Tworzenie wyjątkowego salonu kuchennego w apartamencie jednopokojowym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kuchnia-salon w mieszkaniu jednopokojowym: połączenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Właściciele wielu jednopokojowych mieszkań bardzo często starają się przekształcić swoje mieszkanie w jak najbardziej niezwykły sposób, a stworzenie kuchni z salonem może być jedną z takich przemian. Jednak nie jest to łatwe do utworzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o obecność bardzo ograniczonych metrów kwadratowych, ale jeśli znasz kilka podstawowych punktów, zadanie staje się prostsze o kilka razy. Porozmawiamy dziś o tych wszystkich ważnych sprawach.

Praktycznie we wszystkich mieszkaniach jednopokojowych głównym problemem jest brak wolnej przestrzeni, dlatego podstawowym zadaniem zagospodarowania przestrzennego jest jak najskuteczniejsze rozwiązanie tego problemu.

Najczęstszą opcją jest wizualne rozróżnienie między kuchnią a salonem. Można to zrobić na kilka sposobów. Najczęstszym jest użycie paska. Z jego pomocą możesz łatwo oddzielić przestrzeń kuchenną od salonu, bez utraty funkcjonalnej i wolnej przestrzeni. Ponadto możesz płynnie przejść z jednej strefy do drugiej, korzystając z różnych podium lub innych podobnych opcji.

Nie zapominaj, że konieczne jest narysowanie linii pomiędzy salonem a resztą jednopokojowego mieszkania. Tutaj może być kilka opcji. Oprócz używania mebli jako korka do stref, na przykład szafy lub kanapy z dużym oparciem, możesz użyć innych, bardziej klasycznych metod. Obejmują one korzystanie z różnych ekranów lub małych dekorowanych zasłon.

Wybór urządzenia kuchennego jest równie ważnym elementem procesu tworzenia przytulnej i funkcjonalnej kuchni z salonem. Zazwyczaj zestaw - najbardziej wymiarowa rzecz w całej przestrzeni kuchennej, zawierająca wszystkie niezbędne funkcje.

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego jednopokojowego mieszkania będzie wyprodukowanie takiego zestawu słuchawkowego na zamówienie. Dzięki temu możesz nie tylko idealnie dopasować go do wymiarów dostępnej przestrzeni kuchennej, ale także osadzić wszystkie potrzebne urządzenia. A projekt, w tym przypadku, można zamówić wyjątkowy, który idealnie pasuje do wnętrza, które tworzysz.

Jednak ta opcja, ze względu na koszty, nie jest odpowiednia dla wszystkich. Przy samodzielnym wyborze zestawu kuchennego należy wziąć pod uwagę małe, kompaktowe opcje, które nie zajmą dużo miejsca. Optymalne będzie użycie różnych opcji składania.

Oprócz kuchni, musisz zadbać o odpowiedni dobór reszty mebli do kuchni z salonem. Tutaj należy położyć nacisk, jak przy wyborze zestawu słuchawkowego, aby zmaksymalizować ilość wolnego miejsca. Z tego powodu pozostałe meble muszą być wybierane w ten sam sposób, z naciskiem na zwartość i miniaturę.

Nie powinno być problemów z wyborem stołu i krzeseł do salonu. Bogaty wybór modeli, wzorów i kolorów pozwoli Ci wybrać meble do każdego pożądanego wnętrza. Ponadto stoły i krzesła najczęściej są w jednym zestawie, co ułatwia proces wyboru.

Jeśli pozwala na to nagranie z salonu kuchennego, możesz pomyśleć o zainstalowaniu małej sofy. Takie podejście jest dość niezwykłe, ale jest w pełni zrównoważone przez wynikające z tego udogodnienia. Wybierając sofę w kuchni-salonie, szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na jej zwartość, ale także na materiał, z którego jest wykonana. Lepiej jest kupić model ze zmywalną tapicerką, ta opcja będzie najbardziej optymalna dla połączonej kuchni.

Kluczem do stworzenia harmonijnej i przytulnej kuchni z salonem w każdym jednopokojowym mieszkaniu jest wystrój wnętrz. Dzięki kolorystyce, użytym materiałom i różnym akcesoriom można uzyskać niezrównany rezultat.

Rozwiązanie kolorystyczne może być bardzo różne, ale preferowane są jasne kolory, ponieważ z ich pomocą powstaje wizualny wzrost wolnej przestrzeni. Idealne beżowe odcienie, jasnozielone lub niebieskie odcienie.

Jeśli chodzi o użyte materiały, w większości przypadków wybór zależy od wybranego stylu. Jeśli jednak zdecydujesz się nie przeprowadzać pełnej stylizacji, w małym salonie z kuchnią nowoczesne materiały, takie jak plastik, szkło i metal, będą wyglądać dobrze. Możesz rozważyć użycie naturalnych materiałów. Na przykład drewno, ale w tym przypadku ryzykujesz utratę części tej cennej wolnej przestrzeni, ponieważ produkty z drewna są często dość masywne.

Nie zapomnij o małej dekoracji pokoju. Dzięki tym drobnym szczegółom powstaje pojedynczy obraz całego wnętrza. Tutaj najważniejsze jest nie przesadzać, ponieważ w jednopokojowych mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsca.

Z tego powodu optymalne jest użycie innego wystroju funkcjonalnego. Mogą to być zdobione serwetki, stylizowane wieszaki i małe dywany. Specjalne sztuczne źródła światła, wybrane do Twojego wnętrza, również będą wyglądać dobrze.

Możesz ozdobić pokój żywymi roślinami, jeśli takie hodujesz. Będzie dobrze wyglądać i inny wystrój podłogi. Zwolennicy sztuki mogą wykorzystać jako dekorację różne obrazy, w niektórych stylach jest to po prostu mądry dodatek do ogólnej atmosfery wnętrza.

Obejrzyj film: Film z realizacji projektu ARCHON+ Dom nad bulwarem 3 BN (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send