Styl skandynawski we wnętrzach Małe mieszkania i domy wiejskie, projektowanie oświetlenia i funkcje układu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Nowoczesny styl skandynawski we wnętrzu salonu, łazienki, sypialni i kuchni (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Słynny bóg Jeden, drzewo jako główny symbol kultu, radość promieni słonecznych, czystość ducha i siła fizyczna - „składniki” krajów skandynawskich. Takich jak Szwecja, Dania, Norwegia. Wyrafinowane krawaty wątków i bezpośrednie skojarzenia - a teraz styl skandynawski we wnętrzu jest modny. Jak przyciąga Słowianina? Tak samo jak skandynaw. Jest to czystość światła, czystość przestrzeni, czystość materiałów. Funkcjonalnie, praktycznie, stylowo. Nic więcej.

Mieszkanie w stylu skandynawskim, dom wiejski lub tylko kilka pokoi, na przykład pokój dziecięcy lub salon, to artykuły gospodarstwa domowego, z których każdy znajduje się na swoim miejscu. Użyteczność, używanie akcesoriów, banalności w sposób jasny i wygodny (w przeciwieństwie do stylu minimalizmu) - to jedna z podstawowych zasad stylu skandynawskiego.

To przyciągnęło mieszkańców Europy w latach 50., dla których styl skandynawski stał się swego rodzaju westchnieniem. Świeże, czyste, logiczne, zrozumiałe i proste. Dlatego skandynawskie wnętrze zasmakowało wielu i stało się powszechne zarówno w domu prostego urzędnika, jak i szefa znanej firmy. I był to rodzaj tandemu stylu minimalizmu, nowoczesny z nutką stylu eko i etno.


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-4


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-5


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-6


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-8


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-9

Skandynawskie zasady stylu lub po prostu dla każdego

Niewielki apartament Chruszczow, wiejska chata do życia sezonowego, prywatny dom w stylu skandynawskim będzie wyglądał funkcjonalnie, stylowo, jasno. Nowoczesny styl przypadnie do gustu zarówno innowatorom, którzy wymagają zmian przez cały czas, jak i konserwatystom, którzy chcą wieczności i stabilności. Powstaje znajomość materiałów do dekoracji wnętrz, oświetlenia, kolorów, niezbędnych akcesoriów i nowoczesnego stylu.

Liczne niuanse / subtelności lub kolor

Co może być salonem, pokojem dziecięcym, łazienką lub kuchnią w stylu skandynawskim? Biały. I to jest jednoznaczne, ale w żadnym razie nie jest łatwe. Matowo-biały, zimno-śnieżnobiały, biały, płynący w odcieniu z miękkim beżem, dodający jasnoróżowy, oliwkowy, niebieski - wszystkie te kolory są Twoim nastrojem każdego dnia, emocjami / uczuciami / pragnieniami. W bieli - czystość skandynawskiego stylu, wolność, przestronność i prawdziwe „uczucie” chwili. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odcienia bieli, aby przyciągał Cię każdego nowego dnia. Znowu. I znowu.

Biały kolor salonu, przedpokoju, kuchni lub sypialni, wizualnie rozszerza przestrzeń małych pomieszczeń, przynosi wolność i poczucie szybowania. Nawet apartament typu studio staje się większy, szerszy, obszerniejszy. Jako akcenty - jasne akcesoria, a pokój będzie wyglądał żywy, funkcjonalny, wygodny. I nie będzie przypominać oczyszczonego oddziału szpitalnego.

Klasyczny design mieszkania lub wnętrza domu w stylu skandynawskim obejmuje połączenie białych i naturalnych odcieni drewna. Może być bielony lub siwowłosy dąb, koniakowy odcień wapna lub ... węgiel czarny. Dzięki temu pomieszczenie będzie miało siłę napędową, kreatywność, energię, pozwoli ci pokonać kontrasty.


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-12


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-13


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-14

Wygodny i przytulny styl skandynawski we wnętrzu to nie tylko funkcjonalność, ale i dynamika. Nowoczesne wnętrze powinno być mocne, energiczne, ekscytujące i podnoszące na duchu. Jednocześnie łatwe, proste, praktyczne. A to oznacza obecność wielu elementów dekoracyjnych.

Główna zasada - nie przeciążaj wnętrza. Dlatego znajdź miejsce na plakaty w stylu retro, jasne figurki, oryginalne formy wazonów, poduszek i dywanów, które przyciągną uwagę. Są panele, obrazy i wszystko, co tworzy się własnymi rękami. Świetny wybór - zielone przyjaciółki! A styl skandynawski we wnętrzu oddaje duszę, doceniając proste radości życia.


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-16


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-17


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-18


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-19


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-20


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-21


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-22


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-23


sovremennij-skandinavskij-stil-v-interere-gostinoj-vannoj-spalni-i-kuhni-25-foto-24

Obejrzyj film: Aranżacja 59 m2 mieszkania w skandynawskim stylu #projekt wnętrz (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send