Szpachlówka akrylowa Dąb biały akrylowy do prac wewnętrznych do podłóg parkietowych i szwów własnymi rękami, nakładanie tłustej mieszanki wodoodpornej - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drewno szpachlowe: kontrolowane powierzchniowo

Pin
Send
Share
Send
Send


Produkty i konstrukcje drewniane, materiał zewnętrzny i okładziny, a także jastrychy cementowe i gipsowo-kartonowe wymagają obróbki powierzchniowej. Twarda szpachla na drewno jest niezbędna do wygładzenia, wyrównania górnej warstwy, a także ukrycia wad i szorstkości drewnianej podstawy. Obróbka powierzchni do malowania jest procesem składającym się z wielu niuansów, od przygotowania materiału do wykańczania szpachlówki, więc przed wyborem szpachli ważne jest zbadanie maksymalnej ilości informacji, ocena zalet i wad typów, metod i etapów pracy.


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu.jpeg">

Szpachlówka: koncepcje i typy

Kit jest mieszanką budowlaną, której głównym celem jest wyrównanie i wygładzenie górnych warstw do malowania. Gotowy produkt drewniany, przed uruchomieniem, wymaga wszystkich rodzajów obróbki, ze względu na porowatą strukturę materiału. Jednocześnie, pod wpływem naprężeń mechanicznych, po pewnym okresie użytkowania powstają pęknięcia i dziury na powierzchni, które również wymagają obróbki, w tym szpachlówki wodoodpornej. W zależności od powierzchni i metod nakładania kit podzielony na kilka typów.

Na bazie rozpuszczalnika

Takie kity zawierają w swoim składzie toksyczne i silne składniki, więc dziś ta metoda przetwarzania prawie nigdy nie jest stosowana. Jednak dzięki niemu wynaleziono inne bezpieczniejsze i bardziej nowoczesne rodzaje kitów.

Na bazie wody

Główny składnik kompozycji jest całkowicie przyjazny dla środowiska, bezwonny i może być stosowany do prac wewnętrznych. Szpachlówka jest bardzo łatwa w aplikacji, ale wysycha przez długi czas. Ze względu na swoje uniwersalne właściwości, ta metoda jest odpowiednia do usuwania wad na powierzchniach drewnianych, a nawet do spoinowania spoin. Wodoodporna powłoka jest odporna na wstrząsy temperaturowe.


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-4


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-5

Wybór kit: podstawowe zasady

Przed zakupem materiałów do przetwarzania przydatne jest poznanie ważnych punktów, które pozwolą nie tylko wybrać wysokiej jakości kit, ale także zaoszczędzić pieniądze i czas podczas pracy:

 • Przyjazność dla środowiska. Skład mieszaniny powinien być nieszkodliwy, aby nie rozkładać toksycznych efektów i żrących zapachów. Przed nałożeniem lepiej przetestować kit na małym obszarze, szczególnie w odniesieniu do obróbki powierzchni wewnętrznych.
 • Wysoka przyczepność. Właściwość materiału do połączenia z powierzchnią. Im lepsza jest kit z kitem, tym gładsza będzie wyglądana warstwa. Ta właściwość jest najlepiej wykorzystywana przez szpachlówki epoksydowe i lateksowe.
 • Plastyczność. Ułatwia dystrybucję kompozycji drzewa za pomocą łopatki, bez konieczności dodatkowych działań w celu wyrównania.
 • Tekstura Sucha mieszanka powinna składać się z małych ziaren. Rozwiązanie z niego okaże się bardziej jednolite, a przetworzona powierzchnia będzie bardziej gładka.

Zastosowanie szpachlówki we wnętrzu: przygotowanie narzędzia, podstawowe kroki

Przed przystąpieniem do pracy z kitem konieczne jest przygotowanie materiału, a także odpowiedni zestaw narzędzi do nakładania i wykonywania dodatkowych manipulacji.

 • Łopatka;
 • Kit;
 • Zestaw pędzli;
 • Malować;
 • Oczyszczacz.

Z dodatkowych materiałów zaleca się użycie papieru ściernego do wstępnego wyrównywania i wygładzania materiału drzewnego.

Przed nałożeniem szpachli należy dokładnie zbadać powierzchnię pod kątem obecności pęknięć, nierówności i szwów. Jeśli takie części znajdują się na powierzchniach roboczych, konieczne jest wypełnienie ich kitem, a następnie wyrównanie warstwy papierem ściernym, a następnie całkowite przetworzenie materiału. Głębokie dołki, połączenia na drewnianej podłodze i parkiet z kilkoma warstwami mieszanki o grubości 3-4 mm. Jeśli potrzebujesz szpachlówki, nie jest to nowy produkt, ale na początek, usuń kolorowy lakier specjalnymi rozpuszczalnikami.

Nierówna powierzchnia drzewa może mieć sęki i inne duże haczyki, które należy usunąć za pomocą stamestki, a głębokość wycięcia wypełnia się kitem. W celu lepszego połączenia wierzchniej warstwy i szpachlówki na powierzchnię nakłada się podkład z identycznymi głównymi komponentami, na przykład olejem lub akrylem.

Drewno szpachlowe do prac wewnętrznych nakłada się warstwą wykończeniową na powierzchnię roboczą dopiero po zakończeniu wszystkich procedur przygotowawczych.

 1. Wyhodowana i wymieszana kompozycja do gładkości;
 2. Początkowa obróbka szwu, spoin, pęknięć;
 3. Całkowite wysuszenie powierzchni po każdej nałożonej warstwie;
 4. Powtarzaj procedurę spacklingu, aż warstwa osiągnie 1,5 cm.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków drewno jest traktowane podkładem i malowane. Aby zachować naturalność materiału, w końcowym etapie nie używają farby, ale wybierają kit lateksowy lub polimerowy. Kompozycja tych mieszanin pozwala uzyskać paletę kolorów o różnych odcieniach, wystarczy przeczytać etykietę wskazującą najczęściej kolor drzewa, np. Dąb


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-7


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-8

Szpachlówka do podłóg drewnianych

Podłogi pełnią wiele funkcji, od estetyki, po siłę, więc powierzchnia musi być stale aktualizowana, w tym malowanie.

Zalety stosowania szpachli do podłóg są oczywiste: sprawiają, że powierzchnia jest odporna na wilgoć, chroni przed wilgocią i pleśnią, eliminuje wady zewnętrzne, jest niezbędna do uszczelniania pęknięć.

Zalecany jest kit szpachlowy w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25 ° C i wilgotności około 50%. Jeśli pęknięcia utworzyły się w parkiecie, są one uszczelnione wodoodporną szpachlą, na przykład na bazie oleju lub składników polimerowych.


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-9


shpaklevka-po-derevu-upravlyaem-poverhnostyu-10

Drewno szpachlowe na własnych rękach

Kit domowy - mieszanka mieszanki, która naprawdę powstaje w domu. Proces ten jest dość czasochłonny, ale jeśli nie boisz się kompozycji wieloskładnikowej, możliwe jest wykonanie szpachli na drewnie za pomocą własnej ręki. Materiały:

 • Terpentyna olejowa;
 • Olej lniany;
 • Pumeks mielony;
 • Kazeina;
 • Żelatyna;
 • Amoniak;
 • Boraks

Oleje miesza się z pumeksem i gotuje w łaźni wodnej, a następnie dodaje się inne składniki i miesza domową masę do uzyskania jednorodności. Pytanie, jak zrobić kit jest jednym z najłatwiejszych dla doświadczonego cieśli, ale dla początkującego nie ma też nic trudnego. Użycie takiego domowego materiału powinno być natychmiastowe, ponieważ jego trwałość jest krótka, a kompozycja szybko wysycha.

Ta szpachla będzie dobrą podstawą do malowania małych obszarów wnętrza, do uszczelniania niewielkich uszkodzeń powierzchni, a także do obróbki produktów drewnianych. Najlepszymi opcjami dla parkietu i podłóg są związki akrylowe i polimerowe.

Obejrzyj film: 469. Preparaty: Szpachle do drewna Vidaron Stains: wood fillers (Kwiecień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send