Układ pokoju dziecięcego - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Układ pokoju dziecięcego: tajemnice rodzica

Wszyscy prędzej czy później zastanowimy się, jak sprawić, aby pokój dziecięcy w domu był wygodny, piękny i funkcjonalny. W końcu należy wziąć pod uwagę wiele różnych niuansów, takich jak liczba dzieci, ich wiek, płeć, życzenia i preferencje, a także rozmiar samego przedszkola. To dzięki odpowiedniemu podejściu do planowania pokoju dziecięcego i stworzeniu harmonijnego wnętrza można osiągnąć pożądany rezultat.

W tym artykule opowiemy o wszystkich zawiłościach związanych z tworzeniem układu pokoju dziecięcego w domu, ujawnimy wszystkie sekrety profesjonalnego zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia oraz piękny i co najważniejsze funkcjonalny projekt. Ponadto rozważamy wszystkie możliwe opcje planowania pokoju dziecięcego w oparciu o różne wymagania. I oczywiście damy Ci wiele prostych, a jednocześnie interesujących pomysłów do wdrożenia.

Podejście wiekowe

Układ i późniejszy projekt każdego pokoju dziecięcego w domu zależy głównie od wieku dziecka. Rzeczywiście, dla każdej konkretnej grupy wiekowej wymaga własnych warunków życia. Dlatego najpierw należy rozważyć wszystkie możliwe opcje dla każdej grupy.

Noworodki

Dla noworodków najważniejsze jest wygodne i wygodne miejsce do spania. Przecież przez większość czasu albo śpią, albo są w twoich ramionach. W związku z tym głównym tematem wnętrza będzie łóżeczko dziecięce.

Konieczne jest wybranie go bardzo ostrożnie, ponieważ noworodki są wrażliwe na wszystko. Po pierwsze, zakupione łóżko powinno być wykonane z materiału przyjaznego dla środowiska, najlepiej byłoby drewniane. Kolejną ważną cechą jest jego funkcjonalność i wygoda. Łóżeczko powinno być nie tylko funkcjonalne, co znacznie uprości twoje życie, ale także będzie wygodne dla dziecka.

Rozsądne będzie założenie noworodka i małej komody do przedszkola. Przecież tak małe dzieci bardzo często wymagają wymiany, jako pościeli i ubrań.

Nie zapominaj, że noworodki wymagają większej uwagi, zarówno w dzień, jak iw nocy. W związku z tym nie byłoby zbędne dołączanie małego łóżka obok łóżeczka niemowlęcia. Dzięki temu możesz nie tylko zrelaksować się obok swojego dziecka w ciągu dnia, ale także być blisko w nocy.

Jeśli chodzi o układ samego pokoju i rozmieszczenie mebli, jest tylko kilka chwil. Po pierwsze, łóżeczko powinno być zainstalowane tak, aby nie spadało w bezpośrednim świetle słonecznym. Przecież to przynajmniej zakłóci zdrowy sen Twojego dziecka. Po drugie, nie próbuj natychmiast uczynić pokoju dziecięcego tak funkcjonalnym, jak to tylko możliwe, wkładając w niego dużo mebli. Kiedy dziecko rośnie, potrzebuje dużo wolnego miejsca, a na przykład to samo drewniane biurko będzie absolutnie niewłaściwe.

Jeśli pomieszczenie pokoju dziecięcego ma pewne cechy, przyniesie to korzyści tylko dziecku. Na przykład, jeśli pokój dziecięcy ma balkon, zawsze możesz zachować świeżą atmosferę w pokoju i pokazać dziecku całe piękno tego cudownego świata. Cóż, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem okna wykuszowego w pokoju dziecinnym, wtedy twój pokój zawsze będzie wypełniony światłem i ciepłem. Jednak w tym przypadku musisz zadbać o dostępność wysokiej jakości zasłon.

Podczas tworzenia przedszkola wewnętrznego należy używać tylko jasnych odcieni. Chociaż jasne kolory są dozwolone jako dodatkowe kolory. Jeśli chcesz zachować neutralną atmosferę, najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie beżowej tapety.

Nie wahaj się użyć innego wystroju. Najważniejsze jest to, że jest bezpieczne dla dziecka. Dzięki jasnym i niezwykłym elementom w pokoju dziecięcym dziecko będzie chciało poznać świat. Można stosować różne zasłony, zarówno na oknach, jak i nad łóżeczkiem. Będzie wyglądać dobrze stylizowane tapety i różne aplikacje.

Wiek przedszkolny

Układ i aranżacja pokoju dla dzieci w wieku przedszkolnym różni się radykalnie od poprzedniej wersji. W końcu teraz potrzebują nie tylko miejsca do spania, ale także placu zabaw, który może być jednocześnie salonem. W związku z tym podejście wymaga nieco innego.

Najlepszym rozwiązaniem do aranżacji pokoju przedszkolaka będzie zakup kombinacji mebli dwupoziomowych. Łącząc wszystkie niezbędne funkcje, takie meble idealnie pasują do każdego wnętrza, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na aktywne gry Twojego dziecka. Bogaty wybór modeli i biżuterii pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru.

Powinniśmy także porozmawiać o placu zabaw i salonie. Najczęściej do stworzenia takiego placu zabaw używa się różnych miękkich mat. Przy pomocy takich elementów istnieje pewien podział na strefy.

Jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się okno wykuszowe, najbardziej uzasadnione jest umieszczenie tam placu zabaw. Okna wykuszowe mają oddzieloną przestrzeń i dobre oświetlenie, które są niezbędne dla niemowląt. Balkon w takim pokoju dziecięcym też nie będzie zbędny.

Jeśli chodzi o projekt i wnętrze pokoju dziecięcego przedszkolaka, tutaj możesz już mówić o pełnej stylizacji pokoju, w oparciu o zainteresowania i hobby twojego dziecka. Takie podejście pozwoli Ci nie tylko zadowolić dziecko swoją uwagą, ale również sprawi, że sam pokój będzie jasny, kolorowy i bardzo atrakcyjny. Możesz również zaaranżować pokój zgodnie z filozofią feng shui, która pozwoli ci odpowiednio wypełnić pokój energią.

Idealną opcją byłoby ponowne użycie stylizowanej tapety. Chociaż istnieje więcej egzotycznych opcji, ale nadal funkcjonalnych. Należą do nich specjalne tapety, przystosowane do rysowania.

Wiek szkolny

Dla dzieci w wieku szkolnym priorytety zmieniają się ponownie. Obecnie każdy nowoczesny uczeń potrzebuje nie tylko łóżka, ale także komputera i biurka. Dlatego tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, potrzebne jest specjalne podejście.

Od momentu rozpoczęcia nauki dzieci stają się coraz starsze, a ich priorytety odpowiednio się zmieniają. A teraz będą preferować duże i funkcjonalne biurko, a nie plac zabaw z miękkimi zabawkami. Tak więc do pewnego stopnia możesz przekazać wolne miejsce w zamian za wygodne i funkcjonalne meble. Zwłaszcza jeśli chodzi o takie specyficzne rzeczy jak fortepian. Ale zapomnij o salonie nie jest tego warte.

Ponieważ dzieci z biegiem lat stają się bardziej dokładne, przy wyborze materiałów można rozważyć bardziej interesujące opcje, nie ma potrzeby zajmować się drewnianymi teksturami. Popularnym obecnie rozwiązaniem jest stosowanie różnych modeli plastikowych. W końcu łączą w sobie lekkość, zwartość i doskonałą funkcjonalność, co jest bardzo ważne dla dojrzewającego dziecka.

Teraz, w tym samym oknie wykuszowym, mądrze będzie umieścić biurko, ponieważ skupia się w nim najwięcej naturalnego światła, co w sposób owocny wpłynie na działalność Twojego dziecka. Możesz również zostawić okno wykuszowe, umieszczając wszystkie meble wzdłuż ścian. Takie podejście jest często stosowane w wydłużonych obszarach, co pozwala stworzyć korytarz światła.

Proces tworzenia wnętrza najlepiej jest zrobić z dzieckiem., Który nie tylko powie ci swoje życzenia, ale także pomoże ci zrealizować wszystkie twoje plany dokładnie tak, jak widzi siebie. Przecież w końcu będzie musiał mieszkać w tym pokoju, a nie w tobie, więc możesz bezpiecznie urzeczywistnić wszystkie swoje sny w rzeczywistości. Nawet jeśli takie marzenia obejmują instalację fortepianu.

Duże opcje

Warto omówić osobny temat i mieć wiele opcji dla dzieci. Oczywiście dużo - koncepcja jest dość obszerna, więc rozważymy wariacje z dwójką dzieci w tym samym pokoju. Zakłada on zasadniczo odmienne podejście do planowania pokoju dziecięcego, ponieważ konieczne jest nie tylko stworzenie przytulności i wygody, ale także przeprowadzenie właściwego zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia w celu stworzenia określonej przestrzeni osobistej dla każdego z dzieci i pozostawienia miejsca na salon.

Najlepiej jest tworzyć strefy w wąskich prostokątnych pokojach. Materiał na separację może służyć jako ekran i zdobione zasłony. Meble i wielopoziomowe podłogi nie są zalecane.

Pokój dziecięcy dla chłopców

Niewątpliwie układ i wystrój pokoju zależą przede wszystkim od wieku braci. Rzeczywiście, w dzieciństwie mają te same zainteresowania i preferencje, a gdy rosną, zmieniają się.

Ale w każdym razie konieczne jest przeprowadzenie podziału na strefy w pomieszczeniu, ponieważ obecność każdej osobistej przestrzeni jest niezwykle konieczna dla każdego dziecka. Jednak opcje zagospodarowania przestrzennego są bardzo zależne od obszaru pokoju dziecięcego, ale ogólnie rzecz biorąc, poniższe są uważane za najbardziej optymalny podział na strefy:

  • Dwie sypialnie.
  • Dwa obszary robocze.
  • Jeden teren rekreacyjny.

Miejsca do spania można wyposażyć na różne sposoby. Wszystko zależy od wybranych mebli. Najpopularniejszymi opcjami są dwa małe oddzielne łóżka lub jedno piętrowe. W pierwszym przypadku potrzeba więcej wolnego miejsca. Jednak lepsze podział na strefy można zrobić, dzieląc łóżka na partycję. Jako separator do sypialni możesz używać tych samych zasłon. W drugim przypadku, jeśli zainstalujesz łóżko piętrowe, otrzymasz więcej miejsca na inne rozwiązania projektowe, bez utraty funkcjonalności sypialni.

Obszary pracy w każdym przypadku muszą być starannie podzielone. W końcu chłopcy najczęściej są aktywni i po prostu mogą się wzajemnie zakłócać podczas zajęć. Jednak z nowoczesnym wyborem mebli myślę, że nie będzie żadnych szczególnych problemów. Głównym celem jest wybór kompaktowego i funkcjonalnego stołu. Możesz rozważyć użycie opcji składania. Muszą być umieszczone osobno, najlepszym rozwiązaniem byłoby uczynienie każdego chłopca osobnym rogiem. Często, wraz z ekranem, służy do zagospodarowania przestrzennego i zasłon.

Możesz zrobić wspólny obszar rekreacyjny lub salon, ponieważ dużo przyjemniej jest odpoczywać i bawić się razem. Tutaj należy położyć nacisk na jego bezpieczeństwo. Mieć faceci są zdominowani przez aktywne gry, są po prostu nieuniknione, że będą różne upadki i siniaki.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie przedszkola w pokoju z balkonem. Dotyczy to zwłaszcza pokoju chłopców. Ze względu na aktywny tryb życia potrzebują po prostu dużej ilości świeżego powietrza. Jeśli w pokoju dziecięcym znajduje się okno wykuszowe, a wymiary pomieszczenia na to pozwalają, najlepszym rozwiązaniem byłoby podzielenie całego pokoju na dwie połowy. W ten sposób każdy będzie miał swoją jasną przestrzeń osobistą. Takie opcje są odpowiednie w każdym wąskim pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o tworzenie wnętrza, tutaj należy wziąć pod uwagę życzenia obu facetów. Najlepiej byłoby znaleźć pewien kompromis, który będzie pasował do każdego z nich i zgodnie z tym, i przeprowadzić pełną stylizację pokoju. Neutralne opcje nie są zalecane, ponieważ dzieci nie będą już psychicznie łatwe do życia razem, ale dzięki stylizacji wniesiesz pewną nutę różnorodności do ich codziennego życia.

Pokój dziecięcy dla dziewcząt

Ogólnie rzecz biorąc, wyposażenie pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek nie będzie trudniejsze niż w poprzednim przypadku. Możesz nawet działać przez analogię, ale musisz wziąć pod uwagę niektóre niuanse, w szczególności, jak w poprzednim przypadku, feng shui nie będzie działać tutaj.

Jeśli chłopcy nie znajdą wśród siebie wspólnego języka pracy, dziewczętom trudno będzie żyć razem. W tym miejscu konieczne jest wyraźniejsze rozróżnienie między przestrzenią osobistą każdej z córek, zwłaszcza obszarów sypialnych, zapewniając im niezbędny komfort psychiczny. Nie zapomnij o stworzeniu wspólnej przestrzeni życiowej. Jeśli możesz wybrać sam pokój, daj pierwszeństwo wąskiemu, ale wydłużonemu pokojowi.

Pierwszą rzeczą, którą należy się nauczyć, jest to, że w przedszkolu nie powinno być żadnych dużych mebli. Wpływa negatywnie na stan psychiczny dziewcząt. Skoncentruj się na kompaktowych i funkcjonalnych meblach oraz różnych dekoracjach tekstylnych, przynajmniej na zasłonach.

Ponadto dziewczęta, choć nie tak aktywne jak chłopcy, ale w młodym wieku, wciąż potrzebują miejsca na swoją aktywność. I nie ograniczaj ich w tym, różne akcesoria i dekoracje nie powinny kolidować z ich aktywnymi grami. Tak więc z góry warto zadbać o stworzenie placu zabaw.

W przeciwieństwie do chłopców, dwie dziewczyny trudniej przystosować się do wspólnego życia. W związku z tym, w pośpiechu z zagospodarowaniem przestrzennym pokoju również nie warto. Pozwólcie siostrom wypróbować różne opcje, eksperymentować, a na końcu zrealizować najbardziej optymalne. Pomoże to nie tylko w utrzymaniu wspólnego języka dla dziewcząt, ale także do pewnego stopnia przyzwyczai ich do porządku.

Jeśli chodzi o tworzenie pewnego wnętrza lub pełnego stylu pokoju dziecięcego, to, jak w przypadku dwóch chłopców, należy wziąć pod uwagę preferencje i życzenia obu dzieci. Z pomocą balkonu lub okna wykuszowego będziesz miał więcej możliwości, zwłaszcza jeśli pokój dziecięcy jest wąski. Ten proces jest jednym z najtrudniejszych, ale jednocześnie kreatywnych i fascynujących. Jeśli jednak możesz znaleźć opcję, która pasuje do każdego, a następnie wraz z córkami, wdrożyć ją, możesz być całkowicie pewien jej przydatności.

Pokój dziecięcy dla dzieci heteroseksualnych

Jednym ze szczególnych przypadków jest obecność dwojga dzieci tej samej płci. Wyposażenie pokoju dziecięcego dla nich nie jest trudniejsze niż w innych przypadkach. Najważniejsze jest zrozumienie dwóch podstawowych zasad:

  • Obowiązkowy podział na pomieszczenia.
  • Wspólna i jednocześnie inna stylizacja.

W przypadku dzieci różnej płci strefa pokoju jest priorytetem. Musisz zgodzić się, że twój brat i siostra nie będą łatwo mieszkać w tym samym pokoju, w każdym razie potrzebują przestrzeni osobistej. Najczęstszą opcją byłoby osiągnięcie tego przez podzielenie pokoju na pół. W takim przypadku część sypialna musi być oddzielona przegrodami lub przynajmniej zasłonami. Możesz zostawić miejsce na wspólny plac zabaw i salon, co jest nie mniej ważne, nawet jeśli twoje dzieci są innej płci.

Jeśli chcesz zrobić pojedynczy styl pokoju, musisz użyć ogólnego tematu swoich hobby różnych płci. Przykładem tego może służyć jako dziecko, urządzone w stylu dżungli, ale takie opcje są dobre tylko dla małych dzieci heteroseksualnych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wizualne podzielenie pokoju za pomocą kolorów i dekoracji.

Jeśli chodzi o projekt ścian, w tym przypadku można użyć dwóch różnych rodzajów tapet. Dzięki temu możliwe jest podkreślenie utworzonych stref w pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że lepiej nie odchodzić daleko od wybranego stylu.

Pokój dziecięcy dla dzieci w różnym wieku

Jeśli opuścisz psychologiczne pytanie o życie dwojga dzieci w różnym wieku, nie ma tutaj żadnych problemów. Konieczne jest tylko, ponownie, za pomocą podziału na strefy, aby wyraźnie wytyczyć obszary.

Jeśli mówimy o dorosłych i małych dzieciach, być może nawet o różnych płciach, to z punktu widzenia funkcjonalności każdy z nich będzie potrzebował własnego specyficznego umeblowania i przestrzeni. Łóżko piętrowe tutaj będzie nieodpowiednie, najlepiej kupić dwa oddzielne. Ponadto możesz je odebrać na podstawie rozmiaru i preferencji swoich dzieci. Dla młodszego dziecka możesz wyposażyć plac zabaw. Jednocześnie nie należy zapominać o zagospodarowaniu przestrzennym sypialni każdego dziecka, zwłaszcza jeśli twoje dzieci są płci przeciwnej. Najlepiej nadają się zasłony, zwłaszcza jeśli pokój dziecięcy jest wąski, ale tapety w tym przypadku można używać w tym samym stylu.

W odniesieniu do przechowywania rzeczy osobistych, starsze dziecko byłoby mądrzejsze, odpowiednio, umieszczać swoje towary, dziecko zachowa swoje rzeczy na dole, w zasięgu ręki. Pomoże to młodszemu dziecku w uporządkowaniu i zaszczepieniu w nim zrozumienia przestrzeni osobistej.

Obejrzyj film: My3 Drodzy rodzice Choreografia do piosenki odcinek 16 My3 - TV dla Dzieci (Październik 2019).

Загрузка...