Wystrój i projekt noworodka - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Ozdabiamy łóżeczko własnymi rękami (53 zdjęcia)

Dziecko powinno mieć wszystko, co najlepsze - piękne, wygodne i bezpieczne. Dla łóżeczka, komfortu i praktyczności są ważne, ponieważ jest to główny element życia noworodka, tam spędza pierwsze miesiące swojego życia. Gotowe łóżka ze wszystkimi akcesoriami (baldachim, koc, materac, boki i poduszka) wyglądają estetycznie, ale nie są wyjątkowe. A kończąc dekorację tych atrybutów własnymi rękami, nie tylko dostajesz ekskluzywne rzeczy, ale również wypełniasz mieszkanie nowonarodzonego dziecka dobrą pozytywną energią.


Co i jak robić

Zewnętrzna dekoracja może wydawać się zbyteczna, ale ma praktyczne zastosowanie.

Baldachim

Tak, zbiera dużo kurzu na siebie i potrzebuje regularnego mycia. Ale w przypadku jego braku pył ​​ten dostaje się do miękkich przedmiotów łóżeczka, a dziecko oddycha. Baldachim do przedszkola powinien być wykonany z naturalnej tkaniny:

 • muślin;
 • jedwabny welon;
 • welon bawełniany;
 • jedwabna organza;
 • szyfon

Rama czaszy może znajdować się na obwodzie łóżka lub w zagłówku. Konstrukcja może być podłogowa, oparta o zagłówek lub mocowana do sufitu lub ściany. Takie konstrukcje są sprzedawane oddzielnie, ale mogą być wykonane ręcznie przy użyciu listew, metalowych ram, gzymsów profilowanych itp.

Na zewnątrz możesz stworzyć wesoły wystrój z motylami z kontrastowej, nieważkiej tkaniny, falbany, koronki lub termo-aplikacji.Muzyka mobilna

Są to wirujące zabawki z muzyką, przymocowane nad głową łóżeczka. Własnymi rękami, aby taka jednostka była trudna - potrzebujesz silnika. Ale kupowanie gotowego do kupienia i stworzenie kreatywnego projektu - łatwe. Wystrój może być wykonany ze śmiesznych małych zwierząt, gwiazd, płatków śniegu lub innych zabawek, szytych własnymi rękami. Jest oryginalny, ciekawy i bezpieczny (tkanina użytkowa):

 • X / B:
  • polar;
  • satyna;
  • perkal;
  • perkal;
  • flanela
 • Filc.
 • Tkaniny frotte.

Do napełniania zabawek luzem dopasuj:

 • Sintepukh.
 • Sintepon.
 • Bawełna zwykła lub chirurgiczna.
 • Rozdrabnia tkaniny


Pościel

Koc i pokrowiec na materac

Koce patchworkowe będą wyglądać oryginalnie, a jasne rysunki będą bawić dzieciaka. Szmaty o geometrycznym kształcie (paski, kwadraty, trójkąty) są łączone w pojedyncze kolorowe płótno. Przy wyborze materiału do przedszkola należy skupić się na naturalnych tkaninach:

 • perkal;
 • perkal;
 • len;
 • polar;
 • flanela (najlepiej: miękka i higroskopijna, bezpretensjonalna w pielęgnacji).

W materacu łóżeczka często kupują wodoodporny pokrowiec na materac, ale można go również wykonać niezależnie. Pokryj podstawę oleju miękką flanelą, perkalem lub dzianiną, dodaj szerokie gumki w rogach i załóż na materac.

Wolumetryczne i płaskie

Możesz uciec się do płaskiej technologii patchworku i możesz zaprojektować segmenty objętościowe. Jako wypełniacz używaj tych samych materiałów, co w przypadku zabawek (z wyjątkiem łatek z tkaniny). Wypełnij wgłębienie w kwadracie wypełnieniem poliestrowym lub sintepukhom - a oryginalny koc lub pokrowiec na materac dla przedszkola jest gotowy!
Wygląda interesująco na pikowanie. Między nimi rozwijają się dwie tkaniny - wypełniacz. Szyte wzdłuż krawędzi, a następnie nanoszone ściegi dekoracyjne i szyte na maszynie do pisania. Nie jest trudny i oryginalny, poza tym istnieje możliwość robienia rzeczy o niestandardowych rozmiarach własnymi rękami.


Poduszka

Poduszki dla noworodków i niemowląt nie powinny być obszerne - zapobiega to tworzeniu się obszaru szyjki macicy. Istnieją specjalne poduszki motylkowe: obszerne na brzegach i z zagłębieniem pośrodku, zapewniają miękkie mocowanie głowy noworodka bez zmiany naturalnej krzywizny szyi. Taka poduszka może być łatwo wykonana ręcznie, przy użyciu specjalnego lateksu, waty, syntetycznego zimera lub łuski gryki do napełniania. Gryka wytwarza raczej przyjemny szelest głuchy, ale dziecku może się to nie podobać.
Zderzaki

W przypadku miękkich boków można wybrać wzór tkaniny bawełnianej lub filcowej. Najważniejsze jest to, aby nie używać drobnych szczegółów i mocno szyć przy każdej drobnej rzeczy: upewnij się, że dziecko spróbuje oderwać aplikację, gdy będzie mogła do niej dotrzeć.


Rama łóżeczka

Malować

Dekor pleców łóżeczka stanowi szerokie pole dla kreatywności. Można go ozdobić oryginalnym ornamentem, wzorem kwiatowym, stylizowanym na art deco lub nadrukiem postaci z kreskówek. Malowanie to łatwy sposób na wniesienie czegoś interesującego do zwykłych mebli dziecięcych. Wystrój jest nieszkodliwy dzięki farbom akrylowym lub silikonowym: szybko schną i praktycznie nie pachną.
Aplikacje

Dekor wygląda pierwotnie jako gotowe aplikacje na bazie samoprzylepnej - są bardzo łatwe w użyciu i pozostają na powłoce przez długi czas. Wiele różnych opcji drukowania, od różnych wzorów do wszystkich ulubionych postaci z kreskówek krajowych i zagranicznych. Nie używaj kamieni i kamieni: łatwo je oderwać, oderwać i połknąć. Dzieci są ciekawe, starają się smakować wszystko, czy to opalizujące cyrkonie czy perłowe musujące kamyki.


Pościel

Dla niego rzeczywisty projekt haftu. Nie powinieneś robić kolorów dekoracyjnych na tkaninach: w końcu zaczynają się łuszczyć i latać. Hafty w narożnikach poszewek na poduszki, prześcieradeł i poszewek na kołdry, wykonane ręcznie, od dawna są używane jako amulety dla dzieci. Może to być prosty wzór etniczny lub pełnoprawny kompleksowy haft. Najważniejsze - że dziecko nie przeszkadza. Beadwork wygląda spektakularnie, ale może zranić dziecko.
Elementy dekoracyjne muszą być praktyczne, nieszkodliwe i łatwe do wyblaknięcia. Pierwsze cztery lata powinny być powstrzymane od drobnych szczegółów: przyklejonych oczu domowych zabawek, drobnych detali wnętrza, guzików i koralików. Dla noworodka potrzebujesz naturalnych materiałów, które są hipoalergiczne i higieniczne, zawierają minimum chemii i są wolne od toksyn.