Kolory w korytarzu wewnętrznym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Kolory we wnętrzu korytarza - cała paleta i jej możliwości (60 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dla nikogo nie jest tajemnicą, że korytarz jest nie tylko łączącym przejściem między pokojami, ale także pełnoprawną przestrzenią, taką jak sypialnia lub salon w Twoim mieszkaniu. Dlatego nie należy zaniedbywać wysokiej jakości projektu korytarza, który wymaga wdrożenia takich samych zasad, jak w przypadku innych pomieszczeń. Jednym z ważnych aspektów, na które wielu woli nie zwracać uwagi, jest wybór koloru we wnętrzu korytarza. Prawidłowe użycie palety kolorów pozwala zarządzać przestrzenią i głębokością pomieszczenia, co jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli korytarz nie ma wystarczającej liczby metrów kwadratowych.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-2


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-3


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-4


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-5


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-6

Rozważmy więc wszystkie możliwe kolory, w taki czy inny sposób używane w projekcie korytarza. Bardzo ważne jest nie tylko wybranie pięknej i estetycznej opcji, połączonej z ogólnym wnętrzem mieszkania, ale także ustalenie określonej atmosfery, ponieważ korytarz i korytarz to miejsca, z których zaczyna się twoje mieszkanie, i powinny nadać ton całemu późniejszemu projektowi.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-8


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-9


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto.jpeg">

Przy tworzeniu dobrego i harmonijnego wnętrza bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zastosowane rozwiązanie kolorystyczne. Przecież sam nastrój, który otrzyma osoba wchodząca do mieszkania, zależy od wyboru koloru. Po pierwsze, wybór koloru zależy od kilku parametrów:

  1. Pokój w stylu. Nie każdy styl pozwala na swobodne korzystanie z kolorów. Doskonałym przykładem jest klasyczny styl, w którym jasne i kwaśne kolory będą po prostu nie na miejscu.
  2. Wybrane materiały wykończeniowe. Istnieje również bezpośredni związek, jak w poprzednim przypadku. Jeśli udekorujesz swój korytarz naturalnym drewnem, użycie koloru fioletowego będzie po prostu nielogiczne. Jednak w przypadku paneli gama kolorów będzie znacznie szersza.
  3. Wielkość pokoju. Daleko od wszystkich korytarzy mądrze będzie używać ciemnych odcieni. Zwężają wizualnie pomieszczenie, co w przypadku małych korytarzy będzie dość negatywnym czynnikiem.

Kierując się tymi trzema zasadami, możesz wybrać idealną kombinację kolorów dla swojego korytarza, która stworzy odpowiedni nastrój w pokoju, w którym zaczyna się Twój dom.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-11


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-12


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-13


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-15


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-16


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-17


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-18


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-19

Projekt stopniowego korytarza

Harmonijny dobór kolorów w korytarzu powinien zawierać nie tylko wybór odcieni do tapet, ale także połączenie koloru ścian z paletą sufitu i podłogi. Jeśli osiągniesz przyjemne połączenie, które nie podrażni oczu, możliwe jest stworzenie miłej atmosfery odpowiadającej Twojej postaci.

Ponadto konieczne jest uwzględnienie ogólnej kombinacji użytych kolorów. Powinien być nie tylko harmonijny, ale także musi poruszać się po mieszkaniu. Jeśli używasz odrażających cieni, po prostu nie chcesz być na korytarzu.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-20


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-21


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-22

Rozwiązanie kolorystyczne dla sufitu w korytarzu

Przy wyborze koloru sufitu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych właściwości. Na przykład zimne i jasne kolory wizualnie rozszerzają przestrzeń.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, oprócz klasycznego białego koloru, jest zastosowanie odcieni niebieskich i łóżkowych. Sufit tego koloru wydaje się większy niż w rzeczywistości. Wysokie sufity, przeciwnie, wymagają stosowania ciemnych odcieni, które wizualnie zmniejszają przestrzeń i sprawiają, że jest zwarta.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-23


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-24


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-25


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-26


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-27

Piętro na korytarzu

Zaleca się, aby podłoga w korytarzu była widoczna w jasnych kolorach, co również wizualnie zwiększa przestrzeń i jest wygodne do czyszczenia. Jednak wybór koloru nie powinien wynikać ze stereotypowych zaleceń, ważne jest, aby zwracać uwagę na małe rzeczy, które opuszczają twoje wnętrze.

Korzystając z opcji ciemnych podłóg, istnieje wiele ich zalet. Idealna harmonia między ciemną podłogą a resztą jasnego pomieszczenia wypełnia korytarz przytulnością i sprawia, że ​​jest to świetny początek do przeprowadzki do innych pomieszczeń.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-29


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-30


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-31

Kolorowe rozwiązanie do ścian

Aby stworzyć pełną harmonię, odcień kolorów ścian zaleca się wybrać w oparciu o odcienie sufitu i podłogi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie cienia nieco ciemniejszego niż sufit i trochę lżejszego niż podłoga.

Opcje kolorów zależą również od rozmiaru korytarza. Jeśli pomieszczenie jest wąskie, powinieneś użyć jasnych kolorów, które są zbliżone do bieli, co pomoże wizualnie zwiększyć przestrzeń i zwiększyć odległość między ścianami. Jeśli natomiast korytarz jest nieproporcjonalnie szeroki, możesz użyć kombinacji ciemnych kolorów.

Nie bój się korzystać z luster, to pomoże nie tylko wizualnie zwiększyć przestrzeń, ale także mieć pozytywny wpływ na użycie jasnych tonów.

Osobno musisz porozmawiać o drzwiach. Znajdują się w każdym korytarzu, a zresztą drzwi są integralną częścią ściany. Wybierając konkretny kolor do projektowania ścian, drzwi muszą być odpowiednio rozmieszczone. Jeśli masz szeroki korytarz, możesz wybrać ciemne drzwi w stosunku do cienia ścian. Jeśli korytarz jest mały, lepiej nie łamać harmonii przestrzeni i wybierać drzwi zbliżone do tonu dekoracji ściennej.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-32


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-33


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-34


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-35


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-36

Wybór odcieni dla każdego stylu

Jeśli jesteś zwolennikiem pewnego stylu, musisz wziąć pod uwagę fakt, że każdy indywidualny styl używa własnych rozwiązań kolorystycznych. Każdy styl to nie tylko użycie pewnych materiałów dekoracyjnych, wystroju i uniwersalnych niuansów, ale także jego własny zakres kolorów.

Kolory Prowansji

Prowansja sama w sobie jest rodzajem stylu rustykalnego. Pochodzi z prowincjonalnych domów na południu Francji. Jednak dziś jest on często używany nie tylko do wykończenia korytarza, ale także do całego mieszkania.

Kolor w tym stylu jest kluczowy. Często jako kolor podstawowy stosuj pastelowe kolory, biały, kremowy, beżowy i inne delikatne i naturalne kolory.

Kolory w stylu loftu

Po raz pierwszy styl loftowy pojawia się w Stanach Zjednoczonych w czasie, gdy z powodu wysokich cen nieruchomości ludzie przekształcali pomieszczenia fabryczne w obszary mieszkalne. Dziś ten styl jest dość popularny, zwłaszcza wśród tych, którzy kochają prostotę i przestronność.

Najczęściej w takich pomieszczeniach stosuję neutralne kolory - biały, szary i brązowy. Jednak miłośnicy oryginalności mogą zastąpić jeden z tych trzech kolorów jaśniejszym rozwiązaniem. Na przykład biały jest często zastępowany fioletem, dając tym samym nową perspektywę dla pokoju.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-37


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-38


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-39

Styl secesyjny powstał w XIX wieku i reprezentował pewne historyczne przysmaki, ale dziś ma dość szeroki zakres różnych gałęzi. Jednak nawet wszystkie współczesne interpretacje tego stylu doskonale łączą w sobie pierwotnie nieodłączną łaskę.

Kolorowe rozwiązania tego stylu nie mogą pochwalić się dużą różnorodnością. Wśród najbardziej podstawowych odcieni emitują różne ciemne wersje naturalnych kolorów. Przykładem tego mogą być różne kolory piasku, stylizacja drewna lub kamienia. Często obraz jest rozcieńczany złotymi elementami, a nieco mniej - srebrem lub brązem.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-41


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-42


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-43


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-44


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-45

Vintage kolory

Jednym z najmłodszych stylów jest vintage. Urodził się stosunkowo niedawno, a jego głównym celem jest stylizacja pomieszczeń w latach 50-80 ubiegłego wieku.

Główną zaletą tego stylu jest to, że nie ma on ścisłego przywiązania do określonego zestawu rozwiązań kolorystycznych. W tamtych latach przeciwnie, było mnóstwo jasnych i kolorowych decyzji. W związku z tym dzisiaj, przy takiej stylizacji, dozwolone jest stosowanie najjaśniejszych odcieni.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto.png">


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-46


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-47


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-48


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-2.png">

Właściwości koloru

Każdy kolor we wnętrzu ma pewne właściwości, które wpływają nie tylko na postrzeganie pomieszczenia, ale także na samą osobę. W zależności od pragnień i potrzeb, musisz użyć tych kolorów, które najbardziej Ci odpowiadają.

Zacznijmy od najczęstszego koloru - białego. Jego główną zaletą jest to, że doskonale łączy się z innymi kolorami w każdym designie i wnętrzu. Z tego powodu najczęściej używa się go jako koloru podstawowego lub wtórnego. Ponieważ biały kolor jest najlżejszy, ze względu na właściwości jasnych kolorów, aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, priorytetem będzie jego użycie w małych korytarzach.

Czarny jest dokładnym przeciwieństwem bieli. Jego użycie jest dozwolone tylko w przypadku dużych przestrzeni. Co więcej, z punktu widzenia psychologii nie zaleca się używania go jako koloru podstawowego. W skrajnych przypadkach, w równych częściach z białym kolorem. Jest jednak czarny, który uderza w swojej prostocie i wyrafinowaniu jednocześnie. Z tego powodu jest często używany do wdrażania bogatych i luksusowych rozwiązań projektowych.

Nie mniej popularny jest zielony kolor, który wiąże się z naturą i świeżością. Ponadto jest zielony, co korzystnie wpływa na osobę. Ze względu na tę właściwość często korytarz jest urządzony w zielonych odcieniach. Kolor korytarza powinien dalej się poruszać po mieszkaniu, a zielony kolor radzi sobie z tym zadaniem lepiej niż inni.


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-49


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-50


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-51


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-53


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-54


cveta-v-interere-koridora-vsya-palitra-i-ee-vozmozhnosti-60-foto-55

Obejrzyj film: Test farby dodajemy brokat ze sklepu z farbami (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send