Pokój Ekonomiczny Design dla Dzieci - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt pokoju ekonomicznego dla dzieci (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Najpopularniejszym pytaniem młodych rodzin jest to, jak stworzyć ekonomiczny projekt pokoju dziecięcego? Ponadto ważne jest nie tylko finansowe zagadnienie, ale także ogólne piękno, komfort i funkcjonalność pokoju dziecięcego. Ale w rzeczywistości osiągnięcie tego wszystkiego nie jest takie trudne.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-2


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-3


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-5


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-6


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-7


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-8


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-9

Ogólna koncepcja tworzenia ekonomicznego projektu

Przede wszystkim musisz zdecydować, na czym musisz się skupić, aby wydać wystarczająco tanią wersję projektu wewnętrznego. Ostatecznie ostateczny koszt projektu zależy od wielu pozornie nieistotnych czynników. I tylko przy pełnym uwzględnieniu wszystkich szczegółów i drobiazgów otrzymujesz szkicową klasę ekonomiczną.

Najpierw musisz zaplanować dobry projekt wnętrza. Przecież dobre planowanie to połowa sukcesu. Jak więc wdrożyć projekt pokoju dziecka klasy ekonomicznej:

  • Przeznaczenie terenu i racjonalne wykorzystanie przestrzeni.
  • Aranżacja wygodnej sypialni.
  • Tworzenie komfortowej części dziennej.
  • Prawidłowa lokalizacja obszaru roboczego.
  • Dekorowanie pokoju dziecięcego za pomocą klasy ekonomicznej.
  • Pełna stylizacja przedszkola: hi-tech.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-10


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-11


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-12

Każdy projekt pokoju dziecięcego własnymi rękami, a nie tylko własnym, zaczyna się od układu pomieszczenia. W szczególności ważną rolę odgrywa podział na strefy pokoju dziecięcego. W końcu bardzo ważne jest, aby dzieci, przynajmniej na poziomie wizualnym, rozróżniały przestrzeń.

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest podział całego pokoju dziecięcego na sypialnię, salon i miejsce do pracy. Dzięki takiemu podejściu możesz zapewnić dziecku maksymalny komfort i wygodę. Co więcej, strefowanie bezpośrednio można wykonać na kilka sposobów.

Najczęstszym z nich jest strefowanie wizualne. Dzięki takiemu podejściu dzielimy między każdą strefę lokalizacją mebli lub używanych kolorów. Jeśli pozwala na to przestrzeń pokoju dziecięcego, jest całkiem możliwe przeprowadzenie fizycznego podziału na strefy pokoju. Dzięki tej technologii często używa się różnych typów przegród, takich jak ekrany, zasłony i inne elementy wewnętrzne.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-14


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-15


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-16


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-17


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-18

Oddzielnie musisz porozmawiać o znaczeniu okna w pokoju dziecięcym. Przecież to dzięki niemu pokój jest pełen światła i ciepła. I bardzo ważne jest, aby okno w przedszkolu było maksymalnie przydzielone. To znaczy, staraj się nie blokować mebli i nie używaj masywnych zasłon. Wszakże okno to nie tylko źródło naturalnego światła, ale także doskonały element wnętrza.

Aranżacja wygodnej sypialni

Dobra sypialnia jest niezbędna dla wszystkich, w tym dzieci. Przecież to w nim odpoczywamy po minionym dniu i zyskujemy siłę dla naszych przyszłych wyczynów. I bardzo ważne jest, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, aby stworzyć nie tylko piękną, ale także wygodną sypialnię.

Za zorganizowanie miejsca do spania jest wystarczająco mały obszar. Przecież jedyne, co naprawdę jest, to łóżko. Do tej pory korzystanie z różnych łóżek piętrowych jest bardzo popularne. Co więcej, nie ma potrzeby posiadania dwójki dzieci. Istnieje wiele modeli opcji piętrowych, w tym łóżko i biurko. A to z kolei klasa ekonomiczna pod względem zajmowanej przestrzeni.

Ogólnie rzecz biorąc, meble piętrowe stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Rzeczywiście, oprócz zwiększonej funkcjonalności, zajmuje dość mały obszar. I to jest ważne kryterium, zwłaszcza dla małych mieszkań. A koszt takich opcji jest odpowiedni tylko dla klasy ekonomicznej.

Trzeba mieć miejsce do spania z dala od okna. Przecież naturalne jasne światło może zakłócać zdrowy sen dzieciństwa. Chociaż możesz użyć oryginalnego rozwiązania tego problemu. Na przykład umieść baldachim nad łóżkiem dla dzieci.

Jeśli chodzi o projekt pokoju dziecięcego, najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie miejsca do spania w odcieniach zieleni. Wszakże kolor ten korzystnie wpływa na emocjonalny składnik każdej osoby. To z kolei przyczynia się do bardziej zdrowego snu. Ponadto jest to kolor zielony i różne odcienie zieleni, które nadają się do prawie każdego stworzonego wnętrza.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-19


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-20


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-21

Kolejnym krokiem w tworzeniu przytulnego i wygodnego pokoju dziecięcego będzie proces organizacji salonu lub strefy rekreacyjnej. Nazwa takiej strefy mówi sama za siebie - aby przyjąć gości i zrelaksować się. Co więcej, w naszym przypadku z pokojem dziecięcym istnieje wiele pomysłów na realizację salonu.

Jednym z najwyraźniejszych przykładów może być przydzielenie małej platformy, aby stworzyć miękki narożnik w salonie. Takie rozwiązanie jest najczęściej stosowane dla małych dzieci. W końcu jest to nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Wyposażenie podobnego kącika pracy też nie będzie. Dla zabawy wystarczy użyć miękkiego dywanu i ponownie miękkich zabawek.

Mały kącik z zabawkami może również pełnić rolę salonu. Aby wdrożyć to rozwiązanie, wystarczy przeznaczyć niewielki obszar i umieścić kosz z zabawkami. Należy rozumieć, że salon dla dzieci i salon dla dorosłych są zasadniczo różne. Dzieci, przede wszystkim, są ważne, aby dobrze się bawić i dobrze się bawić. To od tego trzeba zacząć od wyboru rozwiązania projektowego dla salonu w przedszkolu.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-23


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-24


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-25


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-26


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-27

W odróżnieniu od sypialni, salon może być już umieszczony bliżej źródła naturalnego światła. Takie podejście jest często stosowane w przypadku małych dzieci, które nie potrzebują miejsca do pracy. Jednak we wszystkich przypadkach możliwe są wyjątki, ponieważ wszystko zależy od liczby okien i wielkości samego pokoju.

Meble w salonie mogą być bardzo różnorodne i można się bez nich obejść. W zależności od wieku dziecka i budżetu możesz wybrać jedną lub inne opcje. Często w salonie ustawia się małe półki lub fotele.

Wnętrze gry dla dzieci i salonu może być inne. Jeśli mówimy o kolorze, to, jak w przypadku sypialni, najbardziej optymalnym kolorem jest zielony. Ale tutaj jest już możliwe użycie ciemniejszych odcieni zieleni. Chociaż nie należy się do nich ograniczać, zwłaszcza, że ​​ciemny odcień, jak również jasny odcień zieleni, doskonale łączy się z wieloma innymi kolorami, co pozwoli zapewnić dziecku wystarczającą różnorodność.

W wystroju różne rzemiosła z filcu będą wyglądać świetnie. W końcu filc jest dość niezwykłym materiałem, który pozwala stworzyć prawie wszystko. Wynika to z tej właściwości filcu i można uzyskać pewien smak w salonie.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-28


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-29


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-30

Przede wszystkim miejsce pracy jest potrzebne dla dzieci w wieku szkolnym. W końcu to właśnie w tym okresie życia dzieci zaczynają aktywnie angażować się. Chociaż w niektórych przypadkach wiek przedszkolny może wymagać jego ustalenia. W każdym razie jest to ważny i niezbędny element układu pokoju dziecięcego.

Aby stworzyć obszar roboczy, nie jest wymagana duża ilość wolnego miejsca i mebli. Wystarczy przydzielić mały obszar na instalację biurka. Aby przechowywać niezbędne szczegóły, możesz użyć różnych szafek ściennych, reszta mebli jest już zainstalowana na podstawie ich własnych możliwości i potrzeb. A w przypadku korzystania z połączonego łóżka piętrowego problem zorganizowania takiej strefy jest zredukowany do zera. To z kolei pozwala zaoszczędzić miejsce, czas i budżet.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że głównym celem obszaru roboczego jest maksymalna koncentracja na wykonywanych zadaniach. Z tego powodu konieczne jest zapewnienie maksymalnej koncentracji uwagi dziecka. A to można osiągnąć tylko poprzez kompetentne zagospodarowanie terenu i brak zakłóceń.

Obszar roboczy, najczęściej zlokalizowany w pobliżu okna. Wszakże okna dają nam duży przepływ naturalnego światła, co pozytywnie wpływa na sukces dziecka. Z punktu widzenia zdrowia naturalne światło wpadające przez okno nie pogarsza wizji twojego dziecka.

Ponieważ zajęliśmy się dekoracją pokoju na zielono, tutaj nie będzie wyjątku. Rzeczywiście, jak wspomniano wcześniej, zielony kolor korzystnie wpływa na zdolności dziecka na poziomie psychologicznym. Jedyną rzeczą jest tu użycie jasnych kolorów lub połączenie z bardziej delikatnymi kolorami.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-33


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-34


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-35

Być może najbardziej kreatywną częścią dekorowania pokoju dziecka własnymi rękami jest dekorowanie. A dzięki specjalnemu podejściu i budżetowi. Ale równie ważne jest podejście do dekoracji z pełną powagą. Przecież to dzięki niemu rozcieńczamy ogólne wnętrze pokoju niezwykłymi elementami.

Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań byłoby użycie klasycznych tapet papierowych. Ze względu na duży wybór różnych opcji kolorystycznych i możliwość dodatkowej dekoracji, ta opcja jest bardzo pożądana. A jeśli włączysz fantazję, możesz stworzyć prawdziwie ekskluzywne wnętrze, ponieważ możliwości papieru są dość szerokie. Na przykład takie proste tapety są najczęściej ozdobione różnymi naklejkami lub obrazkami.

Przy tworzeniu dekoracji ściennych w przedszkolu bardzo popularne są również tapety wykonane z papieru do rysowania. Dzięki takiemu podejściu możesz nie tylko zapewnić swojemu dziecku najwięcej możliwości aranżacji pokoju z rysunkami, ale także rozwinąć pewne talenty. Ponadto, te papierowe tapety można łatwo wymienić.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-37


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-38


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-39

Projekt pokoju dziecięcego w stylu hi-tech to przede wszystkim funkcjonalnie używana przestrzeń w połączeniu z powściągliwością i produktywnością sytuacji. Takie podejście jest najczęściej stosowane w przypadku nadpobudliwych dzieci. W końcu dla nich przede wszystkim ważny jest duży wolny obszar dla ich rozrywki. Ponadto high-tech jest jednym z najbardziej konserwatywnych pod względem kosztów stylów projektów.

Dekoracja pokoju dziecięcego w stylu high-tech jest dobra, ponieważ wymaga małej powierzchni do dekoracji. Jaki jest niewątpliwy priorytet w małych mieszkaniach. Tak, a proces high-tech stylizacji pokoju jest dość prosty.

Przy wyborze mebli skup się na jego zwartości, prostocie i funkcjonalności. Gładkie prostokątne powierzchnie i gładkie linie wnętrza to główne cechy stylu high-tech. Spróbuj wybrać styl mebli w najbardziej technologiczny sposób, aby harmonijnie łączył się z ogólnym wnętrzem pokoju dziecięcego.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-41


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-42


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-43


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-44


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-45

Jako materiały w stylu high-tech możesz korzystać z wielu opcji. Jednak główny nacisk położony jest na nowoczesne materiały - metal, plastik i beton. W przypadku korzystania z innych zaawansowanych technologicznie materiałów konieczne jest ich stylizowanie.

Jeśli chodzi o kolorystykę pokoju, urządzone w stylu high-tech, w pokojach dziecięcych stosuje się niestandardowe podejście. Jeśli ogólnie rzecz biorąc, style high-tech są mile widziane w chłodnych i mocnych kolorach, to tutaj ogólna gama kolorów powinna być rozcieńczona jasnymi i kolorowymi kolorami. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest stosowanie różnych ciemnozielonych odcieni, ale nie należy ich mylić z kolorem bagien. Ze względu na swoje pozytywne właściwości, zielony jest jednym z ulubionych przy tworzeniu pokoju dziecięcego.

Wystrój pokoju dziecięcego, urządzony w tym stylu, dąży do minimum. W końcu główny nacisk położony jest na funkcjonalność i ogólny wygląd pomieszczenia. Jednak klasyczny wystrój, choć minimalny, jest nadal obecny. W przypadku opcji budżetowych można również korzystać z różnego rodzaju rzemiosła filcowego lub papierowego. Dzięki odpowiedniej stylizacji i kolorystyce nawet filc i papier będą dobrze wyglądać w stylu high-tech.


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-46


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-47


ekonom-dizajn-detskoj-komnati-50-foto-48

Obejrzyj film: Oglądamy mały dom 45 m2 - projekt i wnętrze. Ile kosztuje mikro dom? Budowa małego domu 2018 (Grudzień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send