Które fasady kuchenne są lepsze z drewna, akrylu, tworzywa sztucznego lub aluminium? - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Piękne i praktyczne fasady mebli do kuchni (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Funkcjonalność kuchni - rzecz oczywiście najważniejsza. Ale podobnie do koncepcji, że wizytówką jest „twarz” każdego sklepu, pierwszą rzeczą, która zatrzymuje nasz widok na kuchnię, są fasady mebli. Jakie fasady dla kuchni są lepsze, decydujesz. Wszystko zależy od gustu i preferencji, wielkości kuchni i możliwości finansowych.

Dla miłośników wszystkiego, co naturalne i dla tych, którzy są poirytowani błyszczącymi plastikowymi powierzchniami, kuchnia w stylu rustykalnym lub Provence jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Jeśli zdecydujesz się wybrać kuchnię w stylu kraju, musisz pamiętać, że wnętrze nie powinno być nudne i monotonne. Ale bez plastiku, MDF, szkła. Metal jest możliwy, ale nie z wkładkami szklanymi. Tylko drewno i inne naturalne materiały. Prowansja przyznaje, że szkło będzie używane w dekoracji, ale nie można tego nazwać dobrym materiałem do tego stylu.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-2


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-3

Wybieranie kolorów

Kolory fasad kuchni wiejskiej mogą być brązowe, miodowe, żółte. Atrakcyjny wygląd w odcieniach ochry w kolorze zielonym i zielonym. Czarne wykończenie jest możliwe, ale w Prowansji czarne elementy dekoracyjne i materiały są całkowicie niedopuszczalne. Jeśli wybierzesz kuchnię Prowansji, pamiętaj, że fasady mogą być kolorowe, a kolor kuchni może nie być jasny.

Prowansja wygląda świetnie w stonowanych odcieniach beżu, lawendy lub gorczycy. Ale szczególnie stylowy wygląd kuchni prowansalskiej z białymi fasadami, bez barwienia. Stworzy to wrażenie stałej obecności w kuchni światła i niezwykłej czystości.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-4


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-5

Typowe szczegóły stylu

Zarówno muzyka country, jak i Provence dążą do jednego celu - poczucia starożytności lub jej naśladowania. Naturalne drewno - piękna faktura materiału, różnorodne pęknięcia i naturalne nierówności, które dodadzą wyrazu meblom w stylu wiejskim i prowansalskim, podkreślą urok tych charakterystycznych stylów.

Pełne wdzięku otwarte półki kraju, w tym róg, na którym znajdują się piękne dania i różne przedmioty dekoracyjne. Szafki prowansalskie ze szklanymi lub ślepymi drzwiami elewacji. Zabytkowe uchwyty i stylowe kolory. Jest to przytulność, szczególne „wiejskie” ciepło i oryginalność, które te style noszą same w sobie. I ogólnie, drewniane fasady do kuchni - są prestiżowe i solidne. Ale mają swoje zalety i wady w porównaniu z innymi typami fasad.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-6


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-7

Plusy i minusy

Zalety stosowania naturalnego drewna są następujące:

 • Przyjazność dla środowiska, niezawodność, trwałość.
 • Bogaty wygląd, piękna naturalna tekstura. Nie jest potrzebny ani druk fotograficzny, ani dekoracyjne materiały wykończeniowe.

Niestety drewniane stylowe fasady kuchni wiejskich i prowansalskich mają wady:

 • Wysoki koszt
 • Nawet standardowe fasady są ciężkie i mogą zwisać przy użyciu akcesoriów o słabym splocie.
 • Absorbuj wilgoć i zapachy.
 • Możliwość deformacji.
 • Potrzeba dokładniejszej opieki.

Zakrzywione lub promienne fasady są charakterystycznym elementem luksusowych kuchni. Style, w których można zastosować zakrzywione fasady, są zupełnie inne: antyczne, barokowe, techno i inne. Kuchnie z zakrzywionymi fasadami są bardzo oryginalne, a jeśli witraże są wstawiane w powierzchnie promieniowe, standardowe szafki zamieniają się w prawdziwe dzieła sztuki.

Długopisy mogą mieć różne kształty i kolory. Dobry widok elewacji posiada uchwyty w postaci pierścienia, uchwyty w postaci zlewu, uchwytów-uchwytów i wbudowanych uchwytów.

Jeśli zdecydujesz się na meble z fasadami promieniowymi, musisz wziąć pod uwagę, że jeśli kształt elewacji jest wypukły, to pozbawi to użyteczną objętość pomieszczenia. Dlatego w małych kuchniach piękno korzystania z takich fasad jest wątpliwe. Jeśli meble kuchenne zajmują większą część obwodu kuchni, fasady o promieniu narożnym o gładkim, wklęsłym kształcie będą wyglądać świetnie.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-9


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-10

Co tworzy zakrzywione fasady

Materiał wytwarzający zakrzywione fasady - drewno i MDF. Powłoka i konstrukcja dodatkowo pozwalają podzielić zakrzywione fasady MDF na:

 • fornirowane (błyszczące i matowe);
 • film;
 • malowane (błyszczące lub matowe);
 • pokryte patyną (efekt starzejących się mebli);
 • głuchy i ze szklanymi wstawkami.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-11


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-12

Zalety i wady elewacji promieniowych

Zalety kuchni z zakrzywionymi fasadami są estetyczne (ze względu na fakt, że wybór palety kolorów jest ogromny), a także w oryginalność formy, która pozwala na tworzenie nietypowych stylowych wnętrz kuchennych. Fasady MDF praktycznie nie absorbują zapachów i są odporne na wilgoć.

Ale mają pewne wady:

 • Znacznie droższy niż wiele innych typów fasad.
 • Zajmij więcej miejsca niż standardowe fasady o płaskim kształcie powierzchni.
 • Wypukłe fasady nie mogą być używane w małych pomieszczeniach.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-13


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-14

Aluminium w projektowaniu fasad kuchennych

Aluminiowe fasady do kuchni są nowoczesnymi i bardzo stylowymi fasadami, których zalety są tak duże, że jeśli budżet pozwala na wybór tych fasad, zobaczysz, jak praktyczny jest ten materiał i docenisz jego zalety.

Profil aluminiowy może być nie tylko srebrny, ale także czarny, złoty. Czarne uchwyty będą pięknie połączone z czarnym profilem.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-16


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-17

Fasady plastikowe i akrylowe

Plastikowe i akrylowe fasady do kuchni pasują do tych, którzy kochają błyszczące powierzchnie i gładkie pokrycie paneli. Nawet w przypadku matowej wydajności materiał nadal błyszczy.

Błyszczące fasady są wykonane przez przymocowanie plastikowej płyty MDF do podstawy, a powłoka może być jednostronna lub dwustronna. Wybór koloru jest bardzo szeroki. Powłoka może być nawet czarna. Jako uchwyt na fasadach tego typu może służyć stylowe szyny i uchwyty, krople.

Nie mniej stylowe niż poprzednie typy, fasady akrylowe i plastikowe mają swoją funkcję. Ich szklane drzwi nie działają, ponieważ szkła nie można włożyć. Wyjściem mogą być oddzielne standardowe sekcje, w których szkło jest wstawiane do aluminiowych ram.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-18


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-19

Zalety i wady materiału

 • Jest odporny na wilgoć, różnice temperatur i ultrafiolet. Kolor fasad pozostaje jasny przez cały czas działania
  Możliwość wyboru kolorów z szerokiej gamy kolorów.
 • Rozsądne ceny.
 • Po uszkodzeniu można łatwo przywrócić plastikową powłokę.
 • Bezpieczny dla środowiska Nie zawiera substancji lotnych i szkodliwych żywic.
 • Może być stosowany tylko do prostych fasad.
 • Błyszczące fasady wymagają specjalnej opieki. Są wyraźnie widoczne odciski palców.
 • Stosowanie agresywnych i ściernych substancji do czyszczenia jest niedopuszczalne.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-20


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-21

Co to jest drukowanie zdjęć i panele 3D

Panele 3D są praktycznym i trwałym materiałem, którego fasady mają podwyższoną powierzchnię o różnej fakturze. Wnętrze z wykorzystaniem fasad 3D okazuje się po prostu wspaniałe.

Drukowanie fotografii jest równie ciekawym rozwiązaniem. Drukowanie zdjęć odbywa się na gładkiej powierzchni i może ozdobić zarówno główną, jak i kątową fasadę. Drukowanie zdjęć można zastosować tylko do jednej fasady.

Obrazy mogą być zarówno kolorowe, jak i czarno-białe. Druk czarno-biały z powodzeniem urozmaica projektowanie kuchni, jeśli elewacje mebli są białe lub czarne.

Wybierz fronty mebli do kuchni, które można wcześniej wydrukować drukowaniem zdjęć. W przypadku niektórych powierzchni ta technologia nie jest odpowiednia.


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-22


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-23


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-24


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-25


krasivie-i-praktichnie-mebelnie-fasadi-dlya-kuhni-26-foto-26

Obejrzyj film: Film z realizacji projektu ARCHON+ Dom w rododendronach 15 N (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send