Projekt szarej kuchni w 67 zdjęciach, udane kombinacje kolorów tapet, ścian, płytek i blatów we wnętrzu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wewnętrzna szara kuchnia: piękne kombinacje z jasnymi kolorami (67 zdjęć)

Szary kolor wiąże się ze smutkiem i nudą u wielu ludzi, nawet tam jest takie pogardliwe powiedzenie „szarość”, ale kreatywne podejście i udane połączenie tego koloru z innymi tonami może zmienić wnętrze każdego pomieszczenia, w tym kuchni.

Ten kolor jest uniwersalny i spokojny, poza tym wielu producentów sprzętu gospodarstwa domowego produkuje w nim swoje modele. Kupując kilka urządzeń w szarych kolorach i umieszczając je na obwodzie pomieszczenia, dodając kilka akcentów tego koloru w projekcie, możesz uzyskać wyjątkowy projekt szarej kuchni. I nie ważne, gdzie pojawi się na podłodze, ścianach lub suficie.Cechy wykorzystania szarości w kuchni

We wnętrzu tego pokoju głównym wskaźnikiem jest praktyczność. Kuchnia jest narażona na wilgoć, tłuszcz i inne zabrudzenia, jej podłogi, płytki lub tapety na ścianach są szare, blat i fronty mebli nie brudzą się.

W standardowym mieszkaniu kuchnia ma małe wymiary, więc projektując jej wnętrze, starają się wizualnie rozszerzyć przestrzeń za pomocą jasnych odcieni szarości i jej połączenia z tymi samymi dyskretnymi kolorami: niebieskim, beżowym, zielonym i białym. Zwykle podążają za ścianami pokoju lub sufitu.

Szara kuchnia jest wybierana, jeśli:

  • Przez długi czas nie mogą podnieść koloru swoich fasad, są bardziej skłonni do koloru białego, ale boją się marcos, a szary kolor jest uniwersalny, lekki, ale nie brudzi się tak szybko, jak biało-beżowy i inne kombinacje jasnych kolorów.
  • Chcą stworzyć korzystną aurę w tym pokoju. Jasnoszary kolor ma działanie uspokajające, łagodzi napięcie podczas komunikacji, a latem ciepło chłodzi swój wygląd.
  • Wymagane jest podkreślenie głębi wybranego koloru, nawet naturalne odcienie czerwieni i błękitu razem z nim wyglądają harmonijnie.

Szare kuchnie są eleganckie, nie znudzą się przez wiele lat. Ten kolor może służyć jako trampolina do wszelkich pomysłów projektowych.
Opcje wyposażenia kuchni podczas łączenia szarości z innymi odcieniami

Ten odcień uzyskuje się nie tylko poprzez mieszanie czerni i bieli, ale także w wyniku połączenia takich przeciwnych tonów, takich jak żółty i fioletowy, w wyniku czego pojawia się wiele jego tonów średnich. Są ciepłe, neutralne, zimne i oburzające odcienie.

Zasadniczo projektanci postanowili połączyć go z delikatnymi tonami lub jasnymi kolorami. Pierwsza grupa obejmuje: białe, kremowe, beżowe, pastelowe i jasnobrązowe odcienie, imitujące kolor drzewa. Druga grupa obejmuje wszystkie kolory tęczy: czerwony, niebieski, niebieski, żółty, zielony i inne. Znaleziono również czarno-szarą kombinację, ale stosuje się ją w jednoosobowych apartamentach lub biurach, w których znajdują się specjalnie wyposażone pokoje na posiłki.Akcenty szarych ścian

Ten kolor tapet lub płytek ściennych otacza pokój przyjemną mgiełką, podłoga pod drzewem wygląda z nimi harmonijnie, a biało-beżowy sufit będzie ostatecznym akcentem. Zespół ten jest wybierany przez tych, którzy planują swoją kuchnię w stylu prowansalskim. Wymazują kanciaste momenty szarej kuchni miękką interwencją beżowej elewacji zestawu słuchawkowego, podczas gdy dolna może być tonem ciemniejszym niż jej szczyt. Jeśli kafelek będzie leżał na podłodze, wówczas jego kolor lepiej jest wybrać biało-szary odcień zgodny ze ścianami lub z włączeniem beżowych wzorów.

Dla miłośników zaawansowanych technologii, którzy preferują minimalizm, spodoba się połączenie odcieni czerwieni i szarości. Wnętrze takiego pomieszczenia zakłada gładkość i dyskretność, ale jednocześnie wyróżnia się oryginalnością.

Szare ściany i czarny i czerwony gamma kuchennego zestawu podkreślą zwięzłość pomieszczenia. Z zadowoleniem przyjmuje kanciaste projekty, bardzo często w takiej kuchni, powierzchnia do gotowania wraz z blatem stoją jako oddzielna wyspa, jeśli pozwala na to miejsce, a pod nimi dno pokoju jest ozdobione gładkimi płytkami. Tylko nie jest konieczne przeprowadzanie podłogi na czerwono, dzięki temu pokój będzie trudny do odczytania. Można układać czerwono-szare akcenty: kupować czerwone naczynia lub małe urządzenia gospodarstwa domowego, zamawiać fasady mebli w jasnych makach, szyć pokrowce na krzesła lub wykonywać mały krawężnik na tym fartuchu z płytki w tym tonie.
Szara kuchnia jako punkt odniesienia

Wybór mebli kuchennych jest trudnym zadaniem, ale łatwo sobie z tym poradzić, jeśli myślisz o jego zakupie przed naprawą, możesz wykonać ściany, podłogę i sufit w harmonijnych odcieniach. Najczęstsze zmiany kątowe zestawu słuchawkowego.

Zazwyczaj spód zestawu jest w kolorze szarym, ale górne szafki są jaśniejsze w kolorze. Ciekawe i świeże wygląda na niebiesko-niebieskie kolory. Te dwa kolory są spółgłoskowe, dlatego wzajemnie się uzupełniają, a szary ton podkreśla ich głębię, wygładza kątowe i gwałtowne przejścia. Tapety w kolorze niebieskim będą wyglądać przygnębiająco, ale niebieski wypełni pokój czystością i chłodem. Szaro-niebieskie wnętrze rozszerzy przestrzeń, wypełni ją powietrzem, a niebieskie akcenty nadadzą jej kompletności. Kuchnia w szaroniebieskich i niebieskich odcieniach odpowiada skandynawskiemu stylowi i daje poczucie wolności.


Opcje wykonania:

  • niebieska płytka na podłodze, niebieska tapeta z szarym obramowaniem;
  • meble narożne z szarą górą i ciemnoniebieskim dnem, białym sufitem i niebieską tapetą;
  • białe i niebieskie płytki na ścianach, parkiet lub linoleum drewniane;
  • komplet całkowicie szary, niebieski blat pod kamiennym, niebieskim fartuchem i ten sam kolor podłogi.

Najczęściej szaro-zielona kuchnia, elewacje mebli mają jasnozielone odcienie, a spód wykonany jest w ciemnoszarym kolorze. Zielony ton można powtórzyć w kafelku na podłodze lub tapecie.

Teraz te materiały mają bogatą paletę i różne odcienie, które dokładnie pasują do wybranego koloru. Zielono-szare odcienie z harmonijnie dobranymi meblami będą w stanie odtworzyć klasyczny styl. I umieszczając zestaw wzdłuż ścian, ustawiając stół na środku, dekorując ściany tapetą z wypukłymi wzorami, płytki z malowanymi krawężnikami na podłodze, możesz uzyskać styl renesansowy.


Szara podłoga lub sufit, co jest lepsze?

Dno pokoju, wykonane w ciemnoszarym odcieniu, będzie wyglądać harmonijnie w każdym otoczeniu, ale jego szara góra, nawet jeśli jest wykonana w jasnoszarym kolorze, wymaga innowacyjnego spojrzenia na życie. Chociaż błyszczące, rozciągliwe sufity w ciemnoszarym odcieniu sprawią, że pokój będzie wyższy i bardziej przestronny, w połączeniu z beżową tapetą zmienią go, zapewnią poczucie niezawodności.

Szara kuchnia jest wspaniała w swoich różnych kombinacjach kolorystycznych. Zastosowanie szarych odcieni we wnętrzu pozwoli Ci umieścić jasne akcenty w pomieszczeniu o dowolnej wielkości.

Obejrzyj film: Szare ściany u szefowej Malujemy pokoje i salon z kuchnią (Listopad 2019).

Загрузка...