Projektowanie dzieci w stylu marynistycznym z rękami, przykłady projektowania wnętrz - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Oryginalne dziecięce w stylu morskim - dla chłopca lub dziewczynki

Przedszkole jest specjalnym pomieszczeniem, którego projekt powinien radykalnie różnić się od pozostałych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Jeśli twoje dziecko jest na morzu, dlaczego nie skorzystać z tej koncepcji? Stworzenie pirackiego stylu, być może, najlepszej opcji dla młodego filibustera. Yo-ho-ho, jak mówią, ale bez butelki.

Błędna opinia, że ​​tylko chłopcy chcieliby takiego wystroju. Dziewczęta nie są także niechętne, aby dostać sypialnię w morzu. Najważniejsze jest, aby zapytać o to.

Kluczowe elementy

Jakie wnętrze można nazwać morzem i jakie atrybuty go uosabiają? Wystrój przynajmniej oznacza:

 • woda, zarówno rzeczywista, jak i ciągniona;
 • elementy morskie, które można wykonać własnymi rękami lub kupić w sklepie z pamiątkami;
 • sprzęt okrętowy w duchu piratów;
 • morskich mieszkańców wszystkich pasów;
 • odpowiednie techniki i materiały kolorystyczne.

Cóż, od śruby? Tworzymy przejrzysty i uporządkowany projekt w stylu morskim. Najpierw zdecyduj, które elementy chcesz zobaczyć w pokoju, a także wystrój, akcesoria i inne drobiazgi, które uzupełniają obraz.

Ściany

Warto zacząć od tych elementów. Ściana powinna być monofoniczna, chociaż można rozcieńczyć jeden kolor 1-2 odcieniami, ale nie przesadzaj z kontrastem. Często projekt wymaga użycia tonów, takich jak:

 • niebieski;
 • ochra (piasek);
 • brązowy;
 • biały

Wariacje na temat zestawu. Możesz wziąć gotowe rozwiązanie w stylu „Finding Nemo” lub „Underwater Tale”. Chociaż te techniki są odpowiednie dla najmłodszych. Dla starszych dzieci możesz wykorzystać wystrój w duchu „Piraci z Karaibów”, „Wyspa skarbów” lub „Odyseja kapitana krwi”.

Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie ozdobić ściany w stylu pirackim. Elementy na ogół nie są skomplikowane: wesoły Roger, kilka interesujących postaci, które można namalować na ścianach, a także stary Pugh, gdzie można się bez niego obejść. Jedna ze ścian może ozdobić prawdziwą mapę skarbów. Możesz go narysować samodzielnie lub przyciągnąć swoje dziecko, co będzie bardzo interesujące w procesie tworzenia przedszkola.

Półki, nisze i szafki ścienne mogą być wykonane w postaci żagli. Będzie wyglądać bardzo nietypowo i interesująco. Ponadto przyczynia się do tego konstrukcja pokoju. Inną sprawą jest konieczność zamówienia takich mebli. Nie oszczędzaj na zdrowiu dziecka, wybierając tanie materiały. Wolę drzewo. Po pierwsze, będzie trwać dłużej, zachowując oryginalny wygląd. Po drugie, gdzie widzieliście korsarzy orających morze na płycie wiórowej z płyty wiórowej?

Paul

Porozmawiajmy teraz o podłodze. Na statku morskim wszystkie maszty są drewniane, ale nie powinieneś ślepo podążać za kanonami filibustera. Jako wykładzina podłogowa możesz wybrać:

 • laminat teksturowany;
 • dywan;
 • ścieżki dywanowe;
 • deska podłogowa.

Marmurowa podłoga i linoleum znikają natychmiast. Pierwsza opcja jest bardzo droga i zimna, a zimne dziecko z przewlekłym zapaleniem oskrzeli jest dalekie od tego, czego chcemy. Linoleum ma charakter toksyczny i nadaje się do korytarzy i kuchni, ale nie do kabiny dla dzieci w stylu marynistycznym.

Ale laminat i parkiet - to wszystko. Materiały te są ciepłe i doskonale odtwarzają teksturę pokładu. Ponadto mogą oni położyć własne ręce, co znacznie oszczędza na instalacji.

Sufit

Postępuj zgodnie z pierwotnie pomyślaną koncepcją przy wyborze materiałów do sufitu. Jego konstrukcja powinna pasować do innych elementów. Jeśli zdecydujesz się zaprojektować wnętrze przedszkola w postaci statku z żaglami, to z góry powinieneś „patrzeć” na czyste niebo i słońce. Obraz można namalować własnymi rękami lub skorzystać z pomocy artysty.

Do sufitu odpowiednie materiały, takie jak:

 • Folia PVC;
 • płyty gipsowo-kartonowe;
 • konstrukcje zawieszone;
 • tynk i kit.

Pamiętaj, że sufit napinany nie jest banalnym rozciągniętym filmem na obwodzie pomieszczenia. Można jej podawać notatki w stylu morskim, zamawiając tematyczny nadruk. Szczególnie popularne jest „gwiaździste niebo”, które radykalnie zmieni wnętrze. Twój mały korsarz na pirackim statku może „orać morza” nawet w nocy.

Meble i akcesoria

Po zakończeniu wstępnego przygotowania przedszkola można przystąpić do zakupu mebli i akcesoriów, które, nawiasem mówiąc, można zrobić własnymi rękami, przy wsparciu dziecka. Zatrzymaj wybór wysokiej jakości naturalnych materiałów. Jedyne, co przychodzi na myśl, gdy słowo „naturalny” - drzewo, na którym mieszkamy. Jego zalety:

 • hipoalergiczny;
 • siła;
 • trwałość;
 • estetyczne piękno;
 • odporność na uszkodzenia.

Po prostu chcę powiedzieć, że meble lepiej zamawiać „na wzrost”, ponieważ dzieci rosną szybko, a przy częstych zmianach we wnętrzu i łóżkach można się zepsuć. W tym przypadku absolutnie nie ma potrzeby wyrzucać mu faktu, że łóżko lub szafka nocna są drogie. Spowoduje to tylko niezrozumienie i obawy dzieci przed możliwymi szkodami.

Z niezbędnych elementów w pirackim legowisku powinno być:

 • łóżko
 • szyfon
 • stolik nocny
 • biurko
 • kilka krzeseł

Wszystko inne dla chłopca nie jest konieczne. Dzieci są bardzo aktywne, więc nie należy zaśmiecać pokoju. Weź to pod uwagę podczas opracowywania projektu i wnętrza przedszkola.

Co do akcesoriów. Oczywiście fabryki mebli są gotowe do opracowania łóżka w stylu piratów, tworząc rodzaj statku z kotwicami, kierownicą i innymi atrybutami. Ale jeśli nie chcesz ślepo podążać za własnym pomysłem i obawiasz się, że wnętrze w stylu marynistycznym dziecka może stać się nudne, skorzystaj z uniwersalnej techniki projektowania, uzupełniając standardowe łóżko lub stół wiszącymi elementami wykonanymi własnymi rękami. W konsekwencji można je usunąć, zamieniając pokój w najbardziej zwyczajny.

Jako przydatne i funkcjonalne akcesoria możesz użyć hamaka, rozciągniętego wokół ściany. Na tym dziecku będzie szczęśliwie odpoczywać, czując się jak marynarz w długiej podróży. Zasłony mogą mieć wygląd żagli, rozwijających się na wietrze. Na końcu łóżka przymocuj kierownicę i dzwonek, przykręcając kotwicę i prowadnice do boku. I nie zapomnij kupić napiętego kapelusza w duchu pirata lub czapki z daszkiem. Pozostałe elementy dodatkowe i wystrój, który zamienia wnętrze w pokoju dziecięcym w stylu marynistycznym w prawdziwe podobieństwo szkunera, używaj według własnego uznania

Błędy

Tworząc optymalne wnętrze, rodzice są często uzależnieni, przepełniają pokój niepotrzebnymi elementami lub zostają porwani grą kolorów. Pamiętaj, że niebieskie i niebieskie są zimnymi odcieniami, więc nadmierne ich używanie jest obarczone nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dziecko po prostu nie chce mieszkać w takim pokoju.

Nie przesadzaj z projektem. Stworzeń morskich i mieszkańców - jest piękny, ale obfitość ryb, piratów, statków i innych elementów położy kres dekoracji. Meble nie powinny być surowe i urzędnicze, ale nadmierna stylizacja jest również destrukcyjna. Jeśli myślisz, że stoisko, symbolizujące obrońcę życia, będzie bardzo twórczo wyróżniać się na tle ogólnego projektu, to bardzo się mylisz. Przede wszystkim musisz myśleć o funkcjonalności.

Obejrzyj film: Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym. Inspiracje WESTWING (Listopad 2019).

Загрузка...