Wystrój pokoju dziecięcego z rękami, dla dziewczyny lub dla chłopca w każdym wieku - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Podstawy zdobienia pokoju dziecięcego

Wystrój pokoju dziecięcego może być prosty i złożony. Istnieje wiele różnych opcji tworzenia wnętrza i palety kolorów, ponieważ dzieci nie są zainteresowane typowym beżowym wnętrzem w trzech kolorach, dlatego jest miejsce, gdzie projektanci mogą swobodnie wędrować.

Główną zasadą przy tworzeniu wnętrza dziecka i dekoracji pokoju jest możliwość szybkiego wprowadzenia niezbędnych zmian. Przecież wszystkie dzieci rosną i rosną szybko, a możliwość łatwej zmiany wnętrza pokoju dziecięcego i dokonywania odpowiednich zmian w wystroju jest jednym z najważniejszych momentów. Wiele ważnych i trwałych materiałów wykończeniowych wysokiej jakości, które są odporne na wszelkie kaprysy dzieci. Nie zapominaj, że konieczne jest stosowanie wyłącznie materiałów przyjaznych dla środowiska.

Najważniejsze

Najbardziej oczywistym wyborem jest to, kto dokładnie wybierze wystrój pokoju dziecięcego - chłopca lub dziewczynki. Niezależnie od wieku, w każdym przypadku wymagane będzie indywidualne podejście do wyboru wystroju i kolorów. W każdym razie istnieje kilka głównych punktów do stworzenia wnętrza w przedszkolu:

  • Materiał wykończeniowy i wystrój.
  • Wybór mebli.
  • Sufit i podłoga.
  • Tworzenie wnętrza.

Jeśli mówimy o dekorowaniu pokoju dziecka, tutaj możesz kierować się przede wszystkim własnymi pragnieniami. dla dzieci, na ogół, nie przejmuj się, jaki kolor mają ich tapety i jaki obraz wisi na ścianie. Jak wspomniano wcześniej, przy wyborze materiału do wykończenia pokoju należy zwrócić szczególną uwagę na ekologiczne i trwałe materiały. Dobrze dopasowane tapety, które umożliwiają czyszczenie na mokro. Jeśli chodzi o wybór palety kolorów, najlepiej jest stosować spokojne kolory, dobrze dopasowane klasyczne niebieskie i różowe. Jednak psychologowie radzą wprowadzić do wnętrza i jasne elementy, aby przyciągnąć uwagę dziecka. Dotyczy to zwłaszcza wnętrza stworzonego specjalnie dla dziewczyny. Nie zapomnij o znaczeniu naturalnego światła w przedszkolu.

Przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego należy położyć nacisk na jego bezpieczeństwo. Rozważ wszystkie opcje miękkie, zaokrąglone krawędzie, o ile nie ma ostrych narożników. Możesz także stworzyć oddzielny miękki narożnik dla dziecka, w młodym wieku będzie to świetne rozwiązanie. Nie powinieneś jednak zabierać zbyt wielu mebli. W pokoju dziecięcym powinno być minimum mebli, ale jeśli meble są wybrane dla dziewczyny, możesz odejść od ogólnych kanonów i odebrać początkowo piękne i praktyczne meble.

Sufit w pokoju dziecięcym, niezależnie od wieku dziecka, jest również jednym z kluczowych przedmiotów pracy projektantów. Na przykład na ścianach i suficie można użyć jednej kompozycji wystroju. Tak, a sam klosz można łatwo zaprojektować jako wybrane wnętrze.

Jeśli chodzi o podłogi, tutaj preferowane są niezawodne, ciepłe i antypoślizgowe materiały. Często używa się dywanów lub zwykłych dywanów.

Dla tych, którzy są starsi

Dla dzieci, które już zaczynają wchodzić w zdrowy rozsądek, mają pierwsze zainteresowania i pragnienia, warto wybrać osobne wnętrze. Jeśli dzieci nie mają określonych preferencji w dzieciństwie, a pokój dziecięcy może istnieć przez kilka lat z jednym wnętrzem, to w przyszłości dzieci nie tylko będą rosły szybciej, ale ich zainteresowania zmienią się nie mniej szybko. Dlatego najpierw należy stworzyć łatwo wymienialne wykończenie i wnętrze. Oczywiście dziewczyny są bardziej ostrożne niż chłopcy, ale w młodym wieku rzeczy się zmieniają i po prostu trzeba mieć łatwo wymienialne wnętrze.

Bardzo popularne ostatnio stały się specjalną tapetą do rysowania. Jeśli Twoje dziecko uwielbia wychodzić poza arkusz krajobrazu, a nie chcesz zepsuć pięknej tapety ornamentami - ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie. Korzystanie z takich tapet jest dość tanią opcją i jednocześnie skuteczne. Z punktu widzenia projektantów, na tle takich tapet, każdy wystrój będzie się wyróżniać, co w przedszkolu będzie niezaprzeczalną zaletą w każdym wieku.
Istnieją alternatywne, bardziej trwałe opcje - deski kreślarskie. Można je również umieścić na ścianie pokoju dziecięcego, a także samodzielnie określić ich rozmiar. Z jednej strony są one wielokrotnego użytku i pozwalają rysować nie tylko kredą, ale także znacznikami, z drugiej strony nie jest łatwo wprowadzić je do dowolnego wnętrza, a nie można ich już malować farbami.

Nie mniej popularne dziś i proste naklejki winylowe. Ich zaletą jest to, że możesz samodzielnie wykonać prawie każdą ekspozycję. Wysokiej jakości naklejki można łatwo wymienić. Pozwoli to na wprowadzanie różnych innowacji w przedszkolu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczne opcje, proste malowane ściany są w dobrym stanie. Z dobrym wyborem kolorów i wystroju, możesz stworzyć wspaniałe wnętrze, nie gorsze od piękna i niezawodności dla swoich kolegów. Ponadto jest to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji. Jeśli jednak fundusze pozwalają na zamówienie i artystyczną kolorystykę ścian. Bezpretensjonalni artyści z radością pomalują ściany Twojego pokoju dziecięcego w oparciu o Twoje życzenia i stworzą prawdziwie wyjątkowe dzieło.

Ostatnio zyskuje popularność i różne tapety. Możliwości wyboru są również bardzo liczne. Możesz wybrać piękny krajobraz lub powiesić mapę świata - wybór będzie za tobą i twoimi dziećmi. Na przykład w pokoju dziecięcym małej dziewczynki możesz zobaczyć tapetę z postaciami ze słynnej serii kreskówek.

Szczególny przypadek

Dla tych, którzy są mocno zdeterminowani swoimi zainteresowaniami, mam na myśli nie ciebie, ale twoje dzieci, możesz stworzyć wnętrze, oparte na hobby twojego dziecka. Stworzenie wystroju pokoju dziecięcego własnymi rękami dla twojego dziecka nie nadrobi, a ponadto możesz to zrobić wzajemnie. I będzie łatwiej dla ciebie i twojego dziecka zainteresować się. Najważniejsze, aby zrozumieć, że pokój dziecięcy to przede wszystkim pokój twojego dziecka. A jeśli zamierzasz go udekorować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, musisz przede wszystkim kontynuować interesy samego dziecka, a nie twoje. Jednak w większości przypadków takie prywatne opcje są dla dziewczyny.

Na przykład, jeśli twoje dziecko lubi komiksy i muzykę, ale w pierwszym przypadku, robi to na własną rękę, w drugim - zgodnie z twoją instrukcją, wtedy dekorowanie pokoju znakami muzycznymi zdecydowanie nie jest tego warte. Ale powiesić kilka plakatów ze swoimi ulubionymi postaciami i dodać podobny wystrój do wnętrza będzie w sam raz.

Obejrzyj film: Tutorial decoupage - puszka do pokoju dziecięcego (Listopad 2019).

Загрузка...