Jak zaprojektować pokój dziecka dla dziewczyny z rękami - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Zaprojektuj pokój dziecięcy dla dziewczynki własnymi rękami

Wielu z nas zaplanowało lub już ma dzieci i nie ważne ile mają lat. Oczywiście staramy się dać im to, co najlepsze. Dotyczy to również warunków mieszkaniowych. Ale jak sprawić, aby pokój dziecięcy był wygodny, piękny i jednocześnie funkcjonalny, zwłaszcza jeśli tworzymy go dla małej dziewczynki. Chodzi o wszystkie zawiłości naprawy i aranżacji własnymi rękami, a my powiemy wam dzisiaj.

Plan remontu pokoju

Przede wszystkim konieczne jest opracowanie planu przyszłej naprawy pokoju dziecięcego, zwłaszcza jeśli robisz to samodzielnie. Przecież to właśnie jasne zrozumienie sekwencji procesów, ich znaczenia i sposobów realizacji pozwoli ci stworzyć nie tylko pokój dziecięcy, ale pokój marzeń dla każdej małej dziewczynki. Ale musisz zrozumieć, że w zależności od wieku dziecka i wielkości pokoju, możliwości i sposoby ich osiągnięcia będą bardzo różne.

Proces naprawy pomieszczeń i stworzenia pewnego zadania wewnętrznego nie jest trudny. Najważniejsze jest, aby ściśle przestrzegać planu i nie przeoczyć żadnego, nawet najmniejszego szczegółu. Przecież w przeciwnym razie można ominąć skórkę projektanta, dzięki czemu stworzony obraz wnętrza nie będzie kompletny. A zatem, co musisz wiedzieć, aby dokonać udanej naprawy w pokoju dziecięcym własnymi rękami:

  • Sekrety udanego planowania.
  • Właściwy podział na strefy.
  • Wykończenie pokoju dziecięcego.
  • Główne kryteria wyboru mebli.
  • Tworzenie odpowiedniego projektu wnętrza.
  • Kompetentny wybór dekoracji.

Tylko dzięki odpowiedniemu podejściu do każdego z powyższych elementów możesz stworzyć naprawdę pięknie wyposażony, przytulny i co najważniejsze funkcjonalny pokój dziecięcy. Musisz się zgodzić, dziewczyny w większości w dzieciństwie są bardzo wrażliwe i potrzebują specjalnego podejścia. Dlatego zwróć uwagę na wszystkie drobne szczegóły, zwłaszcza na wystrój, a wtedy osiągniesz pożądany rezultat.

Sekrety udanego planowania

Pierwszym krokiem w procesie naprawy pokoju dziecięcego dla dziewczynki będzie układ pokoju. Teraz rozwiązano pytanie, jaki pokój otrzyma pokój po zakończeniu naprawy. Szczególną uwagę należy zwrócić na ten przedmiot, jeśli wykonujesz wszystkie naprawy własnymi rękami lub pokój dziecięcy jest raczej mały.

Głównym zadaniem podczas planowania jest prawidłowe rozmieszczenie przyszłych mebli i zagospodarowanie pomieszczenia. I nie zaniedbuj tego procesu, jeśli chcesz stworzyć harmonię i komfort w pokoju. Będziemy rozmawiać o strefowaniu nieco później, najpierw omówimy główne kryteria rozmieszczenia wszystkich mebli.

Po pierwsze, każdy pokój dziecięcy, nawet jeśli robimy to dla dziewczynki, wymaga dużej ilości wolnego miejsca. W końcu wszystkie dzieci są energicznymi stworzeniami i kochają aktywne gry. Podstawowym kryterium będzie więc maksymalne uwolnienie przestrzeni.

Po drugie, każda aktywna gra nieuchronnie prowadzi do siniaków i upadków. W związku z tym meble powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby w żaden sposób nie przeszkadzały dzieciom podczas ich rozrywki. I nie zapominaj, że meble powinny być tak stabilne, jak to możliwe, aby uniknąć ich ewentualnego upadku.

Najlepszym rozwiązaniem jest rozmieszczenie wszystkich mebli wzdłuż ścian, dzięki czemu można zostawić wystarczającą ilość miejsca na środku pokoju, a same meble zostaną umieszczone najbardziej stabilnie. Ale ta opcja nie zawsze jest możliwa. Na przykład pokój dziecięcy twojej dziewczyny ma wąski wydłużony kształt. W tym przypadku meble można umieścić bliżej siebie w jednej części pokoju, a tym samym zorganizować przestrzeń do rozrywki w innej części pokoju.

Ponadto na etapie planowania pomieszczenia rozwiązano kwestię umieszczenia miejsca do spania i pracy oraz obszaru rekreacyjnego. Miejsce do spania musi być ustawione tak, aby nie padało na nie bezpośrednie światło słoneczne. Przecież może to niekorzystnie wpłynąć na sen dziecka. Obszar pracy, przeciwnie, powinien znajdować się w pobliżu źródła naturalnego światła, co jest szczególnie ważne, jeśli dziecko jest już w wieku szkolnym.

Właściwy podział na strefy

Prawie wszystkie nowoczesne wnętrza wykorzystują obiekty zagospodarowania przestrzennego. Najczęściej są trzy strefy - część sypialna, miejsce do pracy i miejsce do odpoczynku. Przecież to dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie wyraźnie rozróżnić wszystkie strefy między sobą iw rezultacie przyzwyczaić dziecko do zamówienia. Przeprowadzenie podziału na strefy nie jest trudne, najważniejsze jest przestrzeganie kilku ogólnych zasad.

Miejsce do spania wymagane przez wszystkich. Jednak strefowanie można wykonać na różne sposoby. Najczęściej wszystko zależy od tego, ile lat ma twoja córka. Jeśli mówimy o noworodku, wystarczy użyć lekkiego baldachimu.

Obszar roboczy noworodka nie jest potrzebny. Jednak dla dzieci od dwóch lat i starszych należy zadbać o jego stworzenie. Co więcej, głównym celem podziału na strefy będzie w tym przypadku fakt, że dziecko może nauczyć się oddzielać miejsce na gry i zajęcia. W przyszłości, na przykład, u ucznia pomoże to osiągnąć pełniejszą koncentrację uwagi.

Obszar rekreacyjny lub plac zabaw jest potrzebny wszystkim. I nie ma znaczenia, ile lat ma twoje dziecko do odpoczynku. Najczęściej zakładają specjalne miękkie narożniki, w których jest wystarczająco dużo miejsca na zabawki i same gry.

Oddzielne strefy mogą być różne. Na przykład często do oddzielenia miejsca do spania używaj różnych ekranów lub zasłon. Plus z podobnego podejścia, że ​​istnieje pełne zagospodarowanie przestrzenne pomieszczenia. Ale wśród minusów warto zwrócić uwagę na niską niezawodność. W końcu, aktywne gry dzieci mogą doprowadzić do upadku tego samego ekranu. Ale przy prawidłowej instalacji wszystkie negatywne skutki można zminimalizować.

Dekoracja pokoju dziecięcego

Kolejnym krokiem w procesie naprawy będzie wybór materiałów wykończeniowych i, bezpośrednio, wykończenie samego przedszkola. W tym przypadku trzeba już pomyśleć o pożądanym wnętrzu, ponieważ większość zastosowanego wystroju zależy od wyglądu zewnętrznego, jego materiału i zakresu kolorów.

Jeśli robisz naprawy własnymi rękami, musisz bardzo ostrożnie podejść do kwestii wyboru materiałów wykończeniowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie przedszkola i jego projektu dla dziecka poniżej drugiego roku życia. W końcu bardzo ważne jest, aby dziecko było zdrowe i nie było narażone na działanie szkodliwych substancji. W związku z tym wszystkie użyte materiały powinny być jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

Kolorystyka wybranych materiałów nie tylko decyduje o przyszłym wnętrzu, ale może w różnym stopniu wpływać na postrzeganie samego pomieszczenia. Na przykład, jeśli pokój dziecięcy jest wąski, najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie jasnych kolorów. Dzięki temu możliwe będzie wizualne zwiększenie wielkości pomieszczenia.

Jednym z najbardziej popularnych kolorów pokoju dziecięcego dziewczynki jest oczywiście kolor różowy i jego odcienie i kombinacje. Ale możesz użyć innych kombinacji kolorów. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że pokój dziecięcy, zwłaszcza jeśli chodzi o pokój dla dziewczynki, powinien być jasny i kolorowy i przynosić tylko pozytywne emocje.

Główne kryteria wyboru mebli

Właściwie wszystkie meble są wybierane w taki sam sposób jak materiały. Najważniejszą rzeczą jest ekologiczna czystość materiału dla dzieci do dwóch lat oraz piękno zewnętrzne, które zostanie zwięźle połączone z wnętrzem, które tworzysz. Istnieje jednak trzeci punkt - funkcjonalność.

Dla noworodków być może głównym elementem mebli do sypialni będzie łóżeczko dziecięce. I nawet tutaj jest duży wybór modeli, radykalnie różniących się możliwościami. Możesz więc wybrać wszystko według własnego gustu i koloru i oczywiście wziąć pod uwagę komfort dziecka. Oprócz łóżeczka warto kupić mały kosz na zabawki.

Dla starszych dzieci, już od dwóch lat, możesz zadbać o zakup innych mebli. Na przykład biurko będzie po prostu potrzebne, a także mała szafa na ubrania i różne rzeczy i zabawki. Tak, a łóżko jest już potrzebne większe.

A ponieważ głównym kryterium, tak jak poprzednio, jest obecność dużej wolnej przestrzeni, wszystkie zakupione meble powinny być tak zwarte i wąskie, jak to możliwe. Na szczęście duży wybór różnych modeli z łatwością ci w tym pomoże. Przykładem tego są meble łączone. Najpopularniejszą opcją jest łóżko dwuwarstwowe połączone z biurkiem. Często używają różnych składanych mebli, które same w sobie są nie tylko wąskie, ale w razie potrzeby mogą dodatkowo zwolnić miejsce.

Dla współczesnych studentów należy zadbać o nabycie biurka komputerowego. Przecież na dziedzińcu jest stulecie technologii cyfrowej, która służy nie tylko rozrywce, ale także nauce. Ważne jest, aby zakupiony stół był odpowiedni do rozwoju ucznia twojego dziecka.

Kolor i wzór wybranych mebli powinien być idealnie dopasowany do wnętrza, które tworzysz. W końcu harmonijne połączenie wszystkich obiektów z ogólnym stylem pomieszczenia odgrywa tylko pozytywną rolę. A przy tworzeniu wnętrza pokoju dziecięcego dla dziewczynki jest to jeden z głównych parametrów.

Tworzenie odpowiedniego projektu wnętrza

Stworzenie wnętrza pokoju dziecięcego dla dziewczyny to bardzo twórczy proces, ale mimo to musisz podejść do tego bardzo odpowiedzialnie. Przecież chodzi o to, jak wysokiej jakości i przemyślane wnętrze tworzysz, a to zależy od atmosfery w pokoju dziecięcym. To samo dotyczy wyboru palety kolorów pomieszczenia.

Bezpośrednią paletę kolorów należy wybrać na podstawie wieku dziecka. Jeśli mówimy o dzieciach poniżej dwóch lat, najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie jasnych i delikatnych tonów. Jako dodatkowe kolory zaleca się stosowanie jasnych i kolorowych kolorów, które mogą spowodować zainteresowanie dziecka poznaniem otaczającego ich świata.

Warto pamiętać, że w każdej strefie możesz użyć własnego schematu kolorów. Na przykład w sypialni optymalne będzie używanie stonowanych odcieni, podczas gdy w strefie rekreacyjnej przeważają jasne kolory.

Jeśli mówimy o wieku przedszkolnym i szkolnym, tutaj możemy już mówić o pewnym stylu pokoju w interesie dziecka. Dla dziewcząt idealną opcją byłoby stworzenie pokoju dla małej księżniczki. Chociaż możesz rozważyć więcej opcji rozwojowych. Przykładem może być użycie specjalnej tapety przeznaczonej do rysowania. Ponadto można połączyć stylizację i wąski pasek podobnej tapety do rysowania. Przestrzeń dla Twojej kreatywności jest wystarczająco duża i łatwo jest stworzyć przytulny pokój dla nastoletniej córki.

Z uczniami pod tym względem jest łatwiej. Będą zbyt szczęśliwi, aby pomóc w tworzeniu wnętrza ich przyszłego pokoju i zrobią wszystko, co chcą. To z kolei uratuje cię od trosk.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że niezależnie od stylu, który wybierzesz, musi być jasny i kolorowy. W końcu dla dzieci jest bardzo ważnym elementem emocjonalnym, nawet jeśli chodzi o pokój. Dlatego podczas tworzenia wnętrza staraj się przekazywać pozytywne emocje. Często osiąga się to dzięki odpowiedniej dekoracji pokoju dziecięcego.

Kompetentny wybór dekoracji

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem naprawy i stworzenia wnętrza jest właściwy dobór wystroju. I niezależnie od wieku, dekoracja jest koniecznością. Więc zwróć szczególną uwagę na to.

W młodym wieku wystrój przyczynia się do rozwoju dziecka i zrozumienia otaczającego go świata. Dlatego konieczne jest wybranie go w oparciu o te aspekty. Dobrym tego przykładem jest mały stylistyczny projekt sufitu nad łóżeczkiem pod rozgwieżdżonym niebem, gdzie księżyc i gwiazdy można rozwieszać oddzielnie.

W późniejszym życiu sam wystrój się zmienia. Jeśli mówimy o stylizacji pokoju, zastosowana dekoracja zależy przede wszystkim od samego wnętrza. Jeśli jest to pokój małej księżniczki, wystrój powinien to podkreślić. A jeśli twoje dziecko jest już uczniem, może ci pomóc w stylizacji jego przyszłego pokoju.

Nie wahaj się użyć i funkcjonalnego wystroju. Jako takie mogą występować różne urządzenia, ramki lub stylizowane dywany. Często używany do dekoracji i baldachimu w sypialni. Ogólnie rzecz biorąc, możesz stylizować wszystko, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie to zrobić sam, ograniczenia są obecne tylko w twojej wyobraźni.