Projekt łazienki i toalety - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zaprojektuj toaletę i łazienkę zrób to sam

Łazienka w każdym mieszkaniu odgrywa bardzo ważną rolę. Przecież to dzięki niej rano otrzymujemy ładunek wesołości, a wieczorem odpoczywamy i odpoczywamy od ciężkiej pracy. A jeśli chodzi o naprawy, zwłaszcza jeśli robisz to sam, bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na tworzenie określonego wnętrza. Przecież dzięki niemu możesz nie tylko stworzyć piękną i wygodną łazienkę, ale także funkcjonalnie.

Ale aby zrobić prawdziwe dzieło sztuki z twojej łazienki, musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych punktów. Rzeczywiście, dzięki złożonemu połączeniu wszystkich szczegółów, powstaje pojedynczy obraz całego wnętrza. To jest klucz do pomyślnego zakończenia naprawy.

Co musisz wiedzieć

Przede wszystkim porozmawiajmy o tych rzeczach, na podstawie których twoja łazienka zostanie odnowiona. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wyposażają wszystko własnymi rękami. Więc co należy zrobić, aby zapewnić przyszłym łazienkom wygodę, piękno i funkcjonalność:

  • Wybór stylu.
  • Wybór kolorów.
  • Układ pokoju.
  • Wybór instalacji wodociągowej.
  • Wybór materiałów wykończeniowych.
  • Tworzenie aranżacji wnętrz.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że tylko przy odpowiednim podejściu do każdego z powyższych punktów możesz robić to, o czym tylko śnisz. W końcu, tworząc wnętrze, każdy szczegół, ważne jest wszystko i właśnie dzięki nim powstaje harmonia i jedność całej łazienki. Nie próbuj więc oszczędzać pieniędzy i czasu, jeśli chcesz, aby wynik był nie tylko niezawodny i trwały, ale także abyś był szczęśliwy każdego dnia.

Wybór stylu

Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś napraw lub nie próbowałeś stworzyć dobrego wnętrza, powinieneś zacząć od wyboru przyszłego stylu łazienki i jej kolorystyki. Przecież to wszystko decyduje o nastroju, który otrzymasz w łazience. Dlatego konieczne jest podejście do pierwszego kroku z całkowitą powagą.

Przede wszystkim musisz rozwiązać problem dzięki pełnej stylizacji pokoju. Przecież takie podejście zapewni najbardziej kompletne stworzenie atmosfery i absolutnie nie jest ważne, jaki styl wybierzesz. Wdrożenie tego będzie jednak wymagać od Ciebie pełniejszego zwrotu, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić wszystko własnymi rękami.

Jednym z najczęstszych jest nowoczesny styl. Właściwe formy mebli i akcesoriów doskonale łączą się z gładkimi liniami, które tworzą zwięzłe i wyrafinowane wnętrze. Kolorystyka jest nieco przytłumiona, jasne i wymagające kolory nie są używane. Jednak paleta samych kolorów jest dość zróżnicowana. Zastosowane materiały to szkło i chrom, co nadaje wnętrzu pewną nowoczesność. Wystrój jest wykorzystywany do minimum, ponieważ główny nacisk kładzie się na tworzenie przestrzeni i lekkości w pomieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, ten styl jest odpowiedni dla wielu, a każdy może go stworzyć.

Nie mniej popularne w łazienkach i stylu minimalizmu. Nazwa tutaj mówi sama za siebie - musisz użyć minimum mebli, akcesoriów i innych rzeczy. W końcu głównym zadaniem tego stylu jest uczynienie twojej łazienki, bez względu na to, jak duża jest, przestronnej i jednocześnie funkcjonalnej. Głównym kolorem tego stylu jest biały, ponieważ można go użyć do uzyskania wizualnego zwiększenia przestrzeni. Jako dodatkowe kolory nie ma ograniczeń, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest użycie czerni. Przecież to dzięki kontrastowej grze, zwłaszcza jeśli chodzi o elementy dekoracyjne i różne akcesoria, czarny kolor wygrywa na wiele sposobów. Materiały wykończeniowe mogą być używane z różnych, ale najczęściej używanych tworzyw sztucznych, szkła i metalu. Podobny styl, najczęściej stosowany w małych łazienkach.

Cóż, dla miłośników niezwykłych opcji, klasyczny styl jest idealny. Idealnie łączący okapy, freski i obrazy, w połączeniu z wyrafinowanym designem, klasyczny styl jest idealny dla tych, którzy kochają luksus. Najlepiej używać naturalnych materiałów, ale jeśli budżet na to nie pozwala, można wydać i imitować drewno i marmur. Rozwiązania kolorystyczne najczęściej wykorzystują światło. Na przykład jasne odcienie pomarańczy, beżu lub bieli będą idealnie pasować do ogólnego obrazu. Jako wystrój niezbędne jest użycie wszystkich akcesoriów łazienkowych, jeśli baterie są brązowe, lusterka, a następnie duże stylizowane ramki.

Wybór kolorów

Kolejnym ważnym krokiem będzie wybór kolorów dla Twojej łazienki. I musisz wziąć to nie mniej poważnie. W końcu to kolor daje nam wrażenia wizualne, ale które dokładnie zależą od samego koloru. Jasne i kolorowe kolory pomagają obudzić się rano i naładować dobrym nastrojem i radością przez cały dzień. Ale spokojne i delikatne kombinacje kolorystyczne pozwalają, wręcz przeciwnie, odpocząć i odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Jeśli zdecydujesz się na stylizację pokoju, główny kolor, a także dodatkowe, muszą zostać wybrane w zależności od tego, jaki styl na to pozwala. Aby odejść od niego ze względu na swoje preferencje, nie warto, harmonia całego projektu i wnętrza może zostać zerwana. Ale nie trzeba też obawiać się małych eksperymentów.

Jeśli mówimy o swobodnym wyborze koloru, to wszystko opiera się przede wszystkim na życzeniach i preferencjach. Wystarczy znać wspólne punkty przy wyborze koloru. Na przykład jasne odcienie wizualnie zwiększają wolną przestrzeń, dlatego będą optymalnie wykorzystywane w małych pomieszczeniach. W związku z tym ciemne kolory, przeciwnie, zmniejszają wizualną wolność.

Najczęstsze kolory łazienki to niebieski i zielony. Wszakże kojarzą się one przede wszystkim ze świeżością, naturą i czystością. A to z kolei korzystnie wpływa na stan emocjonalny człowieka.

Klasyczny biały kolor jest bardzo rzadko używany w łazienkach jako główny kolor. Najczęściej stosuje się różne odcienie bieli, usuwając w ten sposób uczucie pustki i zimna. Ponieważ klasyczny biały kolor idealnie łączy się z innymi kolorami, jest używany głównie jako dodatkowy kolor.

Możesz użyć jasnych kolorów. Na przykład pomarańczowy jest idealny dla tych, którzy nie mogą się obudzić rano. Przeciwnie, połączenie bieli i różu pomoże Ci się zrelaksować po ciężkim dniu.

Powinniśmy również porozmawiać o wykorzystaniu czerni. Jako kolor podstawowy czarny może być używany tylko w połączeniu z bielą. Ponadto czarny kolor nie może być stosowany w małych pomieszczeniach ze względu na jego silne właściwości psychologiczne. Jednak czarny, jeśli jest właściwie stosowany, jest jednym z tych kolorów, które kojarzą się z luksusem i bogactwem.

Układ pokoju

Kiedy już zdecydujesz się na styl i kolorystykę swojej łazienki, nadszedł czas na zaplanowanie pokoju. Ten przedmiot jest szczególnie ważny dla tych, którzy dokonują wszystkich napraw własnymi rękami. Przecież to tutaj zostanie rozwiązane pytanie, jak będzie wyglądać twoja łazienka po renowacji.

Głównym zadaniem jest prawidłowe rozmieszczenie wszystkich instalacji wodociągowych i mebli. Cóż, jeśli rozmiar twojej łazienki jest wystarczająco duży. W przeciwnym razie musisz rozwiązać kilka ważnych punktów.

Przede wszystkim jest to wybór między klasyczną łazienką a kabiną prysznicową. Dokonując większych napraw, wielu z nas dokonuje fundamentalnych zmian w niegdyś zwykłej aranżacji łazienki. A jeśli chcesz dokonać zmian, to czas dokonać wyboru. Jeśli lubisz leżeć w wannie po pracy, nie ma sensu zmieniać jej na kabinę prysznicową. Z pewnością jednak konieczna jest zmiana klasycznego modelu na nowoczesną, a nawet funkcjonalną łazienkę. A jeśli wolisz wziąć prysznic, to tylko prysznic będzie dla Ciebie idealnym sposobem.

Jest oczywiste, że w obu przypadkach istnieją zalety i wady. Ale wybór ten musi być dokonany na etapie planowania, ponieważ wymiary wanny i prysznica są bardzo różne. A opcje instalacji w każdym przypadku są różne.

Ponadto konieczne jest rozwiązanie problemu pralki. W końcu jest często instalowany w łazience. W każdym razie konieczne jest dążenie do zwartości i oszczędności, ponieważ wolna przestrzeń w każdej łazience odgrywa znaczącą rolę.

Nie zapomnij o okablowaniu wszystkich niezbędnych komunikatów, zwłaszcza jeśli wykonujesz naprawy własnymi rękami. W szczególności, że muszą być ukryte poza nowo utworzonym wnętrzem. Dlatego warto z wyprzedzeniem zorganizować specjalne nisze ukryte przed wzrokiem ciekawskich.

Wybór kanalizacji

Wcześniej powinieneś już dokonać wyboru pomiędzy zwykłą wanną a kabiną prysznicową. Więc teraz będzie o wszystkich subtelnościach wyboru konkretnej kanalizacji. I konieczne jest nie tylko ich poznanie, ale także zastosowanie tej wiedzy w praktyce:

  • Niezawodność
  • Funkcjonalność
  • Projekt.

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze dowolnej instalacji wodociągowej jest jej niezawodność. W końcu każda osoba, która rozpoczęła naprawy, jest zainteresowana przede wszystkim trwałością stworzonego środowiska. Oczywiście niezaprzeczalne zalety, jeśli chodzi o niezawodność, mają hydraulika, wykonana z naturalnych materiałów. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego eksperci radzą zwrócić uwagę na akryl, ponieważ jest to nie tylko nowoczesny materiał, ale także lekki i niezawodny.

Następnie zajmiemy się funkcjonalnością wszystkich zakupionych instalacji hydraulicznych. W końcu nowe funkcje w znanym pokoju tworzą własne, specyficzne kolory. W szczególności, jeśli zdecydujesz się wziąć klasyczną łazienkę, rozważ kilka opcji. W końcu nowoczesna technologia pozwala wyposażyć ją w wiele ciekawych funkcji, takich jak hydromasaż, aromaterapia, oświetlenie i wiele innych.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem jest projekt nabytej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najważniejsze jest to, że wszystko harmonizuje z twoim przyszłym projektem. Zwłaszcza jeśli tworzysz określony styl w łazience. I nie zapominaj, że cały zestaw kanalizacji - wanna, toaleta i umywalka powinny być jednym.

Wybór materiałów wykończeniowych

Materiały wykończeniowe w łazience wpływają na dwie najważniejsze rzeczy - trwałość i piękno. Dlatego trzeba wybierać je mądrze. Musisz się zgodzić, lepiej raz zrobić dobrą naprawę, niż ciągle cierpieć i przerabiać ją. Podobnie jak w poprzednim przypadku wybór materiałów zależy od stylu pomieszczenia. Ale jeśli nie ma żadnych ograniczeń, powinieneś użyć ogólnych zasad.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość samych materiałów. Każda łazienka jest najbardziej mokrym pokojem w mieszkaniu i dlatego materiały muszą być odporne na wilgoć. Idealną opcją jest oczywiście użycie naturalnych materiałów. Przecież będzie to nie tylko niezawodne, ale także piękne.

Ale jeśli nie ma takiej możliwości, można przejść w prosty sposób. Na przykład możesz użyć kafelków. Duża konkurencja producentów sprawiła, że ​​wybór płytek jest ogromny i nie będzie trudno go wybrać. W zależności od tworzonego wnętrza wybierz kolor i rozmiar.

Alternatywnie możesz użyć tapety odpornej na wilgoć. Plus, że możesz stworzyć prawdziwie oryginalny i niepowtarzalny wystrój wnętrz. Co więcej, bez utraty jakości.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze materiału wykończeniowego, jest jego piękno. Mianowicie sposób, w jaki pasuje do tworzonego projektu. Dotyczy to nie tylko samego materiału, ale także jego kolorystyki. Postępuj zgodnie z wcześniej opracowanym planem i pamiętaj, że dobre wnętrze jest dobre we wszystkim, zwłaszcza w małych rzeczach.

Tworzenie aranżacji wnętrz

Właściwie, wnętrze twojej łazienki zostało już utworzone. W końcu z każdym poprzednim krokiem wybraliśmy i stworzyliśmy, wprowadziliśmy do niego pewne funkcje. A teraz pozostaje ostateczny akcent, który sprawi, że Twoje wnętrze stanie się pełniejsze, jasne i harmonijne.

Cóż, będzie to, jak można się domyślić, ozdobienie pokoju. Przecież to dzięki użyciu różnych dekoracji pojawia się podświetlenie we wnętrzu. Zwłaszcza jeśli ten wystrój jest wykonany ręcznie. Co więcej, nie ma znaczenia, czy korzystasz z określonego stylu, czy wyposażysz wszystko tak, jak tego sobie życzysz, ale wystrój łazienki musi być. Nawet jeśli weźmiemy styl minimalistyczny, którego istota sprowadza się do zwartości i funkcjonalności, to właśnie kosztem jednego, ale jasnego obiektu wystroju pokój jest przekształcany.

W zależności od materiałów wykończeniowych i wybranej skali kolorów wybierany jest indywidualny wystrój. Jeśli twoja łazienka jest urządzona w klasycznym stylu, jako główny wystrój znajdą się różne obrazy i duże lustra. Jeśli używasz stylu ekologicznego lub prostej kombinacji odcieni zieleni i błękitu, idealnym rozwiązaniem byłoby użycie roślin jako dekoracji. W stylu wysokiego przepływu główny nacisk można położyć na dekorację sztucznych elementów oświetleniowych.

Schemat kolorów dekoracji jest najczęściej używany inaczej niż w samym pomieszczeniu. Jasne i kolorowe kolory wyróżniają wszystkie dekoracje. Tym samym podkreślając wyrafinowanie Twojego głównego wnętrza. Na przykład, jeśli główny kolor, którego używasz, jest beżowy, najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie pomarańczowego wystroju.