Projekt korytarza z łukiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt korytarza z łukiem (61 zdjęć)

Wielu z nas prędzej czy później zaczyna myśleć o naprawie, projektowaniu i dekoracji korytarza. I to wcale nie ma znaczenia, w wyniku czego doszły do ​​ciebie takie myśli - ogólna naprawa mieszkania lub prosta chęć zmiany projektu samych mebli. W każdym razie, jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się na ten odważny krok, a ponadto chcesz zastosować jakiekolwiek rozwiązanie kardynalne, ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie.

Dzisiaj opowiem Ci, jak możesz radykalnie zmienić swój korytarz, dzięki niezwykłemu wykończeniu. Będzie to kwestia różnych łuków, procesu ich tworzenia i stosowania. Wszakże wydaje się, że łuk jest tak małą rzeczą, ale w rzeczywistości takie wykończenie ma dość bogate możliwości.Główne cechy łuków

Zaczynamy od tego, że rozważamy wszystkie główne cechy, które zapewnia nam arch. Bez względu na to, jak małe nie wydaje się, ale zakres jego pozytywnych cech jest dość wysoki. Jakie są główne cechy, które ma:

  • Oszczędzanie wolnego miejsca.
  • Możliwość łączenia pomieszczeń.
  • Wizualne zwiększenie przestrzeni.
  • Prostota i wygoda.

Wszystkie te cechy charakteryzują zalety łuku nad klasycznymi drzwiami. Oczywiście istnieje jedna poważna wada - podczas korzystania z łuku nie będziesz w stanie zamknąć oczu ciekawskich. Ale jeśli twoja rodzina jest nieznaczna, ale nie ma potrzeby samotności, możesz bezpiecznie wdrożyć tę opcję.


Oszczędność miejsca

Pierwszą i być może najbardziej podstawową cechą każdego łuku jest to, że może znacznie zaoszczędzić wolne miejsce. W końcu klasyczne drzwi wymagają miejsca do swobodnego otwierania i zamykania. I oni sami często są bardzo masywni.

A kiedy używasz łuku, nie ma takiego problemu. Z tego powodu najczęściej stosuje się go w małych mieszkaniach, w których wolna przestrzeń jest na wagę złota. Ponadto jest to świetna opcja do stworzenia unikalnego projektu korytarza.
Możliwość łączenia pomieszczeń

To dzięki wykorzystaniu łuku można połączyć dwa pokoje. Co więcej, nie tylko na poziomie wizualnym, ale także fizycznym. Mówimy o pojedynczej stylizacji korytarza i na przykład salonu połączonego łukowatym otworem. To dzięki połączeniu tych dwóch czynników - wizualnej percepcji i jedności stylu, tworzy się pewna, harmonijna atmosfera.

Co więcej, takie stowarzyszenie jest najczęściej używane do pełnego stylizacji mieszkania. Doskonałym tego przykładem jest wnętrze urządzone w romantycznym stylu. Nawet jeśli nie masz ochoty na jednolite stylizowanie całego mieszkania, możesz użyć korytarza z łukowym otworem jako pośredniego łącza w swoich pokojach.


Wizualne zwiększenie przestrzeni

Nieco wcześniej poruszyliśmy już temat percepcji wizualnej. Spójrzmy jednak na to z punktu widzenia nie ogólnego stylu, ale konkretnie twojego korytarza. W przypadku braku drzwi i obecności odpowiednio zdobionego łuku na korytarzu będzie dużo więcej naturalnego światła.

Jest to bardzo ważny parametr, zwłaszcza dla małych pomieszczeń, które są korytarzem. W końcu światło słoneczne wizualnie rozszerza każdą przestrzeń, wypełniając ją ciepłem i komfortem. Tak, a z punktu widzenia psychologii jasne pokoje są postrzegane o wiele przyjemniej niż ciemne.
Prostota i wygoda

Między innymi tworzenie łuku jest znacznie łatwiejsze niż instalowanie klasycznych drzwi. W końcu potrzebujesz tylko niewielkiej wiedzy, trochę więcej materiałów wykończeniowych i dobrej wyobraźni. A same projekty łuków nie różnią się od siebie, co pozwoli ci, nawet bez praktycznego doświadczenia, łatwo stworzyć swój wybór.

Powinniśmy również porozmawiać o finansowej stronie problemu. W końcu proces tworzenia łuku jest dość budżetowy, niż instalowanie klasycznych drzwi. Dzięki temu możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także wprowadzić tę różnorodność do swojego korytarza.


Możliwe typy łuków

Istnieje dość duża liczba rodzajów łuków. Wszystkie są zjednoczone w systemie ich tworzenia, a na poziomie wizualnym niewiele się od siebie różnią. Jeśli jednak spędzasz stylizując pokój, musisz dokładnie rozważyć typ łuku, który jest nieodłączny od tworzonego stylu. Cóż, bezpośrednio wykończ łuk w podobnym stylu.

Najczęstszą opcją jest klasyczny łuk. Często używają podobnego łuku, ponieważ nie są nawet świadomi istnienia innych gatunków. Niemniej jednak, właśnie ze względu na idealny półokrąg na górze, takie łuki są ulubionymi spośród wielu projektów wnętrz.
Prostokątny łuk. Ta opcja nie jest zbyt popularna, ponieważ wygląda jak ościeżnica drzwiowa bez samych drzwi. Ale w wielu przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie pewnej atmosfery w pomieszczeniu, ta opcja jest niezastąpiona. Ponadto jest to najłatwiejsza opcja pod względem implementacji.
Łuk w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami. Ta opcja jest połączeniem dwóch poprzednich typów łukowych otworów. Idealnie łącząc powierzchnie proste i zaokrąglone, rozwiązanie to znajduje zastosowanie w wielu wyrafinowanych koneserach wnętrz.

Łuk w kształcie trapezu. Możemy powiedzieć, że jest to szczególny przypadek prostokątnego łuku. Często ta opcja jest używana w szerokich otworach. Rzeczywiście, dzięki swojej formie pozwala w specjalny sposób połączyć korytarz z innym pokojem. A projekt tego rozwiązania jest bardzo specyficzny.


Semi-park Ostatnim typem, a być może najbardziej obszernym pod względem możliwości, jest pół-łuk. Ta opcja nie jest dla wszystkich, ponieważ jej konstrukcja jest dość indywidualna. Ale właśnie z tego powodu łatwo jest dopasować go do każdego nowoczesnego stylu pomieszczenia.
Proces tworzenia łuku

W procesie tworzenia i wykańczania łuku nic nie jest skomplikowane. Po pierwsze, konieczne jest określenie materiałów produkcyjnych. Płyty gipsowo-kartonowe są najczęściej używane, ale w niektórych przypadkach, na przykład z prostokątnym łukiem, można użyć lepszych materiałów - drewna. W następnym kroku powinieneś wykonać wszystkie pomiary drzwi. Musisz wiedzieć, że podczas tworzenia łuku wysokość twojego otworu zostanie zmniejszona o 10-15 cm.

Jeśli mówimy o tworzeniu klasycznego półkolistego łuku, wówczas promień półkola oblicza się w następujący sposób. Należy zmierzyć szerokość drzwi, a następnie podzielić je na pół. To będzie promień półkola dla przyszłego łuku.


Następnie wycinamy półkolistą ramę z płyty gipsowo-kartonowej z marginesem 10-15 cm, a następnie wzmacniamy ją w drzwiach na żelaznej ramie. Najbardziej podstawową rzeczą jest prawidłowe zakrzywione dno. Ale to nie jest skomplikowane. Na tej samej żelaznej ramie mocujemy płytę gipsowo-kartonową. Najważniejsze jest to, aby wygiąć go bardzo ostrożnie.
Przecież zagruntowaliśmy całą powierzchnię. Cóż, przejdź do jego projektu i dekoracji. Tutaj możesz zrobić wszystko - możesz go pomalować, skleić tapetą lub użyć innych narzędzi dekoracyjnych. W zasadzie nie ma specjalnych ograniczeń w dekoracji łuku. Najważniejsze jest to, że stworzona przez Ciebie dekoracja łuku dobrze pasuje do ogólnego wnętrza korytarza.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 145 Pokój dziecięcy - koty, kropki i inne historie, aranżacje wnętrz (Luty 2020).

Загрузка...