wstępnego sporządzenia schematu i wyciągnięcia drzwi z siatki.

 1. Rury konstrukcyjne o odpowiednich rozmiarach są wycinane z rur.
 2. Części metalowe są polerowane, punkty cięcia są starannie przetwarzane.
 3. Półwyroby są spawane zgodnie z rysunkiem. Aby ramka miała poprawne formy, zaleca się najpierw wykonać zgrzewanie punktowe. Po zmierzeniu wszystkich elementów i narożników możesz wykonać solidną spoinę. Profile spawalnicze są szlifowane.
 4. Pętle i urządzenie blokujące są przyspawane do ramy. Na bramie można zainstalować prosty rygiel - to wystarczy. Że gdy elementy spawalnicze nie prowadzą, pożądane jest, aby najpierw zamocować je śrubami. Wszystkie produkty są powlekane (zagruntowane) mieszanką antykorozyjną i malowane.
 5. Przygotowywany jest niezbędny element łańcucha. Wymiary obszaru roboczego muszą być zgodne z wewnętrznymi parametrami ramki. Aby oddzielić część siatki, wystarczy odkręcić jeden przewód w odpowiednim miejscu.
 6. Aby przymocować tkaninę do konstrukcji, można zastosować dwie metody: przymocować siatkę na hakach przyspawanych do ramy lub użyć drutu naprężającego. Przy zastosowaniu tej ostatniej opcji konieczne jest rozciągnięcie drutu przez komórki ogniwa łańcucha i przyspawanie go do bramy (dolne, górne części ramy i poprzeczna poprzeczka). Jeśli nie ma żadnych dodatkowych elementów, drut napinający jest po prostu przeciągany przez środek płótna.
 7. Zainstaluj kolumny wsparcia. Aby brama z siatki łańcucha miała stabilność, podpory są wbijane na głębokość 1 m. Najlepszą opcją jest połowa wysokości bramy. Słupy są mocowane na różne sposoby: po prostu zatykają się (ziemia stała) lub są betonem w ziemi (luźna gleba).
 8. Wykonany liść bramy zawieszony na słupkach wsporczych.

Aby zapewnić długą żywotność, odległość między podłożem a dolnymi częściami zaworów powinna wynosić co najmniej 10 cm.

W celu złożenia i zainstalowania furtki z sieci link łańcuchowy własnymi rękami, powyższe kroki są powtarzane.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-13


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-14

Siatka powinna być rozciągnięta nie tylko ściśle, ale bez zniekształceń.

Przed zainstalowaniem filarów należy upewnić się, że są one w pozycji pionowej. W przeciwnym razie cała konstrukcja szybko przekrzywi się podczas pracy.

Jeśli miejsce znajduje się w pobliżu drogi, jezdni, drzwi i bramy powinny otwierać się do wewnątrz, aby nie zakłócać ruchu pojazdów.

W przypadku tymczasowej instalacji bramy z ogniwa łańcucha w domku, należy pamiętać, że płótno można wykorzystać do różnych innych celów po demontażu konstrukcji.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-16


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-17


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-18

Podczas instalowania bramy i ogrodzenia ogniwa łańcucha można użyć siatki z komórkami o różnych rozmiarach.

Właściwa instalacja bramy zapewni długą żywotność konstrukcji. Jeśli pokażesz wyobraźnię, to na siatce możesz wyplatać ciekawy wzór lub ornament, który nada bramie indywidualność i oryginalność.


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-19


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-20


vorota-iz-rabici-prostaya-i-nadezhnaya-konstrukciya-21-foto-21

Obejrzyj film: Somfy GDK - instrukcja instalacji napędu do bramy garażowej (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send