Projekty pokojów dla nastolatków 12, 14 lub 16 lat Nowoczesne dekoracje w stylu Pomysły z rękami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wnętrze pokoju dla dziewczynki chłopca lub nastolatka (55 zdjęć): pomysły na wystrój

Pin
Send
Share
Send
Send


W wieku 12 lat i w wieku 16 lat chcę wolności, komunikacji i ciekawych eksperymentów. Dlatego pokój dla nastolatka musi spełniać ten wymóg. A dla dziecka będzie ulubionym miejscem domu, a nie podejrzanym spotkaniem w podejrzanych miejscach. Rozważ pytanie - jak najlepiej zorganizować pokój dla nastolatka, jakie niuanse w stylu i pomysły są warte rozważenia.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-2


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-3


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-4


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-5


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-6


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-8


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-9

Co lubią nastolatki?

Kilka priorytetów w życiu nastolatka:

 • Nowe znajomości, morze komunikacji. Jest to charakterystyczne zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, zwłaszcza gdy mają 16 lat.
 • Pozytywne, jasne kolory. Dlatego lepiej jest, aby wystrój był jasny i pozytywny, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest małe. Niektóre elementy można wykonać ręcznie.
 • Bunt emocji, niezbyt chętny do powstrzymania ich manifestacji. A dzieci mają ciekawe pomysły projektowe.
 • Im więcej przyjaciół, tym lepiej. Projekt pokoju dla nastolatka musi zapewnić miejsce, w którym cała grupa przyjaciół może wygodnie pomieścić.
 • Interesujące filmy, muzyka, gry komputerowe. Takie są zainteresowania zwykłego współczesnego chłopca.
 • Wesołe firmy, rozrywka. Wystrój jest lepszy, aby uzyskać pozytywne.
 • Studiuj, chciwa wiedza o wszystkich nowych. Jeśli pokój jest przeznaczony dla dwóch nastolatków, styl pokoju dziecka powinien zapewnić każdemu oddzielne miejsce do ćwiczeń.
 • Tendencja do ustanawiania granic w komunikacji z rodzicami. Zaczyna się od 12 lat, więc potrzebna jest osobna przestrzeń dla dziecięcego nastolatka. To będzie jego miejsce, gdzie będą jego rzeczy osobiste i gdzie będzie jego specjalny świat.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-10


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-11


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-12


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-13


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-14


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora.jpeg">


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-15


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-16


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-17


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-18


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-19

 • Główną cechą stylu nastolatków jest funkcjonalność. Niech łóżko i sofa będą wygodne, szafki będą przestronne, a półki nie będą zbyt wąskie. Dziecko może zrobić coś własnymi rękami.
 • Pamiętaj, aby zorganizować wygodne miejsce do ćwiczeń. W tym przypadku nastolatek w wieku 12 lat i w wieku 14 lat chętnie się uczył.
 • Preferuj lekkie meble wykonane z naturalnego drewna. Niektóre pomysły na umeblowanie mogą być metalowe lub plastikowe. Ale podstawa jest drewniana. Jest przyjazny dla środowiska, niedrogi i niezawodny.
 • Nie zaśmiecaj miejsca, jeśli pokój jest mały. Dziecko w wieku 16 lat potrzebuje tylko miejsca do spania, gdzie umieścić rzeczy i odrabiać lekcje. Wszystko To znaczy łóżko, szafa i stół z krzesłem. Sofa - do woli. Dla dwojga dzieci wzrasta tylko liczba łóżek i stołów. Każdy musi mieć własne łóżko.
 • Wskazane jest, aby położyć dywan na podłodze. Dzieci uwielbiają rozmawiać z przyjaciółmi i bawić się na podłodze. Telewizor jest bardziej wygodny do oglądania leżąc na miękkim dywanie. Ale z drugiej strony możliwe jest nie umieszczanie nastolatka w pokoju w pokoju telewizyjnym, może go oglądać w pokoju wspólnym. W ten sposób chłopcy będą mieli więcej czasu na przydatne, rozwijające się pomysły i działania.
 • Jeśli pozwolisz na styl, wystrój i przestrzeń, możesz delikatnie wpasować się w symulator pokoju nastolatków. Pomoże to dziecku pozostać w formie i poświęcić czas na sport. Jeśli symulator nie pasuje do dużego rozmiaru, możesz powiesić worek treningowy lub kraty ścienne - jest to odpowiednie dla dwojga dzieci.
 • Jeśli pozwala na to przestrzeń i wystrój, lepiej jest zorganizować pełnowartościowe miejsce do spania dla dziecka w postaci łóżka z materacem ortopedycznym. Kanapa może być postawiona na małą skalę, nawet małe modele nie składane będą się zbliżać. Na łóżku jest kręgosłup w wieku 12 lat, aw wieku 16 lat lepiej odpocząć niż na nie do końca wygodnej kanapie.
 • Zapewnij miejsce w pokoju dziecięcym, w którym dziecko będzie mogło umieścić swoje rzeczy: pamiątki, drobne rzeczy, nagrody, ręcznie robione przedmioty drogie sercu. Mogą to być półki lub cokolwiek innego. Lepiej jest, jeśli są przymocowane do przestrzeni na ścianie. W tym przypadku miejsce na podłodze pozostanie puste, co rozszerzy przestrzeń pomieszczenia, podobnie jak jasna tapeta. Dla dwójki dzieci - dwa miejsca zakwaterowania.
 • Wybierz meble z jednej serii lub przynajmniej jeden styl. Nieprzystosowane meble tworzą niechlujne wrażenie wyglądu całego pokoju dziecięcego. Jest mało prawdopodobne, że taki pokój dla nastolatka może być kochany.
 • Ważne zastrzeżenie: wszystkie meble, nawet wykonane ręcznie, powinny być łatwe do prania. W tym przypadku czystość pomieszczenia nawet dwóch chłopców będzie łatwa do utrzymania. A dzieci, zwłaszcza chłopcy w wieku 12 lat i w wieku 14 lat, nie są zbyt ostrożni.
 • Ekrany lub nowoczesne ścianki działowe mogą być używane jako ścianki działowe dla dwójki dzieci w strefach. Ten drugi jest korzystniejszy, ponieważ jest bardziej praktyczny.
 • Jako miejsce do przechowywania rzeczy będzie idealna szafa. Jest przestronny, odpowiedni dla dwójki dzieci. Jeśli widzisz pokój dla nastolatka, nie musisz wkładać dużej szafy - nasi mężczyźni zwykle nie są zbyt wybredni w swoich ubraniach. Idealnie, jeśli uda Ci się zorganizować szafę wbudowaną w ściany - i wygodną, ​​i oszczędzającą miejsce.
 • Nad biurkiem organizuj dodatkowe półki do przechowywania podręczników i innych artykułów piśmiennych. Ten wystrój można wykonać ręcznie.
 • Wnętrze pokoju dla nastolatka musi zawierać biurko. Wybierz to dla wzrostu dziecka. Krzesło do pracy jest również lepsze do podnoszenia z regulowaną wysokością.
 • Zamiast sofy lub foteli można teraz kupić popularne torby. Nadają wnętrzu nowoczesny wygląd, dekorują go, a poza tym są bardzo wygodne, odpowiednie dla dwójki dzieci. Ta opcja jest idealna do wygodnego zakwaterowania z przyjaciółmi i za 14 lat i 16 lat.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-21


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-22


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-23


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-24


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-25


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-26


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-27


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-28


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-29

Wskazówki

 • Pożądane jest, aby nastolatek dziecka - nawet chłopiec, nawet dziewczyna - był oprawiony w wesołe kolory. W tym przypadku będzie miał lepszy nastrój, a pozytywne nastawienie jest ważne. Nastolatki w wieku 12 lat i w wieku 14 lat łatwo popadają w melancholię, z powodu gwałtownych wzrostów hormonalnych są skłonne do nadmiernej dramatyzacji i uczuć. Dlatego konieczne jest, aby w domu dziecko „i ściany pomogły”.
 • Pomyśl o pomysłach i stylach pokoju dziecięcego z dzieckiem. Z pewnością zarówno chłopcy, jak i dziewczęta w wieku 12 lat i 16 lat mają wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać żłobek. Nawet jeśli wydaje ci się straszny zły smak wystroju, który wybrał. Smak ma zdolność rozwoju, więc nie zmuszaj niczego do narzucania. W skrajnych przypadkach możesz delikatnie doradzić lub nieco poprawić „szalone” pomysły swojego chłopca.
 • W każdym razie, nawet jeśli nastolatek ma 12 lat i według ciebie wybierze coś strasznego, nie spodoba mu się to za długo - za rok spojrzy na trującą zieloną tapetę z futerkiem i najprawdopodobniej poprosi o coś spokojniejszego.
 • Nie kupuj drogich mebli do pokoju nastolatka, tapet i akcesoriów. Główną cechą pokoju nastolatków jest funkcjonalność. Dziecko w wieku 12 lat lub 16 lat nie będzie podziwiać wnętrza przez całe dni, będzie tu mieszkał. I to wszystko. Ale meble powinny być wygodne, wygodne i niezawodne. Na drogich tapetach o złożonej fakturze najprawdopodobniej wklei duże plakaty ze swoimi ulubionymi gwiazdami rocka lub piłkarzami. Twoja praca i pieniądze zostaną zmarnowane. Lepiej nie używać tapety w pokoju chłopców, ale pomalować ściany. W takim przypadku nastolatek z łatwością zmieni Twoje wnętrze, jeśli chcesz. I będzie to kosztować tanie. Ponadto ściany wyglądają teraz bardzo stylowo i nowocześnie.
 • Jeśli chcesz, aby styl pomieszczenia był bardziej oryginalny, jedną ze ścian można pomalować własnymi rękami w kontrastowym jasnym kolorze, a pozostałe trzy będą spokojnymi, neutralnymi tonami. Takie pomysły nadają przestrzeni kosmicznej, ładując ją energią. Najlepiej zrobić taką ścianę w strefie dla gości, przeznaczoną do komunikacji i rozrywki.
 • Wybierz dobry materac do łóżka nastolatka. W tym wieku kręgosłup jest aktywnie formowany, więc jego krzywizna może niekorzystnie wpływać na przyszłe zdrowie dziecka. Dlatego tylko model ortopedyczny z naturalnym farszem. Teraz wyprodukowano również doskonałe materace z ekologicznego lateksu.
 • Pokój dla nastolatki można urządzić w klasycznym stylu. Dziewczęta w wieku 14 lat i 16 lat uwielbiają piękny wystrój i nie przeszkadzają, powiedzmy, francuskiej dekoracji pokoju.
 • Nie musisz wybierać zbyt aktywnych jasnych pomysłów na pokój, w tym tapety. W swojej przestrzeni dziecko powinno czuć się pewnie. Jest to trudne do osiągnięcia, jeśli ściany pokryte są jasną, jasną tapetą. Układ nerwowy powinien być spokojny, tylko w ten sposób dziecko może mieć 12 lat, aw wieku 16 lat będzie mógł dobrze się uczyć i nadążyć.
 • Jeśli dziecko ma swoje własne pomysły i hobby, które wymagają pewnej przestrzeni, na przykład projektu samolotu, zrobienia zdjęcia, a następnie znajdź miejsce na to.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-30


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-31


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-32


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-33


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-34


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-35


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-36

Oświetlenie

 • Rozważ dobry wystrój oświetlenia pokoju. Centralna lampa sufitowa, na pulpicie - lampa biurkowa, przy łóżku - lampka nocna. Dla dwojga dzieci podwaja się ilość lampek nocnych i lamp biurkowych. Możesz również dodać szafę z lampami LED, tapeta powinna być jasna. Ponadto miejsce pracy jest lepiej umieszczone bliżej okna.
 • Zasłony w pokoju nastolatka lepiej zastąpić rolety lub zasłony w nowoczesnym stylu, bez ryushechek, starego zakurzonego tiulu i innych pozostałości z przeszłości. Ale jeśli jest to pokój dla nastolatki, możesz bawić się tkaninami.
 • Jak ozdobić pokój nastolatka: zamiast jednej centralnej lampy sufitowej można użyć kilku, które znajdują się na suficie w równej odległości od siebie. Dzięki temu dziecko może regulować oświetlenie swojego pokoju, w zależności od strefy, którą chce podświetlić.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-37


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-38


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-39


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-40


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-2.jpeg">


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-41

 • Pokój przyszłego sportowca może być ozdobiony symboliką sportową, plakatami bożonarodzeniowymi, zastosować inny wystrój lub klejone tapety tematyczne. Dzięki temu mistrz osiągnie nowe osiągnięcia.
 • Chłopcy nie lubią biżuterii, więc nowoczesny pokój męskiego nastolatka lub dwóch nastolatków jest prosty i praktyczny, nie przeładowany ozdobnymi elementami. W tym najprostsza tapeta.
 • W pokoju dziewczyny w wieku 14 lat i 16 lat musi być lustro. Jeśli nie ma miejsca na oddzielną toaletkę z toaletką, stwórz szafę z lustrzanymi drzwiami. Tapety powinny być zabawne i delikatne.


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-44


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-45


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-46


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-47


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-48


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-49


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-50


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-51


interer-komnati-dlya-malchika-ili-devochki-podrostka-55-foto-idei-dekora-52

Pin
Send
Share
Send
Send